Без QR коду• Изменено 05 января 2025
У кого сини-підлітки. Що думаєте далі?
В подруги сину 15, нещодавно вивезла, щоб після 16 не було тих всіх проблем з постановкою на облік та не стати невиїздним. Буде навчатись у Чехії.
Моєму у цьому році 12. Спочатку ніби рано було за це думати, але вже й так три роки повномасштабної пройшло, пролетіло, промайнуло. Як починалась війна йому було 8.
Розумію, що треба думати про майбутнє, щоб у 17 не кусати локті, що сиділи і нічого не робили (як багато знайомих, які не наважувались вивезти синів, а тепер кусають жалкують, бо думали, що «війна ненадовго».)
Ми зараз з родиною в Німеччині, я не розглядала цю країну як країну для постійного проживання і планувала повернутись одразу, як закінчиться війна. Але перспектив до закінчення - ніяких. Та й немає гарантії, що навіть якщо буде закінчення у найближчі роки - війна не повториться через 5-7 років.
Серед тих, хто нещодавно виїхав, дуже багато виїхало саме з синами. Зараз на мовних курсах у кожної другої син або підліток, або от-от стане призовного віку.
Що Ви скажете з цього приводу? Які плани у Ваших родинах щодо подальшого майбутнього, навчання Ваших дітей? Звісно, не лише синів, а й доньок, просто питання з синами зараз стоїть гостріше.
Де українцям легше «пустити коріння»?
Створила опитування. Хто вже визначився з подальшим майбутнім, а хто ще ні.
Де українцям легше «пустити коріння»?
Результат:
вже голосів:
337 (45.23%)
Результат
244 (32.75%)
Сину 12-17, не визначились
164 (22.01%)
Сину 12-17 років, визначились
Люблю ХОЛОСТЯКА• 05 января 2025
Ответ дляФлюорография гуся
Всі, хто написав, що виїдуть хлопці, в мене суто шкірне питання, ви теж виїдете? От без стьобу і хамства. Що робити тим, хто не може ні виїхати, ні захиститися? Я жінка, в мене старі батьки, що нам робити, хто нас захистить? Я боюся і хочу знати, що робити таким як я
Я в Україні одна
Діти за кордоном, працюють і навчаються
Зовсім не чекаю, що мене хтось захистить ціною власного життя
Тим більше не хочу, щоб хтось згубив своє молоде життя і майбутнє заради захисту старих
Це якось надто егоїстично
Діти за кордоном, працюють і навчаються
Це якось надто егоїстично
Крайня невістка• 05 января 2025
Ответ дляКинг-Конгша
Можете его себе забрать, а я выбираю жизнь своих сыновей
Тримайте собі .
Чужого не потрібно.
Усі вибирали життя своїх синів. Реалії,на жаль,інші.
Чужого не потрібно.
Диверсификация• 05 января 2025
Ответ дляФиктивная
Не мамы ли наших детей здесь доказывают что курить в 9 и секс в 12 - норм?
Я до этих доказательств не имею никакого отношения
Дюагональ• 05 января 2025
Ответ дляФлюорография гуся
Возможно есть кто-то,кто может присмотреть за родителями какое-то время? В Германию, если нет возможности,то через рлагерь на соц пакет. Если у вас материальная возможность позволяет, то можно рассмотреть вариант школ и отправить уже сейчас учиться.
Леди_на_драндулете• 05 января 2025
Ті, що виїхали, наче спеціально переконують себе, що війна ця безкінечна і вони не дарма поїхали буржуям зади мити. Війна скоро скінчиться, ще до наступного Нового року.
Дюагональ• 05 января 2025
Ответ дляНевгамовна шахиня
так ничего удивительного, пишете то с чужих слов, поэтому такая наивность.
Более 25 лет живу
Ну,если вы живёте более 25 лет,то точно знаете сколько там вариантов ))
Люблю ХОЛОСТЯКА• 05 января 2025
Ответ дляЛеди_на_драндулете
О, Маня)
Як же тут без вас…
Швидка Настя• 05 января 2025
Ответ дляФлюорография гуся
Мої батьки в окупації. Виїжджати не згодилися, тому я виїхала з дітьми без них.
Нас теж не захистили. Ми самі якось.
У мене образи немає ні на кого. І я не вимагаю, що б за моє життя і життя моїх батьків хтось помирав.
Мене дуже обурює, що жінки замість того, щоб йти у ЗСУ, посилають туди замість себе чоловіків і тим паче хлопчиків.
Зараз немає дискримінації за статевою ознакою, кожен, хто хоче воювати, має змогу це робити.
Люди лицемірні.
Нас теж не захистили. Ми самі якось.
Люди лицемірні.
Невгамовна шахиня• 05 января 2025
Ответ дляДюагональ
поэтому и умиляет наивность теоретиков
ВільнаНазавжди• 05 января 2025
Ответ дляСоседушка
Передайте вашій подрузі, що сина її все одно поставлять на облік.
Є постанова вже. Він має стати на облік в рік, коли йому буде 17. Будуть приходити повістки і штрафи, а потім він все одно стане на облік.
А куди будуть приходити повістки і штрафи, якщо вони виїзали?
Хомо_сапиенс• 05 января 2025
Ответ дляЛеди_на_драндулете
Это отлично, если закончится. А если нет?
И как закончится? Временным перемирием? После которого через несколько лет снова все перекроют и тогда те, кому сейчас 12-14 точно не смогут выехать, потому что им тогда будет 18 и их погонят на войну (((
Леди_на_драндулете• 05 января 2025
Ответ дляЛюблю ХОЛОСТЯКА
О, Маня)
Як же тут без вас…
Сама ти маня. Як не всепропальщиця, то зразу маня. Зручно думати, що маня одна така тролиця, а решта - думають, як ви?
Дюагональ• 05 января 2025
Ответ дляЛеди_на_драндулете
Да, аристович тоже говорил 2-3 недели. Я и не выезжали из Украины, за 3 года войны 1 раз свозила дочку на 5 дней отдохнуть, все. но не верю,что война закончится так быстро.
Organic• 05 января 2025
Сын учится в Дании, ему уже 18
Так сложилось, я была на Рождество, убедилась, что все ок. Едут с девушкой в Париж на 14 февраля, уже за свои деньги. Хватает стипендии плюс подработки
Самохвалова• 05 января 2025
Ответ дляФлюорография гуся
Ну сорі , але життя людей у віці цінне але не цінніше молодого
Привіт з ботойбіччя• 05 января 2025
Сину 17, готується до вступу за кордон. Щодня молюся що б наші «потужні» чогось там не прийняли і він зміг виїхати до 18.
Сумно і боляче випихати дитину за кордон, але іншого виходу я не бачу на сьогоднішній день.
Флюорография гуся• 05 января 2025
Ответ дляЛюблю ХОЛОСТЯКА
О, Маня)
Як же тут без вас…
Ви без хамства нормально не вмієте діалог вести?
Леди_на_драндулете• 05 января 2025
Ответ дляХомо_сапиенс
Наступного заходу вже не буде, кацапія теж не скоро залиже рани.
Люблю ХОЛОСТЯКА• 05 января 2025
Ответ дляЛеди_на_драндулете
Маня завжди про зади і туалети пише за кордоном
Ви б якось розширили своє бачення…
Швидка Настя• 05 января 2025
Ответ дляЛеди_на_драндулете
Чим швидше вона закінчиться, тим краще. Я сподіваюся на першу половину року
Крайня невістка• 05 января 2025
Ответ дляШвидка Настя
фото
А скількох людей волонтери ,ЗСУ вивезли з окупації ?
Хомо_сапиенс• 05 января 2025
Ответ дляЛеди_на_драндулете
Ясно
Главное в это верить
А я не верю в это, поэтому при таком ’перемирии’ возвращаться не хочу(
Главное в это верить
Ні грама• 05 января 2025
Ответ дляФлюорография гуся
Ну может вам повезет и не нужно будет вас захыщать
Флюорография гуся• 05 января 2025
Ответ дляЛюблю ХОЛОСТЯКА
Я в Україні одна
Діти за кордоном, працюють і навчаються
Це якось надто егоїстично
Діти за кордоном, працюють і навчаються
Це якось надто егоїстично
Добре. Ви не хочете, щоб вас хтось захищав. Ви готові до окупації і можливо позбавлення вас життя? Не дай Боже звичайно. Ви розглядали на собі долю тих, хто вже це пережив… чи не пережив?
Кинг-Конгша• 05 января 2025
Ответ дляЛеди_на_драндулете
Это древнее слово всё ещё употребляется? Я думала, что оно вымерло вместе с коммуняками
Леди_на_драндулете• 05 января 2025
Ответ дляЛюблю ХОЛОСТЯКА
Ви б якось розширили своє бачення…
Немає про що нам дискутувати. Я бачу те, що бачу. Емігранти твердять, як отченаш, що він не скінчиться ніколи і ми тут всі заживо похоронені без жодних перспектив на нормальне майбутнє. От так їм хочеться для власного самозаспокоєння, що рішення їхнє було єдино правильне. Бо на чужині жити важко, і ми там другий сорт.
ДелиВерка• 05 января 2025
Ответ дляДиверсификация
Уровень образования намного ниже в польской школе. Требований мизер. Дисциплины такой как в укр школе нет. Начиная от внешнего вида. Очень много подростков под школами курят -на это никто не обращает внимания. Это я не об одной даже школе говорю.
Жаль, что никто даже замечание курящим подросткам не сделает, хотя в Украине тоже много очень курящих уже в средней школе, но они прячутся и не выставляют это сильно напоказ.
Organic• 05 января 2025
Ответ дляФлюорография гуся
Многие остались жить в оккупации, старики особенно. Если не разрушено жилье и не было активных боевых действий
Леди_на_драндулете• 05 января 2025
Ответ дляКинг-Конгша
Комуняки хіба вимерли?
Ні грама• 05 января 2025
Ответ дляЛюблю ХОЛОСТЯКА
Я в Україні одна
Діти за кордоном, працюють і навчаються
Це якось надто егоїстично
Діти за кордоном, працюють і навчаються
Це якось надто егоїстично
Абсолютно согласна с вашим постом.
Чей то молодой сын просто таки обязан ценой своей жизни, хочет он или нет, захыщать чужих, непонятных стариков и их майно.
Абсурд