Без QR коду• Изменено 05 января 2025

У кого сини-підлітки. Що думаєте далі?

В подруги сину 15, нещодавно вивезла, щоб після 16 не було тих всіх проблем з постановкою на облік та не стати невиїздним. Буде навчатись у Чехії.
Моєму у цьому році 12. Спочатку ніби рано було за це думати, але вже й так три роки повномасштабної пройшло, пролетіло, промайнуло. Як починалась війна йому було 8.
Розумію, що треба думати про майбутнє, щоб у 17 не кусати локті, що сиділи і нічого не робили (як багато знайомих, які не наважувались вивезти синів, а тепер кусають жалкують, бо думали, що «війна ненадовго».)
Ми зараз з родиною в Німеччині, я не розглядала цю країну як країну для постійного проживання і планувала повернутись одразу, як закінчиться війна. Але перспектив до закінчення - ніяких. Та й немає гарантії, що навіть якщо буде закінчення у найближчі роки - війна не повториться через 5-7 років.
Серед тих, хто нещодавно виїхав, дуже багато виїхало саме з синами. Зараз на мовних курсах у кожної другої син або підліток, або от-от стане призовного віку.
Що Ви скажете з цього приводу? Які плани у Ваших родинах щодо подальшого майбутнього, навчання Ваших дітей? Звісно, не лише синів, а й доньок, просто питання з синами зараз стоїть гостріше.
Де українцям легше «пустити коріння»?
Створила опитування. Хто вже визначився з подальшим майбутнім, а хто ще ні.
Результат:
вже голосів: 745
337 (45.23%) Результат
244 (32.75%) Сину 12-17, не визначились
164 (22.01%) Сину 12-17 років, визначились
Organic• 05 января 2025
Ответ дляТріль підпільний
Я жопи не мию, але суто теоретично…

Як би мене запитали: чи хочеш ти, щоб твій єдиний син нормально ходив в школу, без тривог і не в підземну. Чи хочеш, щоб потім був хороший шанс отримати гарну європейську освіту? Чи хочеш гарантію (хай не 100%, але велику), що він не потрапить на фронт штурмовиком?
Якщо - да! Ціна цьому -мити жопи.

Чи хочеш ти, щоб він ходив в свою звичайну школу і після 18 був закритий в країні з усіма шансами бути бусифікованим. Зате ви вдома, на звичайній роботі. Ціна цього - не мити жопи.

То я обираю мити жопи.
В Украине так же чудесно моют жопы санитарки, но уже за минималку
Или жопы у нас золотые? 🤭
А да, забыла, у нас они вылизанные
Гарні диньки• 05 января 2025
Ответ дляТріль підпільний
Я жопи не мию, але суто теоретично…

Якщо - да! Ціна цьому -мити жопи.

То я обираю мити жопи.
Логіка у вас так собі. Мити жопи та дати сину гарну європейську освіту поняття на мою думку несумісні. Скоріш за все буде ’я мию жопи і мій син також буде мити жопи’. Але так, у Європі. Це того варто.
Я только за!• 05 января 2025
Ответ дляХачапууури
Ну и как человек будет жить в Германии, допустим, без украинского паспорта? Расскажите.
Зачем нужен в Германии украинский паспорт? Нужен загранпаспорт только
Organic• 05 января 2025
Ответ дляМальдивирую
Где учится и что за стипендия? Или пособие имеется в виду?
Степедия. Учится в FGU, что бы поступить на профессию следующей зимой
Хомо_сапиенс• 05 января 2025
Ответ дляГарні диньки
Звісно, що варто
Якщо на вагах стоїть життя
І що ви заладили з тими жопами?!
Інших професій не знаєте? Ви неосвічена?
Не зацілована• 05 января 2025
Ответ дляКрайня невістка
Зовсім-зовсім не захищав?
не розумію до чого цей сарказм. Ви спитайте у всіх хто з Лівобережжя херсонщині. Рано в ранці 24го всі воєнні частини та прокуратури евакуювались, в обід рашиська наволоч вже була всюди на танках
Самохвалова• 05 января 2025
Ответ дляГарні диньки
Це шаблони корумпованої України у вас говорять ?
У більшості країн освіта місцевою мовою безкоштовна і шанс її отримати залежить від знань а не професії мами чи тата
Злюка бобер• 05 января 2025
Ответ дляСвітланкаОК
Хіба у нас є процедура виходу з громадянства?
Процедура есть, но по факту это не работает.
Малая Налегке• 05 января 2025
Ответ дляЗлюка бобер
Вопрос в любом случае станет. Только в вашем случае через 10 лет. Процедура выдачи серого пока не обкатана. А новый мужикам без военно-учетных документов за границей Украина не дает. Без него жить можно, но легально оформиться на работу, летать на самолете не выйдет.
Через 10 лет и посмотрим
Тріль підпільний• 05 января 2025
Ответ дляГарні диньки
Логіка в мене, як раз, правильна!
Не знаю, про яку ви країну пишите.
Наприклад, я в північній Європі. І тут професія батьків, аж ніяк не впливає на освіту дітей.
Будь я хоч сто раз прибиральницею, як що моя дитина гарно навчається, вона вступить в той ВУЗ, який бажає. Тільки знання визначають вступить людина чи ні. І аж ніяк не професія батьків. ВО тут безкоштовно, якщо що))
Гарні диньки• 05 января 2025
Ответ дляХомо_сапиенс
Звісно, що варто
Якщо на вагах стоїть життя
І що ви заладили з тими жопами?!
Ви самі написали про ті жопи. Я тільки повторила ваші тези. Але вважаю, що ваша некваліфікована робота не дасть дитині змоги отримати гарну освіту.
Хомо_сапиенс• 05 января 2025
Ответ дляГарні диньки
Вважайте на здоров´я

Ви навіть не слідкуєте, хто що пише

І у мене кваліфікована робота, але це не має значення для освіти дитини за кордоном.
Гарні диньки• 05 января 2025
Ответ дляСамохвалова
Не буду заважати вам мріяти. Все можливо, якщо у вашій родині народився геній. Але простому середньостатистичному підлітку не потягнути гарну освіту в іншій країні без гарних фінансових вливань від батьків.
Тріль підпільний• 05 января 2025
Ответ дляГарні диньки
Як ви собі це уявляєте?
Чи думаєте при вступі є анкета,
Типу список професій батьків , дітей яким дозволено вступ
Ну і брєд)))
Ні грама• 05 января 2025
Ответ дляКрайня невістка
А хто ж голосував за оті шашлики ?
Я не голосую никогда. Я не играю в карты с шутерами.
И я напишу в защиту за тех кто голосовал и за шоколадного и за этого игруна на рояле.
Кто подписал документы про начало АТО?? Турчинов. Кста, интересно где оно сейчас, так же интересно где Аваков и прочая пиздота того времени.
Порох что обещал???
Закончу мол это АТО за две недели.
Потом все эти истории с махинациями, отмывкой денег на АТО, свинарчуки там всякие . Ну все могут поднять инфу.
Народ лошили как могли.
И на фоне всего вознесения зеленского.
Честного простого парня из народу. Ну кино ещё помогло образ создать.
Что он говорил в предвыборной.
Что я не погряз в этих схемах. Я закончу войну.
Народ за это проголосовал.
Народ хотел окончания АТО. Что б не гибли люди.
А вышло что????
Тріль підпільний• 05 января 2025
Ответ дляГарні диньки
При чому тут мрії???
Моя дитина вже три роки вчиться в місцевій школі.
Спочатку було складно, вже набагато легше. Я бачу її оцінки і знаю середній бал для вступу.
Достатньо отримати прохідний бал. Все!
Самохвалова• 05 января 2025
Ответ дляГарні диньки
Пишіть ще
Хомо_сапиенс• 05 января 2025
Ответ дляГарні диньки
Тіште себе, що нікому нічого не потягнути. Всі миють жопи. Повторюйте це кожного дня. Медитація теж корисна.
язззззь!!!• 05 января 2025
Ответ дляСоседушка
А потім? Встигне отримати громадянство іншої країни - молодець, а якщо ні? А якщо до моменту отримання громадянства втратить паспорт?
В Польше успеет
Гарні диньки• 05 января 2025
Ответ дляХомо_сапиенс
Вважайте на здоров´я

Ви навіть не слідкуєте, хто що пише

У вас кваліфікована робота і маєте змогу оплатити дитині життя та навчання у ’безкоштовній’ Європі. А тепер зробіть те саме на зарплату санітарки, хай навіть і європейської.
Самохвалова• 05 января 2025
Ответ дляТріль підпільний
Як ви собі це уявляєте?
Чи думаєте при вступі є анкета,
Ну і брєд)))
Касти як в Індії
Мальдивирую• 05 января 2025
Ответ дляOrganic
Интересная система в Дании. Моему сыну 19, заканчивает первый год Аусбильдунга в Германии, получает тоже деньги и подрабатывает еще в выходные. Но это не стипендия, так как это работа и обучение параллельно. В Германии как таковых нет стипендий.
Диверсификация• 05 января 2025
Ответ дляДелиВерка
Жаль, что никто даже замечание курящим подросткам не сделает, хотя в Украине тоже много очень курящих уже в средней школе, но они прячутся и не выставляют это сильно напоказ.
Моя уже была замечена. И что самое страшное-не осознает, не раскаиваться.
Хомо_сапиенс• 05 января 2025
Ответ дляНі грама
Порох что обещал???
Закончу мол это АТО за две недели.
Народ лошили как могли.
И на фоне всего вознесения зеленского.
Что он говорил в предвыборной.
Народ за это проголосовал.
А вышло что????
Кстати, не две недели - Порошенко говорил, что за день ее закончит или за два. Надо поискать то видео. Но там точно было меньше чем за две недели)
Звезда в шоке• 05 января 2025
Ответ дляДюагональ
Донька 11. Про подальше навчання в Україні не може бути й мови. Репетитор з німецької і промивання мозку постійне,що навчатись вона буде в Австрії. Я їй навіть варіантів інших не даю. Ми в Україні, не виїжджали. Якщо з чоловіком залишимось тут,то вона все одно буде навчатись не тут. Без варіантів. Ще вивчає англійську та французька в неї в школі, налаштовую, щоб вчила всі 3 мови,бо ніхто не знає,як складеться життя. Сподіваюсь, що те,що заплановано збудеться,бо щось планувати зараз взагалі важко.
В 11 вони всі слухняні. В 14 вони проявляють себе вже як самостійна особистість. Може закинути не тільки мови, а взагалі будь яке навчання.

Те що зараз вчить мови-розумничка. Але чим більше будете давити тим більше вона буде вам давати відсіч у підлітковому віці
Ашотакоя• 05 января 2025
Ответ дляЗлюка бобер
шо вы мелете
Самохвалова• 05 января 2025
Ответ дляГарні диньки
О жах
Студенти часто підробляють , мають стипендії і живуть в гуртожитках
Ні грама• 05 января 2025
Ответ дляХомо_сапиенс
Ну может я неточно написала.
Но все эти кандидаты в препизденты обещали МИР!
Почему мне наставили баб фиолетовых.
Что я не так написала?????
Мамаша в бигудях• 05 января 2025
Яке кусання ліктів в 17, якщо вивести можна хоч в останній місяць 17 років
Якісь дивні питання

Ну і в 17 все одно треба буде отримати приписне
А як ви це зробите з іншоі країни- питання
Мальдивирую• 05 января 2025
Ответ дляЗлюка бобер
Да, встанет. Но все надеятся, что за эти годы ситуация как то изменится в лучшую сторону.