Без QR коду• Изменено 05 января 2025

У кого сини-підлітки. Що думаєте далі?

В подруги сину 15, нещодавно вивезла, щоб після 16 не було тих всіх проблем з постановкою на облік та не стати невиїздним. Буде навчатись у Чехії.
Моєму у цьому році 12. Спочатку ніби рано було за це думати, але вже й так три роки повномасштабної пройшло, пролетіло, промайнуло. Як починалась війна йому було 8.
Розумію, що треба думати про майбутнє, щоб у 17 не кусати локті, що сиділи і нічого не робили (як багато знайомих, які не наважувались вивезти синів, а тепер кусають жалкують, бо думали, що «війна ненадовго».)
Ми зараз з родиною в Німеччині, я не розглядала цю країну як країну для постійного проживання і планувала повернутись одразу, як закінчиться війна. Але перспектив до закінчення - ніяких. Та й немає гарантії, що навіть якщо буде закінчення у найближчі роки - війна не повториться через 5-7 років.
Серед тих, хто нещодавно виїхав, дуже багато виїхало саме з синами. Зараз на мовних курсах у кожної другої син або підліток, або от-от стане призовного віку.
Що Ви скажете з цього приводу? Які плани у Ваших родинах щодо подальшого майбутнього, навчання Ваших дітей? Звісно, не лише синів, а й доньок, просто питання з синами зараз стоїть гостріше.
Де українцям легше «пустити коріння»?
Створила опитування. Хто вже визначився з подальшим майбутнім, а хто ще ні.
Результат:
вже голосів: 745
337 (45.23%) Результат
244 (32.75%) Сину 12-17, не визначились
164 (22.01%) Сину 12-17 років, визначились
Самохвалова• 05 января 2025
Ответ дляЛеди_на_драндулете
Ті, що виїхали, наче спеціально переконують себе, що війна ця безкінечна і вони не дарма поїхали буржуям зади мити. Війна скоро скінчиться, ще до наступного Нового року.
Так , розкажіть це Донецьку та Луганську
Флюорография гуся• 05 января 2025
Ответ дляДюагональ
Возможно есть кто-то,кто может присмотреть за родителями какое-то время? В Германию, если нет возможности,то через рлагерь на соц пакет. Если у вас материальная возможность позволяет, то можно рассмотреть вариант школ и отправить уже сейчас учиться.
Можливостей фінансово не маю, а ще мене прям вибішує думка, що я повинна скотам просто віддати своє життя, тільки тому , що вони прийшли і сильні. Що їм захотілося, а ми повинні бігти
ДелиВерка• 05 января 2025
Ответ дляХачапууури
Думайте що пишете в публічному просторі.
А це тепер злочин любити себе, своє життя і свою родину ?
Швидка Настя• 05 января 2025
Ответ дляКрайня невістка
А скількох людей волонтери ,ЗСУ вивезли з окупації ?
У більшості своїй люди самі виїжджали.
Є міжнародні волонтери, Рубікус, так, вони допомагали. Але не всім. Рідні українці перевізники брали до 15 тис гривень за виїзд однієї людини у другій половині 2022 (120 км дорога) Офіційно на початку березня 2022 було 2 евакуації, організовані нашими чиновниками.
ЗСУ не вивозять з окупованої території. І це логічно
Весела моль• 05 января 2025
Ответ дляDaria0000
Я открыла страницу, если Вы не против, могли бы поделиться агентством?
Оплата за школу, на самом деле, у Вас дешевле, чем в Киеве частные.
Написала в личку
Дома учился в обычной школе с немецким основным языком
Естественно если сравнивать с частными это очень не дорого
Нам частные предлагали от 1500 до 3000 евро в месяц в Австрии
МадамОхмури• 05 января 2025
Ответ дляНе прохожу мимо
Син, 20 років, пішов за батьком воювати. Зараз вже командир.
Блін, нащо ви ще тут? Чому ви не їдете геть із країни, яку ви не любите, яку не маєте наміру захищати?
У меня достаточно в семье защищающих.
Ребенка я зелёным тварям не отдам
Привіт з ботойбіччя• 05 января 2025
Ответ дляФлюорография гуся
Всі, хто написав, що виїдуть хлопці, в мене суто шкірне питання, ви теж виїдете? От без стьобу і хамства. Що робити тим, хто не може ні виїхати, ні захиститися? Я жінка, в мене старі батьки, що нам робити, хто нас захистить? Я боюся і хочу знати, що робити таким як я
Я вам співчуваю, але моя дитина мені дорожча і за вас і ваших батьків, вибачте 🤷‍♀️
Сама я виїжджати теж не планую.
Як будем жити час покаже.
Леди_на_драндулете• 05 января 2025
Ответ дляСамохвалова
? Окуповані території вже не повернуться, я ж про це й не говорю.
ДелиВерка• 05 января 2025
Ответ дляНе прохожу мимо
Але чомусь живуть не там, де на їх думку нема небезпеки. Чомусь нормально відсиджується за спинами тих, хто країну любить. Я не сумніваюся, що ви любите своє життя, мені просто цікаво, навіщо ви зі своїм улюбленим життям живете тут, де так погано, де вашому життю є реальна загроза?
Так не випускають же...
Флюорография гуся• 05 января 2025
Ответ дляШвидка Настя
Мої батьки в окупації. Виїжджати не згодилися, тому я виїхала з дітьми без них.
Нас теж не захистили. Ми самі якось.
У мене образи немає ні на кого. І я не вимагаю, що б за моє життя і життя моїх батьків хтось помирав.
Мене дуже обурює, що жінки замість того, щоб йти у ЗСУ, посилають туди замість себе чоловіків і тим паче хлопчиків.
Зараз немає дискримінації за статевою ознакою, кожен, хто хоче воювати, має змогу це робити.
Люди лицемірні.
Дякую. Я теж сама б пішла замість дітей, але це буде морока зі мною
Самохвалова• 05 января 2025
Ответ дляЛеди_на_драндулете
Логіка так собі у вас але спробую пояснити - в Донецьку для війська днр вже підросли діти які були першокласниками на початок війни
Дюагональ• 05 января 2025
Ответ дляФлюорография гуся
Я Вас понимаю (( но Ваш сын -это Ваш сын. Желаю найти выход! Т.к. сына жизнь важнее всех принципов ❤️ надеюсь все получится!
Прилипало• 05 января 2025
Ответ дляТрактор Віка
А причем тут ваша донька к теме о сынах-подростках? Или она собирается пол сменить?
А зачем девочкам здесь оставаться? Что бы что? Фуры водить, стрелять ...медиком на фронт или учителем онлайн....ну такое себе. Мамы мальчикам жизнь спасают а мамам девочек не надо?
МадамОхмури• 05 января 2025
Ответ дляТрактор Віка
Удалено администрацией...
Organic• 05 января 2025
Ответ дляСамохвалова
Так и наши, на то время -2014, дети, сейчас в бусах. А из Донецка, можна пока уехать, при желании.
Крайня невістка• 05 января 2025
Ответ дляДелиВерка
Так не випускають же...
Так ж до 22 пускали
Барабан для дорослих• 05 января 2025
Ответ дляХачапууури
Ну и как человек будет жить в Германии, допустим, без украинского паспорта? Расскажите.
Расскажите лучше кто вообще укр. паспорт там доставал хоть? Там загран только нужен
Самохвалова• 05 января 2025
Ответ дляOrganic
Багато хто не їхав бо як у дописувачки - скоро кінець війні і там далі про дупи- матки - унітази

Так от те скоро кінець ніяк не наступає від 2014 року
Хомо_сапиенс• 05 января 2025
Ответ дляЛеди_на_драндулете
Немає про що нам дискутувати. Я бачу те, що бачу. Емігранти твердять, як отченаш, що він не скінчиться ніколи і ми тут всі заживо похоронені без жодних перспектив на нормальне майбутнє. От так їм хочеться для власного самозаспокоєння, що рішення їхнє було єдино правильне. Бо на чужині жити важко, і ми там другий сорт.
Вы бред пишете
Никто такого не твердит
Люди видят, что происходит и просто не верят, что все скоро закончится
А вы читаете и смотрите всяких астрологов и политиков,которые твердят, что вот-вот закончится и верите им. В 2022 верили, потом в 2023 верили, потом в 2024, теперь опять верите.

И какое решение? В любой момент каждый может вернуться. Может, но не хочет. И людям не нужно себя в чем-то переубеждать - все, что происходит, они и так видят и делают свои выводы

Но ваше мнение понятно
Леди_на_драндулете• 05 января 2025
Ответ дляСамохвалова
Що не так з моєю логікою? Закінчення війни не рівно перемозі, а емігранти в більшості не з окупованих територій. Якщо ви самостверджуєтесь, починаючи свою тези з приниження своїх візаві під анонімом, замислиться, що це вам дає і яку пустоту в житті заповнює? Якщо не це звичайний брак культури спілкування.
Ні грама• 05 января 2025
Ответ дляНе прохожу мимо
Потому что мужчины в нашей стране бесправные рабы, закрытые в концтаборе. Если нет денег, то абсолютно нет никакого выбора.

Войны официально нет, границы закрыты незаконно.
Но ты раб, распорядиться собой не можешь.
Ты обязан.
Самохвалова• 05 января 2025
Ответ дляЛеди_на_драндулете
От і закінчіть розмову зі мною щоб свої високі вібрації не пошкодити
Люблю ХОЛОСТЯКА• 05 января 2025
Ответ дляФлюорография гуся
Добре. Ви не хочете, щоб вас хтось захищав. Ви готові до окупації і можливо позбавлення вас життя? Не дай Боже звичайно. Ви розглядали на собі долю тих, хто вже це пережив… чи не пережив?
Я не хочу, щоб мій син, якому 19, який жодного разу не голосував і не обирав тих потужних менеджерів, приїхав і воював за життя бабок, бо їм страшно
Я розумію, що моє життя менш вартісне, ніж життя молодої людини
Ні грама• 05 января 2025
Ответ дляКрайня невістка
Так ж до 22 пускали
Что пускали?
Нам про шашлыки рассказывали.
А до этого, до 22, про мир и дороги строили. Бабло отмывали. Вот как хорошо то вышло. Дороги расх.ярили, даже аудит нельзя сделать, сколько там спиздили.
А после начала войны- сидите по домам. Две- три недели.
Тріль підпільний• 05 января 2025
Ответ дляЛеди_на_драндулете
Я жопи не мию, але суто теоретично…

Як би мене запитали: чи хочеш ти, щоб твій єдиний син нормально ходив в школу, без тривог і не в підземну. Чи хочеш, щоб потім був хороший шанс отримати гарну європейську освіту? Чи хочеш гарантію (хай не 100%, але велику), що він не потрапить на фронт штурмовиком?
Якщо - да! Ціна цьому -мити жопи.

Чи хочеш ти, щоб він ходив в свою звичайну школу і після 18 був закритий в країні з усіма шансами бути бусифікованим. Зате ви вдома, на звичайній роботі. Ціна цього - не мити жопи.

То я обираю мити жопи.
Леди_на_драндулете• 05 января 2025
Ответ дляСамохвалова
Я так і планувала зробити без непрошених вказівок.
Просто каралева• 05 января 2025
Ответ дляМалая Налегке
Если бы да кабы. Сейчас он имеет id-карту другой страны. Загран используем только для путешествий
Чтобы поменять эту айди-карту другой страны вашему сыну все равно придется действительный укр загран предъявлять
Крайня невістка• 05 января 2025
Ответ дляНі грама
Что пускали?
Нам про шашлыки рассказывали.
А хто ж голосував за оті шашлики ?
Злюка бобер• 05 января 2025
Ответ дляМалая Налегке
Легко. Зачем он там?Для заграницы нужно только загранпаспорт. В 16 получаете на 10 лет и все
Вопрос в любом случае станет. Только в вашем случае через 10 лет. Процедура выдачи серого пока не обкатана. А новый мужикам без военно-учетных документов за границей Украина не дает. Без него жить можно, но легально оформиться на работу, летать на самолете не выйдет.
Мальдивирую• 05 января 2025
Ответ дляOrganic
Сын учится в Дании, ему уже 18
Так сложилось, я была на Рождество, убедилась, что все ок. Едут с девушкой в Париж на 14 февраля, уже за свои деньги. Хватает стипендии плюс подработки
Где учится и что за стипендия? Или пособие имеется в виду?