Берегите себя Очень к детям цепляется
_Твоя_подруга• 05 января 2025
Уже писала- это вирус уже пол года как гуляет по Украине. Не такой он и прям страшный, но и легкомысленно относиться не стоит
Златка3377• 05 января 2025
Підозрюю ,що ним вже давно хворіють у нас,місяць тому син захворів на пневмонію,дитяча лікарня була переповнена дітьми з важкими пневмоніями,діти лежали в коридорах,багато було в реанімації під киснем
Кому цікаво Голубовська про вірус
Метапневмовірус людини (HMPV) може спричиняти захворювання верхніх і нижніх дихальних шляхів у людей будь-якого віку, особливо серед маленьких дітей, людей похилого віку та людей з ослабленою імунною системою. Виявлений у 2001 році HMPV належить до родини Pneumoviridae разом із респіраторно-синцитіальним вірусом (RSV).
Натепер, за даними ЦГЗ, в Україні з початку сезону зареєстровано 13 офіційно підтверджених випадків, звичайно, реально їх більше.
Зараження відбувається крапельним шляхом, епізоди можуть повторюватись протягом життя. Захворювання частіше є легким (нежить, кашель), але може бути тяжким із розвитком фульмінантної (та, що швидко прогресує) дихальної недостатності. Останній варіант раніше спостерігався у пацієнтів з ослабленим імунітетом, після трансплантації легенів тощо.
Орієнтовний інкубаційний період - від 3 до 6 днів, а середня тривалість захворювання може змінюватися залежно від тяжкості, в середньому 7-10 днів. HMPV найбільш активний в помірному кліматі протягом пізньої зими та навесні.
Рентгенологічні зміни неспецифічні: «матове скло», ателектази, гіперроздуті легені, іноді - консолідація. Частіше двобічні ураження. ’
Mrs.Ochmonek• 05 января 2025
Від страху імунітет працює гірше, так що відставити паніку. Віруси є мільйони років, людство виживало і зараз виживе.
Не зважаючи на вакцини))