Ну що ви, мамо!• 08 января 2025

Ремонт. Що в першу чергу?

Вітаю! Потрібна ваша порада

Є однокімнатна квартира, в старому фонді
Ремонт не бачила років 30 мені здається
Мали робити все по-тихеньку для себе та вже потім переїхати, щоб за пару років привести до ладу
Через життєві обставини мусимо туди заселятися протягом місяця-двух, грошей на супер ремонт немає, можна сказати що ні на який немає
40-50т приблизно

По стану, дівчата це треш 🥲 (я звісно не гнівлю бога, правда що хтось і такого не має, але ми весь час жили на нормальних арендованих квартирах з усіма умовами тож мені тяжко буде перший час)
Вікна тут старі, деревʼяні, двері також ще совкові дуже страшні, сан вузол занедбаний, точно потрібно всю сантехніку замінити, кухні можна сказати що немає
Чисто під кап ремонт який і планувався, але не так сталося як гадалося

Розумію що роботи попереду багато, але хочеться якісь мінімальні умови створити
Що б ви спочатку зробили, пріоритетніше для комфортного життя? Чи може знаєте що необхідно зробити в першу чергу, якісь лайфхаки косметичного ремонту? Буду вдячна за вашу думку
интайм_не_предлагать• 08 января 2025
Ответ дляНу що ви, мамо!
От в мене на цьому етапі завтик, там потрібно прям з нуля стіни та підлогу робити, можливо навіть міняти труби
переживаю чи сильно врятує ситуацію що ми поставимо нову біленьку ванну і будемо радіти життю
А потім що, знову її демонтувати?
Читала сусідні теми, то там дуже бюджетні санвузли 2т долл
Ремонт це ж така річ, одне за інше зацепиться і виявиться що прям все, жопа
Вибачте за ниття
Поміняйте ванну і санвузол. Просто на новий, щоб не огидно було користуватись. Якщо там лютий треш.Я по іншому не змогла б, все інше, запросіть дівчинку хай відмиє і накопичуйте гроші. 40 тисяч, автор це ні про що.
автор Ну що ви, мамо! • 08 января 2025
Ответ дляинтайм_не_предлагать
Дякую, розумію що ні про що, будемо викручуватися
ЖующаЯКонфету• 08 января 2025
50 тысяч ни о чем, нужно собирать
Я бы купила ванну и унитаз, раковину или кухню самую дешевую, но на всё это не хватит
интайм_не_предлагать• 08 января 2025
Ответ дляОце фіфа
Точно не ставить новую ванну, если до этого не заменить трубы хотя бы, как минимум, а так конечно, и пока не сделаны стены/пол то ставить новую ванну не вариант. Разве что там совсем убитая, тогда взять временно дешёвую стальную лишь бы новая
В мене металева відслужила вірою і правдою 17 років, без нарікань.
Печальки.нет• 08 января 2025
Окна, проводка, трубы. Подровнять локально стены, сменить обои. Купить то, что важно из мебели.
интайм_не_предлагать• 08 января 2025
Ответ дляПечальки.нет
Не вистачить грошей. Один диван від 15 до 25 це тепер дешеві.
Печальки.нет• 08 января 2025
Ответ дляинтайм_не_предлагать
Тогда по порядку, на что хватит из этого
Печальки.нет• 08 января 2025
Ответ дляинтайм_не_предлагать
Про мебель нет информации. Возможно, она не ужасная или не вся такая
интайм_не_предлагать• 08 января 2025
Ответ дляПечальки.нет
Ми з чоловіком зробили 2 капітальних. 2ий ще не завершили. Не вистачить майже ні на що. Матеріали не найдорожчі, все дуже скромно. Робимо самостійно багато речей. Мало грошей у автора
Луковая• 08 января 2025
Я б спочатку провела детальну ревізію - без чого не обійтися, а що може просто виглядає жахливо, але по суті стан більш менш нормальний.
Для цього потрібно все передивитись та відмити

А потім вже серед того, що вкрай потребує уваги, визначати приорітети.
Наприклад - ванну можливо відмити або зробити реставрацію, вистачить на 2-3 роки. Унітаз тече, загрожує затоплення сусідів і ремонту не підлягає - міняти (хоча зараз майже все можна відремонтувати:))
Стіни - зняти шпалери, зачистити по мірі сил, пофарбувати, буде чисто. Рівняти під лінійку будете потім.
Вікна - почистити і пофарбувати. Не факт, що дерев´яні вікна погані, можливо просто виглядають неохайно.
Кухня - можна вкластися в поверхню і духовку (якщо дійсно нею користуетесь), недорогу модульну з Епіцентра чи Леруа.
І так у всьому.
Жити і копити на нормальний ремонт, щоб зробити все й одразу, бо робити частинами - означає прожити у ремонті півжиття!
Неправдиша• 08 января 2025
Я б почала з проекту. Щоб не виявилось, що ви поставите вікна, а потім вирішите збільшити кімнату за рахунок балкона. Визначитися з стінами, яка де кімната, гардеробна буде чи не буде, скільки дітей, кухня студія чи окремо. А потім покликати сантехніка і електрика, може там якісь роботи треба зробити ось прямо зараз, бо біда.
интайм_не_предлагать• 08 января 2025
Ответ дляЛуковая

І так у всьому.
Або прожити пів життя без ремонту, у срачах, накопичуючи гроші. Витрати є постійно. Ми робимо частинами, так є хоч якийсь рух. Найголовніше комунікації. Електрика, сантехніка. Накопичили зробили, все інше потихеньку робиться.
автор Ну що ви, мамо! • 08 января 2025
Ответ дляЛуковая

І так у всьому.
Дякую
Дійсно, треба «закатати рукава» і почати робити
Мені складно визначитись тому що немає нічого більш постійного чим тимчасове, з приводу того ж унітазу, поставити любий з епіку щоб просто було чисто охайно, чи вже є сенс раз міняти то ставити такий як подобається за 7-8т щоб вписався у новий ремонт який згодом буде
Поклеїти ті дешеві панелі на стіни в ванну чи не мудохатись і пів року почекати на нормальну плитку
Луковая• 08 января 2025
Ответ дляинтайм_не_предлагать
Кожен обирає свій шлях) Накопичуючи гроші, не обов´язково жити у срачі:)
интайм_не_предлагать• 08 января 2025
Ответ дляНу що ви, мамо!
Дякую
Все залежить від стану всього, автор.
Все буде• 08 января 2025
Ответ дляНу що ви, мамо!
Дякую
Може невірно описала, але складність саме в тому що під час цього ремонту нам доведеться вже(!) жити у цій квартирі
До деякий подій так і думали влітку почати робити вікна, щось з комунікацій, пізніше приїзжати дивитись що вистачить на електрику
Але кап ремонт вже не тягнемо, заспокоюю себе тим що пів країни (добре може менше) якось орендують квартири «бабушатнікі» і як то кажуть не скіглять, там де теж може бути стара проводка і труби і страшненький санвузол, але якось облаштовують, роблять собі затишок
Так і є. За ці гроші Ви можете все відмити та зробити затишок для себе, якісь новенькі полички у ванній, килимки, штори, щось із меблів, дешеву кухню або замінити те, що зламане. Вам видніше, що найнеобхідніше. А потім назбираєте грошей та зробите ремонт.
интайм_не_предлагать• 08 января 2025
Ответ дляЛуковая
В нас таки були срачі, від попередніх власників і позбутись їх прибиранням, миттям нереально.
Луковая• 08 января 2025
Ответ дляНу що ви, мамо!
Дякую
вот дешеві панелі я б точна не стала чипляти. Передусім, вони не таки дешеві) По-друге, для них потрібно підготувати поверхню, і плюс клеїти - це витрати часу і сил. Якщо там у вас плитка - її можна пофарбувати, буде чисто.
Взагалі, пофарбувати можна все! двері, шкафи - якщо вони зсередини норм, але ззовні подряпані
Оце фіфа• 08 января 2025
Ответ дляинтайм_не_предлагать
Я знаю, я не к тому что они только как временный вариант
Україна понад усе!• 08 января 2025
В квартире 30 лет ничего не далось. Самое главное, это коммуникации - электрика и сантех трубы. Иначе или поговорите или потопите соседей. Поменять проводку по всей квартире, поменять трубы в санузле и на кухне. В самой большой комнате обустроить место для спанья, портативную плитку для готовки и жить там. Паралельно делать нормальный ремонт. Иначе просто косметический ремонт не трогая коммуникаций через год-два обернется ещё большими проблемами.
Не гоню• 08 января 2025
На вашому місті, я б просто вимила квартиру, ну якщо обої здерті щось освіжити.
І зайшла б жити. Нічого б зараз не робила. Всі прекрасно знають що за 50 тис навіть ванну не зробити
І спокійно собі рік збирайте гроші. Нічого страшного що старенька квартира.
Заодно придивитесь як і що вам буде зручно робити.
Не гоню• 08 января 2025
І санвузол це не той об´єкт що можна робити поступово.
Фима Собак• 08 января 2025
Автор, подивіться ідеї про переформування. Можливо якраз на зараз це ваш варіант.
https://www.instagram.com/budynok.diy - приклали саме бюджетного косметичного оновлення бабушатніків
Аnnеt• 08 января 2025
Ответ дляМуркамурковна
та ви шо?) точно? в квартирі в якій ви живите і у вас грошей нема?)
електрику починають робити на голі стіни) а для цього потрібно зняти все з стін)
ремонт починають робити з санвузлів бо срати і митись потрібно постійно, потім роблять кухню.. а далі все інше, бо це найбрудніші і найзатратніші точки в квартирі, а обої і телевізор з точковими світільніками почекають..
да. потому что вселятся и никакого ремонта у них в итоге годами не будет. я уже так жила - сыта досыта. второй раз уже всё разнесли до бетона и поэтапно делали с нуля, но делали. жили в дискомфорте года два, но зато имеем хороший, капитальный, продуманный ремонт, а не косметические подмазывания сверху разрухи.
автор Ну що ви, мамо! • 08 января 2025
Дякую всім за відповіді❤️
Зрозуміла що краще не рипатись
По стану квартири хтось просив фото, але я не дуже люблю щось заливати на порадницю, раптом що
Передивилась знову відео з квартири і зрозуміла що не так все страшно як собі намалювала, очі бояться руки роблять
Потроху, але все буде
Гарного дня дівчата
Миловидна леді• 08 января 2025
найвитратніші сан вузли.
вимити все , просто пофарбувати все що можна, переклеяти шпалери, може ліноліум постелити на підлогу.
Миловидна леді• 08 января 2025
Ответ дляНу що ви, мамо!
Дякую
в 1к квартирі майже не реально робити ремонт частинами. бо навіть речі перенести нікуди. просто збирайте кошти на новий ремонт.
унітаз можно купити новий. але.... ви ж не знаєте як фінально буде виглядати дизайн сан вузла. може купите за 8 тис, а поки доробите ремонт, то інсталяцію захочете.
неДоЖиру• 08 января 2025
Зробити сантехніку, бо без неї зовсім погано. Грошей у вас рівно на сантехніку і кинути на підлогу лінолеум. Все інше можна дочухувати самотужки, як будуть з´являтись гроші. Колись так купила одиничну ’під ремонт’, грошей залишалось 1000 долл, на них зробила сантехніку, більше ні на що не вистачило. Потім за рік зібрала на ремонт всього іншого, тільки стяжку не чіпала.
Цигарний шланг• 08 января 2025
Ответ дляНу що ви, мамо!
А потім що, знову її демонтувати?
Вибачте за ниття
Як раз ванну можна не міняти, а реставрувати акрилом. Плитку пофарбувати, труби та електрику краще одразу замінити, я б пустила по стелі, згодом зробите натяжну, це дешевше, ніж штробити стіни та штукатурити стелю. Переклеїти шпалери, на підлогу лінолеум, так як він швидше за все нерівний. Двері пошпаклювати та пофарбувати
Кухні готові зараз досить пристойні є
Цигарний шланг• 08 января 2025
Ответ дляНу що ви, мамо!
Дякую
Я в процесі ремонту, 8 тис в мене коштує інсталяція Grohe з унітазом і кнопкою. Якщо вам подобаються унітази по 8 тис, а на ремонт 50, то щось тут не сходиться