ЛісАпетная• Изменено 13 января в 16:50

Не кожен невропатолог розуміє МРТ голови, проблеми з судинами?

Я щось не поняла куди пішли 1700 грн за консульт в невропатолога
Мені здалось що вона спец по болі. Якщо ниє нога рука то вона ставить блокаду

Є якийсь лікар щоб порадив що робити з цим?
проявів хронічної
судинної недостатності (відповідають церебральній мікроангіопатії, Fazekas 1)

Київ порадьте лікаря
Невже я тут одна з цією судинною проблемною(
Можу брикнути• 13 января в 16:55
А сколько вам?
автор ЛісАпетная • 13 января в 16:55
Ответ дляМожу брикнути
А сколько вам?
70 різко погіршився зір
Бачила бачила, а тут бац і осліпла на око
Інше бачить на 40% … шукаю причину
Можу брикнути• 13 января в 16:56
Ответ дляЛісАпетная
70 різко погіршився зір
Інше бачить на 40% … шукаю причину
То это уже норма..что вы лечить хотите..после 35 у многих есть такое
автор ЛісАпетная • 13 января в 16:57
Ответ дляМожу брикнути
А може ця судинна недостатність спровокувала то шо осліпло око?
Можу брикнути• 13 января в 16:57
Ответ дляЛісАпетная
Ну гляньте глазной нерв в щелевой лампе.нет
Можу брикнути• 13 января в 16:58
Ответ дляЛісАпетная
Катаракта скорее
автор ЛісАпетная • 13 января в 16:59
Ответ дляМожу брикнути
Це який лікар перевіряє?
Є мрт очей:
Але нерви там не описані

Відмічається помірне збільшення в об´ємі spatium extraconicum та preseptale
білатерально, більш виражено справа.
В проекції сльозної залози справа рідинне включення з чіткими контурами розміром
0,5х0,5х0,3см.
Сигнали від структур орбіт не змінені. Зорові нерви розташовані центрально, не
звивисті, ширина їх в середині орбіти 0,4 см, на рівні хіазмальної ділянки відмічається
невиразна асиметрія D
S, структура однорідна, невиразне розширення периневрального арахноїдального
простору обабіч.
Очні м´язи розташовані звичайно, відносно нормальної товщини та ширини.
Ретробульбарна клітковина, м´язові воронки не змінені
автор ЛісАпетная • 13 января в 17:00
Ответ дляМожу брикнути
Катаракта скорее
Так катаракта початкова стадія - на тому оці де 40%
Чебураха з перцем• 13 января в 17:01
Церебральна мікроангіопатія Fazekas 1 - початкові прояви, мінімальні зміни у дрібних судинах. Після 40 років вже зявляються ці ознаки. Після 50 років підключаються атеросклеротичні зміни у судинах, тому у багатьох є церебральна мікроангіопатія.
автор ЛісАпетная • 13 января в 17:01
Офтальмолог порадив:

МРТ головного мозку, консультація невролога, виключення порушень мозкового кровообігу, новоутворень, неврологічного дефіциту.

Судинна недостатність в є проблема з кровообігом?
автор ЛісАпетная • 13 января в 17:04
Ответ дляЧебураха з перцем
Внутрішньосудинний стеноз (робила узд шиї)

дистальному відділі обох ЗагСА (правої - 34%, лівої - 14%) та початковому відділі обох ВСА (правої - 25%, лівої - 15%).
Чебураха з перцем• 13 января в 17:04
Ответ дляЛісАпетная
Ні. Недостатність мозкового кровообігу пов´язана зі стенозуванням сонних артерії внасліок атеросклеротичних змін (у попередній темі ви написали про бляшки в СА).
автор ЛісАпетная • 13 января в 17:05
Ответ дляЧебураха з перцем
А по цій проблемі до якого лікаря? Невролог чи невропатолог?
Чебураха з перцем• 13 января в 17:06
Ответ дляЛісАпетная

Гемодинамічно незначущий стеноз ЗСА і ВСА (коли стенозування менше 50%). Це причина ХНМК.
автор ЛісАпетная • 13 января в 17:08
Ответ дляЧебураха з перцем
Я ніяк нн розумію які вони
Ті що хороші чи погані
Бо ось таке було в 2023 році:
на дистальному відділі обох ЗСА (правої - 40%, лівої - 13%) та початковому відділі обох ВСА (правої - 20%, лівої - 12%).

2024:
на дистальному відділі обох ЗагСА (правої - 34%, лівої - 14%) та початковому відділі обох ВСА (правої - 25%, лівої - 15%).
Запорожьемойдом• 13 января в 17:10
Ответ дляЛісАпетная
Офтальмолог порадив:

Яке заключення офтальмолога? Він знайшов причину падіння зору ?
Чебураха з перцем• 13 января в 17:10
Ответ дляЛісАпетная
До неврологаНевролог і невропатолог - це один і той же лікар. Невролог - скорочено. Невропатолог - повна назва.
Я лише в Вінниці кваліфіковану лікарку невролога можу порадити зі спеціалізацією по судинам головного мозку. Вам потрібно знайти лікарку такого профілю, прочитайте https://www.evromed.vn.ua/doctors/vysochanska-tety...
автор ЛісАпетная • 13 января в 17:11
Ответ дляЧебураха з перцем
Так а ці бляшки взагалі зменшити можна?
Почала лікувати жирову печінку і зменшується холестерин
Лікар сказала що поганий холестерин має бути 1.8
Чебураха з перцем• 13 января в 17:13
Ответ дляЛісАпетная
Я ніяк нн розумію які вони
Ті що хороші чи погані
Бо ось таке було в 2023 році:

2024:
Гемодинамічно незначуще стенозування до 50%. По Вашим показникам стенозування мінімальне, тому вплив на кровообіг має мінімальний.

Є ще гемодинамічно значуще стенозування більше 50%.
автор ЛісАпетная • 13 января в 17:15
Ответ дляЧебураха з перцем

А що ж тепер робити з очима
Макулодистрофія
Проблема із свтківкою
Чебураха з перцем• 13 января в 17:15
Ответ дляЛісАпетная
Так а ці бляшки взагалі зменшити можна?
Ні, це вікові атеросклеротичні зміни. Холестеринова бляшка повільно збільшується протягом багатьох років. Але потрібно контролювати показники ліпопротеїдав фракційно. Захворювання печінки впливають на показники ліпопротеїдів фракційно.
Можете написати мені у приватні повідомлення, що знаю поділюся інформацією.
автор ЛісАпетная • 13 января в 17:16
Ответ дляЧебураха з перцем

Я подумала що 40%
Це значить на 40% закриває судину
Трахтибидох• 13 января в 17:38
Ответ дляЛісАпетная
У мене в 37 така ж проблема. Лікарів обійшла багато, не допомогли(
Трахтибидох• 13 января в 17:40
Ответ дляЧебураха з перцем
А що з цим робити?
Чебураха з перцем• 13 января в 18:19
Ответ дляЛісАпетная
Я подумала що 40%
Це значить на 40% закриває судину
Це звуження сонної артерії у тому місці, де є бляшка.
Який діаметр сонних артерій? Чи є відхилення від норми по швдкісним параметрам кровотоку? В описанні УЗД судин шиї пишуть про ці параметри.
Чебураха з перцем• 13 января в 18:31
Ответ дляТрахтибидох
А що з цим робити?
Причиною може бути гіпертонія, недостатність мозкового кровотоку вертеброгенного характеру, недостатність мозкового кровообігу внаслідок атеросклеротичних змін. Це залежить від причини виникнення церебральної мікроангіопатії, ступіні за Fazekas. Невролог призначає лікування.
У мене набагато гірша ситуація, тому невролог призначає нейропептид для запобігання подальшої загибелі нейронів. Але покращення невідчула. МРТ головного мозку проходила декілька років тому. Динаміку не знаю, потрібно знову проходити МРТ.
Чебураха з перцем• 13 января в 18:35
Ответ дляЛісАпетная
Це який лікар перевіряє?
Є мрт очей:
Але нерви там не описані

білатерально, більш виражено справа.
0,5х0,5х0,3см.
невиразна асиметрія D
простору обабіч.
До офтальмолога зверталися?
автор ЛісАпетная • 13 января в 18:35
Ответ дляЧебураха з перцем
Так
Є

Екстракраніальний відділ хребцевих артерій.
Анатомічні особливості — вузька права - 2.2 мм (ліва - 3.1 мм).
Зміни судинної геометрії — вертеброгенна деформація обох.
Показники об’ємного кровотоку знижени в правій.
Кровоток знижується на 50% в лівій при поворотних пробах.
Спектрограма не змінена.
Особливості венозного відтоку — не змінений.

Знижени швидкісні показники кровотока в основній артерії.
Кровотік в артеріях базису мозку у межах вікової норми.
Спектрограма не змінена.
Індекси пульсації і периферичного судинного опору у межах норми.
Кровотік в системі глибоких вен мозку не змінений.
автор ЛісАпетная • 13 января в 18:36
Ответ дляЧебураха з перцем
До офтальмолога зверталися?
Звичайно
Сказав до невролога йти
Чебураха з перцем• 13 января в 18:40
Ответ дляЛісАпетная
Так
Є

Спектрограма не змінена.

Діаметр сонних артерій (загальна, внутрішння, зовнішня) і швидкісні показники. Зазвичай це вказується у таблиці. Це параметри діаметру і швидкісні показники кровотоку - D (cm), Vps (cm/c), Ved (cm/c), RI.