ЖаннаНеАгузарова• 14 января 2025

Хто купував квартиру в Польщі?

Де шукали? Які нюанси? Що порадите?
svitochkaa• 14 января 2025
жилье не интересно.машины покупала
Залізний занавіс• 14 января 2025
Гроші на квартиру в Польщі легалізували ? Бо впрожовж 5 років можете заплатити податок 85% від вартості житла.
автор ЖаннаНеАгузарова • 14 января 2025
Ответ дляЗалізний занавіс
Ще тільки на етапі. Хочемо продати в Україні і купувати в Польщі
Кофе в лобби• 14 января 2025
Ответ дляЖаннаНеАгузарова
Ви ціни порівнювали? Моя квартира в Києві коштує 80 тис доларів, а в Варшаві така сама 300 тис євро. Розумію що ніхєра я не куплю
Инстагра_мерша• 14 января 2025
пошукайте по пошуку - дівчина описувала, як продавала в україні, як офромлювала, як вивозила, які переклади робила там багато нюансів було . важливо щоб на всю суму провозу та покупки були доки про походження
автор ЖаннаНеАгузарова • 14 января 2025
Ответ дляКофе в лобби
Так.
Котя_люлю• 14 января 2025
Буквально вчора бачила чудовий пост-досвід на ФБ, не можу скопіювати посилання, знайдіть його, там люди в коментарях ділилися досвідом.

Карта Поляка. Інформація: як, коли, куди? (e-konsulat)
Włodzimierz Lepecha · 9 март 2021 г. ·
Доброго дня, групо! Все ж таки наважився та знайшов час написати пост про те як я отримав Карту Сталего побиту (далі - Карта), Mazowieckie województwo, Warszawa ...
З моменту подачі документів рівно 4 місяці!!!
Шлях до Карти був тернистим та непростим, багато втратив, але багато й знайшов.
Все почалося з Карти Поляка, яку я отримав на початку лютого минулого, 2020 року. Пройшов співбесіду з 2-ї спроби, з новим Консулем, паном Przemysław ом.
Приїхавши у серпні 2019 року до Варшави по безвізу та без Карти Поляка я знайшов не сильно престижну, але все ж таки роботу в Ашані через агенцію праці (посередника).
Метою була саме офіційна праця, тому я ретельно обирав вакансії. Було багато співбесід, де люди відверто брехали. Але це тема зовсім другої дискусії.
Отже...
Спочатку допрацював до кінця безвіза, потім як усі смертні отримав візу тип D на залишок.
Після отримання Карти Поляка одразу відкрив візу на 365 днів (до кінця старої візи лишалося більше місяця, тому фактично я отримав дозвіл на перебування на теренах РП рік і майже 2 місяці).
В умовах коронавірусу (на початку березня 2020 року) важко було швидко знайти людську офіційну роботу, тому я вирішив не випробувати долю та залишився працювати в магазині і надалі. На щастя в мій відділ були вакансії, тому для мене практично нічого не змінилось. Хіба що я вже був працевлаштований як звичайний поляк (Карта Поляка дає таку можливість).
Праця в магазині дала наступні переваги:
1) umowa o pracę
2) чистий дохід, який жодним чином не ховається від скарбової.
І так документи:
1) Wniosek
2) umowa o pracę (копія)+zaświadczenie o wynagrodzeniu за останні 6 місяців (але якщо у Вас вийде більше, тим краще)
3) umowa najmu lokalu mieszkalnego, колишня та нова продовжена на 6 місяців, 2 шт., (копія) *UPD
4) zaświadczenie o zameldowaniu (копія)
5) копії Карти Поляка+decyzja
6) копії закордонного паспорту + візи+ відмітки
7) pit-37 за 2019 рік (видрук з програми e-pit)
😎 zaświadczenie, że jestem uczniem szkoły policealnej (оригінал) + legitymacja szkolna (копія) - дуже корисний документ!!!!!
9) potwierdzenie opłaty ZUS (дає працедавець)
10) Oświadczenie (2 шт.) + umowa zlecenie (2 шт.), які залишились від агенції в минулому
11) PESEL (копія)
12) фото (вже не пам´ятаю, наче 3 шт., див. на gov.pl)
Чому так багато документів? Та тому, що на gov.pl. пишуть, що хочуть бачити, шо ви не вчора переїхали до Польщі, а що вже у Вас є якась діяльність й ви більш менш облаштувались й у вас є всі підстави для того, щоби претендувати на pobyt stały.
Записувався за посередництвом електронної черги за 2 місяці до подачі. Здавав особисто на вул. Krucza 03.11.2020 r.
‐------------------------------------------------------
Przewidywany termin 01.02.2021
Decyzja 20.01.2021
Karta stałego pobytu od 19.02.2021
-------------------------------------------------------
19.02.2021 отримав смс, що мене запрошують за 2 тижні на odbiór decyzji oraz Karty Pobytu, та інформацією про те, що за пластик треба попередньо оплатити й прийти вже з квитанцією.
Адреса на карті присутня але інспектор сказав, що при зміні адреси та випуску нової карти можна буде написати заяву на випуск карти без адреси та вже потім аросто повідомляти Паньство про зміну адреси проживання.
P.S.
Звісно нікому ні за що не платив, мізків вистачило все зробити самому ))
Wniosek на świadczenie pieniężne подав окремо поштою, рекомендованим листом.
Додаткові документи доносив також на вул. Krucza особисто.
Карту Поляка забрали ))
Окремо хотів би написати про аборигенів, які стояли у кілометровій черзі на Маршалковскій, а потім пихали всіх й не давали зайти спочатку до будівлі тим, хто був запрошений по смс, але то тема окремої дискусії. Прикро, що люди так себе поводяться й показують Україну не в самому кращому світлі.
Бажаю успіхів тим, хто тільки наважується. Все вийде, треба бути трохи наполегливішим)