А поговорить?• 20 января в 16:23

Феритин

Літом під час планових обстежень знайшла феритин 10.
Пила 3 місяць сорбіфер. Підняла до 40.
Знов без препаратів заліза впало до 19.
Лікар пропонує приймати залізо під час кожної менструації ( приватна лікарка).
А сімейна каже шукати причину, йти до гастроентеролога, ендокринолога та ще когось там .
Приватна лікарка каже що якщо тримається залізо на нормальньому рівні коли я його пила лише під час критичних днів, тоді все ок, бо якби була проблема якась, а я його лише під час критичних приймала, то воно б все одно падало.
Як правильно вчинити ?
автор А поговорить? • 20 января в 16:26
Може хтось стикався зі схожою ситуацією
Бурундучиха• 20 января в 16:27
А гемоглобін, тромбоцити в нормі?
Приватна лікарка хто по спеціалізації
автор А поговорить? • 20 января в 16:28
Ответ дляБурундучиха
А гемоглобін, тромбоцити в нормі?
Приватна лікарка хто по спеціалізації
Також сімейна, просто приватна.
Гемоглобін завжди 125-130 , при будь якому рівні феритину. Тромбоцити в нормі 250-280.
Нічний дожор• 20 января в 16:31
Ответ дляА поговорить?
Може хтось стикався зі схожою ситуацією
Да, потрібно шукати причину, це щитовідка, гастроскопію, колоноскопію і тд, я пройшла це, причину найшли
автор А поговорить? • 20 января в 16:32
Ответ дляНічний дожор
І в чому була причина ?
Щитовидка є аіт ( незначно підвищено атпо), гормони в нормі, вузлів немає.
Нічний дожор• 20 января в 16:36
Ответ дляА поговорить?
І в чому була причина ?
У мене желудок, робила операцію, надіюсь, що зараз буде добре.
автор А поговорить? • 20 января в 16:36
Ответ дляНічний дожор
Ого, аж прям операцію. А який був феритин? І коли пили залізо, то піднімався феритин чи зовсім ні?
Бурундучиха• 20 января в 16:38
Ответ дляА поговорить?
Також сімейна, просто приватна.
В такому разі я б до сімейного лікаря прислухалася.
Бо в мене феритин 7, але при цьому тромбоцити високі (610) і гемоглобін низький (92), місячні обільні. Гематолог поставила вторинну анемію на фоні хронічної крововтрати. І все одно явну причину поки не знайшли, гінеколог проблеми не знаходить, по гістероскопії з шлунком все добре, на колоноскопію поки не наважилася. Все ж думаю, що причина в місячних, бо раніше не були такі обільні, хоча кровотечою це теж не назвеш.
У вашому випадку я б з ендокринолога починала, бо ферритин з щитовидкою і вітаміном Д теж пов´язаний.
автор А поговорить? • 20 января в 16:40
Ответ дляБурундучиха
Щитовидка - є аіт , атпо чуть підвищено, вузлів немає, гормони в нормі, розмір самої щитовидки збільшений ще зі школи, а зараз мені 34 роки
Нічний дожор• 20 января в 16:44
Ответ дляА поговорить?
Феритин був 8.гемоглобін 80, робила капельниці, але через 7 місяців те саме, була грижа діафрагми, я про це знала, але не думала, що із за цього може бути анемія, в шлунку не всасувалось залізо, такий в вид зробила гастроэнтеролог, правда я дуже мучилась, грижа була велика, тому зробила операцію
автор А поговорить? • 20 января в 16:45
Ответ дляНічний дожор
Дякую. Гемоглобін завжди в нормі. Тоді певно піду ще до інших спеціалістів уточню в чому може бути причина, може варто щось підлікувати.
Медсестричка• 20 января в 17:22
Автор, в мене така сама ситуація і АІТ, приймаю залізо. Була в гематолога, та нічого окрім крапельниць заліза не призначила. Маю теж рясні М. Причину не шукаю, бо оці всі туртури проходити не маю бажання. Приймаю 5 днів залізо після М. Феритин в мене 10
автор А поговорить? • 20 января в 17:36
Ответ дляМедсестричка
І навіть коли приймаєте залізо після чи під час кд феритин все одно 10? Бо я коли приймаю додатково то все ок, рівень 35-40 є
Лише 1-2 місяці не попю і 10-20. Але кд я б не сказала що супер рясні. Але 5 днів - 6 є, то більше то менше.
От і я думаю чи варто шукати причину, бо не турбує нічого, просто випадково знайшла. А ходити зараз до 5 лікарів мінімум + аналізів та обстежень на кучу тисяч. Хз
Бритоножка• 20 января в 18:47
Ответ дляНічний дожор
Прочта, о причине.
Бритоножка• 20 января в 18:50
У меня 33 сдала сама , все говорят думаю и себе проверю, я так понимаю это входит в норму ?
Медсестричка• 20 января в 18:53
Ответ дляБритоножка
норма, из информации в интернете, должна = весу человека
Медсестричка• 20 января в 18:55
Ответ дляА поговорить?
Я приймала хемаплекс він добре підняв гемоглобін, але феритин залишився +- таким самим, зараз пройшла курс дурулесом, але ще не перевірила, чи спрацювало.
Бритоножка• 20 января в 19:29
Ответ дляМедсестричка
Да я тоже прочла что для взрослого не меньше 60, а в анализах норма от 11 до 306