Розповідаю ситуацію, яка склалася. У мене двоє 18 річних синів. Один здоровий, інший інвалід дитинства по слуху. Глухий на одне вухо. В минулому році проходили комісію, щоб стати на облік і отримати приписне. Той, що здоровий без проблем усе пройшов, отримав приписне. З іншим нас більше ніж пів року маринували. І так і не видали приписне. Відправляли його медичну картку на комісію. Тепер перед Новим роком подзвонили, сказали прийти забрати картку і написати заяву на отримання військово облікового документу. Що проходити знов комісію не треба. Після того як син прийшов, йому сказали що згідно нового закону він військовозобовʼязаний, а не призовник, тому ось тобі на направлення на ВЛК! А там написано: «у завʼязку з мобілізацією». Правда за це направлення син ніде не підписувався. Я у шоковому стані, усе кидаю і їду в ТЦК, проходжу туди. До мене вийшов майор і сказав, що видати війсково обліковий документ не має права, бо син обмежено придатний, а згідно нового закону такі юнаки повинні пройти до 6 лютого пере комісію інакше штраф 17000 грн. Ситуація така, що виникла юридична колізія. Раніше, усіх обмежено придатних переносили одразу в війсково зобовʼязані і видавали військовий квиток, вони не проходили строкову службу. Але зараз військовий стан, тому таких юридично можуть мобілізувати. Виходить, що здорові юнаки в категорії призовників і можуть спокійно гуляти до 25, а діти інваліди, інші обмежено придатні повинні йти воювати? Щоб виправити це, у жовтні був проголосований закон про заборону мобілізації обмежено придатних 18-25. Його відправили на підпис президенту. І ось наш «чудовий» президент уже 3 місяці його не підписує!!! Це що виходить, інвалідів не шкода??!Та й з інвалідністю цікаво виходить. До 18 років у нього вона була. Зараз треба проходити по новому. Ще ніхто нічого не знає. Наш лікар сурдолог поки не розібралась у цій системі. Заставити її розбиратися швидше я не можу. А це все час і нерви. Слава Богу вже запрацювали відстрочки онлайн. То отримав як студент. Але це до 7.02. Хто знає як далі буде?? Якщо не складно, підпишіть будь ласка петицію щоб президент нарешті знайшов 5 хвилин свого дорогоцінного часу і підписав нарешті цей закон!
Малинка Алинка• 23 января в 14:28
половина хлопців, що воюють глухі на одне вухо.
особливо ті, хто в зоні активних бойових дій, мовчу про тих, хто пережив контузію....це вже як пить дать....
Ответ дляПиона
Так, в університеті. І довідку навіть носив в ТЦК. Але ми ж навіть не знали до 18 років в яку категорію його занесуть! Взнали тільки коли стукнуло 18 і встановили резерв +, бо паперового документу так і не дали.
Автор,в 18 лет по слуху новую медкомиссию проходят,никто вам по закону не снимет инвалидность
Он у вас в са на одно ухо ходит или на двух?
Ходили по такому питанню в тцк Дніпровського району в понеділок.
Хлопцю 23 роки, він був обмежено придатним. Без інвалідності (вона була до цього після онко).
В тцк сказали , що до 25 років не потрібно проходити влк в даний момент.
Щодо військовозобов´язаного - правда, обмежено придатним одразу давали військовий квиток і ставали військовозобов´язаними.
Але перекрутили. До 25 років не можуть призвати, лише добровільно. Навіть військовозобов´язаного. Шукайте юриста.
Ответ дляПиона
То є відстрочка. Можна ще подати пакет, щоб у вас була бумага.
Потім вже вичитаєте у Адвоката, там куча інфи по новому закону, там тим законом вказано що стати на облік можна онлайн в резерві
Не треба бумажний. Погортайте відео Адврката.
До цього закону мій сусід, робив так:
Пакет документів на відстрочку- в Тцк чи Цнап( в Києві в цнап сидить і приймає)
Через 2 неділі пішов отримав бумажну довідку в цнап.
Потім резерв+ ондайн
Потім там висвітилося відсрочка
Потім пішов на Влк
Потім отримав ’ годний для учбових закладів, тцк, т д в тилу’
Все
Але зараз там є зміни, Дарʼя говорить про них, коменти там почитати
Чи взяти консультацію десь
Я думала підписали вже той закон про непридатних
До цього закону мій сусід, робив так:
Потім резерв+ ондайн
Потім там висвітилося відсрочка
Потім пішов на Влк
Все
Чи взяти консультацію десь
Ответ дляМалинка Алинка
Ви вважаєте це нормально? Мабуть тому ще в 2015 році вийшла нова постанова, що глухота на одне вухо це вже не інвалід. Бо АтО почалося. Державі не вигідно мабуть стало.
Малинка Алинка• 23 января в 14:34
Ответ дляПиона
я вважаю, що якщо, ті хто мають проблеми з здоров’ям (при чому більша половина отримала їх на фронті) скажуть, що вони не можуть воювати, то ми програємо.
не треба розказувати про хворі, вуха-нирки-ноги.
треба бути або фронтом, або тилом.
і до слова , я волонтер. в моїй команді кілька хлопців - діабетик з інсуліном і шунтами в серці, астматик жосткий і тд. так, вони не фронт, але вони надійний тил.
треба бути або фронтом, або тилом.
Selena-8b15• 23 января в 14:37
Ответ дляМалинка Алинка
треба бути або фронтом, або тилом.
С таким пылом на фронт велкам)
Ответ дляМалинка Алинка
треба бути або фронтом, або тилом.
І що?
Звідки ви знаєте чи тил хлопець автора?
Ви ж самі волонтер в тилу, а не на фронті.
Звідки ви знаєте чи тил хлопець автора?
Виктория-1980• 23 января в 14:44
Ответ дляМалинка Алинка
И что с того!, вы предлагаете здоровых оставлять до 25, а больных 18-леток на убой?
Ответ длямаринаЧ
Ну чому ж? Зараз замість МСЕК нові комісії, які масово дітям інвалідам з дитинства після 18 інвалідність не дають.
Виктория-1980• 23 января в 14:47
Ответ дляМалинка Алинка
треба бути або фронтом, або тилом.
Сами автомат в руки и вперёд. А не распоряжаться чужими жизнями. Проиграем и проиграем. Зато дети живыми останутся.
SantaMonika• 23 января в 14:48
В мене тільки одне питання. Що ви робили майже 3 роки. Чому сини чекали свої 18 в Україні ?
SantaMonika• 23 января в 14:49
Ответ дляПиона
Ми повернулися. На те були обставини. І це було рішення синів, вчитися в Україні.
Вибачте, прочитала
Тоді ноу комент. В них був вибір
Ответ дляLudaSHS
До цього закону мій сусід, робив так:
Потім резерв+ ондайн
Потім там висвітилося відсрочка
Потім пішов на Влк
Все
Чи взяти консультацію десь
До цього закону мій сусід, робив так:
Потім резерв+ ондайн
Потім там висвітилося відсрочка
Потім пішов на Влк
Все
Чи взяти консультацію десь
Дякую Вам!
Поприсылали повестки и штрафы, у нас диализникам, это инвалиды 1 группы, даже тем, кто на диализе уже 20 лет. Ну такие бойцы, проживут без диализа на фронте дня 3. И со своей копеечной пенсии полгода на штраф копить надо, при этом не покупая больше ничего, и не платя коммуналку. Врачи на влк некоторые даже не знают, что такое гемодиализ, вроде ж 2 руки, 2 ноги. А Вы про слух.
Акварель 38• 23 января в 14:55
Ответ дляПиона
Ну якщо це було їх рішення повернутися то хай тепер самі розбираються з мобілізацією.На що вони розраховували -не понятно.Невже ім тепер в кайф бути не виїздними довгий час і бути мобілізований?