Розповідаю ситуацію, яка склалася. У мене двоє 18 річних синів. Один здоровий, інший інвалід дитинства по слуху. Глухий на одне вухо. В минулому році проходили комісію, щоб стати на облік і отримати приписне. Той, що здоровий без проблем усе пройшов, отримав приписне. З іншим нас більше ніж пів року маринували. І так і не видали приписне. Відправляли його медичну картку на комісію. Тепер перед Новим роком подзвонили, сказали прийти забрати картку і написати заяву на отримання військово облікового документу. Що проходити знов комісію не треба. Після того як син прийшов, йому сказали що згідно нового закону він військовозобовʼязаний, а не призовник, тому ось тобі на направлення на ВЛК! А там написано: «у завʼязку з мобілізацією». Правда за це направлення син ніде не підписувався. Я у шоковому стані, усе кидаю і їду в ТЦК, проходжу туди. До мене вийшов майор і сказав, що видати війсково обліковий документ не має права, бо син обмежено придатний, а згідно нового закону такі юнаки повинні пройти до 6 лютого пере комісію інакше штраф 17000 грн. Ситуація така, що виникла юридична колізія. Раніше, усіх обмежено придатних переносили одразу в війсково зобовʼязані і видавали військовий квиток, вони не проходили строкову службу. Але зараз військовий стан, тому таких юридично можуть мобілізувати. Виходить, що здорові юнаки в категорії призовників і можуть спокійно гуляти до 25, а діти інваліди, інші обмежено придатні повинні йти воювати? Щоб виправити це, у жовтні був проголосований закон про заборону мобілізації обмежено придатних 18-25. Його відправили на підпис президенту. І ось наш «чудовий» президент уже 3 місяці його не підписує!!! Це що виходить, інвалідів не шкода??!Та й з інвалідністю цікаво виходить. До 18 років у нього вона була. Зараз треба проходити по новому. Ще ніхто нічого не знає. Наш лікар сурдолог поки не розібралась у цій системі. Заставити її розбиратися швидше я не можу. А це все час і нерви. Слава Богу вже запрацювали відстрочки онлайн. То отримав як студент. Але це до 7.02. Хто знає як далі буде?? Якщо не складно, підпишіть будь ласка петицію щоб президент нарешті знайшов 5 хвилин свого дорогоцінного часу і підписав нарешті цей закон!
cherkashka@i.ua• 24 января в 00:39
Ответ дляПиона
Дякую, він уже отримав онлайн відстрочку як студент. Нікуди ходити не довелося.
Авторе, в мене теж син обмежено придатний. Йому 19 років. Отримав відстрочку у Резерв + як студент, до 7.02. Тепер питання чи зможе він ту відстрочку продовжити у Резерв + , чи треба все таки йти і перепроходити влк до 5 лютого. Може таке бути, якщо не пройде ВЛК, то по студенчеству теж не продлять спеціально, щоб з´ явився...
Оксана-28de• 24 января в 01:31
Ответ дляPmB
Це ви самі видумали? Яка країна???
Це Україна! Їм просто необхідно стати після 16р на облік, бо штраф від 17 до 25 тис ніхто не відміняв
Оксана-28de• 24 января в 01:35
Ответ дляVesy
Это в какой стране такое?
В Україні! Треба стати на облік до 16р через дію де б не був! Бо штраф!
Оксана-28de• 24 января в 02:00
Ответ дляLudaSHS
Там дві різні ситуації. Другому пакет на відстрочку не треба, він призовник, може раз в рік довідку Тцк про освіту і все.
А перший попав в ситуацію, яка виникла через правову колізію, я зараз не слідкувала, але памʼятаю що зміни в закон Вр прийняла і урівняла ці дві групи, десь ще тут теми були зі сканами від Гончаренко. але от автор в стар пості пише що закон не підписаний.
Тобто ці хлопці зразу попадають як ’військовозобовʼязані’. Зараз знову відбулися зміни, оно в 1 п адвокат розказує про Влк юнаків, чи треба зʼявитися, зараз відмінили влк юнакам, просто залишили онлайн постановку на облік, а він був завжди зі школи ще.
В ситуації автора Син отримав вимогу пройти влк. Але не підписав.
Зараз він має зібрати пакет на відстрочку, да хоч поштою рекомендованим, там потрібен обліковий документ, у Автора не має бумажного , я так поняла. Бо відки.
Так ось, зі змінами він не потрібен, має бути роздруковка з резерву, але може нотаріальна копія, я не знаю тонкощі, думаю все нотаріально відправити поштою і мати квитанцію з пошти
Або не нотаріальні копіі віднести в Цнап ( тцк) і
Автор! зробити фото с заяви на відсрочку с вхідним.
Заява є в цнап, копію можна зробити, але маєте написати правильно підставу Постанови 560, тобто. П і статтю там в шаблоні правильно заповнити прочерки.
Знаю, що у Дарʼї є пости що має туди входити,список і як заповнити, яку п і ст писати, ну довідка з навчання зрозуміло, паспорт, кол інд, і вод ( з резерву).
З моменту відправки пакету на відстрочку поштою, чи поданні самому , людину по постанові 560 не можуть зобовʼязати проходити Влк, ось тут треба знати нюанси.
Бо випадок який я розписувала там треба був бумажний Вод, а як він не треба, то може і не треба Влк,
Знову таки питання то - статус ’ годний в тцк, тилу, військових учбових центрах’
Якби не зміни що щас були, то б точно один шлях -відсрочка, влк, довідка.
А так відстрочка - довідка
Може без влк
Зараз є зміни по тим Влк, і стосовно цієі категорії ’ обмежено придатні’ до 25 р.
Тож треба вияснити
Аде перше, це пакет на відстрочку.
Надіюся, що зміни проголосовані місяцям раніш підпишуть і дві категорії юнаків зрівняють.
Другому юнаку , він призовник, йому влк не треба, бумажний вод не треба, зʼявлятися нікуди на треба. Цим тільки онлайн все.
По змінам, Навіть 17 р і старшокласникам Влк відмінили ось недавно. І походи в Тцк школами групами - відмінено. Є спосіб - онлайн.
Я сильно не вчитувалася, бо мені ця інфа не потрібна, але те що попалося, ось виклала.
А так відстрочка - довідка
Може без влк
Тож треба вияснити
Аде перше, це пакет на відстрочку.
Можливо підкажете, чи треба влк при постановці на облік в 16р, якщо є інвалідність? Бо сина направили на влк, а по його інвалідності з кіфозом потрібен тільки хірург!
Ответ дляПиона
Я й зараз вважаю, що правильно зробили. І радію кожному дню, повернувшись. Вони тут отримують освіту, про яку мріяли, вони щасливі, у них тут активне соціальне життя. Хто ж винен, що закони пишуть через ср..ку і тепер виникають такі юридичні колізії.
Про цю колізію трубили в усі сурми з травня. Я особисто дві теми тут відписувала, петицію просила підписувати. Однокурсника мого сина мобілізували отак в червні 24го, 20 років. Дурне, забив на вуз, відрахували. Думав, «по закону» до 25 не чіпають. А вже як загребли - хєр звідти виберешся.
То чого ви чекали і чого тепер дивуєтеся - мені незрозуміло. Однокурснику вже виповнилося 18 на 24.02, тож у нього вибору не було.
А ви чуєте і бачите, що відбувається з мсєками, корупцією, зниженням мобілізаційного віку і на серйозній ноті про закони тепер згадуєте? У величного конституція на паузі, які закони???
Мамам синів 2003 року народження вас не зрозуміти((( Просто шок, якщо чесно.
Ответ дляОксана-28de
Там є зміни, в січні по Влк юнакам, не потрібно проходити основній масі. Але я не знаю
Є відео і статі адвоката
Лінк на 1 стр
Є відео і статі адвоката
Лінк на 1 стр
Малинка Алинка• 24 января в 09:44
Ответ дляSova splushka
Цитую вас: ’але моя особиста думка - служити мають всі, крім реально немічних та інвалідів.’
Ви реально немічна чи інвалід?
я кажу про пост автора, що ми обоговорюємо чоловіків.