БершкомангоЗар• 24 января 2025

Чим може генетик допомогти при аутизмі?

Якщо він вже є та діагноз встановлений психіатром.

Тут в якій темі не прочитаю,так до генетика радять,але що конкретно генетик зробить в такому випадку?
На що може вплинути?

Можливо в когось є досвід
автор БершкомангоЗар • 24 января 2025
Ответ дляДеловитая
Будова мозку аутиста ничем не отличается от нормотипичных людей. А аутистов нормальное мрт.
Ні ,це різна будова
Як і при шизофренія
автор БершкомангоЗар • 24 января 2025
Ответ дляМядуза аля моргонер
Кров літрами, суми десятками тисяч, поки все прийшло в норму.
Але мій випадок - це дуже велика рідкість, і позитивний кейс, який вони потім по конференціям представляли
А не простіше було просто здати аналіз на переносимість глютену?
автор БершкомангоЗар • 24 января 2025
Ответ дляТворог для розжига
Возможно, собирают статистику? За Ваш счет?
Чому за мій?
Яйцеголовая• 24 января 2025
Ответ дляПищалка
поздно пить боржоми..надо было ранше к генетику обращаться, перед зачатием
Ой, і що ж цікаво генетик міг би зробити перед зачаттям?
Мядуза аля моргонер• 24 января 2025
Ответ дляБершкомангоЗар
Про неї ніхто не подумав, це було більше 10 років тому, вона вважалася дуже рідким захворюванням. Завдяки їхньому додатковому лікуванню ми швидко витягнули малого в норму.
Смайлик• 24 января 2025
Ответ дляМядуза аля моргонер
Так вона не діагностується цим аналізом . Або пункція ворсинок шлунку або генетичні підтвердження
Пищалка• 24 января 2025
Ответ дляЯйцеголовая
розказати про ризик.. щоб подумали перед зачаттям, а варто воно того
Мядуза аля моргонер• 24 января 2025
Ответ дляСмайлик
При позитивній генетиці та антитілам до тканевої трансглютоміназі більше 15 разів до норми, діагноз встановлюється без біопсії. Якщо сумніваєтесь - прочитайте протокол
Смайлик• 24 января 2025
Ответ дляМядуза аля моргонер
Я про те,що одним аналізом на неперостмість глютену ,який так розповсюджений був раніше ,не діагностується
Смайлик• 24 января 2025
Ответ дляБершкомангоЗар
Ні ,це різна будова
Як і при шизофренія
Мрт без патологій при чистому аутизмі, чого не можна сказати про шизофренію
автор БершкомангоЗар • 24 января 2025
Ответ дляМядуза аля моргонер
Ми наприклад відразу як дізнались ,що здали аналізи на переносимість лактози та глютена ,це означає ,що в нас наврядчи є целіакія?
Ваша дитина на дієті весь час?
Смайлик• 24 января 2025
До речі, час від часу в Укр через фонди є можливість безкоштовно здати генетику ( повноекзомне секвенування ) . Звісно не всіх підряд беруть в програму ,мають бути деякі передумови та скерування від генетика
автор БершкомангоЗар • 24 января 2025
Ответ дляПищалка
Звідки генетикам знати про ризик конкретної пари?
Пищалка• 24 января 2025
Ответ дляБершкомангоЗар
Планування сімʼї та вагітність: якщо в сім´ї є випадки генетичних захворювань, важливо зробити дослідження до зачаття або на ранніх стадіях вагітності, щоб оцінити ризик передачі цих хвороб майбутній дитині. Пренатальні тести можуть виявити генетичні аномалії у плода, що дасть змогу батькам приймати обґрунтовані рішення щодо вагітності. У лабораторії ДІЛА ви можете обрати дослідження Пренатальний неінвазивний скринінг Ninalia Genomewide (NIPT розширений), Пренатальний неінвазивний скринінг Ninalia 5 (NIPT базовий), Пренатальний неінвазивний скринінг Ninalia Genomewide Complete (NIPT розширений) та Пренатальний неінвазивний скринінг Ninalia 3 (NIPT базовий). Ці дослідження проводяться по крові матері за рахунок виділення з неї ембріональних клітин і ембріональних ДНК під час вагітності. За рахунок цих досліджень можна визначити найбільш поширені хромосомні розлади, а також групу крові, резус-фактор вашої дитини і її стать.
Діагностика спадкових захворювань: при наявності симптомів, що вказують на можливе генетичне захворювання, тестування допоможе встановити точний діагноз і визначити найбільш ефективне лікування.
Смайлик• 24 января 2025
Ответ дляБершкомангоЗар
Для цього аналізи генетичні здають обоє батьків і відносно виявлених патогенних генів вже малюється прогноз на потомство . Але якщо по батькам все чисто ,то всерівно нема гарантії сто відсотків ,що у дитини буде все ок . Мутація може бути і де ново ( тобто вперше виявлена без передумов у батьків ) . Там буже багато всіляких моментів .
Смайлик• 24 января 2025
Раджу подивитись генетика Микитенка в інсті. Він багато чого пояснює доступно . Коли потрібен генетик і для чого і чим може допомогти при різних станах/захворюваннях .про аутизм там теж є
ЧупакабраЗеБест• 24 января 2025
Ответ дляПищалка
всмысле риск? это как это можно предугадать риск психитарической болезни? по каким маркерам?
ЧупакабраЗеБест• 24 января 2025
Ответ дляСмайлик
я давно в теме секвенирования генома, экзома.
ну скажем севернирование покажет нарушение в 21 аллели 14 хромосомы. и ЧТО???
ЧупакабраЗеБест• 24 января 2025
Ответ дляБершкомангоЗар
это смешно читать, то ч то пишет эта советчца.
ЧупакабраЗеБест• 24 января 2025
Ответ дляПищалка
ахаххахахаха, ахахахахахаха!
вы малограмонтная?
еще не открыт ген, который отвечает за аутизм, более того даже предположений примерных нет изза чего он возникает. его невозмозжно проверить ни одним тестированием.
точто вы пишете - это всего на три болячки проверяется плод.
всего лишь три.
психитарию, слепоту, глухоту, целиакию, карлиоковсть - этими дешевымии тестами из дилы опеределить невомжно.
Смайлик• 24 января 2025
Ответ дляЧупакабраЗеБест
Так, я знаю ,що Ви в темі . Ми часто зустрічаємось в подібних темах тут . Правда я завжди під анонімом
ЧупакабраЗеБест• 24 января 2025
Ответ дляСмайлик
а знаете почему вы всегда под анонимом? потмоу что вам стыдно за ваши недалекие советы.
Смайлик• 24 января 2025
Ответ дляЧупакабраЗеБест
Коли я без аноніма писала -Ви такого не говорили) . В темах, де можна анонімно -пишу. Де не можна- інколи пишу . . В чому мої поради недалекі ? Поясніть, будь ласка
ЧупакабраЗеБест• 24 января 2025
Ответ дляСмайлик
я вам выше все расписала по каждому вашему совету в этой теме.
Смайлик• 24 января 2025
Ответ дляЧупакабраЗеБест
Де? Відповідь Ваша лише по тому, що я написала про безкоштовні ген аналізи
ЧупакабраЗеБест• 24 января 2025
Ответ дляСмайлик
все, осттанье от меня , я не знаю кто вы под анонимом и мне неинтересно.
Смайлик• 24 января 2025
Ответ дляЧупакабраЗеБест
Я ж не перша почала, ага?
ЧупакабраЗеБест• 24 января 2025
Ответ дляСмайлик
Я ж не перша почала, ага?
ну и что, может мне сегодня плохо.
Смайлик• 24 января 2025
Ответ дляЧупакабраЗеБест
ну и что, может мне сегодня плохо.
Якщо Вам сьогодні погано то бажаю скорішого відновлення стану
ЧупакабраЗеБест• 24 января 2025
Ответ дляСмайлик
спасибо, то ли голова, то ли давлнеие, то ли не знаю что, еще ид ети параллельно, один ребенок стал желтый, я с ним в стационар, а врацича такая ’я не вижу явной желтизны’ вобщем отфуболила,
другого ребенка сняли с уроков с сильными вразщенями, я их обоих подмышку и в охматдет, тоже не приняли, туда надо или с физической травмой или на сокрой приехать,
прикиньте, короче везде каки е тонерешаемые проблемы.

сегодня уже мне плохо блин, зашли в магазин, и туда зашел старый мужчина бомжеватого вида, его выгнали из магазина. вот что таким людям делать? неужели оин даже не имеют права купить себе еды за деньги, он попршайничал, не скнаадлил... его сразу выгнали. я так расстриоалсь, изза всех постоянно плачу, видимо нервная система отказала кхерам