А_я_ЛОЖУ!• 02 февраля 2025
Можливе зменшення виплат новоприбулим біженцям з України
Після виборів 2025 року українцям, які вже перебувають у Німеччині, виплати залишать без змін, але новоприбулим доведеться задовольнятися лише 460 (19 208 грн) євро та жити в центрах для біженців. Політики всіх таборів сходяться на одному – українці мають працювати, а не залежати від соціальної допомоги.
Про це пише DW. 23 лютого 2025 року в Німеччині відбудуться дострокові парламентські вибори, які можуть суттєво вплинути на життя українських біженців.
Основне питання, яке хвилює тих, хто вже перебуває у країні, та тих, хто планує виїхати, – що зміниться в соціальних виплатах і можливостях працевлаштування. Християнсько-демократичний союз (ХДС) і Християнсько-соціальний союз (ХСС), які наразі лідирують у передвиборчих рейтингах, висунули чітку програму щодо українців.
Вони планують сприяти їхньому працевлаштуванню, зокрема спрощувати процедури визнання професійної кваліфікації та забезпечувати вивчення німецької мови в робочому колективі. Однак водночас ХДС/ХСС пропонують суттєво скоротити соціальні виплати для новоприбулих українських біженців.
Якщо зараз українці отримують так звані "гроші для громадян" (Bürgergeld) у розмірі 563 євро (23 510 грн) на місяць, то нові біженці замість цього будуть отримувати 460 євро (19 208 грн) відповідно до закону про шукачів притулку. Окрім цього, для них скасують оплату оренди житла та медичне страхування у повному обсязі. Фактично це означає, що ті, хто прибуде після виборів, мешкатимуть у притулках для біженців і отримуватимуть ваучери на харчування та побутові товари замість грошових виплат.
Ще жорсткіші умови для українців пропонує "Альтернатива для Німеччини" (АдН) – ультраправа партія, яка стабільно тримається на другій позиції в рейтингах. Вони виступають за скасування "грошей для громадян" для всіх українських біженців, а не лише для новоприбулих, залишивши лише мінімальні 460 євро. При цьому дозвіл на роботу для українців вони все ж підтримують, на відміну від інших біженців, яким працювати заборонено.
Попри високий рейтинг, перспектива входження АдН до складу уряду поки що малоймовірна – більшість провідних партій відмовляються співпрацювати з ними. Однак їхній вплив на політичний порядок денний зростає, що може змусити інші партії переглянути свою позицію.
Зменшення виплат для українців підтримує також Вільна демократична партія (ВДП). Вони вважають, що великі соцвиплати є "хибним стимулом для міграції" і пропонують створити новий соціально-правовий статус для всіх біженців, включно з українцями.
Союз Сари Ваґенкнехт (ССВ), нова політична сила, також виступає за скорочення соціальних видатків, хоча прямо українців у своїй програмі не згадує. Вони аргументують свою позицію тим, що виплати біженцям надмірно збільшують навантаження на бюджет Німеччини.
Натомість Соціал-демократична партія Німеччини (СДПН) і "Зелені", які також мають високі шанси потрапити в Бундестаг, не підтримують жодних змін у політиці щодо біженців. Вони наголошують на необхідності інтеграції українців до ринку праці, але без штучного скорочення виплат.
З огляду на рейтинги партій, найімовірнішим сценарієм є формування урядової коаліції на базі ХДС/ХСС разом із СДПН або "Зеленими". Це означає, що політика щодо українських біженців або залишиться без змін, або буде знайдено компромісний варіант, який передбачатиме поступове скорочення соцвиплат.
Якщо зараз українці отримують так звані "гроші для громадян" (Bürgergeld) у розмірі 563 євро (23 510 грн) на місяць, то нові біженці замість цього будуть отримувати 460 євро (19 208 грн) відповідно до закону про шукачів притулку. Окрім цього, для них скасують оплату оренди житла та медичне страхування у повному обсязі. Фактично це означає, що ті, хто прибуве після виборів, мешкатимуть у притулках для біженців і отримуватимуть ваучери на харчування та побутові товари замість грошових виплат.
Квітка Миру• 02 февраля 2025
Ответ дляА_я_ЛОЖУ!
Вдячна
! Побажаю всім здоров ’я !
Якщо у вас основний мотив це здоров´я, то не потрібно дивитися на розмір допомоги, треба шукати де вам гарантовано нададуть безкоштовну меддопомогу.
Знайдіть українські групи в телеграмі по тим країнам, що вас цікавлять, оберіть спочатку країну, а потім вже в межах країни шукайте регіон. Бо навіть в межах однієї країни умови в регіонах можуть бути різними. Шукайте вже зараз де приймуть з таким діагнозом. Світ не без добрих людей і насправді іноземці більш емпатичні до людей з інвалідністю та просто важко хворих, тому без допомоги не залишать.
Якщо чесно, то я не розумію чому ви і досі не виїхали, бо бути в Україні важкохворим - то знущання і квест. З західної медицини на Порадниці сміються, але якщо серйозна хвороба, то тут лікують принаймі безкоштовно і ти будеш певний, що зробили, що могли. В Україні без грошей лікуватися не вийде.
Квітка Миру• 02 февраля 2025
Ответ дляspart-5037
А вы смотрю с России пример берете ?
А ви я бачу фублики відпрацьовуєте? Хто ще цю недокраїну, придуману леніним, пише з великої літери?...
spart-5037• 02 февраля 2025
Ответ дляКвітка Миру
Тот кто в школе учился
Квітка Миру• 02 февраля 2025
Ответ дляspart-5037
Тот кто в школе учился
В кацапській школі? Співчуваю...
Бо в Україні інші правила.
Ирина-bbd0• 02 февраля 2025
Ответ дляБорисфенка
Може й треба було, але й в Німеччині вистачало плачу ’Все не таке, косметологів нема, нігті нема де зробити, поїду назад’.
Медицину ще люблять гнобити, також не така.
Все, як в приказці ’Там краще, де нас нема’.
Я за помощь всем украинцам .кроме сепарских падл
Но их всех не пропустишь через детектор.а нужно было бы
И я против с нашей стороны выхввляннями на камеры ’лошары европейцы пусть платят пока мы чилим по европке .не напрягаясь’.
Хотя понимаю.что основная масса этого дерьма и была снята и вброшена кацапами.
Но нашим нужно вести себя таки прилично и не вызывать у европейцев огиди. Это тоже очень важно
Ирина-bbd0• 02 февраля 2025
Ответ дляКвітка Миру
Да и давно
Борисфенка• 02 февраля 2025
Ответ дляИрина-bbd0
Якщо європейці не хочуть платити, значить будуть самі воювати. Вони про це чудово знають, до речі.
Те, що п´яту колону і москалів корчить - це їх проблеми. Ніхто не вихваляється особливо.
Але фоточки з Одеси чи Києва нікого особливо не тригерять, а от з Риму чи Кельна - ножем по серцю.
Ирина-bbd0• 02 февраля 2025
Ответ дляБорисфенка
Не.тут согласна полностью
Но Киев и Одесса на свои сидят.а не на деньги налогоплательщиков других стран
Тут тоже перегибать нельзя
Ирина-bbd0• 02 февраля 2025
Ответ дляБорисфенка
Платить за оружие.военку.гумку.лекарства и оплачивать пособия,выехавшим это несколько разные вещи
Если армия не выстоит.то как помогут ’не воевать’ беженцы?)))
Борисфенка• 02 февраля 2025
Ответ дляИрина-bbd0
Не.тут согласна полностью
Тут тоже перегибать нельзя
Діти виросли під час війни, яка вже триває 10 років. І їм вже неможливо пояснити, чому не можна робити селфі біля водоспаду чи моря. Та мабуть, і не треба - вони живуть своє підліткове життя. Мабуть, саме за це і воюють солдати.
А от п´ята колона старанне це обсмоктує.
Ирина-bbd0• 02 февраля 2025
Ответ дляБорисфенка
Можно всё детям пояснить
На то и есть мудрые взрослые
Борисфенка• 02 февраля 2025
Ответ дляИрина-bbd0
Це різні статті бюджету. На війну дають, скільки дають.
А на біженців дає інше відомство, не дадуть українським біженцям, дадуть арабським більше, значить.
І тому є великий сенс в тому, щоб українці не гинули біля фронту разом з дітьми, а таки їхали подалі за кордон і отримували повноцінну допомогу. Українці повинні вижити.
Кондуктор троллейбуса• 02 февраля 2025
Ответ дляМадам Тю-лю-лю
Ну так приймають же з усіх регіонів
Прилітає в усі області
Війна у всій Україні
Прилітає в усі області
Війна у всій Україні
Скільки в Ужгород прилетіло ану підкажіть?
Борисфенка• 02 февраля 2025
Ответ дляИрина-bbd0
Можно всё детям пояснить
На то и есть мудрые взрослые
Ой, це болюче питання, вони безбашенні з тими селфі, таке витворяють, що в голові не вкладається. ’Бо їм треба перегляди і лайки’.
Хоча недавно цікаву новину дізналася - донька знайомої все постила відосики в Норвегії, як вони гуляють-їздчть-їдять-купають, а зараз цій дівчині запропонувала норвезька фірма роботу СММщиком, хто б міг подумати. Так що всяке буває.
Куколка-мяуколка• 02 февраля 2025
Ответ дляБорисфенка
Якщо війна триває 10 років, то чому ви виїхали тільки в 2022 ? Ні, не воюють солдати за те, що хтось гуляв на німецьких пособіях.
Дело было давно• 02 февраля 2025
Ответ дляДжинци на Флісі
Мне никто место не предлагал. Я его сама нашла
Все остальные могут сделать тоже самое и не ждать от меня моего места
так и есть)
Беженцы из Черновцов тоже сами искали себе место, так почему они должны его уступать другим? Все остальные могут тоже поискать себе рабочее место или социальное жилье.
Куколка-мяуколка• 02 февраля 2025
Ответ дляБорисфенка
Вихованням треба займатися, щоб не були безбашені, а не пиво акційне дудлити з Лідлу в інтернеті сидіти в пустопорожніх балачках
Дело было давно• 02 февраля 2025
Ответ дляДжинци на Флісі
Только где то прилетает каждый день по 5-10 раз, а где то раз за 3 года
И те, кому регулярно прилетает, уже никуда не едут, бо помощи нет, а сами не тянут. И сидят под обстрелами, бо некуда деться
предложите им свою работу, чтобы у них была возможность арендовать квартиру)
котопёс• 02 февраля 2025
Ответ дляА_я_ЛОЖУ!
Не треба , досить сваритися ! Трохи підтримки я тут отримала , дякую ! Сподіваюсь правильно зрозуміла , що з дитиною і батьками 70 + в Німеччині на вулиці не лишуся і зможу за необхідності лікуватися . Про роботу на перший час мова не йде . До речі , людям похилого віку обов’язкові мовні курси ?
Только не надо ехать Берлин в Тегель. Кто туда попадает, то надолго. Наши знакомые там почти год живут. Есть кто и два года. Распределение оттуда идёт очень медленно. А кого оставляют в Берлине, жилье найти самостоятельно практически нереально.
Борисфенка• 02 февраля 2025
Ответ дляКуколка-мяуколка
Тому що по моєму місту прилетіло в 2022му. Але є безліч біженців, по містах яких прилетіло ще в 2014му. І виростає покоління дітей, які все життя бачать війну. Це жахливо.
Ніхто особливо не гуляє, не перебільшуйте. Але на життя вистачає, і це правильно.
Горлаю зрання• 02 февраля 2025
Ответ дляКвітка Миру
Що вам заважає переїхати у Франківськ і жити там? Купа людей не має свого житла і орендує його. Ось і ви будете його орендувати,як вони. Правда, вам легше буде - бо вам як впо хоч якісь пару тисяч кинуть, а їм і того не буде.
Дорого в Вашем франкивську жить. Я купила квартиру в Днепре, в ней и живу
Куколка-мяуколка• 02 февраля 2025
Ответ дляБорисфенка
Та майте ж яку людську совість. Одні повинні гинути в окопах, а другі гуляти в європах? Українська нація, це ті хто живуть в Україні, а не ’виживати’ поїхали. Ви про людей пишете як про поголів´я худоби.
Куколка-мяуколка• 02 февраля 2025
Ответ дляБорисфенка
Так і не спекулюйте на чужому горі, якщо по вашому місту прилетіло тільки в 2022. Ви не тієї війни не бачили, що в 2014, не тієї, що в 2022.
Куколка-мяуколка• 02 февраля 2025
Ответ дляБорисфенка
Перечитайте що ви сама пишете, про своїх обезбашених які гуляють.
Борисфенка• 02 февраля 2025
Ответ дляКуколка-мяуколка
Хто спекулює? Діти хочуть жити і живуть. І нічого ви їм не зробите.
Спробуйте врубитися , про що дискусія.
Куколка-мяуколка• 02 февраля 2025
Ответ дляБорисфенка
Спробуйте врубитися , про що дискусія.
Спробуйте сама врубитися в те, що ви тут пишете.
Борисфенка• 02 февраля 2025
Ответ дляКуколка-мяуколка
А нічого, що мої чоловік і син воюють? Вони безсмертні, думаєте?
Українська нація живе по всьому світу. І зобов´язана вижити.
Борисфенка• 02 февраля 2025
Ответ дляКуколка-мяуколка
Мої не гуляють, інші гуляють. А ви це якось можете зупинити? Демагогія.
Куколка-мяуколка• 02 февраля 2025
Ответ дляБорисфенка
Ніде вони у вас не воюють. Тецекашники і кабінетні щурі то не воїни.
Куколка-мяуколка• 02 февраля 2025
Ответ дляБорисфенка
Слідкуйте за тим що пишете, бо сама собі суперечите.