А_я_ЛОЖУ!• 02 февраля 2025

Можливе зменшення виплат новоприбулим біженцям з України

Після виборів 2025 року українцям, які вже перебувають у Німеччині, виплати залишать без змін, але новоприбулим доведеться задовольнятися лише 460 (19 208 грн) євро та жити в центрах для біженців. Політики всіх таборів сходяться на одному – українці мають працювати, а не залежати від соціальної допомоги.
Про це пише DW. 23 лютого 2025 року в Німеччині відбудуться дострокові парламентські вибори, які можуть суттєво вплинути на життя українських біженців.
Основне питання, яке хвилює тих, хто вже перебуває у країні, та тих, хто планує виїхати, – що зміниться в соціальних виплатах і можливостях працевлаштування. Християнсько-демократичний союз (ХДС) і Християнсько-соціальний союз (ХСС), які наразі лідирують у передвиборчих рейтингах, висунули чітку програму щодо українців.
Вони планують сприяти їхньому працевлаштуванню, зокрема спрощувати процедури визнання професійної кваліфікації та забезпечувати вивчення німецької мови в робочому колективі. Однак водночас ХДС/ХСС пропонують суттєво скоротити соціальні виплати для новоприбулих українських біженців.
Якщо зараз українці отримують так звані "гроші для громадян" (Bürgergeld) у розмірі 563 євро (23 510 грн) на місяць, то нові біженці замість цього будуть отримувати 460 євро (19 208 грн) відповідно до закону про шукачів притулку. Окрім цього, для них скасують оплату оренди житла та медичне страхування у повному обсязі. Фактично це означає, що ті, хто прибуде після виборів, мешкатимуть у притулках для біженців і отримуватимуть ваучери на харчування та побутові товари замість грошових виплат.
Ще жорсткіші умови для українців пропонує "Альтернатива для Німеччини" (АдН) – ультраправа партія, яка стабільно тримається на другій позиції в рейтингах. Вони виступають за скасування "грошей для громадян" для всіх українських біженців, а не лише для новоприбулих, залишивши лише мінімальні 460 євро. При цьому дозвіл на роботу для українців вони все ж підтримують, на відміну від інших біженців, яким працювати заборонено.
Попри високий рейтинг, перспектива входження АдН до складу уряду поки що малоймовірна – більшість провідних партій відмовляються співпрацювати з ними. Однак їхній вплив на політичний порядок денний зростає, що може змусити інші партії переглянути свою позицію.
Зменшення виплат для українців підтримує також Вільна демократична партія (ВДП). Вони вважають, що великі соцвиплати є "хибним стимулом для міграції" і пропонують створити новий соціально-правовий статус для всіх біженців, включно з українцями.
Союз Сари Ваґенкнехт (ССВ), нова політична сила, також виступає за скорочення соціальних видатків, хоча прямо українців у своїй програмі не згадує. Вони аргументують свою позицію тим, що виплати біженцям надмірно збільшують навантаження на бюджет Німеччини.
Натомість Соціал-демократична партія Німеччини (СДПН) і "Зелені", які також мають високі шанси потрапити в Бундестаг, не підтримують жодних змін у політиці щодо біженців. Вони наголошують на необхідності інтеграції українців до ринку праці, але без штучного скорочення виплат.
З огляду на рейтинги партій, найімовірнішим сценарієм є формування урядової коаліції на базі ХДС/ХСС разом із СДПН або "Зеленими". Це означає, що політика щодо українських біженців або залишиться без змін, або буде знайдено компромісний варіант, який передбачатиме поступове скорочення соцвиплат.
Якщо зараз українці отримують так звані "гроші для громадян" (Bürgergeld) у розмірі 563 євро (23 510 грн) на місяць, то нові біженці замість цього будуть отримувати 460 євро (19 208 грн) відповідно до закону про шукачів притулку. Окрім цього, для них скасують оплату оренди житла та медичне страхування у повному обсязі. Фактично це означає, що ті, хто прибуве після виборів, мешкатимуть у притулках для біженців і отримуватимуть ваучери на харчування та побутові товари замість грошових виплат.
Квітка Миру• 02 февраля 2025
Ответ дляСиренькая
🫣який жах. Ви живете в світі рожевих поні, де вам всі винні. І навіть Маша з Краматорська. Які 10млн? Самих німців то скільки? Яким коштом вони мають годувати таку кількість соціальщиків? Має ж бути хоч трішки математики зі школи(
Яка особисто вам справа до Борисфенки і як вона живе? Вирішила її Німеччина прихистити - це справа Німеччини. Чи ви берете на себе роль Німеччини вирішувати хто має право бути на її території?
І до речі, чоловік Борисфенки воює на фронті з перших днів, захищаючи підспідничників типової Порадниці. Ви не хочете це обговорити? Чому чоловік Борисфенки захищає порадниць та їх чоловіків, що ховаються вдома від тцк?
Джинци на Флісі• 02 февраля 2025
Ответ дляИрина-bbd0
Кстати))) у меня вопрос
С 2014 много на западе и в центое прям купило недвиги незападЭнцев)))восточных.как Вы их сами назвали
Они сдают Вам по-братски квартиры свои за копейки.пока сами на пособиях в европе?)))
Может группа у вас какая есть ’восточное незападЭнское землячество и помощь’?))
Удалено администрацией...
Квітка Миру• 02 февраля 2025
Ответ дляNatal_ka91
На захист скажу, що пасобія у Франції не давали прям одразу, та й саме оформлення документів далеко не з перших днів почалося.
Картку на яку мало прийти ’пасобіє’ давали зразу при подачі документів на захист, але гроші на неї приходили через місяць -півтора. Ми подавалися у березні 2022, ніякої інформації не було, працівники префектури самі не розуміли що з нами робити. Але ніхто не робив трагедії. Бо мотив був дещо інший, ніж у тих, хто думає їхати зараз.
автор А_я_ЛОЖУ! • 02 февраля 2025
Ответ дляКвітка Миру
В чому ваша біда - у зменшенні пасобія в Німеччині?)))
Хто має намір виїхати, того не зупиняє наявність чи відсутність пасобія.
Я виїхала на самому початку, тоді люди тікали куди могли доїхати. Ніхто ні про які пасобія і не думав. Доїхали до Польщі, а там вже були автобуси до різних країн: Бельгія, Нідерланди, Франція... Куди змогли записатися - туди і їхали. Їхали з однією торбою, фактично без речей, знаю багатьох без грошей тікали, без документів. Умови що тоді були, що зараз, єдина відмінність - тоді автобуси безкоштовно возили і потяги по ЄС були безкоштовно для українців. Але ж не було жодної інформації, як зараз: куди йти, як оформлятися. Ти приходиш, мови не знаєш, перекладача нема - як хочеш, так і спілкуйся. За руку ніхто не водив. Про розмір ’пасобій’ і про те, що вони в принципі є, дізналися вже в префектурі, коли подавали документи на захист. Зі мною в черзі за документами стояла жінка з дніпропетровської області, яка далі райцентру ніколи зі свого села не виїжджала до того. Нічого, справилася. І ви справитеся, якщо дійсно є намір виїхати...навіть без пасобій справитеся, якщо на кону життя. Ну а якщо просто розказати на форумі про ’западенців’, то звісно ж, розмір ’пасобія’ - гарний привід щоб ще раз посіяти розбрат серед українців.
Вкажіть на хоч один мій пост про западенців , окрім відповіді на Ваш!
ПАсобіє мені потрібне , щоб перекрити витрати на перебування в Німеччині ( базові потреби ) - не подорожі, ТРЦ та Діснейленди . Я маю маленьку надію на лікування ( про роботу згодом) , якої вже не маю в своєму ’ палаючому’ домі і такій же країні .
Natal_ka91• 02 февраля 2025
Ответ дляКвітка Миру
Я знаю, тоді ж так само подавала документи, і пам´ятаю який то дурдом був.
Джинци на Флісі• 02 февраля 2025
Ответ дляNatal_ka91
А кожен сам за себе. Коли бусифікують, чомусь не уточнюють з якої частини країни і чомусь ’западенців’ не відпускають
Удалено администрацией...
Natal_ka91• 02 февраля 2025
Ответ дляДжинци на Флісі
Удалено администрацией...
Ну й молодець. Хоч живий залишиться.
Джинци на Флісі• 02 февраля 2025
Ответ дляNatal_ka91
А не кривить вас коли чоловіки з Чернівців захищають ваші краї?
Удалено администрацией...
Квітка Миру• 02 февраля 2025
Ответ дляА_я_ЛОЖУ!
Так навіщо вам Німеччина? В Україні найкраща медицина, на Порадниці цю мантру знають всі. Переїжджайте в ’безпечний’ Франківськ чи Хмельницький, на вас, дитину і батьків будете отримувати 9 тис грн впо, якщо всі здорові. Якщо є з інвалідністю - ще більше. Може й на пенсіонерів більше. На оренду квартири вам точно вистачить. В чому проблема? Ви ж то точно не за пасобієм їдете )))
Борисфенка• 02 февраля 2025
Ответ дляА_я_ЛОЖУ!
І при цьому ви вперто продовжуєте чекати виборів в Німеччині, наближення лінії фронту, зупинення програм біженства, ще казна-чого?
Щоб потім створити ще десяток тем ’Я ж так хотіла, але не встигла, три роки думала, і четвертий думаю’?
Джинци на Флісі• 02 февраля 2025
Ответ дляМадам Тю-лю-лю
Ну так приймають же з усіх регіонів
Прилітає в усі області
Війна у всій Україні
Только где то прилетает каждый день по 5-10 раз, а где то раз за 3 года
И те, кому регулярно прилетает, уже никуда не едут, бо помощи нет, а сами не тянут. И сидят под обстрелами, бо некуда деться
Natal_ka91• 02 февраля 2025
Ответ дляДжинци на Флісі
Удалено администрацией...
Так ви самі перші ж і ділите. Почитайте ваші пости. Якщо рівні, то які претензії до ’западенців’, які виїхали?
Квітка Миру• 02 февраля 2025
Ответ дляДжинци на Флісі
Сидять під обстрілами з інших причин, а не тому, що ’нікуди дітися’.
Khmelnichanka• 02 февраля 2025
Ответ дляДжинци на Флісі
Удалено администрацией...
Так про те й мова: що якщо оьов»язок захищати краіну - у всіх чоловіків, незалежно від регіону, то і право на прихисток - повинні мати всі укравнці, і зі сходу і з заходу. -
Джинци на Флісі• 02 февраля 2025
Ответ дляУх яка ж Я
Що в Польщі так само? Які групи і яка пособія отримували в Польщі?
Многодетные, пенсионеры, малоимущие все сидят в бесплатном жилье и получают выплаты от международных организаций
Борисфенка• 02 февраля 2025
Ответ дляДжинци на Флісі
А купити квитки на автобус релігія не дозволяє? Треба обов´язково дочекатися примусової евакуації, щоб під вогнем солдати з завалів витягнули і в безкоштовний автобус затягнули?
Ух яка ж Я• 02 февраля 2025
Ответ дляДжинци на Флісі
ото відразу видно людину, котра про Польщу знає з інтернет-байок)))
автор А_я_ЛОЖУ! • 02 февраля 2025
Ответ дляКвітка Миру
З держзамовленням препаратів від онкології бачу не стикалися і все ж побажаю не стикатися.
Джинци на Флісі• 02 февраля 2025
Ответ дляДело было давно
вы так и не поняли о чем речь)

вы же пишете, что западенцы с Хмельницкого и Черновцов заняли жилье в Европе.
Так я вам отвечаю, что вы тоже заняли рабочее место, которое вам предложили, точно так же, как предложили им. А кому-то из Херсона или Харькова оно нужнее.

Я не отдала, так как создала его сама) и другие могут последовать моему примеру. Но если бы была в найме, то тоже не отдала бы нуждающимся. И если бы жила в социальном жилье в Европе, то тоже не отдала бы его нуждающимся. Только потому что такая возможность была доступна всем.
Мне никто место не предлагал. Я его сама нашла
Все остальные могут сделать тоже самое и не ждать от меня моего места
Квітка Миру• 02 февраля 2025
Ответ дляА_я_ЛОЖУ!
В одній черзі стояла з такими хворими. За своїми препаратами, не від онкології, а пожиттєво дитині.
Сиренькая• 02 февраля 2025
Ответ дляКвітка Миру
А тобто борисфенку чіпати не можна. Можна лиш маш з Краматорська. Ps. Я не знаю де живе ваша борисфенка, і чхати мені на це. Я висловилася про спроможність країни приймати біженців по 10 млн, а якщо випадково потрапила не в брів, а в око, то сорі)
Джинци на Флісі• 02 февраля 2025
Ответ дляКвітка Миру
Що вам заважає переїхати у Франківськ і жити там? Купа людей не має свого житла і орендує його. Ось і ви будете його орендувати,як вони. Правда, вам легше буде - бо вам як впо хоч якісь пару тисяч кинуть, а їм і того не буде.
Удалено администрацией...
Ирина-bbd0• 02 февраля 2025
Ответ дляДжинци на Флісі
Удалено администрацией...
А Ваш защищает муж общее украинское?
Библиотекарь• 02 февраля 2025
Ответ дляКвітка Миру
Як пройшла ваша інтеграція? У дітей не було проблем?
Ух яка ж Я• 02 февраля 2025
Ответ дляДжинци на Флісі
та не так, не їдете, щоб ждуна вашого не мобілізували. А як лиш через рашку після окупації, то відразу і ’сами тянут’, і гроші знаходяться, і ледачі стають ходячими.... і не вглиб рашки, а в Європу, псячими стежками і окольними путями, раком, боком і підскоком, в ту Європу. котру так ненавидите і рятувати від котрої кликали путіна
Джинци на Флісі• 02 февраля 2025
Ответ дляИрина-bbd0
А Ваш защищает муж общее украинское?
У меня нет мужа
автор А_я_ЛОЖУ! • 02 февраля 2025
Ответ дляКвітка Миру
Отримали люди 17 флаконів Кітруди по 80 тис ?
Борисфенка• 02 февраля 2025
Ответ дляДжинци на Флісі
Удалено администрацией...
Самій поїхати на соціал ніяк? Треба комусь заздрити?
Квітка Миру• 02 февраля 2025
Ответ дляСиренькая
Якщо ви хочете чіпати особисто Борисфенку, то в ракурсі справ українських: а це мобілізація та захист країни. Спробуйте пояснити чому її чоловік та син захищають дупи ухилянтів? Але ж це незручна тема, чи не так? Куди зручніше розказати Німеччині кого вона має прийняти і які пасобія і кому видати....
Дружная семейка• 02 февраля 2025
Ответ дляКвітка Миру
Ну так ви ж не на пасобія їдете, а від війни. Підете працювати, як мільйони інших біженців. То ж лише ’западенці’ на пасобіях сидять, а ви не така) То в чому проблема?
П.С. особисто я працюю, жодних пасобій з грудня 2022 не маю, про ’зайняті місця западенцями’ читаю лише на Порадниці. І житті не зустріла жодного біженця з Західної, підозрюю, що вони в переважній більшості в Польщі ’на пасобіях’, ви теж туди можете...
Хмм, в Швейцарии были толпы с Мукачево с детьми, с Винницы и с Луцька. им всем было очень страшно и они уехали. Заняли все соц жилье, но страшно ведь, ну как еще...