ФруктЕщеТот• 06 февраля в 12:18

Питання до кадровиків або юристів

Добрий день. Виникла спірна ситуація, чи можете порадити мені форум або платформу де можна задати питання і отримати кваліфіковану відповідь.

Чи має право жінка на додаткову відпустку (10д), якщо її чоловік знаходиться у полоні? Чи це є підставою вважати її "одинокою мамою"?
Бо в поясненнях Держпраці, жінка, чоловік якої вважається безвісно відсутнім має право на таку відпустку.
ЖующаЯКонфету• 06 февраля в 12:20
Юрист.юа
Там є безкоштовні питання. Юристи відповідають дуже швидко, і часто не одна відповідь.
автор ФруктЕщеТот • 06 февраля в 12:20
Ответ дляЖующаЯКонфету
Юрист.юа
дякую
Говорю-балакаю• 06 февраля в 12:24
Вибачте, ви отримуєте виплати чоловіка?
Бо у визначені написано - виховує і утримує сама.
Але краще дійсно до юриста звернутися.
автор ФруктЕщеТот • 06 февраля в 12:25
Ответ дляЖующаЯКонфету
Юрист.юа
Підкажіть який саме сайт?
автор ФруктЕщеТот • 06 февраля в 12:26
Ответ дляГоворю-балакаю
Вибачте, ви отримуєте виплати чоловіка?
Але краще дійсно до юриста звернутися.
я кадровик
ЖующаЯКонфету• 06 февраля в 12:27
Ответ дляФруктЕщеТот
Підкажіть який саме сайт?
https://uristy.ua/ua
Морожена_курка• 06 февраля в 12:31
Фізична особа вважається зниклою безвісти лише за рішенням суду.
Морожена_курка• 06 февраля в 12:37
Ось це роз’яснення мабуть стане вам у нагоді
офіційний документ, в якому з достатньою достовірністю підтверджується відсутність участі батька/матері у вихованні дитини (це може бути ухвала суду про розшук відповідача у справі щодо стягнення аліментів; рішення суду про позбавлення батьківських прав; рішення суду про те, що батько/мати не бере участі у вихованні дитини; акт дослідження комітетом самоорганізації населення (акт, складений сусідами); довідка зі школи (дитячого садка), в якій зазначено, що батько/мати не бере участі у вихованні дитини, а саме: не спілкується з учителями, не забирає дитину додому, не бере участі в батьківських зборах тощо).
Важливо, що вагомість доказу визначає сам роботодавець. Якщо працівник не може довести факт того, що батько/мати не бере участі у вихованні дитини, то роботодавець має право відмовити йому у наданні такого виду додаткової соціальної відпустки.
Морожена_курка• 06 февраля в 12:39
Додам свій коментар : законодавство не містить вичерпного переліку документів, які підтверджують той факт, що мати (батько) виховує дитину самостійно
Мальдивирую• 06 февраля в 12:43
Правовсим сайт, там тоже бесплатная юридическая помощь
Гербарія сушу• 06 февраля в 12:57
Я б як кадровик не надавала таку відпустку
Дружина отримує бойові виплати чоловіка, відповідно не можна їх вважати одинокою матірю
автор ФруктЕщеТот • 06 февраля в 13:04
Ответ дляМорожена_курка
Дякую
А можна ссилку ?
автор ФруктЕщеТот • 06 февраля в 13:05
Ответ дляМальдивирую
дякую
Морожена_курка• 06 февраля в 13:24
Ответ дляФруктЕщеТот
Дякую
А можна ссилку ?
Це не офіційне джерело, просто консультація.
Основне в цьому - відпустку надає працедавець на власний розсуд, бо на даний випадок немає чіткого законодавчого врегулювання.
Тріль підпільний• 06 февраля в 14:09
Ответ дляФруктЕщеТот
я кадровик
А ви як кадровик не відрізняєте поняття ’перебуває в полоні’ і ’безвісно відсутній’? Останнє має бути визначено судом або хоча б документом від військового командування (зі ’свіжою’ датою).
При цьому, у другому випадку відпустка за рішенням працедавця, оскільки в цьому разі відсутній чоловік бере участь в утриманні дитини через виплати від військової частини.

П.С. з огляду на мій нік)))) можете не зважати на мій коментар ))))