Life__ok• 07 февраля в 10:30

Навчання, репетиторство, діти та їхнє майбутнє

Всім привіт, шановні порадниці😊
Вчора натрапила на тему, де обговорювали дохід сім‘ї та необхідність репетиторів для дитини. Мене зачепили відповіді порадниці, яка казала, що репетиторство не панацея для успішності. Слова зачепили і заставили задуматись, чи дійсно це так.
Я навчалась у сільській школі під Києвом в кінці 90-х. Мої батьки у той час більше думали як вижити, ніж як мене вивчити, тому я росла і вчилась сама, як вважала за потрібне. Але були і інша категорія батьків, які могли і вчили своїх дітей. І от через 25 років після закінчення школи можна чітко проаналізувати залежність успішності у житті від успішності у школі.
Ось мої висновки.
Всі, хто вчились нижче середнього зараз працюють у Форі, Сільпо та Епіцентрі, я їх там періодично зустрічаю на касі та у торговому залі. Середній рівень успішності дозволив людям влаштуватись економістами, бухгалтерами, викладачами, вчителями. Вище середнього - відкрити свою справу, працювати у провідних компаніях і непогано заробляти. Медалісти ( орієнтуюсь по своєму класу) всі влаштувались у житті дуже добре. Частина виїхала закордон.
Я в 11 класі трішки не дотягла до срібної медалі і у мене таке враження, що я все життя не дотягую.. Отримала класну освіту, але упустила шанс розвиватись далі і більшість своїх шансів я бачу потім.
Дохід сім‘і середній, але це заслуга мого чоловіка.
Зустрічаю також невеликий відсоток людей, які вистрелили без освіти, але їх не так багато.
Зараз маю підлітків і велика частина нашого доходу йде на репетиторство. Результати є, але не такі, які я очікую, тому періодично опускаються руки і починаю думати, а чи потрібно це все. Т.я. моє життя проходить повз..
Як ви вирулюєте з цим навчанням і завищеними очікуваннями від дітей?
Ищу-брожу• 07 февраля в 10:59
Ответ дляСолоденька цукОрка
Є пізнавальний інтерес, його треба розвивати і виховувати ДО школи
Тоді дитина сама шукатиме відповіді на поставлені задачі та питання
Ну реально, зараз мільйон ресурсів для навчання, але вчителя звинувати то найпростіше)
Извините, но у моих детей были отличные учителя в младшей школе
Особенно у дочки, все было розвинуто и интерес был
Учительница уехала за границу, сейчас там работает с детьми
Мне есть с чем сравнить. В средней школе учителя работают на от.. ись
И весь этот интерес сами же и отбили
Кумедний ґудзик• 07 февраля в 11:02
Исходя из вашей же истории, то, что вы не имели репетиторов не помешало вам закончить школу хорошо и получить хорошее образование. То, что вы дальше это не применили в жизни, только ваш выбор (или ваша вина).
Хотя я за то, что родители должны детей стимулировать учиться. Кто-то может делать это сам, кому-то необходимо репетиторство. Но никто не даст вам гарантии, что ребенок будет успешен в будущем, даже имея в школе репетитора по каждому предмету.
Малая еще та• 07 февраля в 11:03
Взагалі не згодна з висновками автора. Це якийся стереотип. Я закінчувала школу у 95році , 11 класів у обласному центрі. Так ось. Мої однокласники, що вчились на 2-3 чи були проблемними з поведінки - зараз керують бізнесом, чи стали прокурорами чи депутатпми чи .... Моя золота медалістка- працює провізоров в аптеці. Середнячки - так це люди, які отримали дипломи бакалаврів чи спеціалістів і працюють інженерами , економістами і тд... В мої часи репетирорів наймали тільки у випускних класах , щоб підтянули дитину саме до вступних іспитів у вуз. Тож всі хто займався з репетиторами ( а це були найчастіше виладачі вузів ) - вступили.
Пройшло багато років, змінилася система освіти. Зараз найголовніше не репетитори і навчання протягом 11 років у школі. Головне - написати на максимальну кількість балів той випускний тест для вступу до вузу. Ну діти найчастіше йдуть працювати у той, бізнес де працють батьки, яякщо у батьків є бізнес чи зв’язки.
Солоденька цукОрка• 07 февраля в 11:05
Ответ дляИщу-брожу
И весь этот интерес сами же и отбили
Ізвінітє, але ваші діти - це ваш персональний інтерес, не вчителя, а ваш
Особливо зараз, коли вчительська зарплата три копійки, а діти некеровані лідери, які хочуть в телефоні сидіти
Ви можете разом шукати саме ті канали, які найкраще подають інформацію. Це ж безкоштовно
А в середній школі - це вже пубертат, і нема сенсу рівняти в молодшою. Ви і на побутовому рівні побачите різницю. І про себе точно не будете говорити, що от, 10 років я була хороша мама, а зараз погана, на от..ст)
liuba• 07 февраля в 11:05
Ответ дляСеменівни сусідка
Приблизно так і по моїм спостереженням. Тільки репетиторство в мої часи не було таким розповсюдженим, я добре вчилась, маю дві ВО, працюю вже багато років в іноземній компанії, жодного репетитора ніколи в житті не мала. Багато чого залежить від самої людини, оточення, її відповідальності і наполегливості, темпераменту, характеру. Зараз у сина є додаткові заняття, але вони не коштують шалених грошей. Англійською займаюсь з ним сама, шахи в школі олімпійського резерву безкоштовно, програмування онлайн через благодійну організацію безкоштовно, польська з дівчинкою студенткою 1 раз в тиждень за 200грн, малювання онлайн безкоштовно.
Підкажіть будь ласка, курси безкоштовні з програмування онлайн. Можна в приват. Дякую
Ло Шарик• 07 февраля в 11:05
Я закінчила школу 26 років тому. І, виходячи з власного життєвого досвіду, маю абсолютно протилежні вашим висновки. Навчання в школі, а тим більше, оцінки - не мають жодного відношення до успіху (в тому числі, фінансового) у житті.
Неробименінерви• 07 февраля в 11:06
Ответ дляПоміркована думка
Знаете, мне в инсте достаточно часто попадаются ролики об учебе: медийные лица говорят о том, что учиться престижно, что успешных без образования крайне мало и это больше удача, чем закономерность. Страшно только одно: что все эти медийные лица из росии... у них сейчас культивируют желание у молодёжи получить образование.
А у нас - наоборот
Приблизно, як в Китаї їх там мотивують. Треба ж світ захоплювати. От хоч би дивитись по спорту, Олімпіаді. Китайці забирають майже все золото. Коли виходять китайці, розумієш, що конкуренції їм майже нема. Слава богу, не у всі види спорту вони ще поки вперлись. Але вони , коли тренуються, а це майже все життя, поки не замінять ( викинуть), вони живуть далеко в спортлагерях, де невпинно тренуються. Ясно, що багато самогубств через навантаження. Але ідея їхньої раси , як надлюдей , роботів( так наші називають) культивується там цілеспраямовано.
Недавно запитували їх тенісистку,яка пробилась в топ 10 про її опонентів, про майбутні контракти з рекламними агентами, про вболівальників, то вона нічогісінько абсолютно не могла сказати. Тобто , суто цілеспрямоване насильницьке опанування технікою. Відчуття, що людини за оболонкою тіла просто нема.
So_so• 07 февраля в 11:06
Ответ дляСолоденька цукОрка
Очень разделяю Ваше мнение по поводу ’пізнавальний інтерес, його треба розвивати і виховувати ДО школи’.
Наблюдаю как это работает с разными детьми.
автор Life__ok • 07 февраля в 11:08
Річ у тому, що чоловік мені каже, щоб я змирилась і зрозуміла, що діти у нас звичайні, т.я. ми звичайні, а вони, може, будуть трішки гращими за нас, а може й ні..)
Я розумію, що заганяюсь з цим навчанням, але не можу зупинитись.. Успіхи інших не дають мені спокою😀
So_so• 07 февраля в 11:09
Ответ дляLife__ok
А почему Вас беспокоят именно успехи в академических знаниях?
Вы развиваете другие стороны?
ЕлькиПальки• 07 февраля в 11:09
Там вище щось писали про то що батьки мають мотивувати .
В мене батьки були такі зморені працею, що дай бог вечерею накормити.
Але в школі я вчилась дуже добре.
Мені було цікаво.
Батьки ніколи не перевіряли чи вивчила чиине вивчила. Якось все сама.
Але ! В нас в школі практично по кожному предмету були гуртки факультативи, де предмет подавали з цікавої точки зору.
Не просто формули алгебри, а цікаві і несподівані варіанти використання в житті.
Це викликало неабиякий інтерес до навчання.

Щодо репетиторів. Я чудово знала шкільну программу біології, більш того, в мене була купа інциклопедій.
І от надумала я поступати в медичний коледж ( це було ще до зно, потрібно здавати вступні іспити)
Побалакала з вчителем біології, вона каже, давай я тебе підтягну до вступу.
Я здивувалась, я ж така молодець.
Мама погодилась оплачувати додаткові уроки
І от з першого ж заняття я просто в шоці була.
Вчитель давала стільки структурованої інформації, глибокої, не легкої.
Що шкільна програма здалась для слабоумних
І якщо платити репетитору то вже точно не за засвоєння шкільної програми
Солоденька цукОрка• 07 февраля в 11:10
Ответ дляSo_so
Ну в нас з вами спільне бачення щодо дітей і їх освіти, та й результат приблизно однаковий
Памʼятаю вас ще зі шкільних тем раніше
Але на форумі якась непробивна стіна щодо репетиторів і їх обовʼязковості у базовій шкільній програмі
Ищу-брожу• 07 февраля в 11:10
Ответ дляСолоденька цукОрка
Я за то, что такие учителя на от.. сь не нужны вообще. Пусть образование будет платным, но качественным,
Я делаю свою работу за свою зарплату, а не пишу учительнице - что она должна меня мотивировать, что бы я ей оказала свою услугу (за мою зарплату). Да, есть с чем сравнить, и кроме младшей школы.
Сын учится за границей
Поміркована думка• 07 февраля в 11:10
Ответ дляНеробименінерви
Да. В этих двух странах выбирают из поголовья особей, которые способны показывать определённые результаты и приводят их к достижению этих результатов на благо родины.
Но! Среди этого поголовья огромное количество людей, которые могут воспользоваться образованием и наукой в личных целях). Главное, что у молодёжи культивируют желание достигать.
А наше поголовье достигать не должно. Пастух в этом не заинтересован.
Солоденька цукОрка• 07 февраля в 11:12
Ответ дляИщу-брожу
Сын учится за границей
Ну от
Допоки не буде гідної оплати праці педагога і захисту його прав, то будуть батьки самі вирішувати всі освітні питання своїх дітей
Нема тут що рівняти з тим, як за кордоном
Творческий типаж• 07 февраля в 11:12
Ответ дляLife__ok
Я вас понимаю.
Да, это несправедливо, когда чья-то Маша красивее, здоровее, умнее талантливее собственного ребенка. И да, это очень больно и обидно.
автор Life__ok • 07 февраля в 11:15
Ответ дляSo_so
Вы развиваете другие стороны?
Доньки зараз у 7-му та 9-му класах, десь до 6-го класу додатково займались танцями, малюванням, ходили у театральну студію, потім поступово від усього відмовились і залишилось лише навчання у школі та додатково мови..
Весёлая морковка• 07 февраля в 11:15
Разные люди, разные судьбы, знаю несколько человек с ПТУ, которые поднялись и с в/о, которые не могут найти себе работу.
Ищу-брожу• 07 февраля в 11:16
Ответ дляСолоденька цукОрка
Ну от
Тоесть, дело таки не в мотивации родителей, а в денежке. Так как, репетиторы за денежку стараются.
Так называйте все своими именами.
За границей родители вообще не касаются к учебе детей, а про мотивацию ДО школы - это смешно, никто читать и писать там не не умеет и ещё год может кружочки рисовать. Почему то мы самые умные, но самые «бедные» и да, школьное образование сейчас никакое
Шопингмонстр• 07 февраля в 11:19
Так і живу з завищеними очікуваннями від дитини. Мені постійно мало занять, мало тренувань, мало репетиторів. Я не знаю як інші діти, але моїй без репетиторів не вистачає шкільних занять. Або вона злухає в півуха, або вчителі не дають нормально матеріал, або вимагають більше, ніж дають. В класі майже у всіх репетитори з математики/ ін мови... Хоча дитина розумна, швидко хапає інформацію. Репетитор з математики їй може дати 3 теми за урок і вона їх дійсно освоює, а не просто проходить...поки що тягнемо якось, але наступного року приберу деякі тренування і ці гроші будемо витрачати на додаткові заняття, бо буде вже 7 клас. Поки що так..
По собі скажу. Ніхто не контролював, вчилась - не вчилась, все списувала та хитрила, аби оцінку получити. Домашнє майже не робила, тільки англійську, так і пішла на ін.яз, де всі 5 років пролінилась та прогуляла. Знань немає, працюю в салоні краси.. іноді. Таке собі по заробітку. Дуже шкодую, що не вчилась. Всі мої знайомі,які вчились може не на відмінно, а хоча б просто робили, гарно пристроїлись у житті. В чоловіка та ж сама історія. Двоєчники гарно заробляють тільки ті, хто хитрозробленні, або ті, в кого батьки дали старт.. я дуже заморочена розвитком дитини. Чоловік не розуміє, а я не готова дозволити дитині просто текти за течією.
Ну і ми дуже різні з донькою.. я в 11 років взагалі не думала про майбутню професію, більш того, коли вступала теж не озуміла для чого. Йшла туди, з якого предмету був найвищий бал та просто тому що всі вступали і так треба. Донька постійно думає ким буде працювати, як заробляти, як збирати, чітко знаю,что хоче працювати онлайн. Зараз їй цікавий графічний дизайн, тому шукаю заняття з малювання. Коротше, маю надію, що все це не дарма, а там побачимо. Мало знань, потрібен характер, самоконтроль, в моєї цього не вистачає. В неї ну не вийшло то не вийшло і саме це може стати проблемою.
Неробименінерви• 07 февраля в 11:20
Ответ дляПожмаковна
Нет, именно школа давала много. Там и мотивировали и учителям не было безразлично. Вызывали родителей, вели разговоры с детьми. Сейчас учителя бесполезны (
Все то так, частково, бо вчителі більш вкладувались в учнів, які хоч якось цікавляться іноземною .Інші просто відсиджували урок.
А як згадати, що окрім підручника адаптованого під радянсько - російські вимоги, більш нічого не було, то такий собі рівень знань. Багато ви зі школи чи вузу пам´ятаєте?

Від себе скажу, що , по - перше, відмінили бали за атестат. По- друге, репетитор прекрасно підготує до НМТ, бо знає всю специфіку, і для цього потрібен лиш такий спеціаліст по вибраним предметам.
По їноземним мовам репетитор потрібен для скерування основам і специфіки мови , основа, яка дасть можливість потім самому вивчати.
У багаторічних дорогих уроках по два - три рази на тиждень час занять, взагалі, не бачу сенсу.
Солоденька цукОрка• 07 февраля в 11:20
Ответ дляИщу-брожу
Так называйте все своими именами.
Так у всіх галузях грошова винагорода є основою
Чи ви альтруїстично свою роботу виконуєте і вимагаєте того від вчителів?
Ищу-брожу• 07 февраля в 11:25
Ответ дляСолоденька цукОрка
Наоборот, я за платные школы и увольнение этих всех некомпетентных бездельников, которые Не выполняют свою работу, а удобненько перекладывают её на родителей. Если бы дети шли сейчас, точно бы отдала в частную школу, но они уже взрослые, дочь доучивается этот год
Шопингмонстр• 07 февраля в 11:27
Ответ дляНеробименінерви

Якби у всіх сучасних школах все було так і вкладались в тих, хто хояе навчатись. В нашій ’вкладаються’ в тих, хто платить ) в прямому сенсі. Ось одна дівчина з класу займається з їх вчителем з математики. Як думаєте, хто кожен урок біля дошки? Причому математика в дитини парами ) і вона на кожному її викликає уроці ))) діти вже сміються з цього. Зато мама задоволена 😅 там мабуть оцінки покращились, а те що донька її розказує дітям ’я уже на 7 тем впереди вас’, а потім ціли урок одну задачу біля дошки не може розв´язати, то все фігня 😅 так само ця мама бігає до класного керівника. Там бубочку обожнюють, не зважаючи на те,що знань 0. Інтригатка, обманщиця, але всі навкруги діти винуваті в її інтригах, але звичайно ж не вона ))
автор Life__ok • 07 февраля в 11:29
Ответ дляШопингмонстр
От і я за це, щоб спіймати момент, коли не вийшло і підтримати. Минулого року старша значно підтяглась з математики, дякуючи репетитору. У цьому році справляється сама, але поступово скочується, втрачає мотивацію та бажання вчитись, хоча навчається добре. Я періодично проводжу бесіди про необхідність навчання і можливості, які відкриваються розумним людям. Це якщо я сама маю натхнення на ці бесіди і віру у те, що говорю..
Зараз так багато можливостей для вступу і так жаль буде їх упустити..
Горлаю зрання• 07 февраля в 11:30
В мое время ( в 90х) репетиторы были только у упакованных людей, максимум английский язык и то редко у кого были на это средства. Учились как могли, но да действительно учили нас и требовали.

А сейчас только отчитали материал контрольная. Нифига не усвоено.
Платить по полтысячи за один урок - для меня верх безумства
Репетирую сама. С тем могу
Пытаюсь разобраться.
Очень сложно потому что все время которое у меня остаётся после работы я отдаю на учебу ребенка...
Неробименінерви• 07 февраля в 11:37
Ответ дляПоміркована думка
У нас війна , а до цього корупція, якій розумні люди- то її крах. Але і певний рівень свободи все ж є, талановита нація, але обмежена у досягненні висот через тотальне розкрадання і похеризм. Але ми все одно не пасемо задніх, і це добре.
Є не малий прошарок молоді вільного мислення. Сум і жаль, що багатьох вбила війна.
Але в українців завжди є і був потенціал відродження.
Росія ні.
Шопингмонстр• 07 февраля в 11:37
Ответ дляLife__ok
Я чесно привожу приклад нас з чоловіком. Так, чоловік гарно заробляє, але тільки тому що він талановитий та дотошний та знайошов справу, яку класно та якісно робить, але міг би заробляти набагато більше. Чесно розказую, що я шкодуючи,що не вчилась і по факту наче і маю диплом, але з цим дипломом знань в мене 0, а в роботі важливі саме знання. Не знаю,що вийде. Ій тільки 11 років. Побачимо. Я дуже сподіваюсь, що все це не даремно.
Але для вступу, якщо говоримо про Україну,дуже важливо скласти нмт. А для цього обов´язково потрібно брати репетитора, який готуває саме до цих екзаменів... моя не хоче в Україні вчитись, хоче в Австрію, тому зараз почала вивчати німецьку.
Шопингмонстр• 07 февраля в 11:45
Ответ дляГорлаю зрання

Репетирую сама. С тем могу
Пытаюсь разобраться.
Вот, вы точно описали систему образования. Каждую неделю контрольная и самостоятельная. Каждый урок новая тема и одно дз по этой теме. Без репетитора просто никак. Сдал тему и забыл. Те, кто без репетиторов контрольные и самостоятельные не выше 5. И контрольные -это тесты. Не так,как у нас было, если это украинский, то диктант, если литература, то пересказ. Английски- перевод предложений или текстов и т.д. А тут угадал /не угадал: Вставьте слова из предложенных вариантов в пропуски, составьте правильно предложение из написанных слов, multiple choice, аудирование -тесты, вот и весь школьный английский. 6 лет они учат презент симпл, презент контин. 6 уроков в неделю английского, оценки 10-11, а ребёнок не может даже толком про себя рассказать на языке и толком определить где же этот симпл, а где континиос вставить..
Ищу-брожу• 07 февраля в 11:50
Ответ дляШопингмонстр
Так же плюсуюсь под каждым словом
Кинули темы список и домашку- контрольная.
Объяснять-нет, пусть сами разбираются. Вот тут пишут, родители детей плохо мотивируют.
Когда вызывают домой сантехника, он не говорит, ну что ж вы так немотивированы, посмотрели ролик на ютубе, сами все подчинили, до новых встреч 😂