Моя улюблена страшко• 11 февраля в 14:57

Вступ до ВНЗ та пільговики

Ви памʼятаєте роки, коли було важко вступити на бюджет через пільговиків, навіть набираючи максимальні бали? Коли я вступала - добре памʼятаю, що набрала максимальні бали по ЗНО і була майже в кінці списку серед тих, хто пройшов на бюджет, бо 90% в списках до мене мали половину тих балів, які я набрала, але стояла позначка - «пільга».

Коли я почала вчитись - було зрозуміло, що в мене в групі 90% просто не тягнуть. Більшість відрахували ще до кінця першого курсу. Диплом отримали 30% від початкової групи. Бо по-перше їм було важко вчитись, бо рівень з самого початку був дуже низький і банально не вистачало мізків, по-друге багато хто з них і не хотів там вчитись, але батьки «змусили».

Я ще розумію іпотеку під 0%, але нащо робити пільги для навчання, навіть без екзаменів? Пільги для вступу дітей? Нащо забирати місця в інших талановитих дітей? Це «знижувати стандарти» та забирати можливості в тих, хто дійсно може/хоче вчитись.

Що буде зі вступом до вищих навчальних закладів найближчі роки? Це буде капець просто. От нащо таке робити? Я одна цього не розумію?
Ксерокопия ночи• 11 февраля в 17:29
Ответ дляПочемучечка
Мой сын и по баллам проходил , но в хвостике пошёл как Впо решили подстраховаться . 2й курс средний 82б сессию закрыл . Так что не надо про льготников.
Не зрозуміла про хвостик і підстрахуватися. Пільговики відразу реєструють в кабінеті абітурієнта свою пільгу - квота 1, квота 2. І в них свій конкурс на місця, що становлять 10% від загальної кількості
Ондатрова шуба• 11 февраля в 17:32
Ответ дляВільний митець
Ще б ті убд перевіряли періодично.
+++++, і не давали тим, хто просто в зоні БД побув. Як на мене, учасник бойових дій, це той, який дійсно брав у них участь, а не посидів 10-20 км від зони зіткнення
Ксерокопия ночи• 11 февраля в 17:36
Ответ дляПочемучечка
І з балом 82 б ваш син не отримує стипендію за рейтингом успішності (ви самі писали, що отримує соціальну). А її отримують 40% бюджетників, тобто треба бути трохи кращим, ніж середній бал у рейтингу.
Пи Пи Пилюля• 11 февраля в 17:58
Як на мене, оті 20% квот можуть досить суттєво вплинути на вступ, точніше на невступ.
Кондуктор автобуса• 11 февраля в 18:02
Ответ дляЗвезда в шоке
Пільги і квоти різні поняття. Квота - це можливість вступити з балом менше за конкурсний, пільги - це коли ти вже вступив може бути стипендія, місця в гуртожитку, право переведення на контракт в разі якщо хтось з бюджетників буде виключений з універу.
Сироти - це квота, впо - це пільги.
Так про те і мова, що на ВСТУП нема пільг. Саме про це мова. Пільги на навчання є і у малозабезпечених
Кондуктор автобуса• 11 февраля в 18:03
Ответ дляПи Пи Пилюля
Не можуть, окремий конкурс. Може і не бути їх взагалі серед вчтупників.
Звезда в шоке• 11 февраля в 19:53
Ответ дляКондуктор автобуса
Окремий конкурс, але неквотникам лишається 80% від бюджетнтх місць, от ті хто не попав в 80% плачуть, що в 100% попали б.
Звезда в шоке• 11 февраля в 19:53
Ответ дляПи Пи Пилюля
Ну що ж, або отримуйте інвалідність, або вчіться добре і попадайте в 80%.
Кондуктор автобуса• 11 февраля в 20:01
Ответ дляЗвезда в шоке
Ну да, хоча зразу могли порахувати реальну кількість місць. Якщо пишуть 10 і з них 2 за квотою, то реально 8...якщо взагалі буде 8, бо може бути менше, якщо мало подадуть, особливо за широким конкурсом
Кондуктор автобуса• 11 февраля в 20:03
При вступі до вузу було зазначено 4 бюджетних місця, з них 2 квоти. То реально в приймальній попередили, щоб ставили другий пріоритет обдумано, бо якщо не буде стільки людей з високими балами, то взагалі не буде місць. НМТ 200 б. Добре, що ще подали з 195 і з квотою більше 180.
Звезда в шоке• 11 февраля в 20:04
Ответ дляКондуктор автобуса
Так, хто ж їм лікар, якщо не розуміють, що одразу треба змиритися: вам 80%.
В групі вступ -24/25 часто коли хтось дістане тупими питаннями пишуть: якщо ви не здатні розібратися з правилами вступу, значить, вища освіта не для вас :))) хоча зазвичай добренькі і відповідають, але фраза має сенс.
Пи Пи Пилюля• 12 февраля в 00:27
Ответ дляКондуктор автобуса
Можуть, бо той окремий конкурс в межах визначених бюджетних місць. Із 10 реально можна розраховувати на 8. Так, квотників може і не бути зовсім, може бути менше максимально можливої кількості. Але як тільки вони з´являються, у звичайних абітурієнтів знижується шанс.
Але я також відмітила для себе, що за останні роки з´явилися квотники з нормальними балами.
Кондуктор автобуса• 12 февраля в 05:41
Ответ дляПи Пи Пилюля
Якщо абітурієнт думає, то реально розраховує шанси, а не ниє, що 80 пільговиків перед ним. Навіть в Шеву на МВ такого не було.
Почемучечка• 12 февраля в 11:07
Ответ дляКсерокопия ночи
Это я ответила что не всех льготников отчисляют за не успеваемость , получает соц .стипендию, но в этой сессии получили 52чел в списке академическую стипендию, а он был 55 из 91 человека по первой ведомости , остальные ушли на доп сессии. Не считаю что мой сын льготник какой-то бездарь и занял чужое место . Он и так проходил сюда по баллам МНТ по первому приоритету ,потом подтянулась льгота. Да том что можно подать ещё доки о льготе мы узнали в июле, а весь год у него были курсы и репетиторы готовился к Мнт
Звезда в шоке• 12 февраля в 11:09
Ответ дляПочемучечка
Не виправдовуйтесь, ваш син молодець. Якщо буде цілеспрямованим, будуть і сесії кращі, на першому курсі багато загальних предметів, потім буде більше спеціальності. Успіхів!
Почемучечка• 12 февраля в 11:14
Ответ дляЗвезда в шоке
Да первый курс был сложнее , он хоть и сдавал по первой ведомости , но баллы были ниже. Это 2й курс ему некоторые предметы нравятся и по ним у него было 92 и 95б, а средний 82б вышел.
Звезда в шоке• 12 февраля в 11:17
Ответ дляПочемучечка
Норм. Пільговики мають пільги не просто так, не від хорошого життя, і якщо вони є, треба ними користуватися. Мене дивують люди, які цим незадоволені.
Почемучечка• 12 февраля в 11:31
Ответ дляЗвезда в шоке
Дочка в 2016 тоже поступила на бюджет , но тогда небыло таких льгот для Впо шла на общих основаниях. Год готовилась к Зно с репетиторами, училась дистанционно в Украине для аттестата и выезжали с Донецка в Курахово и Покровск на Зно снимали квартиру , стояли на блок постах.
Пи Пи Пилюля• 14 февраля в 21:34
Ответ дляКондуктор автобуса
Я не вважаю правильним розраховувати ці шанси з урахуванням абітурієнтів з балами на декілька десятків нижчими.
Кондуктор автобуса• 15 февраля в 00:54
Ответ дляПи Пи Пилюля
Ну то пишіть в міністерство. Є правило. Дитина при вступі або ігнорує його і не бачить різниці, або обдумує і робить вибір без втрати пріоритету і шансу на вступ. Чим винний квотник? Якщо їм місця не виділять, то буде менше місць і все.
Деякі вузи переводять за успішністю на контракт чи на бюджет.
Не гоню• 11 марта в 22:35
Ответ дляMillie
Пільги для сиріт окремо, для впо. А ще які ?
Кстати, про сироту хотела написать.
У сына в группе училась девочка, круглая сирота, на полном гос. обеспечении, т.е. жильё (общагу) дали и стипендию платили, и еще какие-то доплаты, в общем, при желании можно было и подработать после занятий пойти. Но она выбрала путь пропускать занятия и не учиться, постоянно её за пропуски песочили, но жалели, льготница-сирота, три года тянули за уши. И уже она до того обнаглела, её вызвали в деканат и спрашивали, почему не посещает занятия и не учится, а она: да мне вообще это неинтересно! Ну и всё, не выдержали такой наглости, сказали раз так, то будем прощаться. А это значит: идти живи где хочешь, на что хочешь, и без образования осталась, хотя дали шанс и возможность. Надо было просто ходить на пары и учиться хотя бы на слабую троечку, её бы дотянули и диплом дали. Сама не захотела по глупости своей, а подсказать некому