Синди Кроуфорд• 24 февраля 2025

Допоможіть з задачею, 4 клас

3@йk@• 24 февраля 2025
Ответ дляЧемна панночка
Мне тоже дико нравится, как слова из одного из диалектов української мови достают и начинают ими махать как общеупотребительными. Тремпель им в бухту!
Тремпель им в бухту знічев´я)))
Чемна панночка• 24 февраля 2025
Ответ дляГлаза_в_3_карата
Авторе, якщо всите цю тему - важливо пояснити дитині. Вони плумаються коли швидкість зближення, коли віддалення.
Чому швидкість зближення - і то віднімають, то додають.

Намалюйте всі варіанти машинками, або літаками, стрілочками.
1) З однієї точки в різні боки - вони віддаляються, але їдуть в протилежних напрямках. Це швидкість віддалення і плюс (бо в різних напрямках)
2) з різних точок назустріч - зближуються, але їдуть в різні сторони (на схід, на захід, наприклад) - шв. зближення, і плюс.

3) з одної точки в одну сторону з різними швидкостями - віддалення (бо один буде швидше і віддалятись) і мінус (бо бидва в одну сторону - на схід припустимо)
4) в одну сторону один доганяє іншого. - зближення і манус
5) в одну сторону один тікає від іншого (майже як в 3) - в одну сторону і віддалення бо тікає - і мінус.

Я на таких малюнках донці пояснювала
Но тут то задачу решили через сложение векторов))) Что путает в исходной задаче, что трудно представить неизвестное расстояние между двумя точками. А когда его представили как сумму пройденных пешеходами путей за определенное время - все стало легче и понятнее)
Чемна панночка• 24 февраля 2025
Ответ для3@йk@
Тремпель им в бухту знічев´я)))
Так!!!))))
сладкий_ноябрь• 24 февраля 2025
Божееее
Серйозно???
Глаза_в_3_карата• 24 февраля 2025
Ответ дляЧемна панночка
Дети в школе учат решать задачи определенными методами. Те же задачи на движение решают по разному в зависимости от изучаемой темы.
И если записать неправильно - учитель сразу видит что списано, мама решала, интеллект и т.д.

У меня просто дочка того же возраста
Кондуктор троллейбуса• 24 февраля 2025
обоже
спасибо что не 2 плюс два просите посчитать
но к чему в этой задаче слово знічев´я, кто-то понял?
Глаза_в_3_карата• 24 февраля 2025
Ответ дляКондуктор троллейбуса
обоже
Що вони ні з того, ні з сього вирішили рахувати кроки.
Глаза_в_3_карата• 24 февраля 2025
Ответ дляКондуктор троллейбуса
обоже
В класі доньки доречі, багато дітей вірніше батьків ’посипались’ на цих задачах.
Бо діти вчили одним методом в школі, а батьки почали допомагати по своєму. Ще й заплуталися в цих швидкостях зближення/віддалення, коли + коли мінус.
Дон Пэдро• 24 февраля 2025
Ответ дляГлаза_в_3_карата
Скоріш за все вчать швидкість зближення/віддалення.

Тоді потрібно запам´ятати головне:
Якщо рух в різних напрямках (на зустріч, або з одної точки) - швидкості плюсуються.
Якщо в одному напрямку (одночасно вийшли, або доганяє, або віддаляється) - швидкості мінусуються.
Не важливо - зближуються чи віддаляються.

Тут на зустріч, тобто плюс.

1) 133+167 = 300 кр/хв - знайшли швидкість зближення
2) S=V*t
300*5= 1500 кроків - відстань в кроках
3) 1500 * 71= 106500 см = 1065м - відстань в метрах
Глаза_в_3_карата• 24 февраля 2025
Ответ дляДон Пэдро
фото
І?
Я вище це розписала.
Але все одно і діти і батьки плутаються
Дітей плутає, що зближення, але то віднімай, то додавай. Так само з віддаленням.

Вивчити правило з підручника то одне, а розуміти його і вміти оперувати - зовсім інше. Не всі діти хапають математику сходу.
Дон Пэдро• 24 февраля 2025
Ответ дляГлаза_в_3_карата
І?
Я вище це розписала.
Але все одно і діти і батьки плутаються

Что, ’і?’?
Я уточнила написанное Вами правилами из учебника.
Потому что Ваше ’з одної точки’ можно трактовать по-разному:
1) с одной точки в разных направлениях
2) с одной точки в одном направлении.

Есть четкие правила.
Чемна панночка• 24 февраля 2025
Ответ дляГлаза_в_3_карата

У меня просто дочка того же возраста
Меня всегда бесило, что задачу надо решать тем способом, который имеет в виду учитель. Пара вопросов ребенку, и станет ясно кто решал. Ан нет, решено ’неправильно’. Всё для гибкости ума и саморазвития деток!
Чемна панночка• 24 февраля 2025
Ответ дляГлаза_в_3_карата
Когда то давно, на одном из рюсских форумов (до 2010 года), встречал гордый отчет папани, который с друзьями решал похожую задачу методом натурального моделирования - ехали по трассе друг другу навстречу с определенной скоростью и засекали время до встречи)))
Глаза_в_3_карата• 24 февраля 2025
Ответ дляДон Пэдро
Что, ’і?’?
1) с одной точки в разных направлениях
2) с одной точки в одном направлении.

Есть четкие правила.
Так я чітко і написала по пунктах
То ви щось не дочитали
Глаза_в_3_карата• 24 февраля 2025
Ответ дляЧемна панночка
Не в цьому справа.
Зараз за програмою діти вчать теми як би по спіралі. Наприклад задачі на рух починають ще в 2 класі, але в простому варіанті коли рухається хтось один і формулу.
Потім додають рух за течією.
Потім зближення віддалення
Потім через рівняння.
І от (для прикладу) коли вчать рівняння - задача навчити дітей в рішувати саме таким методом, щоб коли вивчать всі методи - могли обирати свій. Але от в той момент вчать саме рівнянням (хоча є варіанти). Так і тут.
Чемна панночка• 24 февраля 2025
Ответ дляГлаза_в_3_карата
Не в цьому справа.
Потім додають рух за течією.
Потім зближення віддалення
Потім через рівняння.
Ну ладно. Хотя подход мне не очень нравится. Суть явления закрывается ’формулами’ которые надо вызубрить. А не понимать, что происходит на самом деле.
Глаза_в_3_карата• 25 февраля 2025
Ответ дляЧемна панночка
Оце ви загинули.
Людина коли розуміє процес, вона сама формулу виведе, навіть якщо її не знає, або забуде.
Там формула одна V=S*t
А далі саме розуміння процесу і які дії з цими величинами виконати в якій ситуації