Цідило правди• 24 февраля 2025
Жилищный вопрос. Что можно сделать?
Ситуация: Есть квартира в которой я живу, но ничего не могу в ней сделать, поскольку она не в моей собственности.
Изначально квартира была деда, когда его не стало, отец подал заявление о вступлении в наследство, однако более ничего не делал.
Сам вступать в право собственности не хочет, на меня переоформлять тоже не хочет. Разговоры бесполезны, и так уже 8 лет
Может кто-то знает что можно предпринять в такой ситуации?
ХикориДикори• 24 февраля 2025
автор, а в чому проблема у вас? квартира не ваша і не буде ваша, хоч десять разів батько отримає правові документи на неї.
Цідило правди
• 24 февраля 2025
Ответ дляХикориДикори
Проблема в том, что мне здесь и сейчас нужно решать обычные вопросы, квартиры в которой я живу, а документов нет.
Матраскин Брат• 24 февраля 2025
Ответ дляПуки-куки
Обычно. В наследство главное вступить (подать заяву на вступление до 6ти месяцев) . А потом оформить когда угодно - сроков нет. Хоть через год, хоть через десять.
75 років термін на оформлення в разі вчасно поданої заяви.
Матраскин Брат• 24 февраля 2025
Ответ дляSantander
1. Перевірити статус спадщини
Якщо батько подав заяву на спадщину, але не оформив право власності, потрібно з´ясувати:
Чи є відкритою спадкова справа у нотаріуса?
Чи є документи, які підтверджують, що батько — спадкоємець?
Чи зареєстроване право власності в Державному реєстрі речових прав на нерухоме майно?
Якщо ні, то квартира, швидше за все, досі оформлена на діда.
2. Оформлення спадщини через суд
Якщо батько фактично прийняв спадщину (живе у квартирі, оплачує комунальні послуги), але не оформив документи, суд може визнати його власником.
Також, якщо ви теж проживаєте в цій квартирі та несете витрати, можна спробувати визнати за собою частку.
3. Примусове оформлення спадщини
Якщо батько не хоче займатися оформленням, можна подати позов до суду, щоб зобов’язати його зареєструвати право власності. Після цього він зможе передати квартиру вам або продати її.
4. Відмова батька від спадщини на вашу користь
Якщо батько не хоче займатися квартирою, він може офіційно відмовитися від спадщини на вашу користь (якщо він ще не оформив право власності). У такому випадку ви зможете вступити в спадщину самостійно.
5. Визнання права власності за набувальною давністю
Якщо квартира нікому офіційно не належить, але ви більше 15 років у ній проживаєте, оплачуєте комунальні послуги, підтримуєте її в належному стані, можна через суд спробувати оформити її у власність за набувальною давністю.
Що зробити зараз?
1. Замовити витяг із Державного реєстру речових прав на нерухоме майно – дізнатися, хто зараз офіційний власник квартири.
2. Звернутися до нотаріуса, який вів справу, щоб дізнатися статус спадщини.
3. Консультуватися з юристом щодо можливості подання позову до суду.
2. Оформлення спадщини через суд
3. Примусове оформлення спадщини
Що зробити зараз?
По 1 пункту.
Як батько міг подати заяву на вступ, не відкривши спадкову справу? (Автор вже написала, справа відкрита)
Щодо п.4.
Відмовитись від спадщини можна лише протягом 6 місяців, після закінчення цього строку це вже неможливо, батько офіційно спадкоємець цієї квартири, але без оформлених документів.
Щодо п.4.
ХикориДикори• 24 февраля 2025
Ответ дляЦідило правди
я розумію ваш розпач, але живете ви у чужій квартирі.
Цідило правди
• 24 февраля 2025
Ответ дляХикориДикори
Увы это несовершенство нашего законодательства делает мне большие сложности
ХикориДикори• 24 февраля 2025
Ответ дляЦідило правди
яка недосконалість? ви не власник.
Цідило правди
• 24 февраля 2025
Ответ дляХикориДикори
яка недосконалість? ви не власник.
То что фактически квартирой занимаюсь только я, а как решить документальный вопрос - у меня сложности
Пуки-куки• 24 февраля 2025
Ответ дляХикориДикори
ну то навіщо взагалі писати про суд?
Откуда я знаю. Там пост был про суд.
Поэтому и написала - хоть обсудись, а толку не будет
Тро Нью-Йорку• 24 февраля 2025
Ответ дляЦідило правди
Так то ваш вибір. А батьки вирішили, що вам не варто дарувати квартиру
Цідило правди
• 24 февраля 2025
Ответ дляТро Нью-Йорку
Это не бы мой выбор, просто родители окончательно слетели с катушек и перестали выполнять свою часть договоренностей
Цідило правди
• 24 февраля 2025
Ответ дляТро Нью-Йорку
А давно вас так не любить батько? Ще є спадкоємці?
Я бы скорее поставила вопрос, а вообще любовь была ли?
Кроме меня остаются только родственники относящиеся к четвертой или пятой группы наследования
ХикориДикори• 24 февраля 2025
Ответ дляЦідило правди
то вирішуйте це в своїй сім´ї
законодавство захищає власника. а ви як хотіли?
Цідило правди
• 24 февраля 2025
Ответ дляХикориДикори
то вирішуйте це в своїй сім´ї
Если бы все было просто, совета не спрашивала бы.
Я и говоря, законодательство не совершенно, номинально быть хозяином всякий может, а реальным хозяином другой вопрос
ХикориДикори• 24 февраля 2025
Ответ дляЦідило правди
законодавство захищає власника. ви не власник. то домовляйтесь.
Цідило правди
• 24 февраля 2025
Ответ дляХикориДикори
По факту я собственница и буду добиваться признания этого факта
ХикориДикори• 24 февраля 2025
Ответ дляЦідило правди
ну то ви знаєте, як діяти
Тро Нью-Йорку• 24 февраля 2025
Ответ дляЦідило правди
Яких домовленостей? Вони - власники. Ви там живете з їхнього дозволу. Скільки їм років?
Тро Нью-Йорку• 24 февраля 2025
Ответ дляЦідило правди
Ви не власник. І не факт, що будете ним. Дивно, що вони не хочуть продати. Там і з чоловіком вашим вони не дуже
Мадам Подлинник• 25 февраля 2025
Ответ дляЦідило правди
автор, жгите еще
Цідило правди
• 25 февраля 2025
Ответ дляТро Нью-Йорку
Были бы они собственниками, не допустили бы проблем с жильем.
В результате их бездействия жилье пришло в плачевное состояние, которое я согласилась исправить, оплатить все долги за квартиру и не претендовать в дальнейшем на жилье в котором они живут сейчас.
Цідило правди
• 25 февраля 2025
Ответ дляТро Нью-Йорку
Это просто упрямство людей. Они ничего не хотят делать, поскольку считают, что мой муж хочет просто отнять у них все
Тро Нью-Йорку• 25 февраля 2025
Ответ дляЦідило правди
Ну так з цього і починайте. Ото що ще не вигнали вас і не заселили нікого. Могли б на онуків дарчу. Чого ви досягли? Судитись не будете всеодно
Я вам вірю. Але вони можуть на ліву людину все оформити взагалі
Цідило правди
• 25 февраля 2025
Ответ дляТро Нью-Йорку
Для того что-бы даже выгнать надо иметь смелость приехать в квартиру хотя бы раз за много лет.
А зачем им делать дарственную? Есть такая фраза: ’Не себе не людям...’ как нельзя лучше описывает их отношение, без исключения, ко всем вопросам в жизни
Тро Нью-Йорку• 25 февраля 2025
Ответ дляЦідило правди
А кому буде їхнє житло? Якісь дивні умови. Яка вартість вашого житла?
Цідило правди
• 25 февраля 2025
Ответ дляТро Нью-Йорку
Наверное государству хотят подарить. Сейчас не знаю, когда предлагала стоила около 15-18 тыс.
Безлім на все• 13 марта 2025
Ответ дляЦідило правди
Это бесполезно, уперся и не в какую
Даже от денег отказался
а яка причина?
Безлім на все• 13 марта 2025
Ответ дляПапобус
Как это - фактически? Тупо пользуется, и все? Если нет документов, то это не вступил. Так кто угодно может заявить, что вступил.
не кто угодно, а спадкоємець, з документами і свідоцтвом про смерть спадкодавця
Безлім на все• 13 марта 2025
Ответ дляЦідило правди
то навіщо Вам цей клопіт, поясніть?