Доброго дня. Зробили мрт поставили діагноз церебральна мікроангіопатія (Fazekas 2). Хто з таким діагнозом знайомий. Потрібні поради. На скільки страшний діагноз?
Показушница• 11 марта 2025
Fazekas 2 - це помірний зливний лейкоареоз. Це початок злиття точкових вогнищ.
Церебральна енцефалопатія - це не діагноз, а результат МРТ головного мозку.
Церебральна мікроангіопатія пов´язана з дрібними судинами мозку, в яких відбуваються зміни. Може бути причиною гіпертонія, хронічна недостатність мозкового кровообігу у вертебро-базілярному басейні, атеросклеротичні зміни, цукровий діабет.
Симптоми, які можуть бути при церебральної мікроангіопатії - головний біль, запаморочення, слабкість, швидка втомлюванність, погіршення пам´яті, порушення сну.
Додаткове обстеження - УЗД судин шиї і голови.
Ймовірний діагноз, який може бути виставлений неврологом - дисциркуляторна енцефалопатія з вказання яка саме (наприклад, гіпертонічна, атеросклеротична, змішана - гіпертонічна+атеросклеротична).
Потрібно звернутися до невролога для встановлення діагнозу і призначення лікування.
Все залежить від віку, причини. Якщо є гіпертонія, потрібне призначення антигіпертензивного препарату для утримання в межах норми. Якщо причина атеросклеротичні зміни, потрібно проходити 1 раз в 2 роки УЗД судин шиї (атеросклеротичні зміни в першу чергу з´являються у сонних артеріях, атеросклеротичні бляшки часто виникають у сонних артеріях, найчастіше у біфуркації сонної артерії).
У мене більш гірша ситуація за результатом МРТ головного мозку, проходила декілька років тому.
Ответ дляПоказушница
УЗД робили. Були вже в лікаря назначив кваніл. Він не допомагає. Гіпертонії не має, тиск в нормі. Постійно в голові якийсь шум. Кожну ніч в голові наче щось здавлює. Зараз шукаємо іншого лікаря.
Показушница• 11 марта 2025
Ответ дляТаньчік
МРТ головного мозку було окремо чи з МР ангіографією артерій (або артерій і вен) головного мозку?
Показушница• 11 марта 2025
Ответ дляТаньчік
І голови
Іноді, для більшої інформативності, якщо йде мова про судинний генез, призначається ще МР ангіографія судин головного мозку (артерій або артерій + вен), стандарт або з контрастуванням.
Наприклад, якщо на УЗД судин голови було написано - венозна дисциркуляція, то потрібно пройти Ехоенцефалографію (ЕхоЕГ).
Ответ дляПоказушница
Добре я вас зрозуміла. Шукаємо іншого лікаря.