___Mila___• 19 марта 2025

У доньки не виявили зародків постійних зубів 5-ки. Я в шоці.

Доброго вечора всім. Боже, шукаю тут якусь пораду, щоб хоть трішки заспокоїтись.
Чоловік сьогодні ходив з донькою до стоматолога.їй 11 років. Виявили у молочній 5-ці каріес, пішли на рентген, а там немає корінного зуба, з іншої сторони так само. Тепер панікую, так, що аж колотить. Вже начиталася всяких жахачок, навіть про відторгнення імплантів. Хто стикався з подібною ситуацією, допоможіть порадою. Можливо є лікарі у чаті, підкажіть що нам світить. Заздалегідь вдячна.
автор ___Mila___ • 19 марта 2025
Ответ дляTayanaTan
Нема зародків 2х зубів, а ви розігнали таку паніку, наче нема півголови 😐
Заспокойтесь, побережіть нерви. Це не смертельно.
Я просто в шоці, як таке могло статися, навіть не чула ніколи про таке. Я над цими зубами трусилася з моменту їх прорізування. І от така ситуація, розумію, що це коригується.
автор ___Mila___ • 19 марта 2025
Ответ дляzayka.
Автор у моєї доньки так теж немає двох 5 . Носила брекети затянули зубний ряд так щоб ставити один імплантат а не два . Зуби рівненьки все гарно виглядає. Замість однієї відсутньої 5 вже три роки стоїть муляж зуба не памʼятаю як правильно він називається . Доньці зараз 18 років лікар радить імплантат ставити не раніше 20 . Тому не переймайся толковий ортодонт вам в поміч .
А скільки часу брекети потрібно носити?
chueva.a• 19 марта 2025
Ответ для___Mila___
Вибачте за дурнуваті питання, але чи не можуть замінити ці зуби зуби мудрості? Наче вони для цього в нас в запасі? А саме головне, чи ця патологія не пов´язана ще з якимись негараздами у організмі? Бо вже всякого начиталася, тримчу вся... Вибачте.
А есть у дочки зачатки восьмерок? У моей, например, нет зачатков зубов мудрости)
@vikusya• 19 марта 2025
У моего сына тоже нет зачатка одной 5, сказали так бывает и нужно беречь молочный. Но он же выпадет и придется вставлять искусственный
автор ___Mila___ • 19 марта 2025
Ответ дляchueva.a
Сьогодні зробили тільки п´ятірки, знімки. Я так розумію, що потрібно буде робити знімок всієї щелепи.
TayanaTan• 19 марта 2025
Ответ для___Mila___
Навіть якщо всі корінні зуби на місці, це не означає, що вони не повипадають/їх не виб´ють/їх не вирвуть з різних причин у будь-якому віці. Ви знали, що, наприклад, при певній формі цукрового діабету можуть випасти всі зуби?
chueva.a• 19 марта 2025
Ответ для___Mila___
Да, панорамный снимок нужен
автор ___Mila___ • 19 марта 2025
Ответ дляAlex_Kri
Запасных зубов у нас нет. И ничего страшного в организме нет
Можна ще одне питання, імпланти обов´язково буде ставити?
zayka.• 19 марта 2025
Ответ для___Mila___
А скільки часу брекети потрібно носити?
Залежно від ситуації у нас ще тягнули 2 бо вони не так росли і трохи прикус рівняли то донька носила 2 роки . Раджу проконсультуватися з декількома ортодонтами. Не переживайте це доволі часто зустрічається що відсутні зачатки постійних зубів але зараз це все вирішується.
Anna_2095• 19 марта 2025
У мене не було двох шістірок, так мені просто стягнули брекетами, щоб в майбутньому не ставити імпланти
Не знаю чи то було вірне рішенняя, але ходжу так вже 20років і все ок
Атиква• 19 марта 2025
У моей нет зачатков восьмерок... прям удивительно ... с чего это? Я б на Вашем месте не волновалась. Если челюсть маленькая , то это место займут остальные зубы. Прорех не будет
Alex_Kri• 19 марта 2025
Ответ для___Mila___
Иногда обходятся и без них - сдвигают зубы брекетам. Но это сложнее, и не всем подходит - надо сперва понять, что с прикусом
kuskus• 19 марта 2025
Ответ дляМимо_шла
Что-то это стало часто встречаться, у детей двух знакомых такая же беда.
Сохраняют зубки до 18 чтобы поставить имплант
А хіба раніше всім поголовно робили рентген, що б бачити що там є, а чого нема?
Nnataly• 19 марта 2025
У моего две четвёрки с одной стороны.
Тоже слегка в шоке. Удаление обоих назначено.

А что врач говорит?
kuskus• 19 марта 2025
Вас автор не повинно це хвилювати, тому, що це дуже часте явище, у доньки нема однієї пʼятірки, у племінниці так само. І це я ще меншому не робила панорамний знімок, бо в нього тільки декілька зубів помінялось,
Звёздонька• 19 марта 2025
У сина в 14 років розсипався молочний 5ка. По знимку не було зачатків нижніх 5. Чекали поки вийдуть 8ки і поставили брекети, рік і звели весь зубний ряд, імплантат не ставили. Теж дуже переживала.
P.S. стоматолог друг родини, то робила як своєї дитині))
автор ___Mila___ • 19 марта 2025
Ответ дляAlex_Kri
Для мене поки слово імпланти звучить прям як вирок якийсь. Не думайте, я не проти імплантів, просто навіть уявити собі не могла, що це може стосуватися дитини, навіть у 18 років.
kuskus• 19 марта 2025
Ответ для@vikusya
Він буде стояти довше, ніж такі само пʼятірки, бо його ніщо не підпихатиме зверху
вікусік• 19 марта 2025
Мені 45 років. В мене немає по правій стороні 5 - х зубів вгорі і внизу. А зліва внизу 4 ка - досі молочна. Трохи хитається, як випаде- тоді буду думати.
Alex_Kri• 19 марта 2025
Ответ для___Mila___
1. ничего в имплантах страшного нет. 2. очень не факт, что импланты придется ставить так рано, обычно это значительно позже происходит
Веточка сакуры67• 19 марта 2025
Ответ дляNnataly
У моего две четвёрки с одной стороны.

А что врач говорит?
А почему обоих? У сына было две тройки с одной стороны, удалили ту, которая внутри зубного ряда была.
автор ___Mila___ • 19 марта 2025
Ответ дляNnataly
У моего две четвёрки с одной стороны.

А что врач говорит?
Врач сказала зберігати молочні до 18 років. Поки все, що зрозуміло. Це ми так сходили сьогодні на чистку зубів і запломбувати дірочку маленьку. До цього ходили тільки перевірятися до стоматологів. Взагалі проблем з зубами не було ніколи, а тут таке.
автор ___Mila___ • 19 марта 2025
Ответ дляkuskus
Боже, а я про це тільки дізналася сьогодні
промокашка• 19 марта 2025
Ответ для___Mila___
Я читала, що проблема з лицем може бути? Чи це так?
В знайомоі в дитини така ж проблема ставили брекети і стягували , візуально нічого не видно , брекети ще носить
Nnataly• 19 марта 2025
Ответ для___Mila___
Сочувствую

Сходите к ортодонту и узнайте ещё одно мнение.

Сохранение молочных - это для того, чтобы место было для имплантов, наверное? Вариант, но насколько реальный?
автор ___Mila___ • 19 марта 2025
Ответ дляAlex_Kri
Дякую,будемо тепер зберігати молочні, як зеницю ока.
Fashion4• 19 марта 2025
Два года назад мне удалили 5 ку на нижней челюсти, два доктора сказали что зуб молочный. Я чуть не упала в обморок. Поставили имплант. Мне было 36 лет
автор ___Mila___ • 19 марта 2025
Ответ дляNnataly
Сочувствую

Я так розумію, що молочні потрібні, щоб прикус не змінився і сама щелепа, і потім не було стирання і деформації інших зубів.
автор ___Mila___ • 19 марта 2025
Ответ дляпромокашка
А імпланти потрібно буде ставити, чи просто заповнили ряд іншими зубами?
Perfect look• 19 марта 2025
Ответ для___Mila___
Це жах просто якийсь.
Мне саказали, что поступало мало кальция в организ во время формирования зубов, тоже нет коренной пятерки, но у меня там молочный до сих пор, мне 28, зуб крепко сидит, так что всё норм