Королева спама• 20 марта в 23:52

Детство 90-х было лучше, чем сейчас? Или это миф?

Оце фіфа• 21 марта в 15:55
Миф. Помню, как было вечно холодно в квартире, спала в носках с горчицей и куртке. Мама вечно на работе, я ее не вижу. Одевались в секонде. Игрушки крайне редко. Начала смотреть покемонов - наклейки и игрушки не купить. Сейлор Мун - тоже
А сейчас малому своему что угодно могу купить. Нет - заказать из-за границы. Плюс детские комнаты доступнее стали, вкусняшек много разных и они не разъедают желудок. Свет есть, вода есть. Классно же
Сливочная пенка• 21 марта в 16:06
У кого? У меня да. У одной части моих знакомых тоже да, у другой нет. Это смотря в какой группе вы проводите опрос))
Фісташкова кава• 21 марта в 16:25
Ответ дляГолубка миру
Що заважало вам в дитинстві мати гарні стосунки з вашими батьками?
Батьки не звертали на нас уваги.
Елементарна їжа, мінімальний одяг.
Тато, взагалі, абʼюзер.
Проблем зі мною не було. Гарно навчалась, сама вступила на бюджет.
Зате я знала, що в цьому житті можу покладатися лише на себе.
Луноходик_Ик• 21 марта в 16:33
Ответ дляPrervana
У многих людей в 90х было такое детство, что они до сих по психологам бегают.
А что такого было, что б бегать по психологам?
Сусідка знизу• 21 марта в 16:57
Ответ дляпАлАвинкА
Думаю що так. Ми дружили і було багато спілкування. Малювали, багато чого робили. Зараз більше телефонів.
А зараз ніхто не товаришує, ходять мовчки, Господи, ну яка маячня. От би гаражами тертися і ходити серед однокласниць, що за зразком героїнь расєйських фільмів 90-х мріють стати повіями Кожна друга з пузом у 16, кожен перший палить з 13 років А батькам з/п виплачують (якщо взагалі платять) мішками з гречкою
От би повернути ізоляцію від цивілізованого світу, прання руками, голод і розруху! На РАБсєю!
TATATA1973• 21 марта в 17:53
Ответ дляБез образів
Дети были детьми, активные, много времени проводили во дворах. Сейчас дети в основаном втыкают в телефонах и компах, живут в интернет мире. Что лучше?
А це дивлячись де живете. В мегаполісах так, таскають лише по гурткам, спілкування тільки в школі. Ми живемо в приватному секторі не в центрі міста. У дітей і футбол на вулиці, і ігри, і компанії з гітарою, все як і колись. В сучасних дітей самі батьки себе самі заганяють в цей день сурка по добуванню грошей і дітей також тягують типу для розвитку. А дитинства немає. Але зараз фанати гуртків почнуть з піною доводити, що у дітей і спілкування є, і ігри, просто щоб виправдати цей цирк. В мене син ходив на шахи і на боротьбу, просто для задоволення і навчання базовим навикам. Перехотів - і не ходив. Ніхто його із садочку не таскав. А мене колись батьки
Маю натхнення• 21 марта в 18:54
З точки зору війни і безпеки - таки краще було в 90ті.
Але ж все суб´єктивно, так само через 20 років хтось ділитиметься своїм найщасливішим дитинством під час війни, а хтось ділитиметься жахіттями війни.
Я взагалі думаю, як ми в 90ті вижили фізично, бо небезпек було багато.
Пам´ятаю голодних однолітків - в школу бутерброд просто з маслом. У двір діти виходили з бутербродом масло+помідор або просто хліб з цукром. Бутерброд з ковбасою у дворі могли просто відібрати трохи старші хлопці. В 5му класі батьки нам організували дискотеку в школі і солодкий стіл, то були однокласники, яких тільки солодкий стіл і цікавив. І діти між собою роз´яснювали, що батькам не виплачують заплату.
В мене вдома з їжею були ’качелі’ - іноді не вистачало навіть на хліб, іноді тато навіть шоколадні батончики і нутеллу з Польщі привозив. М´ясо було рідко. Мама страждала від анемії і мріяла про м´ясо, але все краще віддавала мені. І ще мама розповіла, як заздрила коту на роботі, бо бездітна колега-бригадир кота сосискам годувала, а мама про сосиски могла тільки мріяти.
А в сім´ї двоюрідних сестер з їжею була ще гірша ситуація.
Про одяг, іграшки мовчу, щось перепадало на день народження чи Миколая. Мріяла про нові книги і звичайнісінький кольоровий папір. Навіть фарбою розфарбовувала звичайні білі аркуші паперу, щоб самій зробити цей кольоровий папір.
Але так, багато було хорошого і батьки таки намагалися зробити дитинство щасливим.
І згадую бабусю і дідуся - вони теж розповідали, що в дитинстві тільки мріяти могли про те, що було в мого покоління.
МеняАЖтрусит• 21 марта в 18:57
У меня было прекрасное детство, я 83г.р, но это благодаря моему окружению- семья, замечательные бабушка с дедушкой, друзья, кружки, музыкальная школа. Но в Харькове в начале девяностых реально было тяжело простым рабочим да и с продуктами была бедулька
Но детство своей дочки я считаю тяжелее, она застала и увидела войну, нет нормальной учебы, начиная с ковида(
Дую на вітер• 21 марта в 18:58
Лучше. Не было войны и телефонов
Фісташкова кава• 21 марта в 20:16
Ответ дляБез образів
У нас хлопці постійно на вулиці в футбол на штучних полях грають, як тільки снігу немає.
Їздять на турніри в Україні, на турніри в місті, тренування.
Можуть просто по вулиці іноді погуляти.
Цілодобово в ґаджетах не сидять.
Гарне, щасливе, активне дитинство.
Заліковий троль• 21 марта в 20:29
Якщо рослина гарна, то дитинство завжди краще, ніж доросле життя) Прекрасне в мене було дитинство, і юність нічого собі. Але навряд чи я б хотіла такого своїм дітям
Заліковий троль• 21 марта в 20:35
Ответ дляО_Юми
Так отримавши ті мандарини діти реально були щасливі. Я пам´ятаю як отримала на НР ретро машинку, радості було повні штанці, досі згадую з теплом. Моя ж дитина як була маленька отримувала на НР стільки іграшок (в мене до війни був магазин іграшок), що деякі навіть ліньки було відкривати. Здере папір, подивитися ’ааа, Вінкс’, і кине. Здивувати сучасних дітей дуже важко.
Та всім тим самим. Чоловік побив на Різдво ’посилки від звірят’. Запаковані і обклеєні ящики, на подарунки кріпилась листівка зі звірятком і завданням, що треба зробити. Завдання в подарунки були для всіх, в тому числі дорослим (подарунки, звісно, теж). Діти пищали від захвату. А подарунків були якась фігня типу шоколадного батончика, брилка, носків чи якоїсь ароматичної свічки. Діти як діти.
Добро с Кулаками• 21 марта в 20:36
Міф. Ми не мали нормальних іграшок, одягу, їжі. . Вчилися по 6 днів на тиждень , куча домашнього.
В селах діти о 4ранку ще ішли допомагати батькам на ферму, перед школою, бо вимикали світло
Та то жах, а не дитинство було
Добро с Кулаками• 21 марта в 20:40
Ответ дляБез образів
І зараз активні і не вічно в гаджетах. Діти мають вибір і нормальне життя.А колись його не було
Без образів• 21 марта в 20:44
Ответ дляДобро с Кулаками
А когда вместо трусиков прикрывались листиками.... Через 30,40,50 лет тоже все будет не так, как сейчас. И что?
Элька-Карамелька• 21 марта в 21:42
Ответ дляДобро с Кулаками
Та то жах, а не дитинство було
І 30+ соток городу обробляти, починаючи із семирічного віку. Ото розвага і безтурботність Радію, що сучасні діти у переважній більшості мають дуже смутне уявлення про такі реалії.
Голубка миру• 22 марта в 06:57
Ответ дляФісташкова кава
Батьки не звертали на нас уваги.
Елементарна їжа, мінімальний одяг.
Тато, взагалі, абʼюзер.
Так це у вас такі батьки. І 90-ті в цьому не винні.
Добро с Кулаками• 22 марта в 08:30
Ответ дляБез образів
В мене були одні парадні труси - це коли ти одягала їх ,наприклад, в школу. Додому приходила- скидали і клала в шафу. Ніхто не прав їх щодня нам.
Я кажу про інше, що дивують ті, хто каже, що колись було краще дитинство. Ніж зараз діти мають. Чим краще?
Добро с Кулаками• 22 марта в 08:32
Ответ дляГолубка миру
Не було часу на то. Пахали батьки. З світанку до ночі. І нас примушували. І добряче лупцювали, коли щось не встиг зробити або довше побрався на вулиці
Без образів• 22 марта в 08:52
Ответ дляДобро с Кулаками
Оно было другим. Моё детство не хуже, чем детство моего ребенка (небыло много того, что есть сейчас, но оно не хуже). Зелёные абрикосы, прыгали в резинки, картошка в костре, с утра до позднего вечера игры на улице. Хотите обесценить свое детство, прожитое время, пожалуйста
Голубка миру• 22 марта в 09:55
Ответ дляДобро с Кулаками
У всіх пахали батьки. У мене також. Але у нас були і є чудові відносини
Голубка миру• 22 марта в 09:57
Ответ дляЭлька-Карамелька
Так можна і середньовіччя згадати. Там діти не тільки працювали змалечку, а ще й у школу не ходили.