Ля-ля-ля• 22 марта 2025
Как Польше удалось?
Как Польша смогла стать государством с хорошей и крепкой экономикой и «выбиться в люди»?
Несмотря на своё прошлое ( пребывание в совковой зоне), нищета в 90х. А единственная страна из центрально-восточной Европы выбилась в люди? ( по сравнению с соседями, Словакия, Литва, Венгрия)
И это несмотря на то, что в Польше нет природных ресурсов, полезных ископаемых, тяжёлой металлургии…
А минимальная зарплата в Польше - 50 тысяч гривен на наши деньги!
Как?
Неправдиша• 22 марта 2025
Ответ дляКарамбОлька
В Польщі теж нфз покриває державні стоматології
Розказую як покриває.
Почав боліти зуб. Записали на пару місяців вперед. Поки чекали пішов нарив і рознесло пів обличчя. В СОР чекали годин 6 вже з температурою, до стоматолога так і не направили, прокапали глюкозою і відправили додому. Врешті терміново шукали приватну клініку, де різали десну, занесли інфекцію.
Потім це все розгрібали лікарі в Україні в стаціонарі з запаленням лицьового нерва і м´язів обличчя.
Варшава якщо що.
Польща була в радянському таборі 40 років, а не 80, а це важливо для памʼяті поколінь. І у них при цьому частково збереглася приватна власність. Обмежена, не у всіх сферах, затиснута контролем, але зберігалась. І це теж надважливо для суспільного настрою. Адже навіть 50-60 річні добре памʼятали як було до…… Тому і дуже жорсткі антикризові реформи Бальцеровича суспільство перенесло без розколу і особливих протестів. А криза 80-х і реформи 90-х були суворими і жорсткими. Тоді уряд Бальцеровича міняв всі різко і однозначно, різав по живому та змусив крутитися всіх. І це дало швидкий результат, не затягували. Наші потім не захотіли перейняти цей досвід, все на рашку дивились. А потім вже допомога з Європи та з Америки і реформування всього держмеханізму, приватизація, банки тощо. До речі, польські банки не раз давали кредити направо і наліво і досить спокійно пережили банківськи призи в 98-му та в нульових. Все рахують, без сентиментів.
КарамбОлька• 22 марта 2025
Ответ дляСегодня сержусь
Бувала часто в центрі солідарності, але в музей цей так і не потрапила(
Гданьск унікальний і всі значимі історичні події почалися тут - вибух війни :(, розпад совка
Рекомендую місто для відвідування
Ms. Доброта• 22 марта 2025
Ответ дляКуплю орехи
Германия помогла, и вряд ли там крепкая экономика.
Там развивающаяся экономика.
Я Вас не боюся• 22 марта 2025
Ответ дляЗаюшка_хозяюшка
Не були вони вже й такими нищими. Це міф.Вони ніколи не голодали.Мали одяг кращий, чим ми. Туалетний папір- теж мали.Каву нормальну
По 2 яйца покупали. Были они нищими. Есть у меня родственники в Польше, они фермеры, сейчас хорошо живут, а был период нищенства.
дякую аж підскакую• 22 марта 2025
Польша живет за счет дотаций ЕС и ежегодно является лидером - потребителем денег Европы)
Поэтому ей не удалось)
дякую аж підскакую• 22 марта 2025
Ответ длявсе по ГОСТу!
Так конечно менталитет станет другой, если тебе за не сортировку мусора от 5 до 40 тыс грн штрафа впаяют. И так во всем)
Нани разбавят этот менталитет и научат разпиздяйству)
КарамбОлька• 22 марта 2025
Ответ длядякую аж підскакую
Поэтому ей не удалось)
Gospodarka Polski rozwija się w stabilnym tempie od ponad 25 lat i jest szóstą co do wielkości gospodarką w Unii Europejskiej, a PKB na mieszkańca kształtuje się na poziomie powyżej 70% średniej UE (wg parytetu siły nabywczej).
Ms. Доброта• 22 марта 2025
Ответ дляДоставучая
У них другой менталитет, мы здесь 7 лет, и это сразу бросается в глаза, а потом постоянно укрепляешься в первом впечатлении.
И я думаю, Евросоюзу Польша точно была нужнее, чем та же Венгрия. Отсюда большие вливания в новые рынки.
Другой? - напишите, пожалуйста, подпобнее
Сегодня сержусь• 22 марта 2025
Ответ дляКарамбОлька
Рекомендую місто для відвідування
Я 1,5 роки в Ґдині жила і в Ґданьску ледь не щотижня бувала. Знаю, що все саме зі сточні почалося. Лех Валенса був там простим електриком.
Шкода, що в музей не потрапила. Він на якому поверсі?
КарамбОлька• 22 марта 2025
Ответ дляСегодня сержусь
Декілька поверхів
І класний оглядовий майданчик відкритий на даху
Так , місто - історія
Ms. Доброта• 22 марта 2025
Нет такой коррупции, как у нас.
Нет такого обсирания друг друга.
Они - патриоты.
И, главное, почему Польша будет развиваться дальше: нет мигрантов из стран третьего мира и мусульман в т.ч. - Польша их не принимает.
Нет такого обсирания друг друга.
Они - патриоты.
Снегурочко• 22 марта 2025
Ответ дляПлатье Длинное бальное
Неправду вона написала.
Вона поділилася тим ,чим наповнена сама .
Та невже? Там нижче в стрічці, свіженьке , щойно склепане. Чи моде неправда, що ід перших днів тут щодня ’скоро всех погонят’ впереміш з обсиранням європейок?
Платье Длинное бальное• 22 марта 2025
Ответ дляУгадайс
Удалено администрацией...
Снегурочко• 22 марта 2025
Ответ дляжижифреймут
это ваши мысли.
Та ні, це ваша акакаразніца. Просто за путєнввєді можна по хребту зараз відгребсти, то змінили пластинку на типу нейтральність
Платье Длинное бальное• 22 марта 2025
Ответ дляMede
Україну методично роззброювали, приводили до влади промосковських муднів. Вибір 2019 року - взагалі Бінго для хуйла
👍👍👍👍
жижифреймут• 22 марта 2025
Ответ дляСнегурочко
. я писала про нейтрательний сатус, Далі це ваші судження, і гарний словарний запас ’правильних слів’, вітаю, ви в темі
СирОжино пирОжино• 22 марта 2025
Ответ дляMs. Доброта
Нет такой коррупции, как у нас.
Нет такого обсирания друг друга.
Они - патриоты.
Нет такого обсирания друг друга.
Они - патриоты.
А Украина страна первого мира? Как раз за счёт мигрантов из стран третьего мира, за счёт дешёвой рабочей силы экономика Польши дала положительные результаты
КарамбОлька• 22 марта 2025
Bóg, Honor, Ojczyzna - головне правило Польщі . Україна йшла в тому ж напрямку - армія мова віра , але з томасу став термос і тд
Впораюсь зі всим• 22 марта 2025
Ответ дляБриджит_Фрикандо
Действительно, как бы они без нас,наверное так бы и находились....голи боси но в виночку
Так би і було.Українці-меганація))
Впораюсь зі всим• 22 марта 2025
Ответ дляБриджит_Фрикандо
Так би і було.Українці-меганація))
КарамбОлька• 22 марта 2025
Ответ дляСирОжино пирОжино
Чому ця робоча сила не була реалізована в своїй країні ?
дякую аж підскакую• 22 марта 2025
Ответ дляКарамбОлька
Смотрите, так одно другому не противоречит)
ЕС вливает деньги, экономика развивается, ввп увеличивается
Не знаю, откуда вы взяли эту инфу про ВВП (ПКС), но в это прям очень с трудом верится при наличии таких стран в Европе, как Германия, Ирландия, Бельгия, Швейцария и Норвегия)
Копуша• 22 марта 2025
Ответ дляНоу коммент
Поляки едут в Германию работать 😁
Не, в Англию и Скандинавские страны
Да Щас же• 22 марта 2025
якби у них,при початку того курсу також розповіли б массово з клжного утюга ,що ’барига наживається’...,то нічого б у них би не вийшло.
Їм повезло,що тоді інтернету не було, як і оболванювання народу через екрани (смартфони привіт!) .., і народ терпів та рухався правильним шляхом.
А так би було б як у нас..,трудності при перебудові?? Нафіг!!
Голосує за красівого, котрий обіцяє міфічні 4 тис.зелених зарплати.
---
Тоді поляки буквально виживали,але не звернули з курсу,за що їм респект.
І да, не дивно,що на нас вони тепер дивляться, як на не сповна розому..
---
КарамбОлька• 22 марта 2025
Ответ длядякую аж підскакую
Написано про 6те місце
А взагалі економіка Німеччини в стагнації , а Польща мала рекордні прирости ВВП
Корона трохи пригальмувала
СирОжино пирОжино• 22 марта 2025
Ответ дляКарамбОлька
Спросите у своих соотечественников, почему они хлынули на заработки в Польшу. Думаю это абсолютно всем ясно, по какой причине трудовые мигранты едут в другие страны
Заюшка_хозяюшка• 22 марта 2025
Ответ дляЯ Вас не боюся
От саме українці і були нищими в той час. У поляків в 80хх в кожного був кольоровий телевізор, а в нас на вулицю один чорно-білий.
Не було затримок з зарплатами чи пенсіями.
Не вимикали світло.
І їжу можна було отримати вв костелі
Не вимикали світло.
І їжу можна було отримати вв костелі
КарамбОлька• 22 марта 2025
Ответ дляСирОжино пирОжино
Звісно ясно
Але як бідна Польща якій все возили у 90 х на перепродаж стала привабливою для заробітків- питання риторичне і відповідь відома - Польща прагнула змінитися і дотації пішли « в коня «
СирОжино пирОжино• 22 марта 2025
Ответ дляКопуша
Не, в Англию и Скандинавские страны
Во всех страны где экономика лучше и зарплаты выше, забыли нидерланды и бельгию