Забрала і не сказала• 30 марта 2025

РДУГ і школа. Які перспективи.

Питання до тих, у кого діти мають підтверджений діагноз від психіатра РДУГ. Як це вплинуло на подальше майбутнє ?
Чи були назначені і чи приймали препарати амфітамінового ряду (які призначають за протоколом при РДУГ). Як в школі , чи варто попереджувати вчителя?
Прошу поділитись реальним досвідом. Закінчує дочка садочок, опозмційно-виклична поведінка з ознаками РДУГ (дитина мовчить лише коли спить , решта часу крик, спір, сльози, метушня, симптоми загострюються). Хто , що таке РДУГ , знає просто по балачкам в інтернеті, щиро прошу не лишати тут ніяких коментарів .
автор Забрала і не сказала • 30 марта 2025
Ответ дляЧупакабраЗеБест
да, во дела. вчера ксатти затмение было
Буває)
Я не зважаю уваги на такі моменти
Слоник-тоник• 30 марта 2025
Я обрали Індивідуальну форму навчання для свого сина. Вчився добре і з задоволенням, але заважав іншим дітям, вів себе так, нібито він один з вчителем, тягнув на себе увагу, перебивав, вигукував, міг встати і підійти до вчителя. Частково відвідував уроки у класі, на більш складні предмети забирали на Індивідуальні , ми так домовилися.
Була і медікаметозна корекція і заняття з психологом. З 8 класу навчався у класі, але були конфлікти з однокласниками через його нестриманість. У 10-11 класі вже все було добре.
Ответ дляРадикальная
В нас у старшого СДУГ, але легка форма і високий інтелект, гарна памʼять. Нас рятувало лише те, що перша вчителька була мега крутий педагог і був маленький клас 22-23 дитини. Вона завжди мала в запасі для нього окремі додаткові завдання, поки він був зайнятий чимось складним, він не заважав.
Все його дитинство ми з чоловіком працювали на Лего, жартую звісно, але це єдине з чим він сидів і мовчав. Розумієте 1-3 години дитина не бігає по стелі та мовчить? Ми постійно купували лего, чим більше та складніше набір тим більше шансів нам хоч один вечір відпочити. І ще нам допомагало те, що на 1 дитину було додатково 2 пари бабусів-дідусів, інакше ми рехнулись би. Зараз він вже дорослий, періодично з ним стає не те що важко, а дуже важко.
А вопше -1годину дитина мовчить ?
Так буває ?
Ответ дляСлоник-тоник
Дякую за розгорнуту відповідь . 🌷
Міс Всесвіт• 30 марта 2025
Ответ дляРадикальная
Ці діти і онлайн не мовчать. В класі доньки є такий хлопчик.
Це не для мовчання. В колективі симптоми будуть загострюватись.
Міс Всесвіт• 30 марта 2025
Ответ дляЗабрала і не сказала
У Вас такий досвід ?
В мене дитина навчається дистанційно. Колектив занадто збуджує її, симптоми загострюються.
Ответ дляМіс Всесвіт
Ми і зараз в колективі. Без колективу ніколи не були .
Интимная• 30 марта 2025
Дитина зможе мовчати і сидіти на одному місці 35 хвилин? Виконує команди на загал?
Радикальная• 30 марта 2025
Ответ дляЗабрала і не сказала
У сина діагностований РДУГ зафіксований? . У нас при огляді діагнозу офіційно такого немає. Є опозиц виклична поведінка на сьогодні.
Дуже важко встановлювати діагноз, ви ж розумієте що симптоми мають проявлятися в декількох середовищах, первинний час та мають бути зафіксовані.
Тому набирайтеся терпіння та сил. Чіткий режим дня, навіть у вихідні, харчування, сон, навантаження і ваша спокійна поведінка. Шукайте першу вчительку, яка не кричить на дітей, яка спокійна та витримана. Розумію що це важко, але варіантів не багато
Міс Всесвіт• 30 марта 2025
Ответ дляВорожу на каві
Ребенку нужна социализация, общение. Хотя СДВГшки в коллективе уживаются довольно тяжело в силу своих особенностей.
Соціалізація і спілкування є на гуртках і прогулянках.
Радикальная• 30 марта 2025
Ответ дляВорожу на каві
Удобство ценой угнетения психики ребенка? Зачем? Эти препараты не решают проблему, не лечат. Действительно, только делают детей удобными. Но почитайте побочку, вплоть до дипрессии и самоубийств.
А що лікує? Розкажіть, зробіть прорив в фармакології та психіатрії
Ответ дляМіс Всесвіт
Бачете, як по -різному. В нас за вихідні, якщо вони без гостей , друзів , донька без одногрупників дуже сумує. Для неї колектив дуже важливий. Але на сьогодні на гуртках вони відрізняється поведінкою..вона ніколи не робить , як всі. Для себе організовує індивідуальне завдання. Ну на гуртках вже звикли до цього. Але ж в школі така схема вже не працюватиме
Міс Всесвіт• 30 марта 2025
Ответ дляЗабрала і не сказала
То явно хтось написав сильно далекій від теми. Дистант у принципі підходить 1% дітей .
Як хочете. Я в темі, але ви не хочете слухати. Звичайна школа, молодші класи -це дуже збуджуюче середовище для такої дитини.
Ответ дляИнтимная
Команди і я не виконую )
Я ж її не в армію відправляю
Радикальная• 30 марта 2025
Ответ дляЗабрала і не сказала
Дякую, хоч би кукуха моя дотрималась стільки ))
Нашому 21, кукуха на місці, але періодично око сіпається і спати не можу. А так все добре
Телячі ніжноСті• 30 марта 2025
Автор, у меня уже взрослый сын. У него сдвг как побочка других проблем, но в общем все детство и даже сейчас это выглядит как сдвг. Что вам сказать: в школе это была жесть. Особенно в младших классах. Тогда про сдвг только начинала появляться информация , естественно учителя про это ничего не знали и не стремились.
Все кто пишут: таблетки, чтобы сделать ребенка удобным. И это плохо, просто не понимают последствий:
Учитель сложно, он не понимает нафига ему эти проблемы и начинает вымещать на ребенке злость. Ненамеренно настраивать класс против такого ребенка. Наверняка, есть и какие-то супер понимающие, но их наверняка единицы. Потому что нам и самим сложно с такими детьми, а чужим людям? И в итоге, ребенок даже при поддержки в семье и все такое, растет неуверенным в себе (это притом проявляется и в таких глубинных моментах, потому что внешне они же выглядят супер уверенными и раскованными). Если что: друзья были, интеллект более чем сохранен.
Так вот: таблетки делают вашего ребенка не просто удобным, они помогают ему быть не таким заметным, не привлекать весь огонь на себя. Т.е. в итоге быть более счастливым! Поэтому, я за таблетки.
Ну и, я смотрела несколько подкастов уже взрослых сдвгшников, которые стали пить таблы уже во взрослом возрасте (естественно не сами диагноз придумали, а психиатр ставил) и как они описывали насколько их жизнь становилась легче, комфортнее, счастливее.
Вы же, если у вас голова болит или живот, таблетку принимаете, чтобы вернуться в нормальное состояние (а там тоже возможна побочка). Почему вы ради своих страхов, хотите мучать ребенка, чтобы он с этой внутренней болью и внешним осуждением жил?!
Интимная• 30 марта 2025
Ответ дляЗабрала і не сказала
Команди і я не виконую )
Я ж її не в армію відправляю
У сенсі? А як ви себе уявляєте? У класі 24 дитини. Дзвоник продзвонив - всі сіли. Відкрили зошити і пишемо букву А. Ну якщо вона мовчки писати не буде то й ладно, а якщо вона розмовляти почне, чипати одноклассників, чи піде по класу, тоді... погано. Ніхто не бігати не вмовляти не буде. Їх 24 у класі. Тому так... команда на загал.
Ответ дляИнтимная
В школі , яку розглядаю немає регламенту з сидінням 35 хв. Класи інтерактивні з зонами відпочинку . Шкода напівприватна
Міс Всесвіт• 30 марта 2025
Ответ дляЗабрала і не сказала
Ну ви ж пишете, що симптоми загострюються. Це через колектив. Таким дітям потрібно максимально спокійне середовище навколо, до тих пір, поки нервова система хоча б трохи не дозріє. Тоді вже буде легше. Це повністю не лікується, на жаль. Але пом´якшити симптоми можна.
Ответ дляТелячі ніжноСті
Дякую за кейс. Де Ви побачили, що хочу мучати дитину ?
У РДУГ є різні ступені, і не всім показана медикаментозна терапія. Я спираюсь на аргументи лікаря в першу чергу.
Ворожу на каві• 30 марта 2025
Ответ дляМіс Всесвіт
А как иначе адаптировать ребенка к жизни в социуме? Надедда, чио само вдруг все включится - это утопия. Чем больше у детей с СДВГ круг общения, тем лучше.
Интимная• 30 марта 2025
Ответ дляЗабрала і не сказала
ну тоді скоріше за все вам будуть відповідати, що ’кожна дитина розвивається в межах своїх можливостей і у своєму темпі’ і є шанс що у кінці першого класу вона нічого знати із шкільної програми не буде.
приватні школи дуже чудову грають у цю гру, нажаль
Слоник-тоник• 30 марта 2025
Ответ дляЗабрала і не сказала
Дякую за розгорнуту відповідь . 🌷
Тримайтеся, з часом стане легше.
Ще доповню.

Мій син приймав гомеопатичні заспокійливі , заварювала йому трав´яні збори, також були курсами препарати для покращення пам´яті і концентрації уваги, всіх назв вже не пам´ятаю, точно був кортексін, ноофен, нообут, церебрумкомпозітум. З 11 років серьезно займався легкою атлетикою, там скидав зайву енергію, стало значно легше.
Радикальная• 30 марта 2025
Ответ дляЗабрала і не сказала
Ми не маємо дідусів і бабусь )
Полегшує ситуацію , що я сама працюю в сфері психіатрії (дорослої) і не запускаю себе до патового стану
Шукайте ті додаткові заняття, ту сферу де дитині стає краще. Пробуйте все підряд - різні види спорту, танці, шахи, малювання, гончарну справу, вишивку стрічками, гру на барабанах. На приклад нашому басейн не зайшов, він ставав ще більш збуджений. Хоча самі тренування йому подобались. При цьому квілінг в нього добре виходив і він ставав спокійнішим, але знов таки квілінгом він займався з першою вчителькою, яка на нього дуже добре впливала
Ответ дляИнтимная
У сенсі, що якщо Ви обрали школу, де віддають команди - це ж Ваш вибір , Ваша дитина, Ваше життя. Я обрала школу, де навчають і приймають участь у вихованні . Комусь ок команди . Це не мій шлях )
Ворожу на каві• 30 марта 2025
Ответ дляМіс Всесвіт
Это не то. Этим детям потом работать в коллективе и учиться взяимодействовать, совместно работать над поставленными задачами (заданиями). Кружки и прогулки это несколько из другой оперы.
Ответ дляМіс Всесвіт
Починаємо застосовувати КПТ, сподіваюсь на результат
Телячі ніжноСті• 30 марта 2025
Ответ дляЗабрала і не сказала
Да, автор, получилось, что я пишу как бы вам, про : надо давать таблы, если прописывают. Но отвечала тем, кто отписывался выше, что против. Прочитала про интерактивную школу: это супер и может быть спасением. Здорово, что вы в контакте с врачом и сами в этой сфере. Уверена, все наладится, главное вам терпения ! :)
ЕлькиПальки• 30 марта 2025
В шоці від того, що дітям з рдуг назначають психостимулятори (амфетаміновий ряд)
Слоник-тоник• 30 марта 2025
Ответ дляТелячі ніжноСті
Подписуюся під кожним Вашим словом