Olексанdра• 08 апреля в 11:13

Любов до себе в шлюбі і побуті

Дівчатка, таке питання у мене, у мене низька самооцінка, самоцінність і я намагаюсь це змінити.Я в шлюбі 10 років, двоє синів.Я розумію як проявляти любов до себе у турботі про себе і звоє здоровʼя, а от як проявляєть самоцінність у щоденному побуті, не розумію.Моя мама не дала прикладу, от я і не вмію,не розумію.

Чоловік мій майжп побутовий каліч,який робить вигляд перед другими, що це не так.Любить себе,не робить те,чого не хоче.Але в шлюбі і коли є двоє дітей,буває що оці вибрики треба опустити і вирішувати побутові речі.але він не хоче і все лягає на мене, бо я мушу і турбуюсь про дітей і сімʼю.
Він хороша людина,але так вже він навчений.По відношенню до своїх родичів він йде на все і зробить все миттєво,а в наші сімʼї може ігнорувати і відтягати.
Як проявляти самоцінність і відстояти свої кордони в такому випадку?
Svetrise• 08 апреля в 14:26
Ответ дляOlексанdра
Так не було з самого початку
значит, вы упустили время. вернуть ситуацию уже в то русло невозможно.
а действовать сейчас на восстановление уважения к себе и установление в семье правил, что комфортны для вас обоих будет очень сложно.
Дашенька из Киева• 08 апреля в 15:24
Ответ дляOlексанdра
Наприклад, попрошу попилососити. Він каже що зробить, але пізніше.
І так може тупо забити на це.
А мене бісить і я починаю сама пилососити.
І чим більше я тисну - тим більше він ігнорує мої прохання.
Ну так тож ВАМ хочтеься пилососити? Ту самі і пилососте... чому ваші бажанні хтось повинен виконувати...
я роблю тільки те що хочу. Якщо я ХОЧУ пилососити - я то роблю, не хочу не роблю, ну все ж просто. Але якби мене хтось змушував пилососити бо КОМУСЬ того хочеться то я б так само сказала - тобі треба ти і пилосошиш.
ЗИмова звісно не про догляд за хворими, дітьми та іншим обов´язками котрі власне є обв´язками. Пилосос то не обов´язок, то чиєсь бажання
автор Olексанdра • 08 апреля в 16:07
Ответ дляДашенька из Киева
Цікаво, як багато побутових справ раптово зникають, щойно оголосити, що це “не обов’язок, а просто чиєсь бажання”. Але, мабуть, у спільному житті відповідальність усе ж трохи ширша, ніж “я роблю тільки те, що хочу”. Бо інакше якось дивно виглядає партнерство, де обов’язки залежать від настрою.
Дашенька из Киева• 08 апреля в 16:21
Ответ дляOlексанdра
А тому що перед тим як висувати якісь претензії про партнерство спочатку треба взагалі з´ясувати чи то, що ви робите, комусь іншому, окрім вас, потрібно? Якщо ні - ну то ваш вибір то робити чи не робити. Якщо комусь ще потрібно - тоді розмова про поділ цих справ є доречним.
про винятки я писала - хворі, немовлята, гігієнічний догляд за собою ще певно.
автор Olексанdра • 08 апреля в 17:58
Ответ дляДашенька из Киева
Взагалі-то, питання було не про висування комусь претензій.
Дашенька из Киева• 08 апреля в 18:01
Ответ дляOlексанdра
Взагалі то вам одразу запропонували припинити робити те що не хочеться, ну як наприклад робити як робить ваш чоловік (судячи зі старт поста). Це одна з проявів любов ідо себе - робите що хочеться, а не то що нав´язано соціумом/суспільством/батьками/гендерними стереотипами.
автор Olексанdра • 08 апреля в 18:03
Ответ дляДашенька из Киева
Ну це вже інша справа.
дякую аж підскакую• 08 апреля в 18:39
Ответ дляOlексанdра
Мы разбирали эту тему с психологом на групповой терапии. Очень интересная мысль.

Мы сами строим себе ожидания. У вас определенные стандарты чистоты, у мужа другие. Он вам свои стандарты чистоты не навязывает (по простой причине, что у вас они жестче, в принципе, как и большинства женщин). А вот вы пытаетесь его загнать под свои стандарты (как и большинство женщин, которые скандалят на теме быта).
Вам стоит или пересмотреть свои стандарты (опустить планку до стандартов мужа) или искать способ закрывать свои стандарты (самостоятельно или при помощи других лиц, которым вы будете платить деньги)

Вы пытаетесь переложить ответственность на мужчину за ваши стандарты чистоты.
автор Olексанdра • 08 апреля в 18:42
Ответ длядякую аж підскакую

Та ні, я навела приклад, але насправді це питання так гостро не стоїть.Мені було цікаво, лише, як нормальні, здорові психічно жінки реагують на дрібні негаразди, не втрачаючи гідність, при дрібних конфліктах.
дякую аж підскакую• 08 апреля в 18:43
Ответ дляOlексанdра
У них нет конфликтов на эту тему)
автор Olексанdра • 08 апреля в 18:43
Ответ длядякую аж підскакую
У них нет конфликтов на эту тему)
Ну типу не парить взагалі така хєрня???
дякую аж підскакую• 08 апреля в 18:45
Ответ дляOlексанdра
Ну типу не парить взагалі така хєрня???
Та конечно)
Зачем на это тратить свою энергию)
Психологически и психически здоровая женщина не будет:
1. Делать то, что она не хочет
2. Тратить свою энергию на деструктивные разговоры и разборки/ситуации
автор Olексанdра • 08 апреля в 18:47
Ответ длядякую аж підскакую
Та конечно)
Зачем на это тратить свою энергию)
1. Делать то, что она не хочет
Я так розумію, що моя дипресія і тривожність дає неадекватні реакції на дрібниці🥲
дякую аж підскакую• 08 апреля в 18:51
Ответ дляOlексанdра
Реакция - это последствия. И ваше заболевание возникло или усугубилось на фоне вашего внутреннего неудовлетворения и раздражения.

Болезнь причина вашего раздражения. А раздражение возможная причина вашего заболевания
автор Olексанdра • 08 апреля в 18:53
Ответ длядякую аж підскакую

Насправді, з депресією у мене все набагато складніше.
Дякую за ваші відповіді