Давно без алко• Изменено 09 апреля 2025
Проконсультуйте, будь ласка, про роботу державних садочків
1. Чи дозволено в садочках збирати кошти на війну?
2. Чи є обов´язковим розміщення в доступі для батьків інформації про календарне/тижневе планування, щомісячні заходи в групі?
3. Скільки прогулянок має бути в середній групі (4-5 років) і якої тривалості?
4. Чи має вихователь/викладач фізкультури проводити активні ігри на вулиці?
5. Асистент вихователя має бути в кожній інклюзивній групі чи він працює паралельно на двох групах, надаючи перевагу більш складній дитині?
Ми в садочку новенькі. Вихователька за місяць жодного разу не написала, чим займаються діти (яка тема чи щось таке), але шле листи про те, щоб здавали на зброю - в скарбничку, яка стоїть в роздягальні.
Гуляють один раз на день хвилин 40.
Мене така ситуація дивує і напрягає, є багато запитань.
Гуляють один раз на день хвилин 40.
Наивная Хо• 09 апреля 2025
Ответ дляДавно без алко
Моя дитина соромиться і не вітається, йому потрібен час, щоб привітатись. Але вихователька з ним теж не вітається. Вона весь час сидить за столом, коли ми приходимо. Новенька дитина весь час плаче в роздягальні і не хоче заходити - і вихователька чи помічниця до неї не виходять.
Боже,яка у вас невихована дитина. Може приділите їй більше часу?
Давно без алко
• 09 апреля 2025
Ответ дляНе вмію заміряти
А керувати роботою садочка стороннім особам не моветон?
Це не керування роботою садочка. Батьки є учасниками навчально-виховного процесу. Читайте статті про роботу ДНЗ
Не вмію заміряти• 09 апреля 2025
Ответ дляДавно без алко
Я працювала вихователем в приватному садочку
Тоді був подвійний сабантуй.
Давно без алко
• 09 апреля 2025
Ответ дляКалинові вуста
Автор, а що ’різати’?
Різати продукти на олів´є?
Що означає ваше ’різати’?
Різати продукти на олів´є?
Що означає ваше ’різати’?
В найпростішому варіанті - це завдання з розрізання паперу, вирізання фігур. Їх тисячі на пінтересті. Дитина має щодня приділяти час такій практиці, щоб поставити руку.
Наивная Хо• 09 апреля 2025
Ответ дляДавно без алко
Ага, саме безпосередніми. Всіх батьків у групу і кожному ліжко виділити, ще й обідом нагодувати.
’Стаття 59. Відповідальність батьків за розвиток дитини
1. Виховання в сім’ї є першоосновою розвитку дитини як особистості.
2. На кожного з батьків покладається однакова відповідальність за виховання, навчання і розвиток дитини.
3. Батьки та особи, які їх замінюють, зобов’язані:
· постійно дбати про фізичне здоров’я, психічний стан дітей, створювати належні умови для розвитку їх природних здібностей;
· поважати гідність дитини, виховувати працелюбність, почуття доброти, милосердя, шанобливе ставлення до державної і рідної мови, сім’ї, старших за віком, до народних традицій та звичаїв;
· виховувати повагу до національних, історичних, культурних цінностей українського та інших народів, дбайливе ставлення до історико-культурного надбання та навколишнього природного середовища, любов до своєї країни;
· сприяти здобуттю дітьми освіти у навчальних закладах або забезпечувати повноцінну домашню освіту відповідно до вимог щодо її змісту, рівня та обсягу;
· виховувати повагу до законів, прав, основних свобод людини.’
Калинові вуста• 09 апреля 2025
Ответ дляДавно без алко
Краще сказати ВИРІЗАТИ. Ви навіть двох слів зв´язати не можете, а повчаєте вихователів.
Програму відкрийте та почитайте, що мають робити діти.
Автор, хто вам сказав або де ви прочитали, що в дитячому саду діти мають робити це цілу годину?
Вдома можете хоч, як вам вже написали, з 6.00 до 20.00 різати все підряд.
В дитячому садку заняття триває в залежності від віку. Середня група - це приблизно 20 - 25 хвилин. І це називається аплікація.
Аплікація - це вирізати, приклеїти і т.д. А не цілу годину різати.
Це ж діти, а не м´ясники.
Давно без алко
• 09 апреля 2025
Ответ дляКалинові вуста
Це ж діти, а не м´ясники.
це не аплікація. це cutting practice. діти саме ріжуть - ігрове тісто, нитки, будь-які матеріали. папір - це в найпростішому варіанті. спочатку вони просто розрізають шаблони по лініях, потім вирізають
Калинові вуста• 09 апреля 2025
Ответ дляДавно без алко
Автор, навіщо ви пишете англійською мовою?
Ми в Україні.
В програмі, за якою займаються в вашому дитячому закладі, також все українською.
І, я вдумаю, такого розділу ’cutting practice’ нема в програмі.
Ми в Україні.
Калинові вуста• 09 апреля 2025
Ответ дляДавно без алко
Я слідкую за сторінками бібліотек та культурних центрів - дітей у дитсадках водять на екскурсії, уявіть собі. В попередньому садочку я ці екскурсії організовувала.
Автор, а ви не забули, що зараз війна.
Коли донька навчалась в ЗДО, то були екскурсії.
А як ви зараз це уявляєте?
Діти ідуть на екскурсію і починається повітряна тривога. Куда дітей дівати?
Це, по-перше.
А, по-друге. Покажіть мені, де написано, що організація екскурсій входить до обов´язків вихователя.
Те, що ви організовували раніше, нічого не означає.
А як ви зараз це уявляєте?
Це, по-перше.
Калинові вуста• 09 апреля 2025
Ответ дляДавно без алко
Идут в ближайшее укрытие. Заранее смотрят по карте, где они есть. У нас на районе в каждом доме есть укрытие. Я говорю, про ближайшие к садику библиотеки - там идти 10 мин, укрытия тоже есть и оборудованные. Было бы желание. А отмазку всегда можно найти. Если бы не было войны, что-то другое бы придумали
Ще раз запитую: це входить в обов´язки вихователя?
Калинові вуста• 09 апреля 2025
Ответ дляДавно без алко
Сумніваюсь. В якому садочку ви працювали? В сусідній країні?
У нас вихователі спілкуються українською мовою.
Наша взяла• 09 апреля 2025
Ответ дляДавно без алко
у Вас много свободного времени - зачем в сад отдали?
Давно без алко
• 09 апреля 2025
Ответ дляНаша взяла
Чтобы было время для учебы в магистратуре
Давно без алко
• 09 апреля 2025
Ответ дляКалинові вуста
Ви що, справді вважаєте, що україномовний вихователь не знає англійської?? і не може знати термінологію англійською мовою???
Наша взяла• 09 апреля 2025
Ответ дляДавно без алко
так учитесь
Наивная Хо• 09 апреля 2025
Ответ дляДавно без алко
На кого, на двірника?
Калинові вуста• 09 апреля 2025
Ответ дляДавно без алко
Автор, ви точно працювали вихователем?
Таке відчуття, що, крім пінтереста ви нічого не читали та не дивились.
Скажіть мені, з якого часу пінтерест став програмою в ЗДО?
Калинові вуста• 09 апреля 2025
Ответ дляДавно без алко
Я дивлюсь, ви справді, не розумієте написане.
Малось на увазі, що в програмі ЗДО нема такої термінології. Також нема посилань на ваш улюблений пінтерест.
Астановитесь• 09 апреля 2025
Авторе, ви упустили у своєму списку одне надважливе питання: яка заробітна плата вихователя у дитсадку? Звітувати вам про заняття ніяким нормативним документом не передбачено. Це ініціатива самих працівників. Поцікавтеся, за якою програмою працює ваш садок, відкрийте нормативний документ, що регламентує кількість занять на тиждень і їх тематику. Наприклад, ’Українське дошкілля’. Проводиться 1-2 заняття на день, решту часу діти граються під наглядом вихователя.
Давно без алко
• 09 апреля 2025
Ответ дляКалинові вуста
Ми в Україні.
Сорі, але я не повинна добирати слова на форумі. Ви ж не добираєте?
Калинові вуста• 09 апреля 2025
Ответ дляДавно без алко
Ще й як добираю, щоб ви зрозуміли, що вихователь працює за програмою, а не за бажанням батьків.
Хоча, якщо ви працювали вихователем, маєте це знати.
А ви, як видно з ваших відповідей, не знаєте.
Калинові вуста• 09 апреля 2025
Ответ дляНаивная Хо
На кого, на двірника?
Приблизно теж саме хотіла написати.
Калинові вуста• 09 апреля 2025
Ответ дляДавно без алко
Уе вас в магістратурі навчили говорити ’СОРІ’. Звучить, як жаргон.
Калинові вуста• 09 апреля 2025
Ответ дляДавно без алко
’Сорі’ своє скажіть (краще сказати ’вибачте’, а не сорі) вихователям та своїй дитині.
Дитині за те, що вона після дитячого садка ділиться з вами не емоціями, а (цитую вас) ’Прям покроково. Хто прийшов, в якому одязі, які дорослі заходили в групу, що було, яка музика була на танцях. Я по півгодини слухаю звіт про день.’
Це, автор, не зовсім нормально, коли ви так заставляєте розповідати дитину. Це схоже на допит. Ви самі написали, що ’слухаєте звіт за день’.
У дитини краще запитати, що їй сподобалося в садку, що не сподобалося.
Звичайно, переказувати ваша дитина навчиться, пам´ять і мова будуть розвиватися.
А ось емоційний інтелект, емоційна близкість з мамою - ні.
Своїм звітом ви скоріше навчите доньку бути ябедою та донощиком.
Ответ дляДавно без алко
Вони бояться вам нашкодити
Броніки для Моніки• 09 апреля 2025
Ответ дляЛюбовь Калистратовна
Вам в частный сад
То ж дорого. А автор хочет, чтобы бесплатно и как в частном