Видалення трави, косіння бур´янів (код ДК 021:2015 – 77310000-6 Послуги з озеленення територій та утримання зелених насаджень) -
Замовник: Павлівська сільська рада
70005, Україна, Запорізька область, Запорізький район, с. Павлівське, вул. Залізнична, 28
Замовник: Павлівська сільська рада
Аргументи, що це може бути сіра схема:
Наявність КП у структурі громади.
Якщо комунальне підприємство існує, має КВЕДи та персонал, здатний виконати ці роботи — виникає логічне питання: чому замовлення йде ’в обхід’?
Відсутність прозорої мотивації.
Не вказано:
чому саме цей об’єм робіт;
чому не розбито по кварталах/етапах;
чому не залучене власне КП (хоча б для порівняння цін).
Фіксована сума й підозріло зручна цифра.
245 000 грн — кругла сума, без дроблення чи специфіки. Схоже на «підогнану» під суму, яку зручно «освоїти».
Техніко-економічне обґрунтування відсутнє.
Не видно, скільки людей, техніки, годин планується. Немає чіткого обліку витрат.
Можливість афілійованого підрядника.
Часто підряд виграє ’своє’ ТОВ/ФОП — де замовник і виконавець пов’язані особами або фінансово. Варто перевірити, хто учасник тендера.
Терміни виконання розмиті.
До 14.10.2025 — дуже довго для покосу бур’янів, які ростуть щосезону. Це як мінімум дивно.
Наявність КП у структурі громади.
Відсутність прозорої мотивації.
Не вказано:
чому саме цей об’єм робіт;
чому не розбито по кварталах/етапах;
Можливість афілійованого підрядника.
Терміни виконання розмиті.
Чому комунальне підприємство МАЄ право й МОЖЛИВІСТЬ це робити:
Вид робіт відповідає КВЕДам КП.
Більшість сільських КП мають серед КВЕДів:
81.30 — надання ландшафтних послуг;
81.29 — інша діяльність з прибирання;
01.61 — допоміжна діяльність у рослинництві.
Це чітко відповідає коду ДК 021:2015 – 77310000-6.
КП створюється для потреб громади.
Якщо сільрада має КП — логічно, що першочергово воно й повинно обслуговувати території громади.
КП створюється не заради статусу, а для господарської діяльності на користь мешканців.
Фінансування КП через договори із сільрадою — законне.
Сільрада може укласти прямий договір із КП без тендера, якщо:
КП є власністю громади;
виконується господарська діяльність для задоволення потреб територіальної громади;
є рішення сесії/виконкому про передання цих функцій КП.
📌 Підстава: ЗУ «Про публічні закупівлі», ст. 3, п. 7, Постанова КМУ № 1070, роз’яснення МЕРТ.
Це дешевше.
КП не формує прибутку «на сторону». Вартість роботи буде значно нижчою, ніж у приватного підрядника.
Вид робіт відповідає КВЕДам КП.
81.30 — надання ландшафтних послуг;
81.29 — інша діяльність з прибирання;
КП створюється для потреб громади.
КП є власністю громади;
Це дешевше.
Варіант 1: Ручне косіння мотокосами
➤ Необхідно:
Позиція Кількість Ціна (орієнтовно) Сума
Працівники з мотокосами 6 осіб × 10 днів 800 грн/день 48 000 грн
Пальне (бензин + масло) ~400 л 65 грн/л 26 000 грн
Обслуговування інструменту, знос, ремонт — — 10 000 грн
Вивіз скошеної трави (трактор, паливо) 5–7 рейсів ~2 000 грн/рейс 12 000 грн
Засоби захисту (рукавички, навушники тощо) 6 комплектів 500 грн 3 000 грн
Контроль, організація, інші витрати — — 5 000 грн
✅ Разом: приблизно 104 000 грн
🔹 Варіант 2: Косіння трактором з косаркою
Позиція Кількість Ціна Сума
Оренда трактора з косаркою 3 дні по 8 год 1 000 грн/год 24 000 грн
Паливо (дизель) ~150–200 л 65 грн/л 13 000 грн
Вивіз скошеного (якщо потрібен) 5 рейсів 2 000 грн/рейс 10 000 грн
Механік/тракторист 3 дні 1 000 грн/день 3 000 грн
Ремонт/обслуговування — — 5 000 грн
✅ Разом: приблизно 55 000 грн
➤ Необхідно:
✅ Разом: приблизно 104 000 грн
Позиція Кількість Ціна Сума
Ремонт/обслуговування — — 5 000 грн
✅ Разом: приблизно 55 000 грн