Ждушечка• 27 апреля в 23:15

Ви читаєте імена на надгробках?

Сьогодні вдруге була на одному кладовищі. З минулого разу пам´ятаю, що там було таке цікаве ім´я, яке я ніколи не чула. Якби воно було на одній могилці, подумала б, що то можливо скорочене від якогось відомого, бо на деяких так і написано, приміром, "Настя". Але на декількох надгробках саме у такій формі. Сьогодні передивилася - на невеликому кладовищі це ім´я зустрілося чотири рази - Феня. Ви таке знали? Можливо мали родичок з таким іменем? А ще там було ім´я "Юлька". І один раз зустрілось Уліта(теж раніше не чула). Найпоширеніше там Марія. Лиш раз бачила Віра, Люба, Ольга (хоча я пройшла не усе кладовище, але більшу частину), нерідко Настя у різних написаннях, Оксана(теж по різному: Оксеня і ще якось). Із тих, що зараз вважаються старовинними Степанида, Юстина, Юзефа, Росалія (знаю молоду дівчину РоЗалію), Серафима, Текля, Параскева. Ну ще пара Фаін була, але я таких особисто знаю двох, тому мені це не зовсім старе чи невідоме. А у вас є такі "відкриття" серед імен?
П.С. з чоловічими все якось простіше. Зі старовинних лиш один Лука
Результат:
вже голосів: 35
18 (51.43%) Не знаю/не чула
17 (48.57%) Ім´я ФЕНЯ знаю/чула
Тріль підпільний• 27 апреля в 23:16
Новая игра: идём на кладбище и ищем свои имя и фамилию. Лайк если нашёл свою могилу
Точу ляси• 27 апреля в 23:16
Для мене відкриття, що Марія найчастіше
автор Ждушечка • 27 апреля в 23:17
Ответ дляТріль підпільний
О ні! Нізащо! Якось моторошно )))
автор Ждушечка • 27 апреля в 23:17
Ответ дляТочу ляси
Для мене відкриття, що Марія найчастіше
Ну саме на тому кладовищі - так. Це Рівненщина, точніше Березнівщина
Ацетилсалициловая кислота• 27 апреля в 23:18
У мене тітка Феня, але у паспорті вона Феодора
Головний кошак• 27 апреля в 23:18
У моего деда племянница Феня, дед конечно же умер уже он 1925 года, а племяннице лет 80 сейчас (если она еще есть)
БеллаДонна• 27 апреля в 23:19
Ну ви ж подивились на роки життя. Мабуть старі поховання.
Ацетилсалициловая кислота• 27 апреля в 23:19
Ответ дляГоловний кошак
Може то моя тітка?
Головний кошак• 27 апреля в 23:19
Ответ дляАцетилсалициловая кислота
Може то моя тітка?
Та врядли, они из Молдавии родом)
автор Ждушечка • 27 апреля в 23:19
Ответ дляАцетилсалициловая кислота
Ого! От Феодора ж знаю, а там на чотирьох Феня. І, до речі, жодного Феодора(ну з тих, що побачила)
Настасья Пицун• 27 апреля в 23:20
Ответ дляТріль підпільний
Дехто і свою фотографію знаходиться на пам´ятнику
Дама_из_рекламы• 27 апреля в 23:20
Вчора випадково натрапили на православне кладовище 1800-1900 років ( і там же вже й нове поруч) у Варшаві. То цікаво було: старовинні сімейні склепи, могила воїна УНР, могила українського військового співака, білогвардійця. Надписи старослов´янською. З іменами і часто посадами
Ацетилсалициловая кислота• 27 апреля в 23:20
Ответ дляГоловний кошак
Та врядли, они из Молдавии родом)
Моя на Житомирщині живе
Головний кошак• 27 апреля в 23:20
Ответ дляАцетилсалициловая кислота
Моя на Житомирщині живе
Не, не она)
Чарочка діда• 27 апреля в 23:21
Я помітила за собою одну особливість... коли я бачу надгробок явно старої людини (рік народження), то втрачаю інтерес і йду далі, а якщо людина молода або дитина - то воно привертає мою увагу, мимоволі. Тобто я б і не хотіла роздивлятися, але все одно перечииаю ім´я, надпис, скільки років було. Негарно, мабуть. Але це якось неконтрольовано
автор Ждушечка • 27 апреля в 23:23
Ответ дляЧарочка діда
А мені просто старі кладовища такого типу, як там, подобаються - охайне, але все в деревах. Наше теж таке було, але всі дерева порізали 😢 і тепер воно мені нецікаве
Чарочка діда• 27 апреля в 23:24
Ответ дляЖдушечка
Взагалі щось в цьому є. На тих старих кладовищах наче зупинився час, зберігся якийсь проміжок історії серед тих дерев
Поросенка• 27 апреля в 23:25
Ответ дляЧарочка діда
Я еще фото рассматриваю.

Для меня удивительно было что почти все кладбище с надписями фио и прочего на русском языке, но раньше так и было.
автор Ждушечка • 27 апреля в 23:26
Ответ дляПоросенка
Я еще фото рассматриваю.

А де це так? Бо у нас всі українською
Пузата Хата• 27 апреля в 23:26
Ответ дляЧарочка діда
Ми взагалі часто ходили гуляти на старе кладовище, коли зустрічалися з чоловіком в юності, вже і не згадаю чого нам подобалось там гуляти…
Поросенка• 27 апреля в 23:26
Ответ дляЖдушечка
А де це так? Бо у нас всі українською
Кривой Рог
очки_ннадо• 27 апреля в 23:28
Ответ дляЖдушечка
Прабабуся Феня, мабуть, це було повне ім´я, бо в документах так і записано.
Примарочка• 27 апреля в 23:30
Ответ дляЧарочка діда
В мене також так, це супроводжується співчуттям і жалем яке життя не справедливе
Чарочка діда• 27 апреля в 23:30
Ответ дляПузата Хата
Бо тихо, спокійно, є тінь або дерева від дощику прикриють, і можна приділити час один одному, не відволікаючись на метушню міста. Да і поруч, мабуть, саме воно було найближче з подібних місць.
На відміну від відносно нових кладовищ - де одні могили, жодного дерева та лавки (загального користування я маю на увазі) і повністю відкрита місцевість
автор Ждушечка • 27 апреля в 23:31
Ответ дляочки_ннадо
Ось що каже гугл. А мені, чомусь, ця Текля все крутилась в голові... можливо я минулого разу його одразу загуглила. Але то було роки два-три тому, то на сьогодні я навіть не могла згадати що то за ім´я
Затишне кубло• 27 апреля в 23:31
аграфена, феофания, фения
Голодаю• 27 апреля в 23:31
Люблю кладбища, спокойно там. Это вообще кладбище домашних животных.
Чарочка діда• 27 апреля в 23:33
У мене, до речі, бабуся була Поліна. І як же я здивувалася на її похороні, коли побачила на табличці ’Пелагея Яківна’
автор Ждушечка • 27 апреля в 23:34
Ответ дляГолодаю
😯тут так не вистачає смайла-реакції ’здивування’
Экспертиза• 27 апреля в 23:34
У меня была учительница Феня Алексеевна