Ждушечка• 27 апреля в 23:15
Ви читаєте імена на надгробках?
Сьогодні вдруге була на одному кладовищі. З минулого разу пам´ятаю, що там було таке цікаве ім´я, яке я ніколи не чула. Якби воно було на одній могилці, подумала б, що то можливо скорочене від якогось відомого, бо на деяких так і написано, приміром, "Настя". Але на декількох надгробках саме у такій формі. Сьогодні передивилася - на невеликому кладовищі це ім´я зустрілося чотири рази - Феня. Ви таке знали? Можливо мали родичок з таким іменем? А ще там було ім´я "Юлька". І один раз зустрілось Уліта(теж раніше не чула). Найпоширеніше там Марія. Лиш раз бачила Віра, Люба, Ольга (хоча я пройшла не усе кладовище, але більшу частину), нерідко Настя у різних написаннях, Оксана(теж по різному: Оксеня і ще якось). Із тих, що зараз вважаються старовинними Степанида, Юстина, Юзефа, Росалія (знаю молоду дівчину РоЗалію), Серафима, Текля, Параскева. Ну ще пара Фаін була, але я таких особисто знаю двох, тому мені це не зовсім старе чи невідоме. А у вас є такі "відкриття" серед імен?
П.С. з чоловічими все якось простіше. Зі старовинних лиш один Лука
Результат:
вже голосів:
18 (51.43%)
Не знаю/не чула
17 (48.57%)
Ім´я ФЕНЯ знаю/чула
Кидстаффовка• 27 апреля в 23:35
Ответ дляПузата Хата
Ми взагалі часто ходили гуляти на старе кладовище, коли зустрічалися з чоловіком в юності, вже і не згадаю чого нам подобалось там гуляти…
Колись в Польщі в одне зі свят із тіткою чоловіка пішли на кладовище лампадки посвітити на могилах родини. Поруч старе і на вході брама кам’яна, а вверху на арці напис латиною. Тітка походить зі шляхти, свого часу закінчувала заклад типу Інституту благородних дівиць і вона мені переклала. Чомусь врізалось в пам’ять... ’Ходящий тут, забудь свій страх, бо я вже вдома, а ти - в гостях’
Непонятно• 27 апреля в 23:36
Так, знаю, викладачка в Донецькому університеті на філфаці Феня Дмитрівна.
Ждушечка
• 27 апреля в 23:38
Ответ дляЧарочка діда
У мене, до речі, бабуся була Поліна. І як же я здивувалася на її похороні, коли побачила на табличці ’Пелагея Яківна’
От! Сестриного чоловіка батька все життя звали дідом Степаном, а хоронили, мама каже, чи то Федотом, чи як. Я довго не могла зрозуміти як ми могли не знати. Невже ніхто в нашому оточенні ніколи не звав того Володю(сестри чоловіка) по-батькові? Чассвід часу до усіх родичів хтось звертається по-батькові
Непонятно• 27 апреля в 23:39
Ответ дляТріль підпільний
Новая игра: идём на кладбище и ищем свои имя и фамилию. Лайк если нашёл свою могилу
Ну я сьогодні бачила, як бабця поралась біля могили чоловіка, і поруч з ним своїм зображенням на надгробку милувалась. До неї подружка підійшла і питає: це скільки тобі тут років. Добре, що я цю розмову не вночі почула)))
Мальдивирую• 27 апреля в 23:39
Ответ дляЧарочка діда
сестра моєї бабусі була завжди Павліна. А виявилось, що вона насправді Поліна))
Мальдивирую• 27 апреля в 23:42
Ответ дляНепонятно
Я таке часто бачу.
Фотка, дата народження, а дати смерті поки немає
Ждушечка
• 27 апреля в 23:44
Ответ дляКидстаффовка
Згадала. Років 20 тому йшли з німцем вночі через кладовище, а воно у них таке шикарне: на схилі, доріжки всякі, кущі - ні краплі не страшно(хоч я ніколи не боялась кладовищ- ми з на/з дискотек проходили прямо повз кладовище, а далі 2км полем, то я навіть сама там вночі ходила), а так прикольно було! Дивуюсь зараз чому я там не ходила у вихідні вдень погуляти,бо то реально атмосферне місце
Кидстаффовка• 27 апреля в 23:49
Ответ дляМальдивирую
Я таке часто бачу.
Мого свекра вже 17 років нема, коли його хоронили, поруч була така подвійна могила. Це вже 18-й рік чоловік приходить на могилу дружини і бачить свій надгробок
Ждушечка
• 27 апреля в 23:56
Ответ дляКидстаффовка
Певно, люди до того ставляться якось як до меблів
, не заморочуються. Я б не змогла. Але часи не ті, звичаї не ті, ставлення до багатьох речей геть інше, ніж у того покоління 🤷♀️
Я на хвилинку• 27 апреля в 23:59
Ответ дляЧарочка діда
Я помітила за собою одну особливість... коли я бачу надгробок явно старої людини (рік народження), то втрачаю інтерес і йду далі, а якщо людина молода або дитина - то воно привертає мою увагу, мимоволі. Тобто я б і не хотіла роздивлятися, але все одно перечииаю ім´я, надпис, скільки років було. Негарно, мабуть. Але це якось неконтрольовано
Мене теж привертають увагу з болем в сердці надгробки молодих людей.Сьогодні взагалі був шок.Завжди коли йду на могилу чоловіка,проходжу мимо могили і дуже гарного білого надгробка з кольоровим фото, молодого дуже красивого хлопця,який помер в 21році,на тей момент йому було 19 років.Завжди проходила і думала який гарний хлопець і яке життя несправедливе.
А сьогодні йду і бачу на його могилі трошки меньший такий же білий надгробок і шок,підхоронений його рідний брат,такий же красень,який помер наприкінці 24го року і йому 18 років...
Це просто жах,таке горе для батьків.
Кундалина• 28 апреля в 09:32
Ответ дляПоросенка
Кривой Рог
А что так удивляет. Русскоязычный регион.
Поросенка• 28 апреля в 17:53
Ответ дляКундалина
А в паспорте украинский
Чарочка діда• 28 апреля в 22:32
Ответ дляЯ на хвилинку
Це просто жах,таке горе для батьків.
Так, є таке... біля могили мого тата - сім´я похована мама і 2 синочки, 1 та 3 рочки. Прізвища нема, так і написано - Леночка, Сергійко та Андрюша. Часто чоловік (тато їх) раніше сидів. Дуже важке видовище. Вони в автокатастрофі загинули. А трошки подалі теж могилка з одним пам´ятником на двох. Як виявилося теж брат з сестрою, молодесенькі зовсім, в один день померли. Не знаю що там трапилося, але біль стискає серце. Як таке горе пережити. Я дуже-дуже співчуваю тим людям(((
Margaret Rose• 20 мая в 13:24
Я теж люблю почитати імена на могилах, повивчати за кілька хвилин ономастику, посумувати за тих хто прожив мало
.
З цікавих знахідок українських кладовищ - Афтанасій (саме так), Адельвестр (більше ніде не бачила такого імені), Люлія, Ференц.