Чу Ча• 29 апреля 2025

Читали про писательницу и аутиста?

В новостях попалось
"Дитяча письменниця образила хлопчика з аутизмом: "Істота, яка привертає до себе увагу""

Ситуация странная.
Викликаю на дебати• 29 апреля 2025
Ответ дляЭлектричка
Якби Воронина замість речення про істоту спитала: ’хто тут відповідальний за групу? Наведіть порядок, занадто гучно’. То ситуація закінчилася б тим самим: вчителька б підійшла і пояснила, презентація б продовжилася, як воно й було після речення про істоту. Але враження були б кардинально протилежні.
Вот! Я о том же.
Викликаю на дебати• 29 апреля 2025
Ответ дляПотужна махіна
можно сказать любому ребенку ’не кричи пожалуйста, ты мешаешь’. а не что он существо, жаждущее внимания. чувствуете разницу? а это ж типа образованные люди, элита...
Вот! Это с понтом писательница, а не базарная хамка. О чем дальше говорить?
Викликаю на дебати• 29 апреля 2025
Ответ дляРадість моя
Реально, показились с той инклюзией. Зачем на такое мероприятие потащили этот класс? Чтобы что? В любом случае, это не оправдывает высказывание писательницы, но и думать нужно, для кого эти мероприятия.
У меня вот тоже возник такой вопрос. Зачем таким деткам такие мероприятия? Где нужно высидеть, тихо, длительное время. Это не для их нервной системы однозначно. Кто и для чего их туда повел?
Тут ещё и организаторам втык.
Викликаю на дебати• 29 апреля 2025
Ответ дляСкокоМнеДадите
Єдине що я можу сказати, що в цій ситуації винні всі дорослі. Хтось не зупинив дитину, хтось некоректно висказався, хтось влаштував з цього шкандаль.
Висновок? Ми не вміємо працювати з такими дітьми і не вміємо правильно реагувати на такі події.
Виноваты взрослые, которые потащили детей на такое мероприятие (где нужна усидчивость длительное время). Зачем?
Я ничего не имею против этих детей, но ЗАЧЕМ им нужно именно это мероприятие?
Но ответ напросился сам с собой. Чтобы ’научить’ великих писательниц толерантности. Хотя урок вряд-ли усвоен.
Грибной_Дождик• 29 апреля 2025
Ответ дляСкокоМнеДадите
Якщо я правильно зрозуміла. Сиділа дитина з інклюзією. Письменниця просто цього не побачила. Дитина заважала. Їй зробили зауваження ( письменниця). Стався шкандаль.
А родители этого мальчика где были?
Они же должны были с ним сидеть и следить за ним
Я, конечно, понимаю, что это особенные детки, но если он мешает, отвлекает всех, ему там неинтересно, то почему бы не увести ребенка, чтоб он никому не мешал?
Викликаю на дебати• 29 апреля 2025
Ответ дляГрибной_Дождик
А родители этого мальчика где были?
От родителей ещё зависит многое. Одни понимают, а другие родители (даже обычных детей) на морозе, делают вид что они не видят что происходит.
Не буду обсуждать именно эту ситуацию, не знаю как реагировала мама этого ребенка на его поведение.
Но многие мамы нормотипичных детей на морозе, даже если на их глазах ребенок разносит все вокруг.
Но горе-писательница должна была изначально обратиться ко взрослым людям (родителям или сопровождающим лицам).
Не кую, не мелю• 29 апреля 2025
Ответ дляДва-три тижні і фсьо
Когда подросток с РАС полезет теретьс об вашу дочь, тоже не забудьте поделиться впечатлениями.
Если бы только тереться, наше гуманное общество ещё со времен СССР привыкло умалчивать статистику изнасилований подростками, диагностированных с уо. Начинают они дома с сестер, матерей , бабушек, но об этом не принято было говорить вслух , а теперь вон многие разновидности уо переименовали в один толерантный термин ’аутизм’
БеллаДонна• 29 апреля 2025
Мені цікаво тільке одне. Настане день і ця дитина виросте і буде їй 18. Як тільки вона когось пошле кудись одразу викличуть поліцію. А якщо буде агресивною ще і лікарів. Можно сподіваись, що ’переросте’ і ’реабілітується’ але.. це аутизм. Ліків від нього немає.
Т.е у 17 років і 364 дні він дитина якій можно посилати дорослого на 3 букви бо у нього РАС, а у 18 років і 1 день - він дорослий, на якого зразу ж виличуть поліцію.
Я б думала про це, перед тим як казати як всі неправі.
Ждушечка• 29 апреля 2025
Ответ дляЭлектричка
Вам? Не знаю.
Тому, хто не може себе стримати.
Ждушечка• 29 апреля 2025
Ответ дляЭлектричка
При чому тут пілот? Хлопець був відвідувачем, як і всі, тож так, уявіть собі, я би не вийшла з літака через те, що хтось з пасажирів сліпий на одне око.
Пасажир чи пілот?
tarveldy• 29 апреля 2025
Ответ дляСкокоМнеДадите
Так, попереджати треба. Щоб уникнути непорозумінь. Типу я повинна сидіти і думати передімною невихована дитина чи з певними проблемами по здоров´ю.

Письменницю не підтримуючи звичайно. Але попереджати треба. Такі діти можуть вигнукити зауричати, кинути чимочь. До речі звичайні діти теж таке можуть зробити. І треба сказати останньому про норми поведінки. Звичайно без хамства.
Тобто називати дітей істотами то норм, виключення тільки дітям з опп?
tarveldy• 29 апреля 2025
Ответ дляЧорт і Шо
То есть прервать проведение мероприятия и разбираться? Вы когда-нибудь выступали перед аудиторией , когда тебя сбивают с мысли и с темы? Безусловно, за детьми должны следить те, с кем они пришли. Но как быть, если они этого не делают?
Або попросити, або залучити . Будь-які приниження і сварки не допустимі, якщо це не стендап
ПС: маю досвід публічних виступів і навіть диплом режисера масових свят
Вумна, аж страшно• 29 апреля 2025
Ответ дляСлухи-руки не распускаю
Тут ситуация даже не в аутизме.
Выражаться ’істота’ в адрес детей не допустимо.
Ко взрослым тоже
вона не зверталась ні до кого конкретно, а ось вчитель мала би перша зреагувати на поведінку свого учня
Бюст Березуцкого• 29 апреля 2025
Ответ дляДама_с_караваем
Тоді плювали б в мамку, а так - в письменницю, як там її
Так її попробуй тронь- перегризе горло
Бюст Березуцкого• 29 апреля 2025
Ответ дляAnnaOst
До історії багато питань, бо деякі свідки кажуть, що дитина з рас матюкалася і це була реакція саме на матюки. Коли ви чуєте як матюкається підліток, навряд перше що ви подумаєте, це те що він можливо ненормотиповий. Мама, якої не було там, говорить що її чин таких слів не знає. Як воно було насправді - хз.
З власного досвіду - люди з рас у збудженому стані, під впливом тригерів, можуть поводитися дуже агресивно. Підозрюю що хлопець хомів щось запитати чи сказати і не хотів чекати поки письменниця договорить чи до нього дійде черга. Мав бути поруч вчитель/тьютор. Бо це не відповідальність організаторів заходу
А що неадекватне дитя робило на тому прийомі?
Слухи-руки не распускаю• 29 апреля 2025
Ответ дляВумна, аж страшно
Так судячи з історії до конкретного хлопчика і зверталась, бо їй не сподобалась його поведінка
Я бачила сюжет по тв сьогодні на цю тему. Там коментар давала мама.

Казали, що хлопчик просто багато задавав питань. І це не сподобалось їй і вона так зреагувала, думаючи він навмисно так робить.

Але нас там не було і ми не можемо судити хто мав першим зреагувати і що було там насправді
ТайТаке• 29 апреля 2025
Ответ дляБабульція
Можна тільки уявити, що і середині цієї людини, якщо навіть на загал вона каже на дитину ’істота’.
Да прям .
СпайдерВумен• 29 апреля 2025
Знаю цю сім´ю, дуже приємні і виховані люди, від Тимофія не чула ніколи образливої лексики. Дитина, в силу свого діагнозу, поводилась по своєму. Письменниця просто ляпнула не подумавши....
Не захищаю її.
Уявіть просто, з такими ситуаціями родичі особливих діток стикаються дуже часто...Ще не готове наше суспільство до прийняття і усвідомлення інклюзії...
СкумбріяП8• 29 апреля 2025
Брехня!!!! Леся Вороніна чудова людина, такого просто бути не може. Або хтось когось не зрозумів, або це хейт якийсь
ТайТаке• 29 апреля 2025
Ответ дляВесела пiсенька
Ось, допис тьютора
И что? Кроме того что тьютор защищает себя ничего нет. Признать что подчиненный так себя вел это значит признать что он как тьютор был для мебели .
Миззери• 29 апреля 2025
Ответ дляВикликаю на дебати
Слушайте, когда у меня плохое самочувствие, проблемы и перепады настроения в следствие от хронического стресса (тем более сейчас) я закрываюсь дома и не выхожу к людям пару дней.
Если она вышла, значит она вменяемая. Обозвать так больного ребенка это днище. Ей нет оправдания. И не надо списывать на потливость, депрессию итд..
Когда я потная и в депрессии (в плохом настроении)- я не унижаю больных детей.
И в принципе не унижаю.
Ну хотите сидите дома а я никому проблем не создаю если меня не провоцировать
Родители больного пеленка должны минимизировать конфликтные ситуации если ребенок непредсказуем , это в интересах самого ребенка и родителей
Ввести его из помещения если он мешает другим , потому что интересы других детей и их комфорт не менее важный
Предупредить о особенном поведении если оно возможно
А не ждать конфликта что бы раздуть его потом
Кстати пмс в некоторых странах смягчающее обстоятельство для женщин при убийстве
Викликаю на дебати• 29 апреля 2025
Ответ дляСпайдерВумен
Не захищаю її.
Она как писательница ОБЯЗАНА думать. Если бы это была какая то баба базарная, забулдыга, это одно. Но это писательница! Образованный человек. ДЕТСКИЙ писатель.
Червона калина• 29 апреля 2025
Ответ дляНоски на подтяжках
Кокотюха, Забужко) кто эти «звезды», ни я, ни мои дети их не знают, хоть читаем много
Капець
Не те, ви видно читаєте
Я Кокотюху почала читати років за 10 до війни
Забужко теж десь так
Ви хоч Кідрука знаєте?
Бабка-байкерша• 29 апреля 2025
Ответ дляНоски на подтяжках
Читати треба, то й знали б
Бабка-байкерша• 29 апреля 2025
Ответ дляЧорт і Шо
Я так зрозуміла, що дитина не сиділа спокійно, а зривала захід. Письменниця звісно не мала права називати дитину істотою, якщо це було. Але зауваження мала право зробити, і аби знала , що дитина аутист, то зауваження треба було адресувати супроводжуючому.
Чому не мала права назвати істотою? Вона ж не дебілом його назвала, а істотою- а це живий організм
Чарочка діда• 29 апреля 2025
Ответ дляЭлектричка
Взагалі, це міф, що письменники інтелігентні виховані люди. Вони такі самі, як і інші. Через зіркову зворобу, може, ще й гірші.

Супер-популярний автор Кокотюха, наприклад, постійно хейтить Забужко, зоча йому з його ширпотребом до Забужко як свині до неба. При чому він вставляє її там де треба і не треба, коли про неї взагалі нізто не згадував. В соцмережах він принизливо висловлюється в коментарях про абсолютно незнайомих пересічних людей, які посміли написати, що їм подобається Забужко. Просто гопник якийсь, а не інтелігент.
А забужко хейтить ь Ліну Костенко
Электричка• 30 апреля 2025
Ответ дляЧарочка діда
А забужко хейтить ь Ліну Костенко
Сейозно? Не попадалрся на очі :)
Электричка• 30 апреля 2025
Ответ дляСкумбріяП8
Навіть чудові люди час від часу роблять помилки. У ліпшої подруги Вороніної є запис інциденту, який в перший же день довів би, що вона цього не казала, або що хлопець вів себе жахливо, але те відео ніхто нікому не показує. Чому ж?
ДА да да• 30 апреля 2025
Ответ дляMs. Похвала
Сумніваюся, що діти взагалі хотіли туди йти. Їх туди зігнали для масовки в кращих традиціях совка. Шуміти могли всі діти, бо сидіти годину нудитися не всяка й здорова дитина витримає.
Це була частина їхньої програми з літератури. Вони перед цим листи писали до цієї письменниці.
Але згодна, що скоріше за все їм могло бути нудно, тому що у нашій країні організатори часто не враховують особливості дітей при плануванні таких заходів. А люди 70+ не вміють говорити з дитячої аудиторією.
ДА да да• 30 апреля 2025
Ответ дляСпайдерВумен
Не захищаю її.
Дуже шкода, що вони зіткнулись з таким. Але мені шкода і письменницю - людину у віці, яка скоріше за все має вже певні вікові ознаки і вже погано контролює себе, коли її щось дратує. Хотілося б, щоб цей конфлікт завершився найкращим чином для всіх сторін - і з корисним досвідом для всього суспільства