Глас_Народа• 01 мая 2025

З продажу дитячого самоката за 200 грн через онлайн-платформу – до 23% податків

Дівчата, ви вже читали це?
Кабінет Міністрів України зареєстрував у Верховній Раді законопроєкт №13232, який передбачає нові правила оподаткування для фізичних осіб, що продають товари або надають послуги через онлайн-платформи, такі як OLX, Prom, Kabanchik та інші
Основні положення законопроєкту:
Ставки оподаткування:
- 5% — для осіб, які відкриють спеціальний рахунок для отримання доходів від онлайн-діяльності та повідомлять про нього податкову службу.
- 18% — якщо платформа не виконує обов´язки податкового агента (наприклад, не реєструється в податковій).
- З урахуванням військового збору (5%), загальне податкове навантаження може сягати до 23%.
Розкриття банківської таємниці:
- Податкова служба отримає право запитувати інформацію про рух і залишки коштів на рахунках продавців, що використовують онлайн-платформи для комерційної діяльності.
Звітування платформ:
- Онлайн-платформи зобов´язані передавати до податкової інформацію про продавців, включаючи їхню адресу проживання та, у разі надання в оренду житла, адресу об´єкта оренди.
Визначення звітної діяльності:
- До звітної діяльності відносяться: продаж товарів, надання особистих послуг, оренда нерухомості та транспортних засобів.
Спрощення для малих продавців:
- Особи, які здійснили не більше трьох продажів на рік на суму до 2000 євро, можуть сплачувати лише 5% податку без необхідності додаткової звітності.
Цей законопроєкт спрямований на впровадження стандартів ЄС у сфері оподаткування доходів, отриманих через цифрові платформи, та на боротьбу з тіньовою економікою.
Щоб не переписувати все - посилання:
https://sud.ua/uk/news/publication/329810-s-prodaz...
Булку Дай• 01 мая 2025
Закручування гайок новий рівень.
Вже не має з чого податки брати вирішили типу легалізація торгівлі ага.
Все для людей і заради людей!
ПриснитсяЖЕ• 01 мая 2025
Будут вони без нічого. Бо нічого там не продається і уже давно. Марно писали закон.
Аннуитет• 01 мая 2025
И зарплаты наверное у людей точно такие же как европейские по их мнению, стандарты ведь.
Задолбали они ненасытностью своей, как будто на тот свет мешками финансы собрались уносить, проглоты безумные.
Благоуханочка• 01 мая 2025
Я помню тут смеялись с 3х продаж в год, писали этого не может быть! Советчицы, они такие... Ещё и требовали Закон им показать.
Сонячний зайчик• 01 мая 2025
Вы сами читали то что запостили? 5 % если продажи до 2000 и трижды в год. Если вы торгуете самокатами то налоги платить надо
Оновлена версія• 01 мая 2025
Теперь только 100% оплата на карту и в назначении писать «возврат долга», он не подлежит налогу :)
И.О. человека• 01 мая 2025
Ответ дляСонячний зайчик
А если я одежду ребёнка бу продаю? Мне 23% с неё платить?)
Уходя дверю не хлопать• 01 мая 2025
Текст законопроекта - https://itd.rada.gov.ua/billInfo/Bills/pubFile/288...
Карта законопроекта - https://itd.rada.gov.ua/billInfo/Bills/Card/56316
Там-тарарам• 01 мая 2025
И по какой ставке аренда? За 5 процентов многие не против выйти из тени. И на ценах аренды это особо не скажется
Обращеница• 01 мая 2025
Ответ дляБулку Дай
Закручування гайок новий рівень.
Все для людей і заради людей!
хто не платить податки найбільше негодує
Сонячний зайчик• 01 мая 2025
Ответ дляИ.О. человека
Или секондом через интернет торгуете. Тогда тоже прийдётся платить
Бува і таке• 01 мая 2025
Ответ дляОбращеница
Головне аби Маня і ко податки із своєї діяльності платили. Але навряд, навряд...
svetolino• 01 мая 2025
Будем выносить на мусор! И время освободится 😁😭 такова се ля ви!!! Все течет и меняется!!!
И.О. человека• 01 мая 2025
Ответ дляСонячний зайчик
Нет. Я не торгую секондом через интернет. Почему я должна платить 23% налогов за то, за что я уже при покупке налоги заплатила?
Каяспер• 01 мая 2025
Ответ дляСонячний зайчик
а ви читали? тобто, продав 3 речі по 20 грн, і за четверту плати податок?
Не будь КакСвета• 01 мая 2025
Ответ дляСонячний зайчик
А если пролеты свои продать ? С таким подходом покупать с иностранных сайтов рискованно
Каяспер• 01 мая 2025
Ответ дляБува і таке
яказ мані і Ко за рахунок цього нововведення і будут платити
Не будь КакСвета• 01 мая 2025
Ответ дляОбращеница
Кто не платит сейчас-не будет платить и дальше . Знаю таких
ПриснитсяЖЕ• 01 мая 2025
Ответ дляБлагоуханочка
Доберуться вони і до ваших садів і огородів і уже скоро. Тіки тттсссс, я вам нічого не казала.
Блондинка в Шоколаде• 01 мая 2025
Ответ дляОновлена версія
Плошадки дані передадуть в податкову. Яке повернення боргу?
И.О. человека• 01 мая 2025
Ответ дляПриснитсяЖЕ
Уже. В сёлах зачем-то коров пересчитывают
ПуГоФФка• 01 мая 2025
Ответ дляИ.О. человека
оподаткують
Каяспер• 01 мая 2025
Ответ дляНе будь КакСвета
так епоха бідності скінчилась 6 років тому, які іноземні сайти? Купуйте в Україні в бутіках
Доставучая• 01 мая 2025
Ответ дляИ.О. человека
Сначала 20% ндс при покупке. Потом при продаже. Вот это бизнес )
Не будь КакСвета• 01 мая 2025
Ответ дляКаяспер
Бутики я не могу позволить
Меня очень устраивает / устраивало заказы
tala-li• 01 мая 2025
Ответ дляsvetolino
Слава Зе! Слава!
И.О. человека• 01 мая 2025
Ответ дляПуГоФФка
оподаткують
Похоже, что да
ПриснитсяЖЕ• 01 мая 2025
Ответ дляsvetolino
Вот это вот правда. Я детские вещи реально за копейки продавала абы только не занимали место в шкафу, может кому-то надо.... А теперь на тряпки :(
Оновлена версія• 01 мая 2025
Ответ дляБлондинка в Шоколаде
Если безопасную оплату и сделку не оформлять на сайте, то не передадут
Каяспер• 01 мая 2025
Ответ дляДоставучая
я ще в епоху зееееббббееееебісся писала, що ці заткнуть за пояс всі своїх попередників, разом взятих. Тим і не снилось, що так можна. Шкода адекватних пару відсотків, що на цей дурдом зелений не підписувались. але маю надію, що якось викрутяться і мінімізують вплив на себе