Советчица Года• 02 мая в 19:49

Навіщо обривають дерева біля будинку? Мешканці милуються з вікна, а невідомі

люди приходять і обривають. Бузок, таке гарне деревце росте, підкралася людина і давай з м´ясом виривати гілки. Він ж в неї постоїть 2 дні... Після обриву дерево скривилося, пошматоване.
Минулого року гортензії дівчата приходили і повністю всі кущики обірвали.
Червона калина• 02 мая в 19:52
Бо бидло
Алина-1240• 02 мая в 19:54
Ну вырвали себе сирени..ей же на пользу, гуще куст будет
автор Советчица Года • 02 мая в 19:56
Ответ дляАлина-1240
Зовсім навпаки. Він навпаки перестане з часом цвісти. Прошу стаття: https://ukr.media/garden/466031/
Чарочка діда• 02 мая в 19:56
Ответ дляАлина-1240
Вирвіть собі волосся, густіше виросте
Гладиолус• 02 мая в 19:57
Ответ дляАлина-1240
Откуда этот миф взялся.
автор Советчица Года • 02 мая в 19:57
Ответ дляАлина-1240
Найголовніше зі статті:
Сезон цвітіння триває недовго, але саме в цей період рослина накопичує ресурси для наступного року. Позбавивши її значної частини пагонів, людина позбавляє майбутнього не лише кущ, а й себе.
НичеНипанимаю• 02 мая в 19:58
Это печально, автор.
У нас во дворе тоже обрывают. ☹️
Люди быдло. Как это вылечить, не знаю.
автор Советчица Года • 02 мая в 19:58
Ответ дляГладиолус
Откуда этот миф взялся.
Це дійсно міф, що ви думаєте, роками рвали бузок внизу, ну де руки добре дістають, і тепер там пусто, більше не цвіте
автор Советчица Года • 02 мая в 20:01
Скопіювала статтю сюди.
Варто знати кожному!
Щороку навесні повітря наповнюється п´янким ароматом, який вабить до кущів сотні рук. Але що ховається за бажанням забрати з собою гілку квітучого бузку, інформує Ukr.Media.

Зірвані вручну гілки залишають на рослині рвані рани, через які проникають бактерії та грибки. Це послаблює кущ, роблячи його мішенню для хвороб і шкідників.

Міф про те, що обламування стимулює цвітіння, давно розвінчаний біологами. Насильницьке видалення гілок порушує природний ріст і позбавляє бузок сил для формування нових бутонів.

Експерти рекомендують використовувати секатор, якщо необхідно зрізати кілька суцвіть. Акуратний зріз під кутом мінімізує стрес і дозволяє рослині швидше відновитися.

Густий аромат бузку у вазі може стати джерелом дискомфорту. У замкнутому просторі запах посилюється, провокуючи мігрені та алергічні реакції навіть у здорових людей.

Квітучі гілки, залишені на кущі, приваблюють бджіл і метеликів, підтримуючи екосистему. Зірвані ж букети швидко втрачають свіжість, в´янучи за лічені години.
Багаторічні спостереження показують: кущі, які регулярно піддаються обламуванню, рідко доживають до десяти років. Їхня коренева система поступово деградує, позбавляючи рослину життєздатності.

Бузок, вирощений у міському середовищі, вже страждає від забрудненого повітря і нестачі поживних речовин. Додатковий стрес від ламання гілок наближає його загибель.

Деякі садівники спеціально висаджують бузок уздовж парканів, щоб захистити від випадкових пошкоджень. Це допомагає зберегти форму куща і забезпечити рівномірне цвітіння.

Насолоджуватися бузком можна і без букетів — достатньо посадити його в саду або частіше гуляти в парках. Природна краса рослини розкривається саме в природному середовищі.

Турбота про бузок сьогодні гарантує, що його аромат тішитиме ще багато весен. Іноді найкращий спосіб зберегти прекрасне — не чіпати його руками.
ВсеПроВсехЗнаю• 02 мая в 20:15
Ответ дляСоветчица Года
Так и есть, растение как бы запоминает, что это опасное место, и не наращивает там цветущие ветки. У нас во дворе в итоге, 4 куста сирени цветут только на макушке
Бесбардак• 02 мая в 20:23
Ответ дляЧарочка діда
Вирвіть собі волосся, густіше виросте
Вирвати, то якщо з корінням. А тут більш підходить підстригати волосся.
Автопортрет нурофена• 02 мая в 20:55
Бачила діток рвали тюльпани,такі веселі,три штучки зірвали і побігли.Матусю може порадувать чи дівчинку.А тут зразу бидло і т.п.
автор Советчица Года • 03 мая в 08:20
Ответ дляАвтопортрет нурофена
Тюльпани хтось конкретно посадив, тому вони вже радують іншу людину. То не кульбаба, що будь-де росте. Взагалі треба дітей попереджати, що це крадіжка рвати будь-де тюльпани, що це хтось старався і садив і вже є чиїсь. Може це хтось хоче потішити когось і йому вирощує. А мамі треба самому виростити або купити.
То не виправдання, що вони хотіли близьких порадувати. Можна і так сказати: дітки на базарі непомітно витягнули у продавчині 3 тюльпани, так раділи. Матусь порадують чи дівчинку. Які хороші!
Бензопирен• 02 июня в 21:46
Не расстраивайтесь. Если нет секатора, обрежьте рваные раны ножницами.
У нас в парке сирень сформирована деревьями под бонсай, такие покрученные стволы, изогнутые, и только на верху шапка из листьев и цветов, как пальма. Очень красиво. Типа такого, как на фото, только в природе они огромные.
Потом, не цветут, потому что у уличных не хватает удобрений на цветение. Удобрите, будет цвести шикарно.