Омлетик• 04 мая 2025
Хто розбирається в координатах точок (мат)
Тупе питання з шкільної математики.
Якщо є дві точки відрізка А (-6;5) і С (12;8), то є якась формула, щоб дізнатися точні координати точок між ними? Чи лише на око по графіку?
Наприклад, точка (7;7) буде на цьому відрізку? Бо візуально - так.
Допоможіть хто пам´ятає шкільну математику .
Дякую, добродії
Омлетик
• 04 мая 2025
Ответ дляКак_б_не_так
Все точки между ними будут лежать на одной прямой. Нужно формулу найти
Тобто, існує все таки якась формула
Омлетик
• 04 мая 2025
Ответ дляbespe4na_mavpa
Нету формулы, просто рисуете, и смотрите
Ага, тобто відповідь, якщо навіть не з точністю до десятих міліметра, то вважатиметься правильною?
bespe4na_mavpa• 04 мая 2025
Ответ дляОмлетик
Так у вас координаты точки 7,7 без мм, там будет видно, идёт ли отрезок на пересечении этих клеточек
Пиу!Пиу!• 04 мая 2025
Є рівняння прямої у=kх+b.
Підставояєте щамість х і у координато одної точки, потім лругої, виходить 2 рівняння, їх в систему, вирішуєте, знайлете k та b . Потім в це рівняння підставляєте координати точки, яку слід перевірити. Якщо все сходиться - належить. Якщо ні - не належить.
Якщо в задачі є умова не просто належить прямій, а саме відрізку, то перевіряєте ще чи абсциса точки, яку перевіряєие, знвходиться між абсцисами кінців відрізка
дамаАмстердама• 04 мая 2025
Ответ дляbespe4na_mavpa
Поняття ’аналітична геометрія’ про щось Вам говорить?
Омлетик
• 04 мая 2025
Ответ дляbespe4na_mavpa
На малюнку візуально ця точка належить відрізку, це точно
Омлетик
• 04 мая 2025
Ответ дляПиу!Пиу!
Є рівняння прямої у=kх+b.
Дякую Вам, зараз спробую з системою рівнянь!
Пиу!Пиу!• 04 мая 2025
Щодо перевірки на колінеарність (якщо 9ц клас і старше) - теж піде.
А (-6;5), ,B (12; 8) C (7;7).
Вектор АВ (18;3)
Вектор АС (13,2)
Умова колінеарності пропорційність координат векторів
3/2=18/13. Це неправильна рівність, значить, не колінеарні, значить, не належить
А (-6;5), ,B (12; 8) C (7;7).
Вектор АВ (18;3)
Вектор АС (13,2)
Пиу!Пиу!• 04 мая 2025
Системою (7й клас)
5=-6k+b
8=12k+b
Вирішуємо
3=18k, k=1/6, b=6
Перевіряємо точку 7;7
7=(1/6)×7+6
Це неправильно, значить, не підходить
5=-6k+b
8=12k+b
Вирішуємо
3=18k, k=1/6, b=6
Перевіряємо точку 7;7
7=(1/6)×7+6
Це неправильно, значить, не підходить
Пиу!Пиу!• 04 мая 2025
Ответ длядамаАмстердама
Це алгебра 7й клас
Омлетик
• 04 мая 2025
Ответ дляПиу!Пиу!
А (-6;5), ,B (12; 8) C (7;7).
Вектор АВ (18;3)
Вектор АС (13,2)
А (-6;5), ,B (12; 8) C (7;7).
Вектор АВ (18;3)
Вектор АС (13,2)
Зробила по формулі y=kx+b , і таки дійшла до нерівності 7=7/6 +7, тобто майже майже, але таки не належить.
Побачила, що ви зробили значно швидше ) Дякую !
Омлетик
• 04 мая 2025
Ответ дляПиу!Пиу!
Це алгебра 7й клас
З´явилися нові подробиці задачі)
Окрім променя АС з точки А, також є інший АВ, і координати В (10;-3).
Потім з точки А малюють коло з радіусом 8.
На АВ з´явилися точка перетину цього кола з АВ, - точка Е. І тоді знову малюють таке ж коло уже з центром в точці Е. Воно перетинає АС в точці F. Яка візуально є ( 7;7), але, як ми порахували, насправді ні. Які ж будуть точні координати точки F?
Пиу!Пиу!• 04 мая 2025
Ответ дляОмлетик
З´явилися нові подробиці задачі)
У А і С координати з попередньої задачі?
Пиу!Пиу!• 04 мая 2025
Ответ дляОмлетик
З´явилися нові подробиці задачі)
Давайте вже все завдання повністю, щоб не плутатись.
Омлетик
• 04 мая 2025
Ответ дляПиу!Пиу!
Так, те саме.
Пиу!Пиу!• 04 мая 2025
Ответ дляОмлетик
Так, те саме.
Ви робите креслення чи це реальна математична задача? Бо навіть координати т.Е виходять вже іраціональні.
Омлетик
• 04 мая 2025
Ответ дляПиу!Пиу!
Наскільки я розумію, то логіка така, що потрібно застосовувати формулу координат точок кола, в якому відомий радіус -такі довгі квадратні рівняння. І це скомпонувати з отим першим рівнянням прямої, які ми вже знайшли.
Омлетик
• 04 мая 2025
Ответ дляПиу!Пиу!
Але логіка саме така , правильно? Шукати Е, а потім на основі уже цих приблизних координат з коренями , шукати F?
Якщо розв´язувати саме як реальну задачу?
Нема ж інших простіших шляхів?
Пиу!Пиу!• 04 мая 2025
Ответ дляОмлетик
Нема ж інших простіших шляхів?
В реальній задачі є місце приблизним значенням, там легше.
От координати точки Е.
Пиу!Пиу!• 04 мая 2025
Вам ще знадобиться формула відстані між двома точками. Корінь з (х1-х2)²+(y1-y2)² і це має дорівнювати 8 у вашому випадку, бо коло з радіусом 8.
І це взагалі-то легкий метод :)))
Омлетик
• 04 мая 2025
Ответ дляПиу!Пиу!
І це взагалі-то легкий метод :)))
Дякую!
Нам виявився не дуже легкий - півдня пішло на обдумування :))
Ще раз дякую за допомогу!
дамаАмстердама• 04 мая 2025
Ответ дляПиу!Пиу!
Це алгебра 7й клас
Ну, це елементи аналітичної геометрії. Все вірно. Є написана, є аналітична
Омлетик
• 04 мая 2025
Ответ длядамаАмстердама
А написана - це значить просто по малюнку визначити, приблизно?