Сунуся в чужі справи• 09 мая 2025

А чого 9 травня не святкували ті, хто воював?

Багато читаю такого. І від своїх рідних чула, що дідусі, які воювали - не святкували 9 травня. І не любили говорити про це і про війну взагалі. Тільки ті, хто в тилу був, ті з радістю брали участь у всіляких заходах. Чому так?
Поддакиваю иногДА• 09 мая 2025
Мої діди ’святкували’, але більше напивалися і нічого не розказували. Тобто святкували, що жах закінчився, не більше.
Та легко!• 09 мая 2025
Мой выживший дед никогда не праздновал и не рассказывал про войну.
Только если выпивал и мы внуки его начинали спрашивать про войну, он плакал, рассказывал какие города прошел и нас обнимал крепко. Но без подробностей.

Фильмы советские о войне ненавидел. Говорил, что всё не так было, как там снято.
Щас ухожу• 09 мая 2025
Ответ дляСнежнакомка
Він далеко жив, але знаю що готували обід, односельчани приходили, він єдиний з села хто повернувся з війни((.Це не прям святкування.
ну вот.. уже ближе..значит не святкував, но памятав....
Remensa• 09 мая 2025
Ответ дляСунуся в чужі справи
А якщо неанонімно, то вам полегшає? Вам щось дасть мій нік?)) Люди вже чокнулись на цій Порадниці
То в чому проблема писати відкрито?
автор Сунуся в чужі справи • 09 мая 2025
Ответ дляУпругая попка
Вам менше 20 років чи Ви не памʼятаєте, як відзначали 9 травня?
Пам´ятаю. А до чого тут моє питання?
КокошинЭль• 09 мая 2025
За роки Другої світової загинуло від 70 до 80 млн осіб (близько 3% тодішнього населення планети), дві третини з яких — цивільні особи.
Сукупні демографічні втрати українців і громадян Української РСР упродовж 1939−1945 років сучасні українські історики оцінюють у 8−10 млн осіб.

Святкувати це може тільки повний психопат. День памʼяті загиблих більш доречний
Снежнакомка• 09 мая 2025
Ответ дляЩас ухожу
В кожного своє поняття святкування. В нього воно було таке
Ответ дляRemensa
То в чому проблема писати відкрито?
Щоб тоді ви рились в моїх темах, скрінили і підтасовували коли вам треба буде. Знаю вашу братію, трохи здвинуті на цьому форумі люди.
Оч@ров@Шк@• 09 мая 2025
мой дедушка учасник боевых действий. праздновал всегда
Рожева юбка• 09 мая 2025
Ответ дляСунуся в чужі справи
Удалено администрацией...
Remensa• 09 мая 2025
Ответ дляСунуся в чужі справи
Чого всіх по собі судите?
Катастрофа• 09 мая 2025
Ответ дляСунуся в чужі справи
Ну ось у цій темі відписались люди, діди яких воювали всю війну і відмічали свято.
Мій говорив, що нічого святкувати було.
Командування було не грамотне, людей кидали на убой, в Україні було таке, що за совєти взагалі не всі хотіли воювати. З фашистами так, але не за союз.
Що надивились такого, що жах, і не тільки збору німців.
Що коли йшли на Берлін, то за своїх було соромно. А те, що творили в Німеччині гидко згадувати.
Тому святом це не було. В цей день поминав товаришів, які загинули.
Ответ дляРожева юбка
Удалено администрацией...
Рожева юбка• 09 мая 2025
Ответ дляСунуся в чужі справи
Удалено администрацией...
Ответ дляРожева юбка
Удалено администрацией...
Я пані прохана...• 09 мая 2025
Мій прадідусь воював, побратим його пораненого кинув на полі бою, він попав в концтабір. Розповідати про це геть не любив, але фронтові сто грам 9 травня завжди пив в сльозах. Щоб прям святкувати, то ні. Розповідав, як діти кидали їм через паркан табору мерзлий бурячок, який попадав в вигрібну яму, а вони за нього билися, обтирали і їли. Я була маленька, гризла печиво в калясці, воно кришилось і падало на підлогу. Дідусь це підбирав з підлоги, не міг терпіти, коли щось їстівне падає, чи викидається.
Садоводница• 09 мая 2025
И тогда и сейчас одинаково. Диванные тыловые вояки до последнего, до кордонив.
Забула що?• 09 мая 2025
Ответ дляOrganic
что вы несёте за бред........
Це правда. 9 травня не був святковим днем до 1965 року. Не було до цього ніяких святкувань.
Ні грама• 09 мая 2025
у мене прадідусі воювали, чоловіка дідусь, всіх завжди вітали, світкували, на парад ходили. зараз залишилася моя бабуся, їй 90 буде років, вітаємо
Ухахайкина• 09 мая 2025
Почему не отмечали? Отмечали. У меня дед воевал, обе бабушки были участниками. На 9 мая всегда 100 грамм выпивали, чтоб помянуть погибших. На этом и все. Естественно, никогда не устраивали песни-пляски. И да, дед никогда ничего не рассказывал. Бабушка только рассказывала как укрывали еврейскую семью, и как после войны общались. Ну и про голод немного.
Дама с заначкой• 09 мая 2025
Ответ дляРожева юбка
Мой покойный дедушка попал в штрафбат за то , что оказался в окружении . Выжил один из батальона , чудом . Как думаете , почему он не любил говорить про войну и не праздновал 9 мая ?
І в мого дідуся те саме було. Попав в оточення. Слідчі тягали-допитували. Зрештою відпустили, але жодного запису не мав, що воював, ветераном не вважався, пільг не мав. Був психологічно надломленим через це... Звісно, ніколи не святкував
Паратруперсупер• 09 мая 2025
Мои всегда праздновали
Банка з медом• 09 мая 2025
У нас никто не вернулся,поэтому не праздновали.Единственное,у меня был подружка Серёжка,он на 9 мая покупал гвоздики и на площади поздравлял остатки ветеранов.Я участвовала с ним один раз.Сейчас,наверное,и поздравлять некого(
Ухахайкина• 09 мая 2025
Думаю, что нынешнюю войну пережившие будут ’отмечать’ так же как и наши предки - вспомнили, всплакнули, помянули и на этом все. Нет повода для радости, как бы не закончилась война.
іронічна антитеза• 09 мая 2025
а что там праздновать?? выжили и слава богу. Прадеда мужа, погнали через поле, которое обстреливают, что то там доставить и пофиг что не добежит, чудом выжил, пуля щеку зацепила. Нечего там праздновать. Помянуть только погибших
іронічна антитеза• 09 мая 2025
Ответ дляУхахайкина
плюсуюсь. Я вообще не понимаю, как можно праздновать день победы. Сесть, вспомнить сколько ужаса пережили и выпить рюмочку за погибших
Из Виа-гры• 09 мая 2025
Я думаю, это праздник для тех, кто не участвовал и не пострадал. Не так все однозначно, как преподносила советская пропаганда. Много ужасов и несправедливости. Хорошо, что закончилось, но гордиться нечем
Злюсь до кипіння• 09 мая 2025
Сколько можно одно и то же мусолить
Як ухурделю• 09 мая 2025
Дед любил 9 мая, потому что вся семья - дети, внуки собирались вместе. Но про войну ничего не рассказывал и наотрез отказывался надевать пиджак с орденами. Прошел всю войну до Кракова, остался без ноги
Мішечок щастя• 09 мая 2025
Не святкуємо. Але сьогодні розповідаю своєму сину про його прадідуся, мого дідуся, який воював у 17 років.
А також згадуємо про прабабусю, яка зустріла Перемогу на відбудові ДніпроГЕСу. Це історія і пам´ять моєї сім´ї і її не переписати!!!