Котомафия• Изменено 13 мая 2025

Будинок на 2 сімʼї. Доведеться розлучатись

Ми з чоловіком квартиру орендуємо і останні роки збираємо гроші щоб купити власний будинок (Київ). Разом 12 років.
Його батьки планують виїжджати з прифронтової області, теж мають кошти на покупку житла і розглядають лише один варіант - скинутись грошима і купити великий будинок на 2 сімʼї (навіть якщо з різними входами, мені від того не легше). Дітей у нас нема, вони теж ще не старі люди, догляду не потребують.

Я категорично проти, бо якщо вже так купимо - то це надовго, гроші всі потратимо, а повноцінного власного будинку виходить так і не матимемо.
Розумію, що дорослим людям жити настільки близько з батьками (неважливо з його чи з своїми) комфортно не буде.

Чоловік тільки за ідею спільного житла. Нічого поганого в цьому не бачить (або ще не розуміє можливих наслідків).
На компроміс ніхто з нас не хоче йти.

Виходить, що якщо категорично ’рубанути з плеча’ - то варіант у мене тільки один: забрати свою половину накопичених коштів і іти своєю дорогою, а його залишити жити з батьками. Бо навіть варіант залишитись нам на зйомі, а їм купити своє житло не розглядається.

Які ще аргументи можна навести чоловіку, щоб переконати?
Дадосвидания• 13 мая 2025
В мене так знайомий жив з дружиною. У них були якісь непорозуміння, сварки, так свекруха слухала через стінку та бігла виручати сина кожен раз, як чула крики. Або до невістки знайомі приходили, а свекруха виглядала, а потім синові розказувала плітки-нісенітниці. Розлучилися через декілька років через це.
Байрактара• 13 мая 2025
По итогам темы напришивается один вывод: вообще не иметь совместного жилья с мужем, а лучше вообще что бы муж приживалкой был. Так на пороге твоей квартиры не появится нежеланная родня мужа и его идеи о ее подселении: просто говоришь нет, а если не доходит грубо шлешь на*уй.
И уж тем более не иметь совместного жилья с мужем и его родителями, откуда они втроем в случае чего твою четверть выдавят без сожалений. Сестра имела такую неосторожность, получая квартиру доя увеличения площади вписали его родителей, теперь чуть чего - у нас доля и ее мы подарим другому сыну.
Майор Медуза• 13 мая 2025
Ответ дляCopy-Paste
Зачем? Ребенок в 11 может сам ходить, даже если не сам есть множество других вариантов.
От такси, до няни.
Ну це зараз в 10 років я згодна, що він може сам. Тому я тільки зайнялася пошуком роботи. А до10 як? Приватний сектор, 2 км до школи, переходить трасу
Омлетик• 13 мая 2025
Дуплексы бывают вполне нормальные. Такие плохие родители? Границ не признают и будут тусить у вас?

Если нормальные адекватные родители, то страшного особо ничего не вижу. Но если доставучие, то реально развод приятнее
Copy-Paste• 13 мая 2025
Ответ дляМайор Медуза
Договаривайтесь с соседями, родителями в школе, вызываете такси, нанимает няню. Вариантов множество
МУСЯкомарова• 13 мая 2025
Ответ дляХомо_сапиенс
але зауважте що ви зараз натягуєте на всіх батьків світу характер своїх ’класичних совєтських’ батьків. А якщо батьки самі люблять подорожувати, довго спати, свекруха модниця яка купляє собі дофіга шмоття, і не сильно переймається побутом , і такого ж повно
В мене була адекватна свекруха, займалась своїм життям, все ок, в 60 років в неї клему схоже в голові зірвало і почалось - «ой, а я хочу з онуками займатись» - а онукам на хвилиночку вже 13 і 15, їм та бабуся, з якою ніякого звʼязку емоційного немає, бо всі ж жили своїм життям - памʼятаємо про це, не треба від слова взагалі, на сімейних святах бачаться, трохи поспілкуються - та й все. Починає їм мозок виносити, при тому не будувати стосунки, а саме виховувати, ще й чоловіку мізки колупає - яких ми невихованих дітей виростили, до бабусі ніякого пієтету. Чоловіку теж мозок виносить, купа претензій. Питання «а що ви їли?» «а де ви були?», «а що ви готуєте?», «а які сьогодні оцінки діти зі школи принесли?». Коли чоловік розповідає, що до нас друзі в гості приходили - ображається, бо її не покликали, бо вона теж хотіла з нашими друзями спілкуватись
Люди з віком міняються і частіше за все не в кращу сторону. 10 років назад я тут писала про те, що в мене ідеальна свекруха. Тому для мене - окремо і тільки окремо. Можна поруч, щоб зручно було допомагати, але не ближче ніж 5-10 хвилин пішки
Галябалована• 13 мая 2025
У цьому немає фінансової вигоди, а гемору більше. Моя свекруха також таке пропонувала, чоловік вухами хлопав, поки я не розповіла йому про всі мінуси такого життя. У нас ще й його батьки неврівноважені, у них сварки іноді до бійок доходять. Хай гребуться в цьому самі. Ми вже й так 22 роки залучені у їхні сварки так чи інакше. Авторко, плачтесь, що вам буде з ними важко, якщо чоловік такий чуттєвий, може, й вас пожаліє.
Гопница-Советчица• 13 мая 2025
Будинок на два ходи , з окремими дворами.
Майор Медуза• 13 мая 2025
Ответ дляCopy-Paste
Я обрала варіант сама це робити. Що поганого?
Ви зараз за що мене вичитувать намагаєтесь?
Здається, втрачена нитка діалогу.
Питання було чи варто жити з батьками, щоб помагали з дітьми. Так от я розказала свою історію, що мені це не допомогло. В усіх інших питаннях мене ніяк не напрягає сусідство
Анти-анонім• 13 мая 2025
Ответ дляВишня на торті
Чужі
Добре що синочку народили і виростили і мабуть непоганого - можна в чужими назвати
Виростили і що? це для нього вони рідні ,а для дружини це батьки чоловіка а не любі люди
Prervana• 13 мая 2025
Предлагайте аренду такого дома на двоих. Под любыми предлогами отказывайтесь от покупки (не тот вид из окна, не на ту сторону света спальня, маленький двор, четная сторона улицы, ну придумывайте что-то в общем), а тем временем показывайте мужу все прелести жизни с родителями. Он через пару месяцев сам взвоет и не захочет такой дом напополам покупать
Донька подруги• 13 мая 2025
Ответ дляЗакуйовджена життям
Приклад з моєї сім´ї:
1. Одні завели величезну собацюру. Прив´язали з боку вікон інших, бо в себе мають квітник під вікнами. Прибирати за нею ліньки.
2. Не можуть поділити місце під грядки - бур´ян на півдвору.
3. До однієї хазяйки приїзжає знайомий допомагати з дрібним ремонтом. Інша категорично не сприймає ’чужого мужика у дворі’.

Я цей список безкінченно можу писати.
Ну так хто вам винуватий, шо порядок не підтримує ніхто. Просто такі люди.
ТочноБудет• 13 мая 2025
Скільки років батькам? Який бюджет є в кожної родини? До чоловіка я б радила апелювати в першу чергу незручностями для батьків. Наприклад, свекруха захочеться власної кухні й господарства. Як будуть малі діти, то для старших буде важко. Також спробуйте підшукати і з´їздити на перегляд опцій, де є два будинки неподалік. Або ж таунхаузи в одному містечку. В вашій ситуаціх м´який вплив найкращий варіант щоб ’повільно приготувати думку’ чоловіка у вашому форматі.
Щє як варіант, якщо маєте достатні нерви, забрати батьків вже зараз до покупки і разом тестово пожити. Можливо, це буде холодним душем для чоловіка, або ж ви побачите зо варіант не такий вже й поганий.
Замулена ріка• 13 мая 2025
Вы уже допускайте развод из-за такой фигни, а если купите дом на две семьи, то как потом, если что делить имущество? Если родители не захотят выезжать из своей половины и продавать весь дом? Если у мужа не будет денег вам выплотить половину вашей части дома? В это всё скорее всего так и будет. Это вы становитесь все заложниками друг друга.
Королева ганделику• 13 мая 2025
Ответ дляКотомафия
у нас вони нейтральні, бо бачимось дуже рідко
Оце в мене такі були, до того, поки не з´їхались із-за війни в одну хату. За 3 місяці розсварились вщент.
Донька подруги• 13 мая 2025
Ответ дляХомо_сапиенс
Коли чужі люди то трохи інше. А тут наприклад вийшла ти на подвір´я кави попити а свекруха садить квіти, чи порається по подвір´ю видно що втомилася бо вік же. Ви звичайно можете сказати ну то й що, а багато кому сидіти далі пити каву дивлячись як мама чоловіка корячиться, таке собі. Це тпеба бути геть пофігісткою, не кожен на таке здатен. Або ви сім´єю затіяли шашлики чи барбекю, і не позвати батьків які ходять мимо - таке собі. А відтак подібні дозвілля - тільки з батьками, молодіжною компанією не получиться.
Це да
Королева ганделику• 13 мая 2025
Ответ дляЗакуйовджена життям
Приклад з моєї сім´ї:

Я цей список безкінченно можу писати.
Кайдашева сім´я, класика укрліту і нашого неінстаграмного життя
Тоскующая• 13 мая 2025
Ответ дляСиреневая цапля
А як раніше їв у мами? Він же виріс на тих блюдах.
Ну вот уже не ест,говорит,что плохо ему от той еды.Привык к диетическому и безвкусному,а там жир по локтям течет и все пережаренное до черноты.Там фритюрница стоит прямо возле стола,практически не выключается.
Замріяна• 13 мая 2025
Капец. Тут вопрос нужно ставить ребром. Мы в свое время поселились в 2х минутах ходьбы от свекров. Муж бегал каждый день по несколько раз- купи хлеб, поменяй батарейку в пульте, принеси, унеси, подай. Дошло до того, что свекровь говорит: сынок приди ко мне поночуй, у меня давление поднялось я хочу чтобы ты рядом был и смотрел за мной. У нее на то время муж рядом был и все норм со здоровьем! Этот треш только с войной прекратился, когда мы переехали.
Copy-Paste• 13 мая 2025
Ответ дляМайор Медуза
Здається, втрачена нитка діалогу.
Возвращаемся к моему первому комментарии, вы просто не хотели из декрета выходить
Тоскующая• 13 мая 2025
Ответ дляМайор Медуза
Здається, втрачена нитка діалогу.
Я с соседкой договорилась так забирать со школы ребенка,и в один прекрасный день она не забрала и даже не сочла нужным мне позвонить и сказать,это было 20 лет назад и мобильные были далеко не у всех детей и даже учителей.Так учительница еще бегала искала номер у секретаря домашний и звонила мне.И я сломя голову бежала со вторым маленьким с коляской в школу.С тех пор только сами забирали и отводили.
Таракашечка• 13 мая 2025
Автор, ни в коем случае. Нам досталось в наследство два таких дома на нескольких хозяев. Мы даже в наследство не вступали. Там куча проблем, начиная от узаконивания всего или каких-то изменений (упирается рогом второй владелец - и все) до продажи (в своем уме никто такое не купит за нормальные деньги).
Таракашечка• 13 мая 2025
Ответ дляЗамріяна
Хорошо жить по соседству только в одном случае - когда старики уже не в себе и за ними нужен уход. И тогда удобно, рядом, они как бы под присмотром будут, но не у тебя в комнате чудить.
Полюю на дрони• 13 мая 2025
Ответ дляКотомафия
так в тому то і справа, що чоловіка вибір - робити як вони хочуть. І я в цій ситуації одна проти трьох
Запросіть батьків пожити у вас з чоловіком, поки шукаєте будинок
Чоловік наочно побачить ’що не так’ з ідеєю про спільний будинок
ШобВам_КакНам• 13 мая 2025
Ответ дляКотомафия
Авторе, я Вас розумію, правда.

У мене чудові стосунки зі свекрухою, але часто підбішує, що чоловік постійно рветься до їх дому.
Але, відверто, якби у мене були такі батьки, можливо б і я робила так само.

По темі.
Я жила зі свекрами майже місяць на початку вторгнення.
Тоді зрозуміла, що навіть при шикарних стосунках зі свекрухою, поруч зі свекром не жила би.

Питання. Чи настільки Ви кохаєте свого чоловіка, щоб якийсь час жити поруч з його батьками?
Я б обговорила всі варіанти і ваші спільні дії.
І тоді б приймала рішення.

В пріорітеті Ви маєте бути одне у одного, а не Ваші батьки чи діти.
Якщо це розуміє не кожен...
А я с Рио-де-Житомира!• 13 мая 2025
Ответ дляКопуша
ВСЕ, от ВСЕ що ви написали, всі ці мінуси - це проблеми з адекватністю. Адекватні так себе не поводять.
Вам таки не пощастило з родиною, здається, як такі приклади наводите.
Не всем везет как вам .
А я с Рио-де-Житомира!• 13 мая 2025
Ответ дляКопуша
Так а після ПЕРШОГО ж разу поговорити з свекрами і окреслити кордони можна ж було? Ну як наївняки і самі не розуміють?
Выі такая наивная . У меня не свекры , а родители могли сюрпризом рано утром приехать . Сплю или собираюсь на работу - а они тут как тут . Или вечер , я принимаю душ - открывают дверь своим ключом , входят .... Я так раз отцу чуть между ушей с перепугу разводным ключом советского производства не увалила . Зачем они это делали , на чем меня хотели поймать - для меня загадка . Разговаривать было бесполезно . И это мне было не 16 , была замужем , родила , развелась ... Еле отвадила через скандалы . Поменяла замки , ключей не дала - обид было .... Полгода со мной не разговаривали .
Пиши-пропало• 13 мая 2025
Ответ дляМайор Медуза
Це точно. Я тоже в молодості наівно так думала що якщо в 2 половині дому батьки і обоє не працюють і на частковому утриманні свого сиеа, то я швидко двох підряд рожу і вискочу з декрету і далі буду квр´єру будувати. Але реальність мене носом тикнула. Вже одинадцять років дома, ніяк не виберусь. То одні, то інші обставини. По факту і зі школи нема кому забрати ввечері в другу зміну, і в басейн зводити і на англійську.
Швидко мене на місце поставили і розказали хто кому що винен
Те кто нуждается в работе не идут отмазки что у ребенка басейн
Пиши-пропало• 13 мая 2025
’Я обрала варіант сама це робити’ - ну от так і є.
Але ж вибір у вас був, не у всіх дітьми займаються бабусі, не у всіх є басейн, не у всіх англійська оффлайн, але ж працює переважна більшість мам.
Пиши-пропало• 13 мая 2025
Мій чоловік у відповіді за свою мати, хоча вона народжувала 2х дітей, але ж так вже сталося. Так от всім нам було б зручніше, якби вона жила поруч отаким чином. А так - вона далеко, щось не так - чоловік швидко не приїде, та і планово не наїздишся.