КротоТо• 22 июня в 12:55

Як лікар має пояснити вам, та вашим близьким, що ви вмираєте

У пацієнтки — онкологічне захворювання з метастазами в кістки та головний мозок. Вона отримала паліативну хіміо- та радіотерапію. Госпіталізація була зумовлена підвищенням температури тіла та запальних показників. Призначений антибіотик не дав ефекту, що лише підтвердило прогресування основного процесу.

Водночас призначення гормональної терапії дало короткочасне покращення загального стану та аналізів. Увесь час як пацієнтці, так і родині пояснювалося, що йдеться про генералізовану стадію онкологічного процесу, що гормональна терапія — лише тимчасовий засіб, і надалі можливе тільки симптоматичне лікування.

Попри це, з нашого боку неодноразово стикалися з нерозумінням ситуації: від нас вимагали переведення в інфекційне відділення, хоч клінічна картина не відповідала інфекції, а перебіг був типовим для термінальної стадії онкозахворювання.

Після виписки, через спільних знайомих, ми дізналися, що в родинному колі розповсюджується думка, ніби ми не змогли встановити діагноз і що “людина набрякає з невідомої причини”.

Я розумію, що прийняти реальність тяжкого діагнозу — дуже важко. Але як лікар я зобов’язана чесно і професійно доносити суть: на жаль, ідеться про термінальний стан, і ми зробили все можливе в межах паліативного підходу. Необхідно змінити фокус з пошуку лікування на якість життя пацієнтки в її останній період. Продовження обстежень або дорогих процедур лише створить зайві страждання та хибні надії.

як ви вважаєте, як мав би діяти лікар у цій ситуації? Казати правду чи підживлювати ілюзії? Продовжувати втручання, які нічого не змінять, чи гідно супроводжувати людину до кінця?
палка-копалка• 22 июня в 13:22
Ответ дляКротоТо
Лікарська етика не забороняє мені чесно сказати, що я не можу вилікувати людину.

Мене більше турбує інше: коли від мене вимагають подальших обстежень, які клінічно не обґрунтовані і не відповідають реальному стану пацієнта.
Тоді виникає внутрішній конфлікт: чи піддаватись тиску родини, “дообстежувати”, “пробувати ще щось”, навіть розуміючи, що це не змінить результату — чи мати мужність сказати “стоп”
вы молодой онколог или химиотерапевт? я прошла лечение и к сожалению многих с кем познакомилась в этом не простом процессе больше нет...но никто не говорил им стоп!!! они делали очень много пока были силы ходить! скажете стоп - когда ваш больной уже не будет вставать и перестанет есть и говорить
Миззери• 22 июня в 13:22
Ответ дляЧумацький Шлях
Если родные готовы платить за дальнейшее обследование и лекарства, то почему нет?
Они просто хотят быть уверены, что сделали все, что смогли.
Потом им легче будет пережить смерть близкого человека. Если оставить все как есть-они будут винить себя и казнить, что вот, надо было настоять, надо было сделать то и то, и, может, спасли бы.
Назначая обследования и лечение безнадёжно больному человеку, Вы помогаете не пациентке, а её близким, которым ещё жить после её ухода.
Родные , а больному каково ? Термальная стадия а его таскают по больницам , человеку покой нужен в последние дни максимальный
Кондуктор трамвая• 22 июня в 13:24
Ответ дляМиззери
Должен говорить правду
Сама недавно проходила через такое с подругой
Но скажем так врачи ошибаются , ей 3 года ставили вирусный энцефалит при начале лимфомы
Несколько разных врачей независимо поставили энцефалит и не установили лимфому ?
ПлакалаВАвто• 22 июня в 13:24
Ответ дляАлина-1240
Вы наивны))оочень
Вы знаете случаи восстановления органов, пораженных метастазами?
Алина-1240• 22 июня в 13:25
Ответ дляПлакалаВАвто
Я видела пару случаев, которые меня очень поразили.с тех пор поняла, у человека нет функции бога, и ему не ведомо даже 1%...увы
Миззери• 22 июня в 13:25
Ответ дляДавно без алко
Які в неї були скарги?
Симптомы изначальные головокружения, двоилось в глазах , провалы в памяти
4 раза делали мрт мозга , 2 с контрастом
Простите за грубость но один дебил врач поставил энцефалит и все по умолчанию повторяли за ним
Вот летом опять энцефалит и ляляля все стандартно , осенью когда я приехала уже и делали снова МРТ и онкоскрининг там опухоль огромная

Я нашла ее снимок мрт 22 года и сгрузила в гпт чат , о ела убедится была ли травма головы , ии написал что травмы не было но похоже на самое начало лимфомы !!!
Человек ты вылечился успешно если бы диагноз эти мудни нормально поставили
Миззери• 22 июня в 13:26
Ответ дляКондуктор трамвая
Да, я так понимаю она носила прошлые выписки где было написано энцефалит и следующие тоже ставили тот же диагноз
Это не энцефалит был 100 процентов
ПлакалаВАвто• 22 июня в 13:27
Ответ дляАлина-1240
Вы онколог?
Кондуктор трамвая• 22 июня в 13:28
Ответ дляМиззери
Это не энцефалит был 100 процентов
Это говорит о непрофессионализме и незаинтересованности врачей .
Это было в Запорожье ?
Чумацький Шлях• 22 июня в 13:29
Ответ дляМиззери
Ну так в этой конкретной семье, наверное ж, и сам больной этого хочет.
Миззери• 22 июня в 13:30
Ответ дляЧумацький Шлях
Ну вот это самое важное
Мы честно говоря таскали ее чуть ли не силой, немного жалею об этом , только зря мучали -но сделали все что могли
Давно без алко• 22 июня в 13:31
Ответ дляМиззери

Висновок тільки 1 - некомпетентність лікарів.
Зараз теж маю проблеми зі здоров´ям - футболять один до одного. Останній імунолог - якщо не зробите аналіз, дає схему лікування на 30 тис. Я аналіз зробила, пропила її лікування 10 днів - набряк всього тіла. Вона подивилася результат аналізу, все своє лікування перекреслила і відправила до інфекціоніста, який мене до неї відправив. 🤦 На мої скарги інфекціоніст сказав, що це в мене просто стрес.
Я вже не знаю куди йти і що роботи :(
Миззери• 22 июня в 13:32
Ответ дляДавно без алко
Я вже не знаю куди йти і що роботи :(
Я вас понимаю , я столько раз сталкивалась с халатностью врачей
И каждую свою ошибку они покрывают -особенность вашего организма такая просто
Чумацький Шлях• 22 июня в 13:33
Ответ дляДавно без алко
Я вже не знаю куди йти і що роботи :(
Я подписана на фэйсбуке на иммунолога.
Мне пока не нужен, но так, на всякий случай)
Отзывы больных просто суперские.
Если хотите, найду его и дам ссылку.
Давно без алко• 22 июня в 13:34
Ответ дляМиззери
Вони не знають на що списати мої скарги.
Вік - 40
Зайвої ваги нема, цукор в нормі, холестерин теж, кардіограма - норма.
Тобто варіанти - жирна/ стара не підходять.
Я б і приватно пішла, та це будуть ті самі лікарі :(
Давно без алко• 22 июня в 13:34
Ответ дляЧумацький Шлях
Я подписана на фэйсбуке на иммунолога.
Отзывы больных просто суперские.
Если хотите, найду его и дам ссылку.
Давайте, дякую
Чумацький Шлях• 22 июня в 13:35
Ответ дляМиззери
Ну вот это самое важное
Ну вот видите, Вы сейчас жалеете, что таскали её, но Ваша совесть спокойна. Вы сами пишете, что Вы сделали все, что могли.
Зачем забирать эту возможность у родных этой пациентки?
Они сами должны пройти этот путь.
Если хотят-пусть борятся до последнего.
Холодная каша• 22 июня в 13:36
Ответ дляКротоТо

А ви сказали родині реальну ситуацію.?
Про те що їх основна задача, це підтримати людини той час, який їй відведено.
Я розумію, що кожен хоче вірити в диво, у всесильність ліків , лікарів , але потрібно прийняти ситуацію, як є.
Значно гірше давати хибну надію і лікувати те, що вже не лікується.
автор КротоТо • 22 июня в 13:37
Ответ дляДжонсонюк
В наших медицинских ВУЗах не учат, как коммуницировать с пациентами?
В наших як раз не вчать. Все додаткове навчання я проходила окремо за свої кошти, але часом це не працює, от і вирішила почути думку песічноі людини
Чумацький Шлях• 22 июня в 13:38
Ответ дляДавно без алко
Давайте, дякую
https://www.facebook.com/immunologmaltsev/
Где-то читала отзывы за него, может в гугле, не помню.
Но все хвалят очень его.
автор КротоТо • 22 июня в 13:40
Ответ дляКудряшка Сью
А вы как бы хотели чтоб поступили с вами или с вашими близкими врачи?
Вот так и действуйте
Так і дію. Я тільки за правду. І якщо людина не має час, я вважаю що вона його повинна прожити без мук і з близькими, якщо звісно хоче.
Давно без алко• 22 июня в 13:40
Ответ дляЧумацький Шлях
Но все хвалят очень его.
Дякую.
Він консультує онлайн?
Миззери• 22 июня в 13:41
Ответ дляДавно без алко
Вік - 40
А какие жалобы ? Мне гпт чат очень помог во многих медицинских моментах
Чумацький Шлях• 22 июня в 13:41
Ответ дляДавно без алко
Дякую.
Він консультує онлайн?
Вроде бы да. Но это не точно.
Напишите ему, спросите.
Чумацький Шлях• 22 июня в 13:43
Ответ дляКротоТо
Так а что сама пациентка?
Если она тоже не верит в то, что уже конец, и хочет якобы лечиться дальше, то может всё-таки стоит продолжить?
Миззери• 22 июня в 13:44
Ответ дляЧумацький Шлях
Они сами должны пройти этот путь.
Если хотят-пусть борятся до последнего.
Самочувствие больного важнее
Мы потом успокоились (я и еще одна подруга ) мощно было возить на луч в паллеавтильных целях но это чисто мучать , ее на химию возили на каталке уже в лежачем состоянии то это просто таскать
Химия посадила ей сердце и убила печень , плюс человек весь в сыпи был и блевал
Объективно я на гистологии поняла что пиндец, мы ее не спасем , но полгода рыпались
Миззери• 22 июня в 13:44
Ответ дляЧумацький Шлях
Они сами должны пройти этот путь.
Если хотят-пусть борятся до последнего.
Помню как она говорила -отье-сь и дайте спокойно умереть
Это сложный вопрос на самом деле
Давно без алко• 22 июня в 13:44
Ответ дляМиззери
Взагалі втома. Зараз вже ця втома перейшла в безсилля. Трохи низький гемоглобін - 120. Хоча лікарі кажуть норма. За призначенням імунолога пропила герапизин форте 10 днів. Почався набряк всього тіла. Припинила його пити, стан не змінився.
Відправляють на аналізи - глисти і до ендокринолога. Займуся цим з понеділка.
Иванка Бур• 22 июня в 13:45
Ответ дляЧумацький Шлях
Але тим самим шкодять самому хворому.
Родичі переживуть, а людині треба забезпечити достойну смерть без зайвого болю
Редисочка• 22 июня в 13:45
Ответ дляКротоТо

Ви не маєте змогу порадитися з завідуючим відділення чи колегами?