КротоТо• 22 июня 2025
Як лікар має пояснити вам, та вашим близьким, що ви вмираєте
У пацієнтки — онкологічне захворювання з метастазами в кістки та головний мозок. Вона отримала паліативну хіміо- та радіотерапію. Госпіталізація була зумовлена підвищенням температури тіла та запальних показників. Призначений антибіотик не дав ефекту, що лише підтвердило прогресування основного процесу.
Водночас призначення гормональної терапії дало короткочасне покращення загального стану та аналізів. Увесь час як пацієнтці, так і родині пояснювалося, що йдеться про генералізовану стадію онкологічного процесу, що гормональна терапія — лише тимчасовий засіб, і надалі можливе тільки симптоматичне лікування.
Попри це, з нашого боку неодноразово стикалися з нерозумінням ситуації: від нас вимагали переведення в інфекційне відділення, хоч клінічна картина не відповідала інфекції, а перебіг був типовим для термінальної стадії онкозахворювання.
Після виписки, через спільних знайомих, ми дізналися, що в родинному колі розповсюджується думка, ніби ми не змогли встановити діагноз і що “людина набрякає з невідомої причини”.
Я розумію, що прийняти реальність тяжкого діагнозу — дуже важко. Але як лікар я зобов’язана чесно і професійно доносити суть: на жаль, ідеться про термінальний стан, і ми зробили все можливе в межах паліативного підходу. Необхідно змінити фокус з пошуку лікування на якість життя пацієнтки в її останній період. Продовження обстежень або дорогих процедур лише створить зайві страждання та хибні надії.
як ви вважаєте, як мав би діяти лікар у цій ситуації? Казати правду чи підживлювати ілюзії? Продовжувати втручання, які нічого не змінять, чи гідно супроводжувати людину до кінця?
Ответ дляДавно без алко
Взагалі втома. Зараз вже ця втома перейшла в безсилля. Трохи низький гемоглобін - 120. Хоча лікарі кажуть норма. За призначенням імунолога пропила герапизин форте 10 днів. Почався набряк всього тіла. Припинила його пити, стан не змінився.
Відправляють на аналізи - глисти і до ендокринолога. Займуся цим з понеділка.
А на витамин Д сдавали ? Ковидом не болели недавно ?
Чумацький Шлях• 22 июня 2025
Ответ дляИванка Бур
Але тим самим шкодять самому хворому.
Родичі переживуть, а людині треба забезпечити достойну смерть без зайвого болю
Треба.
А если больной сам этого хочет?
Тогда как?
А если больной сам этого хочет?
Тогда как?
Давно без алко• 22 июня 2025
Ответ дляМиззери
Не здавала. Пила до кінця травня 5 тис через день. Тобто з осені до весни п´ю, бо раніше був дефіцит.
На ковід не хворіла.
Иванка Бур• 22 июня 2025
Ответ дляЧумацький Шлях
Треба.
А если больной сам этого хочет?
Тогда как?
А если больной сам этого хочет?
Тогда как?
Якщо хоче сам хворий, то треба. Якщо хочуть родичі, тоді не треба.
Иванка Бур• 22 июня 2025
Ответ дляДавно без алко
На ковід не хворіла.
Бореліоз?
Чумацький Шлях• 22 июня 2025
Ответ дляИванка Бур
Вот и я так думаю.
Иванка Бур• 22 июня 2025
Ответ дляДавно без алко
Укусів кліща не було, як і еритем
Аналізи здавали на бореліоз? Еритеми може не бути, укус можете не помітити
Чумацький Шлях• 22 июня 2025
Ответ дляДавно без алко
Укусів кліща не було, як і еритем
Вам бы невролога ещё хорошего. И пункцию спинного мозга на инфекции у него сделать.
Давно без алко• 22 июня 2025
Ответ дляИванка Бур
Не здавала.
Статус Ква• 22 июня 2025
Ответ дляДжонсонюк
В наших медицинских ВУЗах не учат, как коммуницировать с пациентами?
ні, не навчають, декілька тижнів психології за майже 10 років навчання.
Давно без алко• 22 июня 2025
Ответ дляЧумацький Шлях
Була в минулому році - з його боку все в нормі.
Про таку пункцію мови не було.
Чумацький Шлях• 22 июня 2025
Ответ дляДавно без алко
Про таку пункцію мови не було.
Некоторые инфекции очень сложно диагностируются, и маскируются под другие заболевания, и только пункция может показать. Так могут годами футболить от одного врача к другому.
Но сначала посовейтуйтесь с тем иммунологом. Писали, что он хорошо диагностирует и лечит, тогда как другие врачи точный диагноз не могли поставить.
Давно без алко• 22 июня 2025
Ответ дляИванка Бур
Краще здати. Може, в хронь пішов.
І до цього часу себе ніяк не проявив?
Давно без алко• 22 июня 2025
Ответ дляЧумацький Шлях
Оце в мене щось таке.
КротоТо
• 22 июня 2025
Ответ дляБожий одуванчик
Простите, хочу спросить у Автора, если серьёзный рак, серьёзная стадия, не начальная, имеет ли смысл лечиться, с химией, радиотерапией? Или это только добавит лишних мучений?
Просто лично Ваше мнение, по своему опыту.
Питання не правильне. Є лікувальна хіміо- та радіотерапія. А є паліативна- вона спрямована на полегшення стану пацієнта. Але, на жаль, більшість людей сприймає паліатив як лікування
КротоТо
• 22 июня 2025
Ответ дляНеначасі
Зараз такий підхід, що лікарі кажуть правду. Дивно, що у вас взагалі таке питання виникло.
Я трохи не правильно сформулювала питання, казати правду і відмовляти в дальшому дообстеженні, чи все ж таки тягати ту людину по всіх інстанціях , бо вони так хочуть?
палка-копалка• 22 июня 2025
Ответ дляМиззери
Симптомы изначальные головокружения, двоилось в глазах , провалы в памяти
4 раза делали мрт мозга , 2 с контрастом
Простите за грубость но один дебил врач поставил энцефалит и все по умолчанию повторяли за ним
Вот летом опять энцефалит и ляляля все стандартно , осенью когда я приехала уже и делали снова МРТ и онкоскрининг там опухоль огромная
Я нашла ее снимок мрт 22 года и сгрузила в гпт чат , о ела убедится была ли травма головы , ии написал что травмы не было но похоже на самое начало лимфомы !!!
Человек ты вылечился успешно если бы диагноз эти мудни нормально поставили
извините, конечно...но вероятно не в курсе ,что такое лимфома! Ваша подруга умерла от рака мозга, возникшего после перенесенного энцефалита!
КротоТо
• 22 июня 2025
Ответ дляКондуктор трамвая
Підкажіть, як протокол описує стан, коли пацієнта в термінальному стані відправляють вмирати додому ?
Зазвичай коли з комунікацією все добре, то ми з пацієнтом обговорюємо подальші дії. Я пояснюю, що його може очікувати, як ми можемо вирішити ті чи інші проблеми. І пацієнт сам обирає де буде вмирати-вдома чи в хоспісі.
палка-копалка• 22 июня 2025
Ответ дляКротоТо
Делай, что можешь- а будет, что будет!
палка-копалка• 22 июня 2025
Ответ дляКротоТо
ну и...мне два года назад комиссия выдала бумагу - паллиотив - а по факту - 6 капельниц раз в 21 день
КротоТо
• 22 июня 2025
Ответ дляЧумацький Шлях
Если родные готовы платить за дальнейшее обследование и лекарства, то почему нет?
Они просто хотят быть уверены, что сделали все, что смогли.
Потом им легче будет пережить смерть близкого человека. Если оставить все как есть-они будут винить себя и казнить, что вот, надо было настоять, надо было сделать то и то, и, может, спасли бы.
Назначая обследования и лечение безнадёжно больному человеку, Вы помогаете не пациентке, а её близким, которым ещё жить после её ухода.
І прирікають на муки пацієнта. Не всі ці дообстеження безневинні. Навіть забір крові декілька разів на тиждень вже не дуже легкий. Тим паче в них доволі поганий судинний доступ
палка-копалка• 22 июня 2025
Людям делали по 3-6 операций - убирали метастазы! Цементировали позвонки с трещинами от метастаз и они живут!
Пасти Ла• 22 июня 2025
Ответ дляКротоТо
Лікарська етика не забороняє мені чесно сказати, що я не можу вилікувати людину.
Мене більше турбує інше: коли від мене вимагають подальших обстежень, які клінічно не обґрунтовані і не відповідають реальному стану пацієнта.
Тоді виникає внутрішній конфлікт: чи піддаватись тиску родини, “дообстежувати”, “пробувати ще щось”, навіть розуміючи, що це не змінить результату — чи мати мужність сказати “стоп”
Ви все правильно сделали, как врач вам скажу: у нас полно людей с низким интеллектом, они просто не понимают, что вы им говорите и никогда не поймут, это не ваша вина
Пасти Ла• 22 июня 2025
Ответ дляКротоТо
Вы- врач, вы должны делать то, что должны в силу своих знаний и умений и не идти на поводу у больных или родственников
КротоТо
• 22 июня 2025
Ответ дляХолодная каша
А ви сказали родині реальну ситуацію.?
Про те що їх основна задача, це підтримати людини той час, який їй відведено.
Я розумію, що кожен хоче вірити в диво, у всесильність ліків , лікарів , але потрібно прийняти ситуацію, як є.
Значно гірше давати хибну надію і лікувати те, що вже не лікується.
Так, і отримала негатив у відповідь. Це не новинка, це нормальна реакція. Просто за ці пів місяця таких людей виявилося забагато. Тому і виникло питання.
Пасти Ла• 22 июня 2025
Ответ дляЧумацький Шлях
Ага, а потом эти же родственники подадут в суд на врача за ненужные обследования
КротоТо
• 22 июня 2025
Ответ дляЧумацький Шлях
Так а что сама пациентка?
Если она тоже не верит в то, что уже конец, и хочет якобы лечиться дальше, то может всё-таки стоит продолжить?
Пацієнтка теж хоче лікуватися. Правда від бактерії або паразитів які в ній живуть. Так їй сказав інший лікар.