Мотористка• 05 июля 2025
Який ВУЗ ви б обрали?
Як на вашу думку, який український ВУЗ має вищу якість навчання? Що б ви обрали?
Результат:
вже голосів:
103 (41.87%)
КНУ ім. Т. Шевченка
85 (34.55%)
Києво-Могилянська академія
45 (18.29%)
УКУ
13 (5.28%)
Київська школа економіки
Мотористка
• 05 июля 2025
Ответ дляБутерброд и я
Массачусетский це справді круто!
так, але там навіть американців з їхніми грандами лише близько 12%. Більшість - китайці, індуси. Інші не тягнуть математику.
Аноним_Русалка• 05 июля 2025
Ответ дляSo_so
Однозначно, дочка подруги вот отучилась на экономическом факультете, знаний ноль, сплошная показуха.
Дуже багато гучних заяв про виключну приналежність до «еліти нації»)) і т.д. Навчання спрямоване на самоопрацювання і тупе зазубрювання матеріалу.
Мотористка
• 05 июля 2025
Ответ дляАноним_Русалка
З власного досвіду - тільки не Могилянка)
ого, навіть так? А що там за треш? Я завжди була кращої думки про неї) такий поважний ВУЗ з давньою історією.
СирОжино пирОжино• 05 июля 2025
Ответ дляМотористка
так, це як під час ковіду змешився попит на Богомольця. Така собі перевага)
Ну для тих, хто планує навчатися в Україні - перевага. Більше шансів потрапити в ВУЗ
Сизоока бестія• 05 июля 2025
З тих, що розглядає автор, на сьогоднішній день обрала б УКУ. Маю доньку випускницю цього року, планує якраз на комп´ютерні науки. Конкурсний бал у неї 189 (бо здавала англ мову, а не фізику). Відповідно, останній рік ми з нею перечитали багато. Могилянку і Шевченка відкинули не особливо їх профіль, по Києву розглядали КПІ і КШЕ. КПІ відпало через онлайн навчання (вона з початку ковіду у мене офлайну не бачила, прифронтові території), у КШЕ офлайн, але ще не дуже добре відкатані програми (старша дитина там планувала вчитися свого часу і навіть трохи попрацювала, зіткнулася з бардаком за кулісами). Плюс Київ постійно обстрілюють, гуртожиткам КПІ дісталося, у нас цього і вдома вистачало, то Київ взагалі відпав. Зупинилися тільки на двох варіантах: УКУ і Львівська політехніка. Першим пріорітетом ставитиме політехніку, хоче на штучний інтелект. Другий - УКУ. Чому УКУ не перший - вона у мене людина настрою, хоче вчиться, хоче ні, все робить в останню хвилину, може забути про дедлайн, трохи пофігістка. З УКУ такий номер не пройде, там треба пахати, а як відрахують - буде боляче, для мене контракт там дуже суттєва сума, хоча й доступна. Якби я була у доньці впевнена - був би першим пріорітетом.
Бутерброд и я• 05 июля 2025
Ответ дляМотористка
Так, ось це в УКУ і подобається.
І як вам KSE загалом? Не пошкодували? Як в цілому син оцінює якість навчання, наскільки важко/цікаво, як студентська спільнота? Це ж також важливо.
Якість навчання висока, навчання англійською. Вчитися важко, але цікаво, дають багато фундаментальних речей. Строго контролюється академічна доброчесність - це величезна перевага.
Студентська спільнота - ще не дозріла(слова сина). За студентською спільнотою це в УКУ чи Могилянку.
Мотористка
• 05 июля 2025
Ответ дляPORKA
Це не про комплекс, а про визнання дипломів.
і у мене і в чоловіка українські дипломи, працюємо на відомі американські компанії, до війни можна було легко зробити релокацію. Зараз звісно ні.
Плекаю думи• 05 июля 2025
Ответ дляБутерброд и я
Автор, я однозначно за УКУ. Там студенти розвиваються всебічно, не тільки вчаться. Там є середовище, ви розумієте про що пишу. Але вступні бали мають бути біля 200 на ІТ і ЕПП.
Маю сина студента KSE. Питайте, що цікавить.
Розкажіть про KSE. Дуже схвальні відгуки читаю останнім часом. На яку спеціальність ваш син вчиться? Подобається?
Вообще не факт• 05 июля 2025
Ответ дляМотористка
Тут пишуть про економічний. Я закінчувала природничий, беремо звідти студентів на практику зараз. Я оце хочу знову вертатися до викладання, бо маю купу досвіду цікавого, хотілося б ділитися. То я бачу, що там зараз непогано, вчать нормально, повноцінні польові практики і виїзди є - а це в нашій роботі головне, робота в полі, ручками.
Мотористка
• 05 июля 2025
Ответ дляДобротная
Автор, вибачте, що не по темі, але ж у вас син і кошти я так зрозуміла маєте - нехай вчить англійську щоб в разі чого була можливість хоч і в середній, але європейський ВУЗ вступити. Тому що війна аже 4й рік(
Якщо все буде добре - будете обирати між цими ВУЗами, але чим ближче до 18 дитині, тим вам буде не до цього варіанту.
так, англійську гарно вже знає, вчить з репетитором ще з 4 класу.
Теж так думаю, це план Б, бо хто його знає, що далі буде.
Може навпаки, всі будуть повертатись)
Мотористка
• 05 июля 2025
Ответ дляSo_so
от блин(
цим державним ВУЗам наче пороблено(
Вообще не факт• 05 июля 2025
Ответ дляСизоока бестія
Ґрунтовний підхід у вас. Я колись теж розглядала львівську політехніку для магістерки собі. То
Плекаю думи• 05 июля 2025
Ответ дляАноним_Русалка
А чому? До нас приходять студенти і молоді спеціалісти - то з Могілянки найкращі кандидати завжди. І там очно, на відміну від КНУ, КПІ, де під час війни переважно онлайн.
Вообще не факт• 05 июля 2025
Ответ дляМотористка
от блин(
цим державним ВУЗам наче пороблено(
Раніше Могилянка була автономним вишем, що підпорядковувався кабміну напряму.
Після довгих років боротьби її таки зламали і передали в підпорядкування Міносвіти.
Мотористка
• 05 июля 2025
Ответ длязабиякина
Закінчувала КНЕУ. Спеціальність міжнародні економічні відносини. Маю диплом к.е.н, пишу докторську. Маю декілька монографій. Працювала майже у всіх перелічених вами закладах. В УКУ не працювала, тільки семінари та конференції. З середини враження про вуз не дуже. Виїхали до Польші. У вузи викладати не беруть, і питання навіть не в мові та громадянстві, оскільки маю карту поляка, а в визнанні дипломів. Пробувала також влаштуватися в Англії, закінчила також їхні курси..потрібно ще десь 3 роки витратити життя, щоб мене десь прийняли в освітянське середовище. А так працюю в компанії, але це не те. Донька буде вступати у європейський вуз, туди де зможе попасти на бюджет. Поки зондуємо, вона тільки у 8 клас перейшла
А що саме вам в УКУ не сподобалось?
Якщо займатись науковою діяльністю, то це точно не про Україну( на жаль.
Мотористка
• 05 июля 2025
Ответ дляБутерброд и я
Автор і в УКУ, і в KSE академічна доброчесність головне! Порішати там неможливо, тому їхні дипломи - це про знання!
я цьому дуже рада насправді) так і має бути.
Мотористка
• 05 июля 2025
Ответ дляПуки-куки
Так вас не лякає, що знизять вік мобілізації?
мене лякає війни і мобілізація в принципі.
Мама Чели• 05 июля 2025
Ответ дляБутерброд и я
Так, і є, мій син також в КSE вчиться, то розповідає, що за спимування студента вигнати можуть.
Сизоока бестія• 05 июля 2025
Додам, що вибір університету таки має значення. Моя старша донька вчилася в КНУ (на МЕВ), то коли вона почала на другому-третьому курсі шукати свої перші роботи ще не маючи ніякого досвіду - так співпало, що всюди її питали де саме вчиться, її роботодавці розглядали чомусь тільки студентів з Шеви, Могилянки і КНЕУ, інших відсіювали (мова саме про студентів)
Плекаю думи• 05 июля 2025
Ответ дляСизоока бестія
Де і ким працює?
Бутерброд и я• 05 июля 2025
Ответ дляПлекаю думи
Спеціальність називалася при вступі -ІТ і бізнес-аналітика, зараз це Програмна інженерія. Вчать добре, не навантажують зайвим чи не актуальним.
Викладачі адекватні, це один з важливих критеріїв їх відбору : )
Студентської спільноти, як такої немає.
Кожен сам по собі. Поняття студенської групи теж розмите.
Студентської спільноти, як такої немає.
Тарабарщина• 05 июля 2025
Ответ дляМотористка
конечно. А что какой-то менее престижный ВУЗ вам что-то гарантирует?
Речь не в престижности вуза, а в том, что украинское образование не котируется в Европе, а надеятся найти хорошую работу в Украине, совсем не понимать реалии
Мотористка
• 05 июля 2025
Ответ дляПросто болталка
Ну так і ситуація в освіті за той час може змінитися
А загалом, вчитися поза домом , це дуже сприяє дорослішанню і формуванню нових навичок
Я б таки готувала до вступу за кордон
з приводу закордону - у мене дуже неоднозначне ставлення. Звісно якщо війна продовжиться, то це все змінює.
Але в цілому, в розвинутих країнах ви завжди будете понаїхавшим. У мене брат більше 20 років живе за кордоном, подруга в Канаді, кума в Австрії. Я знаю емігрантске життя зсередини. Тому в свій час для себе цей варіант відкинули. але це було ще до війни.
Вообще не факт• 05 июля 2025
Ответ дляТарабарщина
Могилянськи диплом норм проходить валідацію.
Це до слова.
Мотористка
• 05 июля 2025
Ответ дляСирОжино пирОжино
так, погоджуюсь. Хоча краще б без цього бонуса(
Сизоока бестія• 05 июля 2025
Ответ дляПлекаю думи
Де і ким працює?
Працює в Civitta, старшим аналітиком, починала у них з джуна.
Просто болталка• 05 июля 2025
Ответ дляМотористка
Яка різниця як було до війни?
СирОжино пирОжино• 05 июля 2025
Ответ дляМотористка
Використовуємо можливість яка є зараз
Тим більше змінити ми нічого не можемо
Фіфачка• 05 июля 2025
Ответ дляМотористка
не лучше, средний и даже неплохой ВУЗ где-то в Европе будет проигрывать некоторым из этого перечня. Но вопрос безопасности конечно здесь не учитывает.
Есть всемирный рейтинг ВУЗов.
Тот же шанхайский.
Что-то там украинские ВУЗы даже не в первой сотне))))
Тот же шанхайский.