Мотористка• 05 июля 2025
Який ВУЗ ви б обрали?
Як на вашу думку, який український ВУЗ має вищу якість навчання? Що б ви обрали?
Результат:
вже голосів:
103 (41.87%)
КНУ ім. Т. Шевченка
85 (34.55%)
Києво-Могилянська академія
45 (18.29%)
УКУ
13 (5.28%)
Київська школа економіки
Патриоточка• 05 июля 2025
Ответ дляМотористка
шкода, що так війшло( мені сама атмосфера в УКУ дуже подобається, так там прогресивна молодь. Але я так не навчалась, будучи студенткою, і не мож уявити рівень навантаження.
Вона їхала туди дуже вмотивована, навіть і думки не було, що вона не витягне. Спочатку було як в казці. Але то є досвід і вона не жаліє про це. В неї дуже хороша робота зараз, може вона б там і не працювала, якщо б в УКУ залишилась, бо не було часу. Переїзд в Київ став доленосним. У мене син в тому році теж закінчив університет, пам’ятаю його вступ, але він був на 100% впевнений в ВУЗі і спеціальності, то стояла задача бюджет і не розчаруватися в роботі. Теж він в магістратуру не пішов, рік працює вже, задоволений дуже.
Хай у вас теж все вийде)
СирОжино пирОжино• 05 июля 2025
Ответ дляМотористка
Ще не здавав, цікавлюсь на майбутнє. І просто цікаво на цю тему поговорити. Я все життя навчаюсь, це мій ресурс, сподіваюсь, що ці свої цінності передам дітям)
А який там бал?
Подивіться по рейтингу.
Зараз трохи легше вступити так як багато молоді яка може в них навчатися виїжджає за кордон.
Бутерброд и я• 05 июля 2025
Ответ дляМотористка
ну я бы выбрала Массачусетский технологический, его мы не потянем)
Массачусетский це справді круто!
Прибираю щодня• 05 июля 2025
Ответ дляПотребую апгрейду
Автор, приведу пример из жизни. Один мой одноклассник кое-как закончил Одесскую юрку (киваловскую). Второй с отличием закончил Харьковский универ. Первый работает на жирном месте с откатами и взятках, второй просто юрисконсульт на частном предприятии. Мораль: ВУЗ не играет роли, играют роль связи родителей или хватка самого выпускника.
Вы из 90-тых пишите ? Какие взятки ?
Взятки это рано или поздно - тюрьма, срок, судимость и потеря права занимать подобные должности !
Мотористка
• 05 июля 2025
Ответ дляПросто болталка
В умовах війни - уку
За мирних часів KSE теж розглядала б
Ми в Києві, то KSE видається зручнішим, але тут же не розташування визначальне.
Просто болталка• 05 июля 2025
Ответ дляМотористка
Станом на сьогодні розташування дуже важливе
Але може ви звикли і вам норм
Мотористка
• 05 июля 2025
Ответ дляИдеальная оптимистка
Очевидно, что психология
ні, не психологія. Син таким не цікавиться взагалі. Хоча, враховуючи, скільки я плачу своєму психотерапевту, вони зараз не скаржаться на дохід і завантаженість. Скоріше навпаки)
Мотористка
• 05 июля 2025
Ответ дляАнна_Бель
І кому ваш український д плом потрібен буде. Він навіть в Україні до лампочки. По темі, Уку -шарашка
дозвольте поцікавитись, який ВНЗ ви закінчили?))
І чи закінчили взагалі, чи кому він той диплом треба?))
Мотористка
• 05 июля 2025
Ответ дляPORKA
В чому він буде програвати? В тому, що будь який середній вуз приймається у всьому Євросоюзі, а укр - ні?
у мене немає комплекса меншовартості, і я не вважаю, що все українське за замовчуванням гірше, ніж європейське.
Прибираю щодня• 05 июля 2025
Ответ дляАнна_Бель
Сам диплом нікому не потрібен, потрібні знання і досвід, які без диплому ви ніколи не матимете !
Мотористка
• 05 июля 2025
Ответ дляСирОжино пирОжино
20 годин з 24 в добі перші курси потрібно вчитися
І ’ порішати ’ іспит там нереально
та і слава Богу, що нереально. Бо в моєму ВУЗі деякі іспити можна було виключно ’порішати’, навіть якщо б ти предмет знав краще за самого викладача.
PORKA• 05 июля 2025
Ответ дляМотористка
Це не про комплекс, а про визнання дипломів.
Добротная• 05 июля 2025
Ответ дляМотористка
я там вище написала, що абітурієнт ще замалий, тому тема поговорити на цікаву для мене тему.
Наші державні скоріше так, ніж ні. Але в приватних вже інші підходи.
Автор, вибачте, що не по темі, але ж у вас син і кошти я так зрозуміла маєте - нехай вчить англійську щоб в разі чого була можливість хоч і в середній, але європейський ВУЗ вступити. Тому що війна аже 4й рік(
Якщо все буде добре - будете обирати між цими ВУЗами, але чим ближче до 18 дитині, тим вам буде не до цього варіанту.
Мотористка
• 05 июля 2025
Ответ дляНагайна
А мой сын после английского универа сразу устроился на 3500, сейчас в США получает 13 тыс. Где у нас можно столько получить?)) Айтишники и то меньше и начинают с тех же 1500.
мій не хоче їхати за кордон. Поки що принаймі.
БоХатая• 05 июля 2025
Ответ дляРубаю олівлє
Причём тут гарвард?
Мы про Украину говорим
При том, что ВУЗ имеет значение. Даже в Украине.
Мотористка
• 05 июля 2025
Ответ дляБутерброд и я
Автор, я однозначно за УКУ. Там студенти розвиваються всебічно, не тільки вчаться. Там є середовище, ви розумієте про що пишу. Але вступні бали мають бути біля 200 на ІТ і ЕПП.
Маю сина студента KSE. Питайте, що цікавить.
Так, ось це в УКУ і подобається.
І як вам KSE загалом? Не пошкодували? Як в цілому син оцінює якість навчання, наскільки важко/цікаво, як студентська спільнота? Це ж також важливо.
Вообще не факт• 05 июля 2025
Ответ дляСпасу мир
Ну лично мое мнение только не могилянка
Пафоса много,а толку мало
Ну, звісно))) Ви маєте статистику випускників? Маркарова, Семерак, Дикий - це трохи тих, хто публічний.
Я сама з Могилянки, начальниця з Шеви. Донька попередньої начальниці поступила в УКУ, тож я багато чула від неї і теж склала своє враження.
Всі ці три виші класні, якісні, а в УКУ і Могилі ще й своя прикольна атмосфера.
Пуки-куки• 05 июля 2025
Ответ дляПрибираю щодня
Вы из 90-тых пишите ? Какие взятки ?
Какие 90? Это наша с вами реальность. Посмотрите декларации в общем доступе госслужащих наших.
забиякина• 05 июля 2025
Ответ дляМотористка
Закінчувала КНЕУ. Спеціальність міжнародні економічні відносини. Маю диплом к.е.н, пишу докторську. Маю декілька монографій. Працювала майже у всіх перелічених вами закладах. В УКУ не працювала, тільки семінари та конференції. З середини враження про вуз не дуже. Виїхали до Польші. У вузи викладати не беруть, і питання навіть не в мові та громадянстві, оскільки маю карту поляка, а в визнанні дипломів. Пробувала також влаштуватися в Англії, закінчила також їхні курси..потрібно ще десь 3 роки витратити життя, щоб мене десь прийняли в освітянське середовище. А так працюю в компанії, але це не те. Донька буде вступати у європейський вуз, туди де зможе попасти на бюджет. Поки зондуємо, вона тільки у 8 клас перейшла
Вообще не факт• 05 июля 2025
Ответ дляМотористка
ні у мене, ні в чоловіка не було впливових батьків і зв´язків. Я навчалась на бюджеті в ненайкращому київському ВУЗі, чоловік в кращому, але за спеціальністю не працює.
На кар´єру не жаліємось.
Проте, я вчилась в дуже гарній гімназії, яка в ті часи ще ’виховувала’ і прививала цінності навчання, освіти, саморозвитку. Ось це і сформувало моє прагнення поглиблювати свої знання, професійно зростати, і навіть не найкращий ВУЗ це не зіпсував)
Тому я вважаю, що якісна освіта важлива і багато на що впливає. Це певне культурне середовище, і бажано, щоб воно відповідало певним цінностям. В УКУ це є, в інших - поки не маю досвіду. Тому і створила опитування.
На кар´єру не жаліємось.
Ви все правильно розумієте. Я думаю так само
Бутерброд и я• 05 июля 2025
Ответ дляМотористка
Автор і в УКУ, і в KSE академічна доброчесність головне! Порішати там неможливо, тому їхні дипломи - це про знання!
Пуки-куки• 05 июля 2025
Ответ дляМотористка
Так вас не лякає, що знизять вік мобілізації?
Аноним_Русалка• 05 июля 2025
Ответ дляSo_so
Однозначно, дочка подруги вот отучилась на экономическом факультете, знаний ноль, сплошная показуха.
Моя успішно закінчила перший курс і покинула. Втратили бюджетне місце, але… Суцільне розчарування(
Мотористка
• 05 июля 2025
Ответ дляПатриоточка
Хай у вас теж все вийде)
дуже дякую! Я насправді також сумніваюсь з приводу наванатження, син здібний, легко все схоплює, але ледачий(( йому все лекко дається, то він і не париться. Але трохи складність збільшується і він ’та все, не дуже і хотілось’, потім збирається-розбирається і вирішує.
Але не є таким старанним, в´їдливим учнем. Я такою була, а він зовсім інший, він як чоловік - розслаблений, ні так ні))
Мотористка
• 05 июля 2025
Ответ дляПросто болталка
Але може ви звикли і вам норм
та не думаю, що до такого можна звикнути, але мабуть що так. Але ж встипати не цього року, то я дуже сподіваюсь, що до того часу війна закінчиться.
Пуки-куки• 05 июля 2025
Ответ дляАноним_Русалка
Розчарування в могилянці?
Мотористка
• 05 июля 2025
Ответ дляСирОжино пирОжино
Подивіться по рейтингу.
так, це як під час ковіду змешився попит на Богомольця. Така собі перевага)
Просто болталка• 05 июля 2025
Ответ дляМотористка
Ну так і ситуація в освіті за той час може змінитися
А загалом, вчитися поза домом , це дуже сприяє дорослішанню і формуванню нових навичок
Я б таки готувала до вступу за кордон