Мотористка• 05 июля 2025

Який ВУЗ ви б обрали?

Як на вашу думку, який український ВУЗ має вищу якість навчання? Що б ви обрали?
Результат:
вже голосів: 246
103 (41.87%) КНУ ім. Т. Шевченка
85 (34.55%) Києво-Могилянська академія
45 (18.29%) УКУ
13 (5.28%) Київська школа економіки
автор Мотористка • 05 июля 2025
Ответ дляПотребую апгрейду
Автор, приведу пример из жизни. Один мой одноклассник кое-как закончил Одесскую юрку (киваловскую). Второй с отличием закончил Харьковский универ. Первый работает на жирном месте с откатами и взятках, второй просто юрисконсульт на частном предприятии. Мораль: ВУЗ не играет роли, играют роль связи родителей или хватка самого выпускника.
ні у мене, ні в чоловіка не було впливових батьків і зв´язків. Я навчалась на бюджеті в ненайкращому київському ВУЗі, чоловік в кращому, але за спеціальністю не працює.
На кар´єру не жаліємось.
Проте, я вчилась в дуже гарній гімназії, яка в ті часи ще ’виховувала’ і прививала цінності навчання, освіти, саморозвитку. Ось це і сформувало моє прагнення поглиблювати свої знання, професійно зростати, і навіть не найкращий ВУЗ це не зіпсував)
Тому я вважаю, що якісна освіта важлива і багато на що впливає. Це певне культурне середовище, і бажано, щоб воно відповідало певним цінностям. В УКУ це є, в інших - поки не маю досвіду. Тому і створила опитування.
ТебеОноНадось• 05 июля 2025
Ответ дляРубаю олівлє
Вы ещё не поняли, что неважно какой ВУЗ?
Они все на одно лицо…буль то Могилянка, или частый универ.
Результат одинаковый
+1, украинские ВУЗы это не о качестве обучения( Мюнхенский технический университет выбрала бы для ребенка, вот это уровень.
Р.S. Если из худшего лучшее в Украине, то КПИ (в списке автора его нет)
Зубожиння• 05 июля 2025
Ответ дляМотористка
Бизнес или айти, есть во всех ВУЗах.
УКУ - само название (католический) моего отпугивает) может еще к тому времени еще поумнеет.
«Бізнес або айті». Що таке «бізнес»? Надто широкий розкид. Тобто, абітуриєнт ваш не визначився взагалі. Тому коли припре реальне складне навчання, швидко вигорить на «ой не моєє». Ось тому виш має бути не понтовим, а просто зручним. Наші виші - пусті бренди.
автор Мотористка • 05 июля 2025
Ответ дляТарабарщина
А вопрос будущей работы учитывается??? Где и кем работать будет, вы об этом подумали?
конечно. А что какой-то менее престижный ВУЗ вам что-то гарантирует?
Не за Будка• 05 июля 2025
Ответ дляПотребую апгрейду
Теж наведу приклад, свіжий, а не колишній (бо реалії інші).
Сусідська дівчина вчилась в КНЕУ на міжнародній економіці. На 2 курсі її і ще кілька відмінників направили на семестр в Австрії вчитись і там де працювала (теж від ВНЗ). На 3 курсі почалась війна і знову кращих студентів відправили на навчання в Європі на семестр. По приїзду знову ж таки через університет їй запропонували роботу в міжнародній компанії онлайн. Зараз закінчила, працює, заробляє дуже непогано.
Дівчина не пробивна, тиха відмінниця. Батьки звичайні роботяги. Тобто можна сказати всюди її направляв саме ВНЗ.
автор Мотористка • 05 июля 2025
Ответ дляМіряю від одиниці
А який конкусний бал у дитини? Ви бачили прохідний в уку?
Ще не здавав, цікавлюсь на майбутнє. І просто цікаво на цю тему поговорити. Я все життя навчаюсь, це мій ресурс, сподіваюсь, що ці свої цінності передам дітям)
А який там бал?
Тоскующая• 05 июля 2025
КПИ ,но его нет в вашем списке. Могилянка скурвилась
Рубаю олівлє• 05 июля 2025
Ответ дляТебеОноНадось
Отож) но тут этого не понимают. Вернее, не поняли смысл написаного 😁
Что Могилянка - что Европейский универ на Святошино - одна и таж шарага)
А вот Сарбона или Гарвард - то уже другое дело)
автор Мотористка • 05 июля 2025
Ответ дляСпасу мир
Ну лично мое мнение только не могилянка
Пафоса много,а толку мало
ну ось таке ж і в Шевченка( деякі викладачі викликають реальні сумніві в їхньому психічному здоров´ї(
Тому більше схильна розглядати приватні.
автор Мотористка • 05 июля 2025
Ответ дляПуки-куки
А обучение в этих всех вузах очное?я бы на это тоже обращала внимание. Сидеть дома на онлайн обучение из-за нехватки бомбоубежище- это не про знания. Мы с вами и наши дети обучаются в разное время. Многие не до получат даже наших знаний.
та поки очно, але хто знає, що далі буде.
Я також проти онлайна, це не навчання(
Тоскующая• 05 июля 2025
Ответ дляМотористка
Шевченко из вашего списка лучший
Просто болталка• 05 июля 2025
В умовах війни - уку
За мирних часів KSE теж розглядала б
Патриоточка• 05 июля 2025
Ответ дляМотористка
А який там бал?
Ну…) ви так відразу відповіли, що потягне будь який))) в УКУ на контракт бали вищі ніж і інших на бюджет))) 190+ УКУ був в 2019, не думаю що зараз якась інша картина. Туда йдуть вже ті, хто знає що таке саморозвиток які в школі ведуть активне наукове і суспільне життя. Там цьому не вчать, а створюють умови для розвитку
Чарочка діда• 05 июля 2025
Ответ дляМотористка
не лучше, средний и даже неплохой ВУЗ где-то в Европе будет проигрывать некоторым из этого перечня. Но вопрос безопасности конечно здесь не учитывает.
А чим планує займатися після вузу ?
Через 5 років війни ? завали розгрібати?
автор Мотористка • 05 июля 2025
Ответ дляЗубожиння
Абсолютно неважливо який наш вуз. Все одно головне і актуальне - самоосвіта. А всякі уку здирають сучасні курси з корсери та едексу та видають за свої. Так я і сама можу їх пройти за прийнятну оплату.
’Всякі’ уку запрошують відомих людей з реального сектору економіки, платять їм нормально гонорари і вони вчать актуальним знанням.
Просто болталка• 05 июля 2025
Ответ дляПатриоточка
Інша картина
Дивіться минулорічні бали
Идеальная оптимистка• 05 июля 2025
Ответ дляРубаю олівлє
Результат одинаковый
Согласна.
Но иметь диплом Шевченка поприятнее, чем диплом МАУП
Идеальная оптимистка• 05 июля 2025
Ответ дляSo_so
А факультет?
Очевидно, что психология
Рубаю олівлє• 05 июля 2025
Ответ дляИдеальная оптимистка
Согласна.
Ой, та прям)
автор Мотористка • 05 июля 2025
Ответ дляНагайна
В чем проигрывать?)) На работу после него уж точно проще устроиться, в любой точке мира.
это тоже заблуждение. Моя з/п в Украине выше чем средняя в Европе.
Дочка подруги уже 3 год работает за +/- 1500 евро по специальности. И пока лучше ничего не предвидится. Переехали они туда, когда девочка еще в школу ходила, имеет диплом местного ВУЗа.
PORKA• 05 июля 2025
Ответ дляМотористка
В чому він буде програвати? В тому, що будь який середній вуз приймається у всьому Євросоюзі, а укр - ні?
автор Мотористка • 05 июля 2025
Ответ дляПатриоточка
Та я теж сиджу, читаю, думаю про те саме. Племінниця поступила в УКУ в 2019. Закінчила рік і пішла. Вона не витримала того темпу і навантаження , отримала нервовий зрив, підірвала здоров’я. В 2020 знов на перший курс пішла в Могилянку, її закінчила з задоволенням, в магістратуру не поступала, бо з першого курсу Могилянки вже працювала. Компʼютерні науки
шкода, що так війшло( мені сама атмосфера в УКУ дуже подобається, так там прогресивна молодь. Але я так не навчалась, будучи студенткою, і не мож уявити рівень навантаження.
Анна_Бель• 05 июля 2025
Ответ дляМотористка
І кому ваш український д плом потрібен буде. Він навіть в Україні до лампочки. По темі, Уку -шарашка
автор Мотористка • 05 июля 2025
Ответ дляSo_so
))) цена на садик это что-то, дороже УКУ
та а я ж о чем))
СирОжино пирОжино• 05 июля 2025
Ответ дляМотористка
20 годин з 24 в добі перші курси потрібно вчитися
І ’ порішати ’ іспит там нереально
автор Мотористка • 05 июля 2025
Ответ дляТебеОноНадось
ну я бы выбрала Массачусетский технологический, его мы не потянем)
Нагайна• 05 июля 2025
Ответ дляМотористка
А мой сын после английского универа сразу устроился на 3500, сейчас в США получает 13 тыс. Где у нас можно столько получить?)) Айтишники и то меньше и начинают с тех же 1500.
hrystia• 05 июля 2025
Ответ дляМотористка
нет, вообще не одинаковый. Я училась в обычном ВУЗе, которого нет в перечне. А потом проходила сертификационную программу в УКУ. Это как небо и земля. И по уровню преподавания, и по актуальности знаний, и в плане формирования мировозренческих взглядов и ценностей, отношение к студентам - это отдельный разговор.
Тоді, я б казала УКУ.
Бутерброд и я• 05 июля 2025
Автор, я однозначно за УКУ. Там студенти розвиваються всебічно, не тільки вчаться. Там є середовище, ви розумієте про що пишу. Але вступні бали мають бути біля 200 на ІТ і ЕПП.
Маю сина студента KSE. Питайте, що цікавить.
автор Мотористка • 05 июля 2025
Ответ дляЗубожиння
я там вище написала, що абітурієнт ще замалий, тому тема поговорити на цікаву для мене тему.
Наші державні скоріше так, ніж ні. Але в приватних вже інші підходи.