Бринзолетта• Изменено 07 июля 2025

Девочки, как думаете, если я купила вещь и дома обнаружила брак

Который сделала ещё большим(((
Молния была не в порядке с самого начала, но я дернула и ее застопорило, ни туда ни сюда. Когда я начала растегивать, то обнаружила, что ткань молнии повреждена ( то есть только менять ее)
Могу ли я принести возврат?Купила несколько часов назад.
Рассказница• 07 июля 2025
Під час першого використання вдома виявлено істотний недолік товару: застібка-блискавка не працювала належним чином й при першій спробі застібнути її замок заклинило, а при спробі розстібнути виявилось, що тканина блискавки вже ушкоджена (порвана). Таким чином, застібка потребує повної заміни.

Цей дефект:
- не дозволяє використовувати спідницю за призначенням;
- виник внаслідок виробничого браку фурнітури або її встановлення;
- не може бути усунутий без суттєвого втручання в цілісність виробу

Згідно зі:
ст. 1 Закону України «Про захист прав споживачів», недолік вважається істотним, якщо він робить неможливим використання речі за призначенням і не може бути усунений без непропорційних витрат;

ст. 8 цього ж Закону, у разі виявлення істотного недоліку споживач має право на розірвання договору та повернення коштів;

ст. 5 Закону та постанови КМУ № 172 від 19.03.1994, гарантійний строк на сезонний товар (одяг літнього асортименту) починається з 15 травня, а якщо товар куплено пізніше - з наступного дня після покупки.

Отже, на момент звернення гарантійний строк діє, а виявлений недолік є істотним.

У зв’язку з цим, відповідно до ч. 1, ч. 4 ст. 8 Закону,
прошу повернути мені сплачені кошти за товар неналежної якості.
Работать надо• 07 июля 2025
А где при покупке глаза были?
Пьяная вишня• 07 июля 2025
Ответ дляРассказница
ну навчіть нас, закону?) аби не бути ’терпілами’ - ’це ви вдома зламали, йдіть лєсом’)) про гарантійний термін щось чули?))) чи не дуже
Інформація у відкритому доступі
https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/1023-12#Text

Закон України ’Про захист прав споживачів’ може мати різні наслідки, залежно від обставин. Якщо пошкодження сталося через вину виробника або продавця, або якщо це істотний недолік, який виник протягом гарантійного терміну, у вас є право на заміну товару, повернення коштів або безоплатне усунення недоліків. Якщо ж пошкодження сталося з вашої вини, застосовується стаття 323 Цивільного кодексу України, яка покладає ризик випадкового пошкодження майна на його власника, що означає, що ви можете нести відповідальність за відшкодування збитків, якщо товар ще не є вашою власністю. У будь-якому випадку, варто звернутися до продавця для вирішення питання, а також до Держпродспоживслужби для отримання консультацій та захисту своїх прав.
Рассказница• 07 июля 2025
Ответ дляПьяная вишня
Інформація у відкритому доступі

через один коментар вище - ознайомтесь, й хамство залиште собі
а так то так, ваша справа користуватись законом у власних інтересах чи в інтересах продавця) вибір лише за вами)
Пьяная вишня• 07 июля 2025
Ответ дляРассказница
З чим ознайомитись?З тим що я написала раніше?Що немає однозначної відповіді в законі,а все залежить від обставин.Якщо не працює замок,то чому не принесли на обмін,а рвали далі?Тепер замість простої заміни замка,або лише частини замка,зіпсована тканина.
Те що ви написали вище ,то ваші ’хотелкі’ нічим не обгрунтовані.Чи задовільнить їх продавець,це ще питання.Хотіти можна багато чого,але є закон.Він захищає як покупця,так і продавця.
автор Бринзолетта • 07 июля 2025
Сделали возврат без проблем .
Пьяная вишня• 07 июля 2025
Ответ дляБринзолетта
Сделали возврат без проблем .
Поздравляю!
В фирменных магазинах,или сетевых,так и должно было быть.У них прямой контакт с производителем,и списать не проблема.Ну и плюс имидж.
Рассказница• 08 июля 2025
Ответ дляПьяная вишня
Удалено администрацией...
Пьяная вишня• 08 июля 2025
Ответ дляРассказница
Удалено администрацией...
Рассказница• 08 июля 2025
Ответ дляПьяная вишня
Удалено администрацией...
ну от знову...ваша манера спілкування багато про вас говорить) часом встигаєте редагувати свої коментарі, але не завжди) правда ж)

треба було прийти й замінити/повернути, а не намагатись щось з ним зробити - уявіть що річ була на людині, й окрім як поламати його, річ зняти немає можливості, бо його заїло) й не продавець пішов на поступки, а продавець виконав те що мав по законодавству, якщо є сумніви як саме недолік виник - то тут питання експертизи, для початку, а вже далі лише якщо буде така потреба - суд) я не тільки читаю закон, а й успішно користуюсь своїми правами, чого і вам бажаю, а читати ваші простирадла бажання якраз не маю) й купіть собі м´яту може, якраз сезон)
Пьяная вишня• 08 июля 2025
Ответ дляРассказница

Удалено администрацией...
Пьяная вишня• 08 июля 2025
Ответ дляРассказница

Удалено администрацией...
Рассказница• 08 июля 2025
Ответ дляПьяная вишня
Удалено администрацией...
моя ж ви розумничка) я знаю законодавство, бо не просто так це все пишу) й просто вказала вам на ваші помилки, чого ж ви так реагуєте) й що ви чутка пропустили один момент)) чого ж ви одразу в суд)) й знову перехід на особистості))) йойой) як негарно))) то тьоткою обзиваєте, то в´юном)) що далі?) прям цікаво))
Рассказница• 08 июля 2025
Ответ дляПьяная вишня
Удалено администрацией...
коментар №31 - яка ще вам конкретика потрібна)) там все написано))
Пьяная вишня• 08 июля 2025
Ответ дляРассказница
То де ж там було хамство?То була відповідь вам,у вашій же манері спілкування.
Пьяная вишня• 08 июля 2025
Ответ дляРассказница
Удалено администрацией...
Рассказница• 09 июля 2025
Ответ дляПьяная вишня
Удалено администрацией...
Рассказница• 09 июля 2025
Ответ дляПьяная вишня
Удалено администрацией...
Це повідомлення не містить конструктиву, тому не бачу сенсу його обговорювати.
Пьяная вишня• 09 июля 2025
Ответ дляРассказница
Удалено администрацией...
Пьяная вишня• 09 июля 2025
Ответ дляРассказница
Так,якщо нема що відповісти,то що ж можна обговорювати?Не законодавство ж,яке ви не знаєте...
Рассказница• 09 июля 2025
Ответ дляПьяная вишня
головне що ви знаєте, інші звісно ж не знають))) чисто ремайндер вам перечитати - коментар №31
Рассказница• 09 июля 2025
Ответ дляПьяная вишня
Удалено администрацией...
ви в лісі..чи про що ви, чи знову удаєте що це ок така ваша манера спілкування...й чисто так на всякий випадок - автор питання своє вирішила, якщо вам хочеться поговорити не за темою - створіть якусь окрему вже, бо ця себе вичерпала
Пьяная вишня• 09 июля 2025
Ответ дляРассказница
Що там читати якщо споживач,побачивши істотний недолік,продувжував далі користуватися річчю,а не звернувся до продавця за заміною,обміном,або гарантійним ремонтом.Тим самим наніс непоправної шкоди придбаній речі,про що сам і написав.
Пьяная вишня• 09 июля 2025
Ответ дляРассказница
Ви завжди на просте питання, простині не по темі пишете?
Що кому розблокували?Просте здавалось питання
Рассказница• 09 июля 2025
Ответ дляПьяная вишня
Ще раз, все вже вирішено, факт прийняття товару продавцем свідчить про те, що він не мав заперечень. Сторони не мають претензій - продовжувати цю тему, особливо в такому тоні, просто немає сенсу. Гарного дня й бережіть себе!
Пьяная вишня• 09 июля 2025
Ответ дляРассказница
І вам гарного дня.Наступного разу не починайте відповідати в такій манері.І не отримаєте подібних коментарів.
Все просто.
Рассказница• 09 июля 2025
Ответ дляПьяная вишня
Все просто.
звучить як погроза ууу як страшно))))
Пьяная вишня• 09 июля 2025
Ответ дляРассказница
звучить як погроза ууу як страшно))))
Не лякайтесь,погроз там не було Проста рекомендація на майбутнє.
Рассказница• 09 июля 2025
Ответ дляПьяная вишня
Ви, здається, не лише спеціаліст із Держспоживслужби, а й непоганий психолог. Так тримати!