Дайте вподобайок• 11 июля в 23:46
Допоможіть прийняти рішення про будівництво і переїзд, будь ласка.
Доброї ночі, дівчата.
Мені 40 років, чоловіку 45, дитині 5.
У нас в Києві своя 3 км квартира, авто, віддалена робота з сімейним доходом 100-110 тис грн.
У мене в Тернопільській області є залишений у спадок від бабусі старий ще глиняний будинок з 21 сотками ( не знаю як правильно) городу біля хати, який впирається в річку.
Розташування подвір´я тупікове, вулиця буквою П, сусіди лише на межі городу, подвір´я без сусідів.
До рай центра, де дуже хороша медицина, 12 км.
Всі 3 роки війни, нікуди виїжджати не хотіли, бачимо себе лише в Україні.
Но зараз наш район в Києві дуже небезпечний, всі шахеди через нас, і мені в голові вже десь місяць крутиться думка побудувати маленький будиночок ( квадратів 50-60) ( гроші є), провести комунікації, ремонт по мінімуму ( штукатурка, шпалери, лінолеум, меблі і переїхати. І за пару років доробляти.
Но мене турбує питання чи варто? Чи не буде там погано для дитини? До війни планували її після школи навчати за кордоном, а самі на пенсію в село.
Но зараз голова якась не моя, думок купа, а впоратися з ними важко.
Поділіться своїми думками на цю ідею.
Дякую.
Мені 40 років, чоловіку 45, дитині 5.
Поділіться своїми думками на цю ідею.
Дякую.
Результат:
вже голосів:
110 (50.46%)
Хороша ідея
49 (22.48%)
Нормальна ідея
30 (13.76%)
Погана ідея
29 (13.3%)
Свій варіант
Дайте вподобайок
• 12 июля в 15:36
Ответ дляМиззери
Лучше детскую еще
Звичайно це у ідеалі, но хотілося як то кажуть по мінімуму. Но з Вами погоджуюсь, що дитині потрібна своя територія
Девальвация• 12 июля в 19:26
Ответ дляДайте вподобайок
Ви радите реставрацію старого ди демонтаж і будівництво нового?
Ремонт 99%, я би в такій ситуації приїхала на літо, гукнула пару майстрів, щоб склали смету за Вашим запитом, причому окремо ремонт в самій хаті, і окремо - облаштування кухні (чи може Ви кухню студію зробите разом з вітальнею), і все. Подивитися, скільки це буде коштувати, дитина поки побуде в спокійній обстановці. Якщо зійдетеся по ціні - приступите, знов таки, частинами: спочатку санвузол (критично до зими), вікна поміняти, а далі, як встигатимете - ремонт в хаті саме в кімнатах. І подивіться ютуб, там і французькі вікна ставлять,і грубки відновлюють, дуже круто роблять. Не безкоштовно звичайно, але виходить круто.
Планувала би 1 спалні, лівінг+кухня (ну або окремо, якщо важко поєднати), якщо є ще кімнати, то гардеробну, чи переробити на санвузол, щоб не добудовувати.
І ще, не кажіть майстрам: будувати або ремонтувати, бо звичайно коробку вигнати за 30К їм легше, а потім скажуть все, ми випрацювали суму, давайте далі гроші
Дайте вподобайок
• 12 июля в 20:14
Ответ дляДевальвация
Дуже дякую за обширену відповідь.
Якщо можна, трошки з Вами поспілкуюся
У тому будинку 1960 року досить хороше планування: коридор, який буквою П. Прямо кухня 6-7 квадратів, а по бокам 2 квадратні кімнати по 18-20 квадратів.
У мене ідея кухню зробити під совміщений туалет і душ. Ту кімнату, де піч і грубка під кухню з гостьовою, в 2 кімнату спальню ( поки для всіх. 1 доросле 2 спальне ліжко і 1 дитяче 1 спальне).
Поспілкувалася з gpt, він радить утеплити зовні утеплити мінватою, сіткою і штукатуркою.
Всередині гіпсокартон, а ті стіни де потрібно повісити кухонні шкафчики і телевізор фанера або осб панелі.
Зробити нову стяжку, пластикові вікна, лінолеум, нова проводка. Провести воду з криниці, викопати вигрібну яму на 3-5 колець, опалення і тепла вода через котел.
Через рік утеплити дах.
Якщо можна, трошки з Вами поспілкуюся
Через рік утеплити дах.
Девальвация• 12 июля в 20:49
Ответ дляДайте вподобайок
Дуже дякую за обширену відповідь.
Якщо можна, трошки з Вами поспілкуюся
Через рік утеплити дах.
Якщо можна, трошки з Вами поспілкуюся
Через рік утеплити дах.
я би добудувала санвузол до кухні, і лишила 2 спальні. Ремонт поділила: прибудова санвузла+вода в хату+ремонт кухні і друга частина - ремонт спален. Однозначно в середині гіпсокартон, там, де буде кухня - покладіть під гіпсокартон направляючі посилені (почитайте які, щоб витримали вагу).
А веранди немає в хаті, щоб там зробити туалет і ванну?
Перший рік я би хату не утеплювала ззовні, тільки пристройку (якщо побудуєте), може і не треба буде утеплювати, вікна поміняли би зразу, зі старих буде сіфонити, та і вигляд не той.
Підлогу - не обов´язково стяжка. Якщо там нормальне дерево, не гниле і не трухле, то киньте зверху осб-плити (думаю, 10-12 мм, не тонші) і зверху лінолеум гарний, зі структурою, і буде вогонь. Стяжку робити - це ппц буде((
Дайте вподобайок
• 12 июля в 21:28
Ответ дляДевальвация
Дякую.
Підлога там земля чи глина накрита лінолеумом. А чому стяжка піпець?
Веранди немає.
А що з дахом порадите? Там черепиця
Веранди немає.
А що з дахом порадите? Там черепиця
мимАпроходила• 12 июля в 21:55
Ответ дляДайте вподобайок
Про дитину переживаю. Що столичну дитину у село..
Я свого часу з райцентру в столицю поїхала, а її навпаки зі столиці в село..
Почему не рассматриваете вариант продать этот дом и купить какой то уже готовый и возможно в самом Тернополе или другом городе на западной?
Девальвация• 12 июля в 23:52
Ответ дляДайте вподобайок
Дякую.
Веранди немає.
А що з дахом порадите? Там черепиця
Веранди немає.
А що з дахом порадите? Там черепиця
Стяжка муторно, і дорожче. Знов таки, по власному досвіду, у нас в хатах 60 рр лежать доски, то клала би лінолеум по верху. Дивно, що там глина внизу, воно би не трималр. Я зараз тільки про новійший будинок говорю, старий 30 рр я би не чіпала.
Дах дивитися, якщо не тече і не гнилі балки - не чіпати терміново, а планово потіняти балки та перекрити в майбутньому.
Раз веранди нема - думайте про прибудову з доку кухні, щоб вонюду і каналізацію легше вивестм було. Пристройку утеплюйте гарно.
Дайте вподобайок
• 13 июля в 00:38
Ответ дляДевальвация
Пам´ятаю що там була підлога, но почала ламатися і мій батько знімав і стелив лінолеум.