Атятя_тётя• Изменено 14 июля в 09:13
Можу отримати карту поляка, бо коріння поляків- ви б зробили?
Скільки спілкуюсь з друзями всі кажуть шо поляки до нас погано відносяться і тд
Закрадується думка, а чи треба воно мені? Чи пригодиться в житті? Якщо маємо таке з ними відношення
А основне чи починати вчити цю польську, бо з консулом треба на ній розмовляти
Моторошні троянди• 14 июля в 09:32
Ответ дляИграю_на_кларнете
Все равно стоит, в любой момент можно выехать и получить паспорт.
Ну еще подать на ВНЖ и прожить в Польсце минимум год.
Ловлю капці• 14 июля в 09:32
Ответ дляПишна молодиця
Я вас здивую, але і в Україні є такі пенсіонери, які говорять що у всьому винна війна і українці- і в піднятті цін, і у самій війні, а расія- магучая страна...
Ну в поднятии цен действительно виновата война , это логично . А все отстальное от дурости и закостенелости мозга
Ответ дляМоторошні троянди
Я закинула эту идею. Правда пару месяцев польский поучила. С картой поляка можно учиться там и лечиться, а также работать как гражданин. Если вы в Польше жить не собираетесь то нафиг оно надо?
Якщо є діти, то вони отримують карту автоматично. І можуть, для прикладу, навчатися у польських вишах безкоштовно
Моторошні троянди• 14 июля в 09:58
Ответ дляhrystia
Але то тільки до 18 років. А я щось і порахувати не можу скільки їм буде на момент вступу.
Автор, якщо ви не трусло і налаштовані виїздити - то це чудова можливість. Я от ніяк себе з місця не можу зсунути. Страшно. Тому і закинула.
Играю_на_кларнете• 14 июля в 10:00
Ответ дляМоторошні троянди
Это смешно, в сравнении с получением на общих основаниях.
Я вся ваша• 14 июля в 10:02
Ответ дляМоторошні троянди
В Польщі до 18 років безкоштовна освіта (середня) для всіх, в т.ч. іноземців.
Для власників Карти Поляка навчання в державних ВНЗ (вища) безкоштовно, не залежно від віку.
bespe4na_mavpa• 14 июля в 10:02
Если вы не собираетесь сидеть в Киеве на жопе ровно при любом раскладе войны или у вас есть дети - то есть смысл делать. Выше правильно написали, дети могут учиться бесплатно как поляки. Зерувка тоже бесплатно, а не 3тис евро. Да и отношение уже другое, вы уже поляки по документам, а не беженцы. За 2 года можно получить сталый побыт, потом через год гражданство.
Я тоже тянула, в прошлом году сделала. Польский учится легко для того, чтобы общаться с консулом мне хватило 2,5мес курсов А1, дуолинго весь прошла, и курс именно Карта поляка, где все нюансы и вопросы учатся
Ответ дляbespe4na_mavpa
Де саме здавали? Як пройшла співбесіда? Поділіть, будь ласка. Вам реально вистачило А2? 🤔
Ответ дляМоторошні троянди
До 18 років діє дитяча карта поляка, потім просто треба поміняти на дорослу. І навчається дитина у польському виші безкоштовно. Для чого рахувати ск. буде на момент вступу? 🤔 Це немає значення
Снежнакомка• 14 июля в 10:13
Авторко, якщо є така можливість, то обов’язково робіть. Ви не знаєте, як складеться життя далі. Можливо, знадобиться Вашим дітям, якщо не Вам (Ви знаєте, що неповнолітнім дітям карта робиться дуже просто, якщо вона є у когось із батьків). Карта дає дуже багато переваг: безкоштовне навчання (університет) для дітей+стипендія, можливість подаватись на сталий побит, минаючи тимчасовий (його зараз дають навіть студентам, а це 10 років легального перебування на території Польщі, незалежність від віз), у перспективі польський паспорт (після року на сталому побиті можна подавати. Можна і швидше, але не радять, бо є шанс отримати відмову).
Думайте!
bespe4na_mavpa• 14 июля в 10:26
Ответ дляhrystia
В Киеве, да, вполне, я понимаю все, смотрю фильмы, говорю с ошибками конечно, но пани консул не обращала на них внимания. Там спрашивали только про семейные традиции.
При том, что англ у меня где-то В2-В1, фильмы я не понимаю(( а польский в этом плане очень легкий
Ответ дляbespe4na_mavpa
Дякую. Мені теж треба здавати. Все розумію, читаю, а говорити складно. А хвилююся так, що забуваю все)
bespe4na_mavpa• 14 июля в 12:17
Ответ дляhrystia
Учите наизусть темы и рассказывайте вслух себе, будете слышать свой голос, произношение. Если с доками нет проблем, то у них нет намерения вас завалить
Блондинка в Шоколаде• 14 июля в 12:41
Ответ дляАтятя_тётя
Так це лише карта поляка
Щоб мати польський паспорт то мабуть там жити треба
Я в києві
Тобто ви навіть не були в Польщі і серйозно думаєте над питанням отримання карти поляка??? Ви спочатку почитайте про процедуру отримання.
Ответ дляБлондинка в Шоколаде
А яка процедура отримання? 😁 Я теж подаю документи на карту і в Польщі не була) Це ви спершу почитайте про процедуру отримання.
Блондинка в Шоколаде• 14 июля в 12:48
Ответ дляhrystia
Я живу в Польщі. Як мінімум потрібно знати мову на розмовному рівні. І історію Польщі, розуміти співрозмовника. Просто подати документи не працює)
Ответ дляБлондинка в Шоколаде
Та це зрозуміло , що потрібно знати мову і все решту. Але не обовʼязково для цього жити в Польщі. Я це все вивчаю тут. Вдома
Стріляний птах• 14 июля в 14:25
Может у кого завалялся какой-то не нужный родственник-поляк...
У меня нет, но с радостью бы воспользовалась возможностью сделать документы побыстрее(*шутка)
*в Польше 7лет, в лучшем случае гражданство(теоретическая подача) светит через года 2-3, если ещё что-то не придумают.
Ответ дляbespe4na_mavpa
Порадьте будь ласка курс Карти поляка
Де ви це все вивчили?
bespe4na_mavpa• 14 июля в 19:13
Ответ дляirchik.ok
Порадьте будь ласка курс Карти поляка
Де ви це все вивчили?
В фб есть группа Карта поляка. Мне там порекомендовали Ярина Значко, мне она понравилась, все понятно, все нюансы. В той группе и других рекомендовали
Атятя_тётя
• 14 июля в 21:13
Ответ дляbespe4na_mavpa
Але ви в Польщі ходили до консула?
bespe4na_mavpa• 15 июля в 00:00
Ответ дляАтятя_тётя
Але ви в Польщі ходили до консула?
В Киеве, я в Польшу не выезжала)
Атятя_тётя
• 15 июля в 00:33
Ответ дляbespe4na_mavpa
В Киеве, я в Польшу не выезжала)
А давно отримали?