Відкушу все що стирчить• 13 августа в 20:30
❗️Кабмін пропонує змінити правила відстрочки від мобілізації для студентів
❗️Кабмін пропонує змінити правила відстрочки від мобілізації для студентів та працівників освіти.
Що зміниться:
▪️Відстрочка для студентів — залишиться лише для тих, хто почав навчання "не пізніше року досягнення граничного віку направлення на проходження базової військової служби", навчається за денною чи дуальною формою та в межах нормативного строку здобуття освіти. Це стосується учнів закладів професійної, фахової передвищої освіти, а також студентів вишів.
▪️Відстрочка для науковців і педагогів — збережеться для наукових, науково-педагогічних і педагогічних працівників, які мають науковий ступінь або працюють у закладах освіти чи наукових установах не менше ніж на 0,75 ставки.
Хтось знає, який це номер законопроекту?
Що зміниться:
Мамина квіточка• 13 августа в 21:51
Ответ дляНе виправдовуюсь
теж казала акакаяразнічним ждунам, що за продажність і безпринципність плата буде подвійною, якщо не потрійною. Хай ржуть тепер далі
І мабуть більшість з них за кордоном сидять і вдячні потужному за несподівану халяву
База_птеродактилей• 13 августа в 23:12
Ответ дляШотуткоїться?
Це стосується учнів закладів професійної, фахової передвищої освіти, а також студентів вишів.
Підкажіть, студент 25+ другий курс, вища послідовна у внз, тепер не буде відстрочки, чи залишається?
Екатерина27• 13 августа в 23:25
А мне интересно про преподавателей :
Відстрочка для науковців і педагогів — збережеться для наукових, науково-педагогічних і педагогічних працівників, які мають науковий ступінь або працюють у закладах освіти чи наукових установах не менше ніж на 0,75 ставки.
Как понять? Если ты остепенен то это уже отсрочка?
Триндичіха Байрактар• 14 августа в 07:13
Ответ дляBor bor
Якщо дивитись його скріни, то там нічого не змінилося з минулого законопроекту - так само хочуть забрати відстрочку у профтеху старше 25 років, а виші - залишається
Просто питання, це скріни того законопроекту чи нового?
Разница в том, что Кабмин хочет лишить отсрочки студентов, поступивших в вуз после 25 лет.
отсрочки от армейской службы военнообязанных граждан, которые поступили в вуз после 25 лет. Правительство хочет изменить правила отсрочки от мобилизации и для работников сферы образования.
Об этом пишет депутат Верховной Рады Алексей Гончаренко в своём телеграм-канале.
Отсрочка для студентов – останется только для тех, кто начал обучение ’не позднее года достижения предельного возраста направления на прохождение базовой военной службы’, учится по дневной или дуальной форме и в пределах нормативного срока получения образования. Это касается учащихся учреждений профессионального, профессионального высшего образования, а также студентов вузов.
Отсрочка для ученых и педагогов – сохранится для научных, научно-педагогических и педагогических работников, имеющих ученую степень или работающих в учебных заведениях или научных учреждениях не менее чем на 0,75 ставки.
Відкушу все що стирчить
• 14 августа в 07:22
Ответ дляBor bor
Ні
Я про скріни з документа, що він виклав у себе. Там зберігається відстрочка у вишах
’ та здобувачі вищої освіти’ - то хіба не про виші?
Відкушу все що стирчить
• 14 августа в 07:46
Ось як мені розтлумачити gpt:
Я уважно перечитав текст, і формулювання побудоване так, що умова
«які розпочали навчання не пізніше року досягнення граничного віку…» стосується лише першої групи, а саме:
учнів закладів професійної (професійно-технічної) освіти і здобувачів фахової передвищої освіти.
Далі в реченні після цієї умови йде сполучник «та», і вже описується окремо інша категорія — здобувачі вищої освіти. Для них ця вимога про «рік досягнення граничного віку» не прописана.
Тобто:
Так — ця умова про ’не пізніше року...’ стосується тільки студентів фахової передвищої та професійно-технічної освіти.
Ні — вона не застосовується до студентів вишів (здобувачів вищої освіти).
Тобто: