Цікавий писочок• 16 августа в 11:51

Батьки насідають щодо ремонту в моїй квартирі, але не мені. Як відмовити

В мене є квартира в Києві, добудували, а в минулому році оформила право власності. Ремонт не робила, з того часу стоїть закрита, то вже рік. Плачу комунальні обов’язкові платежі
Маю гроші заощадження на ремонт, але зараз працюю за кордоном і повертатися поки не планую. Віддати всі заощадження на ремонт боюсь, бо залишусь зовсім без фінансів. Отож, план був працювати і накопичувати дані кошти, щоб з часом, може через рік-два, все ж зробити його, коли ситуація може покращиться. Бо зараз кругом та невизначеність всюди.
Є молодший брат, який вступив зараз до ВНЗ і переїздить в Київ, батьки знайшли йому житло, але недовольні тим, не хочуть сплачувати оренду і кажуть, що то їм викинуті гроші. А в мене і будинок новий і локація хороша.Пропонують зробити ремонт в моїй квартирі, багато чого може і батько і знайде людей, кошти в них є, знайдуть ще, як треба, прям до нового року кажуть можуть зробити. Але, з умовою, що молодший брат, буде жити в моїй квартирі до закінчення навчання
Воно то так наче нормально , але, я переживаю, що потім звідти його не виженеш. З батьками відносини хороші, з братом теж, але сваритися і виселяти його, я то собі не уявляю, як воно буде колись
А вони насідають морально, що квартира стоїть без толку, а я за неї ще й плачу, що в них є зараз можливість, то наче поміч мені,і вони ж свої кошти вкладуть, я нічого не втрачаю. Як то все розрулити в мій бік на краще ? Бо просто ні, вони не розуміють
В той же час мої батьки мені рідні люди, і багато чого допомагали в житті. І просто обірвати спілкування на сварці - не варіант
Брюнетка в Мармеладе• 16 августа в 14:58
Ответ дляБабайко
як там у вас, насправді мені взагалі не цікаво. Тому ви праві, що це було б зайвим.
Ви апелюєте до свого досвіду і маєте претензії на якусь там об´єктивність, то змушена була запитати.
А по факту ваші роздуми такі ж суто теоретичні, як і у всіх інших. Бо якийсь схожий досвід з родичами і нерухомістю мають всі люди. Тільки у когось він більш позитивний, а у когось більше негативний. От і вся різниця.
То чого допитувались, якщо так не цікаво?
Як свідчить тема, у більшості цей практичний досвід такий самий як і у мене.

А у вас зовсім нема ніякого. Крім гостювання у подружок на початку війни, але ж до цієї теми це відношення немає
Бабайко• 16 августа в 14:58
Ответ дляЗалізна тьотя
ще й переробляти під себе, як людина, що неодноразово робила ремонт у квартирі, в якій вже жили, скажу що краще з нуля під себе робити, аніж переробляти після когось
оце ви дуже даремно)
Хіба ви хотіли зробити повне перепланування і знести відремонтовані стіни, то довелось би платити за демонтаж.
А так з рівними стінами ви потім можете зробити що завгодно.
Залізна тьотя• 16 августа в 15:00
Ответ дляОгірок та Помідорчик
І це не лише ремонт. Треба купити всі, хоч елементарні , меблі - кухню, ванну/душову, диван, шафу, стіл. Ремонт плюс це все - вийде дорожче, ніж знімати квартиру. І автор може хоче для себе нормальний ремонт зробити, а не подешевше.
Потім батьки скажуть, що в братова доля там є, адже вони вклали туди купу грошей.

Я б категорично не погодилася.
100% це купа грошей, до речі, автор пише батько сам зробить, так ми свій хрущ теж робили самі, своїми руками, лише вікна ставив друг нам з фірми та за матеріали були витрати, й все одно це була купа грошей
Хочу на Балі• 16 августа в 15:00
Ответ дляЦікавий писочок
Він не буде жити в кімнаті. Десь там у бабки. Він дуже омріяна дитина, залюблена. По характеру він абсолютно нормальний, відповідальний, розумний. Тут питань нема
В гуртожиток маміну царапінку. І побутова інвалідність щезне і соціалізація з однолітками.
Залізна тьотя• 16 августа в 15:00
Ответ дляЩепотка_совести
Автор ну тоді нехай живе брат, батьки роблять ремонт, але зразу обговоріть всі питання, чи не приведе дівчину, чи потім не залишиться через 5років.
Обговоріть що ви теж могли зробити ремонт і здавати квартиру в оренду вже.
це безсенсово обговорювати, вони пообіцяють що завгодно, а потім вийде як вийде
Бабайко• 16 августа в 15:02
Ответ дляБрюнетка в Мармеладе

Такого, як у вас слава богу немає. Нікого виганяти-виселяти не доводилось. І мене ніхто не виганяв.
Чому ідея батьків для мене сумнівна, я висловилась вище. І це не через страх загарбання моєї нерухомості.
Брюнетка в Мармеладе• 16 августа в 15:04
Ответ дляБабайко
Я вас добре зрозуміла, про що вище неодноразово і написала )
Теща дочки• 16 августа в 15:05
Ответ дляВилосипедниця
Перечитала ваш пост і уявила таку ситуацію в своїй сімʼї. Маю двох дорослих дітей, донька старша. І воно нібито все і правильно, але я навіть уявити не можу, щоб я запропонувала доньці такий варіант, мені просто соромно. Це її, нею зароблене, яке я маю право влазити в її життя. Те, що сину щось там не подобається, квартира, район, нехай піде поживе в гуртожитку, може трохи спуститься на землю. Але задовольняти викабелики однієї дитини за рахунок іншої, вважаю недопустимим.
В мене синові 19, живе в гуртожтку з дівчиною, дуже хочуть на квартиру і ми можемо собі це дозволити, але навіщо? Гроші з неба нікому не падають, поки є можливість жити майже безкоштовно, хай живе і не видумує. Хоче в квартиру, вперед на роботу.
Як однолітка батьків, я б розглядала подібну комбінацію лише у випадку, якби власник квартири сам запропонував такий варіант. Бо оце «поділися» - воно зі світу, де власного майна нема і гіршого матюка, ніж «єдінолічнік» - не придумати. Стара школа, не адаптована до сучасних реалій.
ПАЦАНКА О• 16 августа в 15:07
Ответ дляЗалізна тьотя
угу, мені так стелі в хрущі квартиранти пофарбували, хто б бачив, як я ножем ту фарбу здирала два місяці з невеликої площі(
Все зависит от отношений в семье. Если у вас отношения с семьей, как с квартирантами и вашей маме с отцом все равно на вас, на вашу квартиру и они все будут делать как для чужих, а не родных - тогда и размышлять о предложенном родителями варианте нечего. Я не могу оценивать такую ситуацию здраво т.к. у меня с родителями и сестрой прекрасные отношения и для меня не проблема, чтоб сестра пожила у меня в квартире. И я в них уверена на 100%
И мне сложно представить семьи, у которых отношения хуже, чем с чужими, но я знаю, что такие семьи есть 🤷🏻‍♀️
Елена 1919• 16 августа в 15:07
Ответ дляЦікавий писочок
46, батьки в мене не тупі і все добре знають. Вони розуміються на цінах
Робили ремонт в клініці для себе
Если родители достаточно обеспечены,то пусть просто купят квартиру вашему брату.ему же все равно потом надо будет где-то жить.он что закончит учебу и с дипломом миллион на жилье получит? Пусть купят ему квартиру в рассрочку
Брюнетка в Мармеладе• 16 августа в 15:08
Ответ дляТеща дочки
Тут не стара школа,бо гроші батьки автора заробляли вже в новій реальності капіталізму.
Це банальна ситуація коли одна дитина улюблена, а друга заручна. Ну і банальної хітрозробленості ніхто не відміняв.
Вилосипедниця• 16 августа в 15:09
Ответ дляТеща дочки
Ситуація ще ускладнюється тим, що брат по суті ще дитина, а через 5 років вже буде дорослий чоловік, який звик до квартири і не факт, що він послухається когось і захоче її звільнити. Буде апелювати тим, що батьки вклали туди купу своїх грошей і квартира вже не є лише автора. Вище вже писали, що вони й чеки можуть зберігати, щоб потім вимагати з автора гроші за ремонт, який зовсім не потрібен.
Элька-Карамелька• 16 августа в 15:10
Ответ дляПАЦАНКА О
Вы ничего не можете знать о своих родственниках, пока не сталкивались на имущественных вопросах. Выражение - ’не говори что знаешь человека, пока не делил с ним наследство’ появилось не просто так.
Теща дочки• 16 августа в 15:12
Ответ дляБрюнетка в Мармеладе
Я вбачаю інший контекст. Ви вільні бачити свій. Нащо мене переконувати, щоб що?
Элька-Карамелька• 16 августа в 15:12
Ответ дляТеща дочки
Так родителям автора всего лишь 46 лет
Брюнетка в Мармеладе• 16 августа в 15:14
Ответ дляТеща дочки
Що таке форум, ви в курсі? Це не ваш особистий блог :))
Теща дочки• 16 августа в 15:14
Ответ дляЭлька-Карамелька
Так родителям автора всего лишь 46 лет
А мені 47. І які в голові базові прошивки - чудово уявляю.
А ви - ні, бо перша реакція - швидесенько фейспалм втулити.
Теща дочки• 16 августа в 15:16
Ответ дляБрюнетка в Мармеладе
А ви в курсі, що без вас розберемось?
Вилосипедниця• 16 августа в 15:16
Ответ дляПАЦАНКА О
Не проблема, поки сестра не переїхала до вас. У мене теж зі всіма чудові відносини, але була одна не дуже гарна ситуація з сестрою чоловіка, де вона можна сказати використала брата і навіть не подякувала. Звісно ніхто не сварився і для чоловіка то була зовсім не проблема, ніхто відносини не псував. Але для себе я висновки зробила і дуже жалкую, що не вистачило духу тоді відстояти інтереси своєї сімʼї.
Гигиенишвили• 16 августа в 15:16
Ответ дляБабайко
я ж не кажу, що впевнена на 200%, що все було б добре. Може бути по-різному.
Але я схильна ухвалювати рішення з позиції довіри до найближчих людей. Це стосується батьків, дітей, чоловіка і брата. До речі двом найближчим подругам я також довіряю.
На початку війни ми майже 3 місяці безкоштовно жили в пустій квартирі подруги у Львові. Відпочивали в Карпатах, коли війна почалась, і вже в Києві не повернулись. Звільнили її самі, коли зрозуміли, що війна за 2-3 тижні не завершилась. Слава Богу, що в неї була не ваша картина світу))
Мій тато був ладен спалити свій спадок від матері аби він не дістався мені. Його бісило, що це не його квартира, а тестя і яка потім стала мамина. Про що він казав мало не щодня.
Мама помирала, її приятелька сказала оформити на мене всю нерухомість. Мама сказала, що він же мій тато і мене не образить. Три ха-ха-ха. Бігав за мною з сокирою, робив підпали. Сдох і слава богу. А ніщо не вказувало, що так буде.
Элька-Карамелька• 16 августа в 15:16
Ответ дляТеща дочки
А мені на пару років менше аніж вам, тому мені і дивно таке читати. Не потрібно судити всіх по собі, і своїм старим прошивкам.
Теща дочки• 16 августа в 15:19
Ответ дляЭлька-Карамелька
Треба судити по вашим?🤣
Элька-Карамелька• 16 августа в 15:20
Ответ дляТеща дочки
Треба судити по вашим?🤣
Так, бо мої співпадають з часом, а не застряли там, де вже давно того не існує
Я така бойова• 16 августа в 15:23
Ответ дляЗалізна тьотя
так ви й ремонт не зробите з нуля за 20 тис нам 25 хрущ обійшовся до війни однокімнатний! робили по мінімуму щоб здати, багато чого лишили як є, ще й брали по акціях все - плитку, фарби, меблі вживані купили на олх
Ми зробили за 20 тис зараз от
Теща дочки• 16 августа в 15:23
Ответ дляЭлька-Карамелька
А ви знайомі з батьками тс, щоб знати, що вони не застрягли там, де я кажу?
Чи ви переносите свої власні психологічні травми на інших, вбачаючи всі проблеми в тому, кого більше люблять?
Брюнетка в Мармеладе• 16 августа в 15:23
Ответ дляТеща дочки
А ви в курсі, що без вас розберемось?
Так я не до вас на кухню прийшла, ви в курсі?
Элька-Карамелька• 16 августа в 15:26
Ответ дляТеща дочки
Ну так і ви не знаєте, просто наділяєте їх власним баченням давно минулих днів. То ж комплекси власної застряглості у минулому ваших батьків, і тієї прошивки яку вони вам нав´язали, яку нічого не в змозі змінити - сюди принесли ви. І агресивно ліпите цей діагноз незнайомим людям.
Та_все_ок_будет• 16 августа в 15:26
одна я не понимаю в чем проблема ?) автор, а чем вам плохо? сделают вам ремонт там за свой счет, вам не надо деньги на это тратить. в квартире вы жить все равно не собирались сами, то есть что там за дизайн и ремонт разницы особо нет.
родители будут при деле и спокойны за брата, брату будет где жить, пока вам квартира не нужна ( до окончания его учебы)
в чем минусы???? вам дарят ремонт за его проживание.

я бы согласилась и спасибо еще сказала. квартира все равно на вас остается, и только вырастет в стоимости за счет ремонта.
ЖонДуан• 16 августа в 15:28
Ответ дляТа_все_ок_будет

я бы нет , автора лишают своей собственности потенциально
Элька-Карамелька• 16 августа в 15:29
Ответ дляЖонДуан
Ещё и преподносят это под соусом благодеяния.