Цікавий писочок• 16 августа в 11:51
Батьки насідають щодо ремонту в моїй квартирі, але не мені. Як відмовити
В мене є квартира в Києві, добудували, а в минулому році оформила право власності. Ремонт не робила, з того часу стоїть закрита, то вже рік. Плачу комунальні обов’язкові платежі
Маю гроші заощадження на ремонт, але зараз працюю за кордоном і повертатися поки не планую. Віддати всі заощадження на ремонт боюсь, бо залишусь зовсім без фінансів. Отож, план був працювати і накопичувати дані кошти, щоб з часом, може через рік-два, все ж зробити його, коли ситуація може покращиться. Бо зараз кругом та невизначеність всюди.
Є молодший брат, який вступив зараз до ВНЗ і переїздить в Київ, батьки знайшли йому житло, але недовольні тим, не хочуть сплачувати оренду і кажуть, що то їм викинуті гроші. А в мене і будинок новий і локація хороша.Пропонують зробити ремонт в моїй квартирі, багато чого може і батько і знайде людей, кошти в них є, знайдуть ще, як треба, прям до нового року кажуть можуть зробити. Але, з умовою, що молодший брат, буде жити в моїй квартирі до закінчення навчання
Воно то так наче нормально , але, я переживаю, що потім звідти його не виженеш. З батьками відносини хороші, з братом теж, але сваритися і виселяти його, я то собі не уявляю, як воно буде колись
А вони насідають морально, що квартира стоїть без толку, а я за неї ще й плачу, що в них є зараз можливість, то наче поміч мені,і вони ж свої кошти вкладуть, я нічого не втрачаю. Як то все розрулити в мій бік на краще ? Бо просто ні, вони не розуміють
В той же час мої батьки мені рідні люди, і багато чого допомагали в житті. І просто обірвати спілкування на сварці - не варіант
Бабайко• 16 августа в 13:21
Ответ дляЦікавий писочок
Як би ми знали, коли закінчиться
та отож(
наш будинок здали в 2023, ми ще почекали, може щось проясниться. А потім вже треба було обирати, в яку школу дитина піде в 1 клас і в яких умовах ми будемо далі жити.
Бо війна вже 4 рік йде, і наше життя також йде. Не хотілось би десь ближче до пенсії переїхати в нове житло)
Цікавий писочок
• 16 августа в 13:22
Ответ дляВилосипедниця
Перечитала ваш пост і уявила таку ситуацію в своїй сімʼї. Маю двох дорослих дітей, донька старша. І воно нібито все і правильно, але я навіть уявити не можу, щоб я запропонувала доньці такий варіант, мені просто соромно. Це її, нею зароблене, яке я маю право влазити в її життя. Те, що сину щось там не подобається, квартира, район, нехай піде поживе в гуртожитку, може трохи спуститься на землю. Але задовольняти викабелики однієї дитини за рахунок іншої, вважаю недопустимим.
В мене синові 19, живе в гуртожтку з дівчиною, дуже хочуть на квартиру і ми можемо собі це дозволити, але навіщо? Гроші з неба нікому не падають, поки є можливість жити майже безкоштовно, хай живе і не видумує. Хоче в квартиру, вперед на роботу.
От вас таке виховання, в них інше
Гигиенишвили• 16 августа в 13:23
Ответ дляТехпаспорт на медузу
Если в вашем мире родители отбирают жилье-то это не везде так
Это только в вашей фантазии
Мій тато не хотів, щоб я за ним спадкувала. Але і віддавати іншим своїм дітям теж не хотів. Що він робив - ви не уявляєте.
Ответ дляЦікавий писочок
Отож. Кожний під своїм кутом то розглядає. Для батьків нема проблем - ми сімʼя
Якби я зараз приїхала до них, без грошей і жила би. То вони б навіть не спитали, чи надовго
То норма - живи, хоч з дитиною назавжди
У вас хорошие родители, просто им кажется, что они смогут контролировать ситуацию и взрослых детей полностью.
А это уравнение со многими неизвестными, вот женится брат во время учебы, дитем обзаведется, у его жены будет свое видение… и получится огромный конфликт. Вместо добра и выгоды для всех. Но может все пройти тихо мирно и строго по плану.
Inconvenient• 16 августа в 13:24
Сестра моєї подруги зробила їй гарний весільний подарунок, дозволила рік пожити у своїй квартирі, яку вона здавала. Пройшло вже більше ніж 2 роки, подруга моя і не думає зїжджати, запитує у всіх подруг, як їй лишитися в квартирі назавжди. Прохання сестри виїхати вона ігнорує. До речі, її сестра сама виховує сина, аліменти символічні, хапається за будь-яку роботу, а моя подруга взагалі не працює. І дитина вже народилася в цій квартирі.
Ще один приклад: жінка пустила в свою лабораторію на деякий час колегу, потім захворіла. Коли через тиждень повернулася, то побачила свої речі в коридорі біля лабораторії, частково розкрадені. В лабораторію вона так і не змогла повернутися.
Можу ще згадати приклади, але навіщо?
Inconvenient• 16 августа в 13:28
Ответ дляЗ родзинкою
Тоді буде сестрі платити аренду - в чому проблема?
Не буде він нічого платити. Всі скажуть, що їй квартира не потрібна, і взагалі, вона його, він же там скльки років жив.
Бабайко• 16 августа в 13:28
Ответ дляВилосипедниця
це питання того, які ви для себе розставляєте акценти, з якого боку дивитесь.
З мого боку - це можливість за рахунок оренди, яку все рівно мені платити, зробити ще і ремонт в квартирі іншої дитини. При бажанні вона його зможе переробити, але це вже будуть інші витрати.
Єдине з чим погоджуюсь, що якщо б донька сказала ні, то я б точно не насідала. Тобто запропонувала б варіант, але нормально сприйняла б відмову.
Inconvenient• 16 августа в 13:30
Ответ дляЦікавий писочок
Вони не шукають, як дешевше. В них такий характер, що не хочуть платити оренду чужому, краще зробимо своїм і так далі.
А він - улюблена дитина, а ви - ні?
Inconvenient• 16 августа в 13:32
Ответ дляЦікавий писочок
То ж так, але ж вони телефонують і насідають. Вже батько знайшов бригаду, то що ? Що ти думаєш?
А нащо він знайшов бригаду, якщо ви ще не дали згоду?
Бабайко• 16 августа в 13:33
Ответ дляБрюнетка в Мармеладе
И много вы таких хаток заработали и раздали родственникам? Очень похоже на то, что вы из таких братьев и родителей как у автора.
у мене є батьківська 3-кім квартира, де я власник. Стоїть зачинена, плачу комунальні. У брата інша нерухомість від батьків, живе вже багато рокив за кордоном.
Якщо б він вирішив повернутись, звісно пустила б туди жити, хоч комунальні б сплачував.
Цікавий писочок
• 16 августа в 13:33
Ответ дляInconvenient
А він - улюблена дитина, а ви - ні?
Я рання дитина, вони ще були студентами і нічого не мали. Я виросла по гуртожиткам і по бабусям. Він вже пізня дитина, омріяна і коли вже вони мали хорошу професію і доходи
Довго чекали його. То він вже ріс по іншому.
Цікавий писочок
• 16 августа в 13:34
Ответ дляInconvenient
Бо зараз треба наперед домовлятися
Брюнетка в Мармеладе• 16 августа в 13:34
Ответ дляБабайко
По-перше, то квартира батьків, якщо б ви заробили її своїм горбом , то ставлення було дещо б іншим.
По-друге, звідки ви знаєте як би ця історія закінчилась?
Inconvenient• 16 августа в 13:36
Ответ дляЦікавий писочок
Ну то він - улюблена дитина, я не помилилася.
Брюнетка в Мармеладе• 16 августа в 13:36
Ответ для_Юта_
Хорошие родители не будут пытаться контролировать взрослых детей, тем более полностью, тем более распоряжаться их имуществом.
ніколи такого не було• 16 августа в 13:36
Ответ дляГигиенишвили
’Тату, я ж вам ці гроші віддала. Ви забули? 5000 на добудову, 5000 на землю.’
Це так не працює. Це інше. Це допомога батькам) Ну помінялися з часом погляди.
Админко• 16 августа в 13:36
Ответ дляЦікавий писочок
Зараз він не може там жити
Це пуста нова квартира, зроблена тільки електрика
В чем проблема заключить все официально у нотариуса? Срок аренды на время учебы. Стоимость ремонта и тд.
И пусть платит коммуналку. Хотя я не уверена что брату (родителям) это выгодные чем аренда
Inconvenient• 16 августа в 13:36
Ответ дляЦікавий писочок
Бо зараз треба наперед домовлятися
Ні, спочатку треба отримати вашу згоду.
Брюнетка в Мармеладе• 16 августа в 13:38
Ответ дляАдминко
Оформлять через нотариуса все эти моменты родители автора не согласятся, ещё и обидятся- ’как же так, мы же семья, ты нам не доверяешь?’
Судя по тому, что автор пишет, они её мнение почти ни во что не ставят, и у них уже свои планы на эту квартиру.
Админко• 16 августа в 13:39
Ответ дляБрюнетка в Мармеладе
Может они ее и купили?
Брюнетка в Мармеладе• 16 августа в 13:39
Ответ дляАдминко
И зачем вообще связываться с родственниками и в будущем делать себе гемор? даже если бы они согласились пойти к нотариусу- в будущем это чревато судами которые длятся не один год, и всё равно отношения будут испорчены
Брюнетка в Мармеладе• 16 августа в 13:40
Ответ дляАдминко
Может они ее и купили?
Нет, это квартира купленная за деньги автора
Цікавий писочок
• 16 августа в 13:40
Ответ дляInconvenient
Я не можу сказати, що батьки мене не люблять. Мені повністю сплатили освіту, подарували перше авто, на народження дитини 5 тис доларів
На весілля подорож і гроші. Вони не жадібні і все теж робили по можливостям
Коли я була мала, то вони просто були бідніші
Бабайко• 16 августа в 13:41
Ответ дляБрюнетка в Мармеладе
Я не знаю, як би ця історія закінчилась, але схильна думати, що все було б добре, як і було всі 40 років до того.
В моїй картині світу люди переважно адекватні, а не підступні з хитромудрими планами.
У мене є квартира, на яку я заробила своїм горбом, як ви сказали. І вона також стоїть без ремонта, бо ще не вирішили, що з нею робити. Якщо б мені батьки запропонували зробити там ремонт, і поселити брата, я б не відмовилась. Але у моїх батьків таких коштів немає.
Бринзолетта• 16 августа в 13:42
Ответ дляЦікавий писочок
Не буде. Він балований. Йому треба хороші умови, він так звик
То хай йому принцу на Хрещатику або Печерських лапках знімуть, в чому проблема?
Брюнетка в Мармеладе• 16 августа в 13:43
Ответ дляБабайко
Так і в інших було попередні 30-40 років все добре, а потім сюрпризи. І власна картина світу тут ні до чого, бо в інших вона може зовсім не співпадати з вашою, або дуже змінитися за роки.
Вилосипедниця• 16 августа в 13:47
Ответ дляЦікавий писочок
От вас таке виховання, в них інше
Це не виховання, це відношення до дітей. З думкою сина батьки рахуються, навіть не з думкою, а з забаганкою, а ваша думка і почуття для них ніщо. Мене б це непокоїло в першу чергу.
Цікавий писочок
• 16 августа в 13:47
Ответ дляБринзолетта
Бо не хочуть віддавати великі гроші чужим людям
Бабайко• 16 августа в 13:48
Ответ дляБрюнетка в Мармеладе
я ж не кажу, що впевнена на 200%, що все було б добре. Може бути по-різному.
Але я схильна ухвалювати рішення з позиції довіри до найближчих людей. Це стосується батьків, дітей, чоловіка і брата. До речі двом найближчим подругам я також довіряю.
На початку війни ми майже 3 місяці безкоштовно жили в пустій квартирі подруги у Львові. Відпочивали в Карпатах, коли війна почалась, і вже в Києві не повернулись. Звільнили її самі, коли зрозуміли, що війна за 2-3 тижні не завершилась. Слава Богу, що в неї була не ваша картина світу))
Госпожа Белладонна• 16 августа в 13:49
Я на стороні батьків) розумні люди, які вміють рахувати і розпоряджатися грошима
12 тис грн аренда *12 міс*5 років = це і є умовних 20тис$
Але краще вкласти в своє, гроші в сімʼі залишаться, чим віддати чужим людям, іх дитина житиме в комфорті, а не скитатися по стрьомних зйомам.
Тут ще такий момент, що гроші дуже знецінються, через умовних 5 років такий же ремонт буде коштувати дорожче (10 р назад 70кв зробили повністю ремонт за 200тис грн, до сих пір виглядає все супер, зараз в іншому будинку тільки ванну переробляємо, хоч би в 100тис вкластися😄) + аренда буде за ті ж 5 років підвищуватися не раз. Тож вкласти зараз гроші в ремонт раціонально.
Автор все рівно планує іі здавати і залишиться з готовим ремонтом, з нуля робити важче і дорожче, чим переклеіти, пофарбувати стіни.
єдине чітко проговорити, що брат живе тільки 5 років на момент навчання, ремонт це аренда на 5 років.
Дуже взаємовигідно, автор не морочиться з ремонтом, не тратить своі гроші. Квартира все рівно зараз стоіть і приносить лише убитки (комуналка за ті ж 5 років буде зростати і умовно мінус 80тис грн буде)