Чемодан-Вокзал-Майами• 27 августа 2025
Досвідчені, підкажіть, на що варто звертати увагу при покупці старої хати?
Дуже дякую
Мяо мой мяо• 27 августа 2025
Крыша, стены, отмостка, фундамент. Что бы не сырая, без плесени. Обязательно осмотреть чердак, в каком состоянии перекрытия
Скляна миша• 27 августа 2025
О, там може бути багато всякого. І миші в стінах, і мурахи в підлозі. Щоб без тріщин була,, якщо є горище, то туди загляніть.
Ну ,газ, світло, всілякі прибудови щоб були оформлені.
Бо знайомий побудував цегляний туалет на вулиці, сказали внести в план, то він його розібрав
Мушля з Криму• 27 августа 2025
перекрытия и фундамент это основное. и не по техническому состоянию - как оформлен участок и дом. и плесень, если есть даже следы то может быть проблематично избавиться
Кнопус• 27 августа 2025
землю можна приватизувати і після покупки. це взагалі не проблема і не перешкода для укладання правочину.
А_я_ЛОЖУ!• 27 августа 2025
Пам´ятаю декілька приколів у куплених будинках що мені розповідали
1. Коли тане сніг, затоплює цокольний поверх, вода йде не через стіни, а через низ. Тобто не зроблена гідроізоляція
2. При будівництві власник чомусь вирішив покласти утеплювач не зовні, а всередені, і відповідно точка роси опинилась у будинку. Цвіль, пліснява під штукатуркою
3. Стара хата і у ній піч. Із нею виникла якась проблема, викликали майстра. Він подивився і почав скоблити штукатурку, під нею виявилися дошки. Тобто колись цю піч ремонтували і зімість цегли поставили дошки, це могло привести до пожежі
Ангел-предохранитель• 27 августа 2025
Якщо думаєте там зимувати, зверніть увагу на піч. Адже взимку можна вчадіти, отруїтися чадним газом, і померти, наприклад, вночі, коли спиш. Обов´язково треба чистити піч від сажі, розбирати її до опалювального сезону, зараз ще можна, і добре вибрати сажу з печі, з лежанки, на горищі.
Десь так, але...• 27 августа 2025
К вышенаписанному-осмотрите обои на стенах.Иногда в деревянном доме шашель заводится и на обоях дырочки тогда в тех местах.Основное крыша и фундамент.Если фундамент проседает,по периметру щели будут.
Мы покупали старый дом, но с полностью новым ремонтом (коммуникации, крыша, двор - все идеально выглядит, но какие-то моменты не профессионалам сложно понять).
Хороший совет: поговорите с соседями, отдельно от хозяев. Мы так свой уже купили, а потом соседи рассказывали, что этот дом продавали не полгода (как нам озвучивали), а 7 лет, просто ремонт был меньше. К счастью это была единственная ложь и с домом вот через 4 года все супер