Кумедна• 03 сентября в 19:46

Чи є це ознакою непереносимості глютену?

Доросла людина. Операція на ШКТ, внаслідок якої кілька тижнів були під забороною будь які брошняні вироби. Решта поступово вводилося і реакція була адекватною. Щойно з´їла шматок білого магазинного хліба до борщу - почалося здуття.
Та ж реакція на пасту з білого борошна твердих сортів та на печиво магазинне.
Швендяю містами• 03 сентября в 19:54
Нужно делать анализы, чтобы точно знать

У меня вот от всех хлебобулочных изделий кашель и при этом аллергии нет. Вздутие есть, но не всегда. Тоже вот думаю на непереносимость глютена, но фиг его знает (
Губи до вух• 03 сентября в 19:54
Здайте аналізи і не гадайте.
KROX@• 03 сентября в 19:58
Нет, это не показатель. После операции особенно запрещена тяжёлая для переваривания пища, а хлебо-булочные изделия первые в этой очереди, их тяжело переваривать
автор Кумедна • 03 сентября в 20:06
Ответ дляГуби до вух
Здайте аналізи і не гадайте.
А до кого звертатися щоб зрозуміти що за аналізи? Гастроентеролог?
Винник• 03 сентября в 20:10
Ответ дляКумедна
Гастроентеролог. Здається кров на генетичний тест.
Попихтю та й годі• 03 сентября в 21:00
если у вас уже есть реакция, то какая разница будет у вас официально поставлена непереносимость или нет?
реакция-то есть
автор Кумедна • 03 сентября в 21:20
Ответ дляПопихтю та й годі
реакция-то есть
Так звідки я знаю чи це алергія чи просто кишківник поки не в стані перетравити важку для нього їжу?
Губи до вух• 03 сентября в 21:49
Ответ дляКумедна
Просто йдете в лабораторію і просите зробити аналіз крові на непереносимість глютену. Я б ще й на лактозу разом зробила.
Не худа ні разу• 03 сентября в 21:55
Ответ дляКумедна
При харчовій алергії окрім симптоматики в ШКТ може бути кропив´янка, сльозяться очі, відчуття нестачі повітря, прискорене серцебиття, навіть іноді може бути набряк обличчя або ясен. У мене є на деякі продукти харчова алергія, то такі симптоми бувають.
У мене не було ніколи операції на ШКТ, але після споживання деяких продуктів і борошняних теж виникає здуття, метиоризм, спазми кишківника. Від борошняних виробів може виникати здуття. Чи є непереносимість глютену у мене не знаю. Але є непереносимість лактози.

Щодо аналізу на глютен, у Сінево є такі аналізи:
9169. Гліадин, антитіла IgG https://www.synevo.ua/tests/9169
2421. Пакет №364 (Целіакія) https://www.synevo.ua/tests/2421 (целіакія – це автоімунне захворювання, пов’язане з непереносимістю глютену).
На алергію:
2472. Алерген. Молекула. Пшениця (rTri a19), антитіла IgE https://www.synevo.ua/tests/2472
9272. Алерген. Екстракт. Жито (g12), антитіла IgE https://www.synevo.ua/tests/9272
Вся така шо куди там• 03 сентября в 22:18
Там могут быть не только глютен, а и разрыхлители, консерванты и т д, которые тоже тяжелые или вызывают аллергию у конкретного человека
Не худа ні разу• 03 сентября в 23:48
Доповнення до коментаря 9:

Ще один момент. У складі хлібобулочних виробів часто застосовують у складі молоко. Якщо є ознаки лактозної непереносимості, то навіть мінімальна кількість молока, що додана у продукт, може викликати симптоматику в ШКТ.
Є в Сінево маркер - 9336. ПЛР. Генетика. Лактозна непереносимість (13910 TC, кров) https://www.synevo.ua/tests/9336
Лактоза - це молочний цукор.
Але буває ще алергія на білок коров´ячого молока. Про симптоматику алергії написала в коментарі 9.
Є аналіз у Сінево на аларгію на сироваткові білки коров´ячого молока - 9078. Алерген. Екстракт. Сироватка молочна (f236), антитіла IgE https://www.synevo.ua/tests/9078
Не худа ні разу• 03 сентября в 23:57
А може взагалі здуття взагалі не пов´язане з білим хлібом. А з борщом. Тобто, з інгредієнтами борщу (наприклад, капуста, квасоля).