Вишневий цвіт• 23 сентября 2025
Девочки, кто жил в детстве при СССР? Поделитесь воспоминаниями про
свою семью : с кем вы жили, где отдыхали, была ли у вас своя комната, нравилась ли вам ваша квартира/дом?
Считали ли вы что ваши друзья/знакомые/соседи/родственники живут хуже вас? Или лучше? Или так же?
И главное сейчас, когда вы стали взрослыми, изменилось ваше восприятие той жизни? Например, вы считали что живете обеспеченно, а теперь понимаете, что жили бедно, но не понимали этого? Или жили богато, но не понимали этого, думали все так живут?
Ширли-Мырли• 23 сентября 2025
Ответ дляВся в кредитах
А сидіти на десятках тисяч рублів на зберкнижці і не знати про існування тої Греції взагалі це норма по вашому? А чекати роками чергу на боженківський сервант, бо румунська стінка не для тебе, а ’для кого нада’, хоч в тебе і є гроші на п´ять тих стінок? В що ще я маю повірити?
ну чому не знати? про існування Греції знали, тільки хто міг туди поїхати?
Ширли-Мырли• 23 сентября 2025
Ответ дляСкрипяСердцем
Цветной телик у нас появился только в самом конце 80-х. Дорого было. Да и в свободной продаже их не было. Смотрели черно-белый.
в нас навіть чорно-білого не було, кольоровий - початок 80-х, три програми, поки не купили стабілізатор, тєлік не працював - вибивало пробки
Лівий Локіть• 23 сентября 2025
Ответ дляШирли-Мырли
в нас теж був - пряник-собачка, зірочка з повидлом, лимонне коли пощастить та ще щось несмачне. ніяких тортів та крему, хто не пам´ятає, нагадаю, що у лимонного крем заварний з білку, в дитинстві я його ненавиділа
у меня возле дома были тистечка, вкусные. Торты чаще мама пекла. Пражский, Ветка в продаже всегда
Ширли-Мырли• 23 сентября 2025
Ответ дляДа ладно
У нас тоже. А сейчас цветной, а смотреть нечего.
в нас стоїть, вже років 10 нічого не дивимось, треба продати мабуть
Лівий Локіть• 23 сентября 2025
Ответ дляКраля-Галя
Пайки слесарям ?
золотые руки ) вы не в теме в производства, тогда вручную вытачивали
предприятие небедное, и столы заказов всем доступны
Ширли-Мырли• 23 сентября 2025
Ответ дляЗамулена ріка
Не було у всіх телефону.
в нас один на поверх був, дом від мінкульту, мабуть у особливо цінних робітників були, всім поверхом бігали до них телефонувати, також усі родичі телефонували тим сусідам якщо що
я у 1988-му взнала, що мій дідусь помер в лікарні коли прийшла сусідка та сказала, що їй телефонувала моя бабуся
Мурзилка• 23 сентября 2025
Жили как все, может чуть лучше да счет того что мама в магазине работала и успевала урвать то, что не доходило или доходило но в единичных экземплярах до прилавков.
Квартиру получили родители когда мне года 3 было, точнее получили 1 к еще до моего рождения и должны были бы получить 2к, но климат где мы жили не подошел и они переехали. Пока туда-сюда на новом месте, но получили. Был видеомагнитофон, цветной телевизор, телефон.
Отдыхать по путевкам не ездили, потому что мамина родня живет у моря, соответственно ездили к ним, хотя возможность получить путевку была.
Мне 40 и вспоминая детство, думаю, что сейчас мы живем +- так же - раньше были деньги, но все было в дефиците. Сейчас изобилие всего и только деньги в дефиците))))
Лівий Локіть• 23 сентября 2025
Ответ дляKriskaA
Може все ж таки токарі ?
слюсар
Слесарь — это квалифицированный рабочий, занимающийся механической обработкой, сборкой, регулировкой и ремонтом различных механизмов, машин, оборудования и конструкций, чаще всего из металла. Он работает с ручным и механизированным инструментом, устраняет неисправности, устанавливает и обслуживает системы, а также может заниматься монтажом и демонтажом сооружений.
Фляшка на трьох• 23 сентября 2025
Ответ дляГендиреХтор
образование ссср самое лучшее только в ссср, что то русские пенсы там учились но пишут с ошибками, история, медицина та и всягие госчиновники хай Бог милует
Ви російський пенс , судячи з кількості помилок )
Ширли-Мырли• 23 сентября 2025
Ответ дляДа ладно
У нас был, у родственников и у подружек тоже был. Я до сих пор номера помню .
у нас з´явився у 1989 році коли нарешті французи побудували в нашому районі атс
Слава Українi• 23 сентября 2025
Ответ дляВикасикрет
Вже 34 р. Україна самостійна і незалежна, напевно і вивіски давно змінили на 100%.
Ніхто ж не заважав.
Мені, наприклад, СРСР не заважав обрати школу з українською мовою навчання в 1982 році.
З україномовною людиною, за часів УРСР, я спілкувалася українською.
Читала книжки українською і слухала пісні на тій самій мові.
І це російськомовний, промисловий регіон.
Ніхто ж не заважав.
Не починайте. Я теж спілкувалась українською з товаришем батька з Тернополя в дитинстві, до чого тут це. Все було рос. І мультфільми, кіно, театр. Та все Ви обирали школу в 6-7 років??
Краля-Галя• 23 сентября 2025
Ответ дляЛівий Локіть
Зато я в теме заказов и пайков . Поэтому сказки про ’золотые руки’ и ’вытачивали вручную’ мне не рассказывайте . Тем более , что мне в 10 классе пришлось в 1988 году для поступления поработать полгода на ПТРЗ в цеху на станках , где затачивали детали .
Слава Українi• 23 сентября 2025
Ответ дляKriskaA
А мордобій за австрійські сапагі на цигєйкє за 120 труплєй ??? Та %%іпісь воно каньом, той вонючий савок. Кому подобається - шуруйте на кацапію або в КНДР.
До Білорусі теж мона
Лівий Локіть• 23 сентября 2025
Ответ дляКраля-Галя
это хорошо,я не работала. в КПИ сразу поступила.
Это не я рассказываю, а гугл про функционал слесаря на заводе
Ширли-Мырли• 23 сентября 2025
Ответ дляДа ладно
Они уже спят.
разом з автором, бо вкинула мерзенну тему та й в кущі
Ширли-Мырли• 23 сентября 2025
Ответ дляБезникаяЯ
А сейчас натуральная, из мяса!
то не їжте, дякувати яйцям, м´ясо є яке хочете завжди, є курятина, є свинина, є яловичина, є риба яка хочете. були б гроші
Краля-Галя• 23 сентября 2025
Ответ дляЛівий Локіть
слюсар
Так а вытачивал ваш слесарь вручную что ?
Ширли-Мырли• 23 сентября 2025
Ответ дляПрипоРошенная
Ну колбасу за 2.20 не покупали. Ели и мясо и рыбу. Обычное правильное питание.
де ж ви оце правильне брали? мене мама посилала у гастроном, та малювала картинку де кісточка у м´ясі, це завжди була розморожена яловичина, мабуть зі стратегічних запасів, курку було не купити, того радянського ’синього птаха’ із головою та лапами, гадаю, пам´ятають усі, хто жив за часів совку, але його ще ’дістати’ було потрібно
свинини я не їла ніколи, поки не поїхала до тітки у Гомельску обл, вони на базарі купували свинину, але то маленьке містечко Речиця, де перед війною на АТП де працював мій покійний дядько, стояли русняві гради(((
там я вперше спробувала свинину, у 15 років
Краля-Галя• 23 сентября 2025
Ответ дляЛівий Локіть
Видите , вам Гугл , а я сама видела и знаю . А я поступила в 1989 в МИИТ , мне для этого и стаж был нужен , хотя в школе чуть не получила серебрянную медаль - но медаль была одна и ее отдали дочке математички .
ПодругаМужа• 23 сентября 2025
Ответ дляМурзилка
Мне 38 и я почти не помню СССР, потому судить не берусь, мужу-40, у него тоже какие-то только смутные воспоминания из детства, но, это, вряд ли, имеет отношение к стране.
А вы так детально написали, прям...
Ширли-Мырли• 23 сентября 2025
Ответ дляИграю у края
И не везде. Но в столице была. Житухаа!..
в якій столиці? я в Києві виросла, не назву це житухою
Ширли-Мырли• 23 сентября 2025
Ответ дляЛівий Локіть
Я недавно попробовала резинку, это офигительное кардио, все время прыгали даже зимой резинка стучала по подъезду. подружки были все стройные
ми теж стрибали, але були й жирні дівчатка які чудово стрибали
Мастер Класс• 23 сентября 2025
Моя семья жила хорошо тогда, родители имели хорошую работу, также помогали их родители. Я только первые 5 лет жила в СССР, но кое-что помню даже) В 90 е тоже не бедствовали. А сейчас, последние года, живу в нищете. Считаю каждую копейку, буквально. С родных только мама осталась, переселенец(
Ширли-Мырли• 23 сентября 2025
Ответ дляБезлім на все
НАТОвским методичкам це щось нове, бо те що було в Країнах нато, совок і мріяти про це не міг. Мрія будь якої людини хоч подивитись на країну НАТО. А ще краще звалити в НАТО. А от капілістичні країни щось не рвуться в рашу і постсовкові країни.
та навіть не в країнах НАТО! як тоді казали ’Болгарія не заграніца’ однак на тих, хто бував у Болгарії дивилися як на небожителів!
моя подруга у 1985-му якимось дивом за материним корінням разом з мамою їздила у Варшаву, то не передати, скільки було вражень, джинсових шмоток навезли на всю сім´ю, але це далеко не НАТО було
Ширли-Мырли• 23 сентября 2025
Ответ дляИграю у края
Ой, мясо. Иногда черное, иногда зеленое в заморозке можно было найти (Киев). Выбор, оцените! 🤌
100%
Ширли-Мырли• 23 сентября 2025
Ответ дляСкрипяСердцем
Ну в Харькове бумага была, газеткой не вытирали, доставали ее с переплатой или привозили с москвы. А вот в райцентрах и селах только газетки. Позорная страна была, элементарное не могли дать людям.
а я досі пам´ятаю тих людей з ’гавайськими бусами’ з туалетного паперу на шиях, бо можна було зрідка коли дістанеш, то аж 10 рулонів узяти, то люди вішали на мотузку, на шию, та несли додому, усі їм заздрили
нам в дитинстві все клювали мозок, коли той папір був, щоб економили, не брали багато, ще серветки з жовтого паперу пам´ятаю, нормальні вже після 90-х побачила
та все було дефіцитом, блін! термос неможливо було купити! парасольку! пластикові пляшки я з Румунії привезла з лимонадом у 1991-му як диво якесь! а зараз перебираю! у мене спеціальна фляга та спеціальна вода зі спеціального фільтру
Ширли-Мырли• 23 сентября 2025
Ответ дляСкрипяСердцем
Мяса в продаже не было, только кости. За синей курицей два часа в очереди. Минтая правда было навалом, из спинок про 56 коп котлеты крутили, его почему то никто не брал, считали рыбой для котов.
100%, в мене чоловік досі каже, що мінтай - риба для котів, він 1967 року народження
я рибу завжди ненавиділа, а зараз їм тільки форель