Вишневий цвіт• 23 сентября 2025
Девочки, кто жил в детстве при СССР? Поделитесь воспоминаниями про
свою семью : с кем вы жили, где отдыхали, была ли у вас своя комната, нравилась ли вам ваша квартира/дом?
Считали ли вы что ваши друзья/знакомые/соседи/родственники живут хуже вас? Или лучше? Или так же?
И главное сейчас, когда вы стали взрослыми, изменилось ваше восприятие той жизни? Например, вы считали что живете обеспеченно, а теперь понимаете, что жили бедно, но не понимали этого? Или жили богато, но не понимали этого, думали все так живут?
БезникаяЯ• 23 сентября 2025
Ответ дляВся в кредитах
Ви читати взагалі вмієте? Я вам торочу про свободу вибору, а вас вштирило від тієї піци.
Не прикидвйтесь наївною. Йде війна. В зе спитайте, чому чоловіки невиїзні.
Як ссср-поціновувач ви прекрасно знаєте, що вільного виїзду в ссср не було ні для кого. Треба було пройти сім кіл пекла парткомів, щоб тобі підписали путівку не в планерське, а в болгарію. Так що харош тут вішати лапшу про свободи в ссср.
За піцу ви сама написали, що тепер кожен вечір її можете їсти і замовляти. А раніше не могли.
Слава Українi• 23 сентября 2025
Ответ дляЧарівне зіллячко
Не говоріть.От українська держава побудована на принципах справедливості і рівності всіх перед законом.Для українського правосуддя немає значення слюсар ти чи чиновник,порушив закон - покарання однакове.І нема чого наговорювати на молоду українську державу.
Нет. Но если ты работаешь много и хорошо то ты можешь заработать и на Грецию и на квартиру и на мебель и одежду по своему вкусу. А не ждать манны небесной и очереди в 5-6 лет.
Вся в кредитах• 23 сентября 2025
Ответ дляБезникаяЯ
Вас не зрозуміти, то пропали десятки тисяч на книжках, то про шарову баланду пишите, та путівки від профсоюза. Ви могли поїхати за свої кошти на відпочинок, і їсти теж що хотіли з такими статками.
Спробуйте уважно прочитати, що я написала, можливо вголос, може так дійде.
ВыФсеВрете• 23 сентября 2025
Ответ дляСлава Українi
Вы какого года рождения? Я 81. М бананами был напряг. Где вы брали бананы? Сезонные фрукты. Мандарины к нг. У нас в Москву ездили чтоб купить вкусное чтото
Мне примерно в этом году, родители привозили бананы в пионерский лагерь, я их подружкам раздавала. Была добрая и щедрая.
Киев, если что.
Лівий Локіть• 23 сентября 2025
Ответ дляСлава Українi
73, я и писала в пайках ,заказах родители приносили. Сезонные на базаре покупали
Баба на горошині• 23 сентября 2025
Ответ дляБринзолетта
Ну приблизительно да:)).
Аж захотелось вашу ссылку открыть.
А потом перехотелось
И хватает же совести в 2025 году давать ссылки на такую х.йню.
А потом перехотелось
Вся в кредитах• 23 сентября 2025
Ответ дляБезникаяЯ
В дитинстві я не знала що вона існує, та піца, якщо вам цікаво, бо кпсс вважав що пельмені краще ібо не фіг.
Мене завжди бісило, що партія краще знає, де мені жити, де працювати, яке кіно дивитись і що їсти. Ось в чім річ.
БезникаяЯ• 23 сентября 2025
Ответ дляВся в кредитах
Ну так) Але ви чогось з тою піцею насочиняли).
А пельмені які були, треба швидко бігти щоб донести додому)))
Баба на горошині• 23 сентября 2025
Ответ дляКапитанша
Жили в хорошей трёшке, кухня 14 кв.м, у меня своя комната. Шмотки импортные, отдых в Грузии (летали самолетом). На выходных могли слетать в Москву, мама ходила по магазинам днем, а вечером в театр. Родители не партийные, но папа был директором асфальтного завода.
И в 90-е мы жили хорошо, правда больше за счёт заработка мамы -управляющей банка.
Да и сейчас я живу тоже норм
Тут тоже сразу верю, как в 79- метровую чешку.
Особенно в беспартийного директора завода!
Потом, конечно , мама стала «управляющей банка». Короче, типичная история.
Слава Українi• 23 сентября 2025
Ответ дляВсе до блиску
З центральної частини. У містечку 8 шкіл, тільки 2 рос. У нас українська була, всі предмети і спілкування українською.
Моя школа до самої війни 2022 року була рос орієнтована але вже навчання українською. Друга іноземна російська в 3 Кл паралелі з 4.
А в подружки дітей школа на рос була до 22 року кінця.
СкрипяСердцем• 23 сентября 2025
Ответ дляСлава Українi
В якому ви місті? У нас все руснявою було, Харків. Книги практично всі тільки рос. В селі у бабусі Сумська обл все книжки українською були. Українську вивчали з 5 класу у нас в школі і література була. Але все інше російською.
Вивіски в місті скрізь були українською. Перукарня. Їдальня. Взуття. Ведмедик хіба не пам`ятаєте? І книги українською можна було вільно купити навіть зарубіжку. Це російською були в дефіциті. Українську вивчали здається з третього чи другого класу, але точно не з п`ятого. І хоч школи були російські, але українську ми вивчали дуже добре і глибоко.
Баба на горошині• 23 сентября 2025
Ответ дляКраля-Галя
Это у вас . У нас тоже был прибалтийский , потому что папа работал секретарем парткома . А у 90% - однорукий бандит .
Хотелось бы зафиксировать основные вехи этой темы под вашим постом. Итак, мы имеем у советчиц:
папу секретаря парткома,
папу беспартийного директора завода,
простых железнодорожников, живущий в сто метровой сталинке
простых работяг, живущих в 78 метровой чешке
маму управляющую банком
лаборантку и столяра, построивших дом.
И это только начало!!!!
папу секретаря парткома,
папу беспартийного директора завода,
маму управляющую банком
лаборантку и столяра, построивших дом.
И это только начало!!!!
Слава Українi• 23 сентября 2025
Ответ дляСкрипяСердцем
Може українська і з третього класу ви праві. Більшість вивісок була рос. Ми ж про совок кажемо чи про 2009?)
СкрипяСердцем• 23 сентября 2025
Ответ дляСлава Українi
Про 70-80-ті роки.
ПрипоРошенная• 23 сентября 2025
Ответ дляСкрипяСердцем
Мяса в продаже не было, только кости. За синей курицей два часа в очереди. Минтая правда было навалом, из спинок про 56 коп котлеты крутили, его почему то никто не брал, считали рыбой для котов.
Бред какой. Все было. На центральном рынке, мяса завались.
Вы за синей курицей в 90 все наверное стояли?
ПрипоРошенная• 23 сентября 2025
Ответ дляБезлім на все
Їли синю вонючу курку яку привозили в магазини не в морозильних камерах. І перезаморожену рибу.
Я вам сочувствую. Как вы выжили?
Слава Українi• 23 сентября 2025
Ответ дляБаба на горошині
папу секретаря парткома,
папу беспартийного директора завода,
маму управляющую банком
лаборантку и столяра, построивших дом.
И это только начало!!!!
папу секретаря парткома,
папу беспартийного директора завода,
маму управляющую банком
лаборантку и столяра, построивших дом.
И это только начало!!!!
У меня папа был инженером, дед работал в ЖД и квартира сталинка почти 100м. Партийная была только мамина сестра (у нее отдельная малогабаритная кв на краю города. Повышение на работе не давали без партии и института марксизма ленинизма.
Краля-Галя• 23 сентября 2025
Ответ дляБаба на горошині
папу секретаря парткома,
папу беспартийного директора завода,
маму управляющую банком
лаборантку и столяра, построивших дом.
И это только начало!!!!
папу секретаря парткома,
папу беспартийного директора завода,
маму управляющую банком
лаборантку и столяра, построивших дом.
И это только начало!!!!
Да , вы правы . Меня саму повеселили беспартийный директор завода , простые железнодорожники, живущие в сто метровой сталинке , простые работяги , живущие в 78 метровой чешке , мама управляющая банком , лаборантка и столяр, построившие дом .
Только у меня папа реально был сначала 1м секретарем горкома комсомола , а потом секретарем парткома ПТРЗ - это при союзе , разумеется . Поэтому мы жили несколько лучше основной массы советского народонаселения , но бананы в магазинах не покупали , за обоями и кофе ездили в москву , стояли в очередях за хлебом и колбасой , ну и тому подобные прелести совка .
СкрипяСердцем• 23 сентября 2025
Ответ дляПрипоРошенная
на початку 80-х. За всім були черги на години. Курку одну в руки, масло пачка 200 гр в руки, черги, черги, черги. Харків, Салтівка.
На ринку було, але ж втридорога, не для звичайних людей.
СкрипяСердцем• 23 сентября 2025
Ответ дляСлава Українi
Ось.
Love_Love_Love_• 23 сентября 2025
Ответ дляВсе до блиску
Я ну зовсім не знаю, де і коли ту мову забороняли. У когось є приклад з перших рук, своєї родини? Все скрізь українською, ну на 80% точно. З моїх спогадів, у школі були свята з вишиванками, народними піснями. На праці виготовляли речі у народному стилі.
Скажіть, а вам ну зовсім не соромно а ні на грам не знати своєї ні історії ні культури?
Ширли-Мырли• 23 сентября 2025
Ответ дляМэри Попкинс
Кто б о логике писал)
выше вам написали что вкусная выпечка была в школьной столовой, я тоже написала об этом)
У вас была не вкусная, но это не значит что так было во всех школьных столовых) следовательно да, вам не повезло с школьной столовой что там продавали «гидоту».
в нас теж була не смачна, з жахом згадую сочники, ’персик’ та зірочку з повідлом, буеее
Ширли-Мырли• 23 сентября 2025
Ответ дляЖующаЯКонфету
Кому ви пишете? Автор створила тему і жодного поста не написала.
от за таке я б банила, куди дивиться адміністрація
Викасикрет• 23 сентября 2025
Ответ дляСкрипяСердцем
Я помню вывески в Харькове на украинском. 1986-1991гг.
Книги на украинском читала с 1982 года. Папа без проблем покупал.
Олесь Бердник, Павло Глазовий, подобалася їх творчість. 1989-1990 р.
Андрій Миколайчук гостролював по УРСР ... 🔥
Україньські народні танці в кожному Палаці культури великих міст.
Во времена позднего СССР, дети выезжали с песнями и танцами в страны соцлагеря с выступлениями, спонсировали заводы.
Кудесница_с_пургеном• 23 сентября 2025
Ответ дляБезникаяЯ
Начало 90-х это уже не СССР.
90-91 это еще СССР, а последующие несколько лет - это следствие последних лет его агонии и распада
Ширли-Мырли• 23 сентября 2025
Ответ для66сезон666серия
По поводу образования, кстати. Оно таки считалось одним из лучших в мире, поскольку было фундаментальным. Но, собственно, у нас оно до сих пор такое и есть.
По поводу уебищн.сти выпускаемой продукции. Ее плюсом была надежность) часто даром не нужная, т к использовались материалы, срок службы которых больше, чем нужен для данной фиговины.
Кто-то вспомнил прокладки-тряпочки) понятно, что выбора особо не было (ну вата разве что как одноразовое средство гигиены), но ведь сейчас женщины добровольно, имея выбор, покупают многоразовые текстильные прокладки, которые нужно стирать)
вату купити було неможливо, не вигадуйте, дефіцит страшний
Слава Українi• 23 сентября 2025
Ответ дляСкрипяСердцем
Ось.
І що? Все постанови на рус. Говорили все рус.
Ширли-Мырли• 23 сентября 2025
Ответ дляЛо Шарик
Я 81 р.н.Жили в гуртожитку сімейному, батьки і брат 84.н.р.На літо з 26 травня по 28 серпня були в селі у бабусі та дідуся в Миколаївській обл..Там саме краще що пам´ятаю з дитинства.На моря ми не їздили, коричнева шкільна форма, дипломат пластиковий, батьки упахані.
коричнева кусача форма, досі згадую із жахом
Ширли-Мырли• 23 сентября 2025
Ответ дляКава з адреналіном
Ви обхаяли їжу в радянській їдальні лише з власного невдалого досвіду. В нас в школі теж була класна столова, там кожен день на десерт були торти, з помадками, кремом і т. д. І не треба тут фантазувати, що ми не смакували смачної їжі, просто були різні школи і різні люди там працювали.
торти за часів совку? ця маячня на кого розрахована взагалі?
Ширли-Мырли• 23 сентября 2025
Ответ дляЯ супер-пупер
У нас в школі були дуже смачні млинці. 7 коп. Як зараз пам´ятаю.
про млинці можу повірити, про торти ніколи в житті