Вишневий цвіт• 23 сентября 2025

Девочки, кто жил в детстве при СССР? Поделитесь воспоминаниями про

свою семью : с кем вы жили, где отдыхали, была ли у вас своя комната, нравилась ли вам ваша квартира/дом?

Считали ли вы что ваши друзья/знакомые/соседи/родственники живут хуже вас? Или лучше? Или так же?

И главное сейчас, когда вы стали взрослыми, изменилось ваше восприятие той жизни? Например, вы считали что живете обеспеченно, а теперь понимаете, что жили бедно, но не понимали этого? Или жили богато, но не понимали этого, думали все так живут?
Ширли-Мырли• 23 сентября 2025
Ответ дляПиши-пропало
У меня в школе был учитель, который рассказывал, что когда он был учеником, то его один из его учителей швырялся мелом, если кто-то в классе говорил не с поднятой рукой/смеялся/шушукался. Типа была дисциплина, не то, что у вас. И никто родителям не жаловался, потому что учитель всегда прав.
Говорил он это с таким сожалением, считая, что так и нужно.
в нас хлопців били по руках залізною лінійкою та тягали за чуби - кінець 70-х початок 80-х, це була абсолютна норма, в куток теж ставили у молодших класах
Ширли-Мырли• 23 сентября 2025
Ответ для66сезон666серия
Я была одета и не было проблемы, что не за что купить. Одежды у меня было очень много и разной. Да, я поняла, что Вы о дефиците. Ну уж как было.
Жилплощадь - я имела в виду, что квартиры давали. Да, тоже куча нюансов, т к это была собственность страны. Но только тогда было реально, работая, скажем, на заводе, получить квартиру.
ага, працювати 40 років, мовчати бо не дадуть та інші нюанси
Кава з адреналіном• 23 сентября 2025
Ответ дляБезлім на все
Це порушення санітарних норм. В школах заборонені торти санпіном, то це також вигадка про ’гарний совок’. В школи поставляли продукти централізовано. Туди не могли привезти продуктів для тортів.
Нам пекли в шкільній їдальні. мука яйця і масло - це звичайний набір продуктів. Але якщо в вас мета розказать , що тоді все було погане - не стримуйте себе.
Слава Українi• 23 сентября 2025
Ответ дляВикасикрет
Я помню вывески в Харькове на украинском. 1986-1991гг.

Книги на украинском читала с 1982 года. Папа без проблем покупал.
Олесь Бердник, Павло Глазовий, подобалася їх творчість. 1989-1990 р.
Андрій Миколайчук гостролював по УРСР ... 🔥
Україньські народні танці в кожному Палаці культури великих міст.
Во времена позднего СССР, дети выезжали с песнями и танцами в страны соцлагеря с выступлениями, спонсировали заводы.
А вывески только ключевые. На Свердлова была только 1 парикмахерская на укр остальные 5 на рус. Если говорили по украински - то с села или с западной считалось.
Ширли-Мырли• 23 сентября 2025
Ответ для66сезон666серия
Может, речь о каких-нибудь двоюродных бабушках?
Я тоже сейчас впервые про нянь прочитала.
Знаю, что декрета по сути не было, коммунизм же непостроенный был. И про ясли с 3х мес тоже знаю(
за мною із братом приглядала сусідка така собі ’няня’ мама напевно теж платила їй, треба запитати
Трактор Віка• 23 сентября 2025
Ответ дляБезлім на все
Хто за дітьми приглядав? Няні? При наявності статті за тунеядство? стаття 209 Кримінального кодексу УРСР. Стаття передбачала покарання за ’систематичне проживання на нетрудові доходи’ або ’ухилення від суспільно корисної праці’ протягом тривалого часу.
Бабулічки дивилися. Я виросла в місті комсомольської стройки. Мама з початку будівництва тут була, квартиру отримали в першому будинку, який здався. То згадує, що квартиру було легше отримати, аніж місце в садку. То за сестрою дивилася якась сільська бабця. Місто будувалося на місці села. Розраховувалися по пізному: і грошима, і різними послугами. Батько був головним диспетчером і в його підпорядкуванні було багато різного транспорту. Ще пам´ятаю з СРСР, що там крали безбожно. Де хто працював, то все з роботи несли. Батько подружки був електриком - в них дома була куча різних кабелів, проводів, лампочок. Сусідка працювала на заправці - машини службові постійно приїжджали зливалися бензин і соляру. Знайома батьків працювала в їдальні нашої школи - в неї дома масло, сметана і тд ящиками були.
Ширли-Мырли• 23 сентября 2025
Ответ дляВся в кредитах
Пралка-автомат індезіт у всіх? Чи бош? Чи ви могли купити бмв замість москвича? Якщо могли, то рівень ваших зв´язків можна тільки уявити. І піццу всі могли хоч щовечора їсти, і перебирати між готелями Єгипту і Турції, а не сидіти з профсоюзним скадовськом в зубах. Ага, так все і було.
та теж дивуюся, для мене, наприклад, Париж, та що там Париж, Будапешт або Прага були просто точками на карті та назвами з уроків географії, про Сіцилію я знала. що там мафія, а про Мальту - що там лицарі

чи варто казати, що в я вже була всюди з перерахованого та багато де ще, й для цього потрібні ЛИШЕНЬ гроші! все! плануєш, на букінгу бронюєш. квитки купляєш й вуаля!
Кава з адреналіном• 23 сентября 2025
Ответ дляШирли-Мырли
торти за часів совку? ця маячня на кого розрахована взагалі?
Ви тортів не бачили при совку?
Ширли-Мырли• 23 сентября 2025
Ответ дляБешене сарі
Прям цікаво чим хорошим харчувались?)) крім того, що у бабусі й дідуся було на городі
от у нас не було города, тому в мене половина зубів із пломбами, в дітей всі зуби цілі)
Кудесница_с_пургеном• 23 сентября 2025
Ответ дляЛівий Локіть
у меня, что тогда было -хорощо, что сейчас . Насчет детства моих детей, у них материально нормально, только детство прошло фактически без нас , в гаджетах, кружках и т д, и вместо бесед, как у меня с родителями-у детей сеть, сейчас пытаюсь в внуками это исправить в 52
У меня с точностью до наоборот. Моим родителям некогда было со мной беседы вести, папа по больницам, а мама работала на заводе и брала любую возможную подработку, от разноски газет до мытья полов. Я с сыном проводила максимально много времени, сейчас ему 12 и только в этом году он первый раз в жизни ночевал отдельно от меня, никогда не оставался на ночь ни у бабушек, нигде. В этом году первый раз поехал в лагерь. По поводу гаджетов, у меня первое образование педагогическое, изучала психологию, и сейчас увлекаюсь. Гаджеты - это зло. Поэтому у сына телефона не было до 4 класса. А до 7 лет он не подозревал о существовании компьютерных игр или игр в телефоне. Не играл и не играет ни в бравл Старс, ни в прочий шлак, никакого тиктока и другого дебилизма. Мы много где бывали и бываем, экскурсии, музеи, театры, выставки, много говорили и говорим, кол-во времени, которые я провожу с ним - несопоставимо больше, чем то, что уделяли мне мои родители. Единственное, что хорошее было в детстве, что родители были, а сейчас их уже давно нет, мне 43. Но это не имеет отношения к СССР.
Ширли-Мырли• 23 сентября 2025
Ответ дляБринзолетта
Уважаемые советчицы, рассуждать на тему о ’совке’, могут только те, кто помнит тот период, а не отрабатывают очередной заказ по НАТОвским методичкам... Да - было много разного, и плохого и хорошего... Но то что происходит у нас сейчас - это утрированный вариант ´плохого совка´, со всеми вытекающими... И дело абсолютно не в мороженном или колбасе по 2.20, дело абсолютно в другом...
до чого тут НАТО-вські методички? я 1971 року народження, можу набити пику або пристрелити всіх, хто буде мати нахабство сказати, що за совку було краще ніж зараз

хоча я а) з небідної сім´ї, тобто не голодувала та макаронів із цукром не їла жодного разу б) мала з дитинства свою власну кімнату
Ширли-Мырли• 23 сентября 2025
Ответ дляБезникаяЯ
Торти в магазинах були, от неправду ж пишите. І піроженки теж,) - заварні, лимонні, корзинки, пеньочки... В школах теж в буфеті було солодке.
угу, в нас під домом була кафешка то все було, але в школі ніколи того багатства та смакоти не було
Ширли-Мырли• 23 сентября 2025
Ответ дляСкрипяСердцем
В моем детстве (70-е) указками только так учителя по рукам детей били. Не только кричали и ругались. И не удивительно, так как в классах было по 42-44 человека, парт не хватало, и классов на параллели было А, Б, В, Г, Д, Е,Ж, З.
аналогічно, лінійками ще зализними били та за чуби тягали, теж 70-ті
Ширли-Мырли• 23 сентября 2025
Ответ дляБезникаяЯ
Зрозуміло, що країна закрита була.
Але ж, і військові були за кордоном, і відрядження, тому знали що там і розповідали.
Я в Чехословаччину потрапила в 1987р, звісно був шок)
та що Чехословаччина? я в Вільнюс та Ригу вперше поїхала у 1987 р теж шок був
миссДавеча• 23 сентября 2025
Выросла на Донбассе
Отдыхали на Кавказе
Поселок был ’маленькой Швейцарией’
Поступила в Харьков, кандидат наук, доцент
живу теперь в Европе (временно), планирую вернуться в Харьков
Мечтаю увидеть родной Донбасс хотя бы раз
Родители получили 2 комнатную квартиру в начале 80х
Работали на шахте. Платить перестали с развалом Союза, но потом возобновили, до войны.
Шахты больше нет, поселка тоже.
Краля-Галя• 23 сентября 2025
Ответ дляШирли-Мырли
коричнева кусача форма, досі згадую із жахом
Я тоже . Как вспомню - так вздрогну . И эти ужасные трикотажные колготы , бравшиеся пузырями на коленях .
ГендиреХтор• 23 сентября 2025
Ответ дляФляшка на трьох
Зверніть увагу, я писала про освіту, а не вчителів) не потрібно мені писати свої опуси. Маєте свою думку, супер. Я маю іншу.
образование ссср самое лучшее только в ссср, что то русские пенсы там учились но пишут с ошибками, история, медицина та и всягие госчиновники хай Бог милует
Ширли-Мырли• 23 сентября 2025
Ответ дляБезникаяЯ
Так, молоко кип’ячене теж не пила)
Любила суп гороховий в школі, і лениві вареники.
це єдине, що можна було їсти що в школі що в садочку, все інше гидота повна
Краля-Галя• 23 сентября 2025
Ответ дляКава з адреналіном
Ви тортів не бачили при совку?
Как же , видели . Домашние . Как-то ’Киевские’ завезли - мне лет 12 или 13 было , было дикое столпотворение .
nabludatel• 23 сентября 2025
Ответ дляЛівий Локіть
в молочный гоняли детей, не помню, чтобы я особо стояла
бананы были, к праздникам пайки папа приносил
А ким тато працював, що пайки отримував?
Лівий Локіть• 23 сентября 2025
Ответ дляnabludatel
слесарь. чуть позже начальник цеха, когда в 33года закончил заочку
Ширли-Мырли• 23 сентября 2025
Ответ дляБезникаяЯ
У нас був окремий буфет с тістечками.
в нас теж був - пряник-собачка, зірочка з повидлом, лимонне коли пощастить та ще щось несмачне. ніяких тортів та крему, хто не пам´ятає, нагадаю, що у лимонного крем заварний з білку, в дитинстві я його ненавиділа
Викасикрет• 23 сентября 2025
Ответ дляСлава Українi
Вже 34 р. Україна самостійна і незалежна, напевно і вивіски давно змінили на 100%.
Ніхто ж не заважав.
Мені, наприклад, СРСР не заважав обрати школу з українською мовою навчання в 1982 році.
З україномовною людиною, за часів УРСР, я спілкувалася українською.
Читала книжки українською і слухала пісні на тій самій мові.
І це російськомовний, промисловий регіон.
Краля-Галя• 23 сентября 2025
Ответ дляnabludatel
В комсомоле или партии скорее всего .
KriskaA• 23 сентября 2025
Оспідя....як ви за%%ли, совкодрочери....Своєї кімнати не було. Жили на вул. Андріївський Узвіз 36, звідки совєти виселили нас на Троєщину, бо вони так вирішили. Мріяла про ’автоматік’ для волосся і гарний кульок з пролісками. Тодішнє життя моєї сім´ї у порівнянні з поточним - повне лайно і треш.
Краля-Галя• 23 сентября 2025
Ответ дляЛівий Локіть
Пайки слесарям ?
Ширли-Мырли• 23 сентября 2025
Ответ дляВся в кредитах
Не махлюйте. В ссср ваші гроші були гівна варті, бо ви не вибирали - скадовськ чи туреччина, бо за вас вибирав профсоюз під назвою ’того року була в скадовську, тож цього року сиди вдома, ніпаложено’. Тільки великі гроші і зв´язки могли купити вам пралку бош автомат, а не всрату ’пчьолку’. Не робіть вигляд, що не розумієте, про що я. Піцу печіть самі, я замовлю в везувіо.
пралку вятка, бош ніяки зв´язки не допомогли б
Ширли-Мырли• 23 сентября 2025
Ответ дляЯ_и_моя_собака
Або зірочка, посередині варення
повидло яблучне
Лівий Локіть• 23 сентября 2025
Ответ дляКудесница_с_пургеном
мне много уделяли, я нет . но дети выросли хорошие. сейчас с внуками.мне 52,родители сейчас в Болгарию на зиму уехали ( там квартира)
я it
KriskaA• 23 сентября 2025
Ответ дляКраля-Галя
А мордобій за австрійські сапагі на цигєйкє за 120 труплєй ??? Та %%іпісь воно каньом, той вонючий савок. Кому подобається - шуруйте на кацапію або в КНДР.